Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας πααιδια , στα καλα καθουμενα εβγαλε προβλημα το κινητο σε εναν φιλο μου.δεν μπορει να ανοιξει την καμερα

ειναι στην ελληνικη ρομ αλλα δεν θυμαμαι εκδοση....

τι μπορουμε να κανουμε;

https://postimg.org/image/vwa7tp4tj/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω καποιες μερες με mokee vova και ειμαι σουπερ ευχαριστημενος! καμια επανεκκινηση δεν ειχα αλλα δεν παιζω παιχνιδια κτλ ουτε εχω βαλει xposed. θα βαλω και το update που βγηκε πριν κατι μερες.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας πααιδια , στα καλα καθουμενα εβγαλε προβλημα το κινητο σε εναν φιλο μου.δεν μπορει να ανοιξει την καμερα

ειναι στην ελληνικη ρομ αλλα δεν θυμαμαι εκδοση....

τι μπορουμε να κανουμε;

https://postimg.org/image/vwa7tp4tj/

 

Λίγο τραβηγμένο, αλλά αν προσπαθεί να ανοίξει την κάμερα με οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή εκτός από την μαμά της MIUI, να κοιτάξει αν στα δικαιώματα έχει δώσει το δικαίωμα της πρόσβασης στην κάμερα. (ή μήπως το αφαίρεσε κατά λάθος)

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνεις βάση, δεν γυρίζεις το κινητό αλλά την βάση ορίζοντια. Αν κατάλαβα τι έγραψες σωστά. Οι βάσεις που παραθεσα κάνουν μια χαρά για το κινητό μας (σε προηγούμενη σελίδα).

 

Αν έκανες τον κόπο φίλη Ζαφείρα να έβλεπες τις φώτος του περί ου ο λόγος , θα έβλεπες ότι η βάση είναι σταθερή και δεν γυρίζει

οριζόντια . Από την άλλη (άποψή μου βέβαια) , το σωστό είναι , το κινητό να είναι όρθιο(!) , αφού έχεις ευρύτερη εικόνα του τι έχεις

να αντιμετωπίσεις ΜΠΡΟΣΤΑ που σε ενδιαφέρει .

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτή τελικά: http://www.mobiletrade.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=557&virtuemart_product_id=7398#bd_results

και μεθαύριο θα την έχω στα χέρια μου :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτή τελικά: http://www.mobiletrade.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=557&virtuemart_product_id=7398#bd_results

και μεθαύριο θα την έχω στα χέρια μου :)

Την εχω εδω και κανα χρονο απο οταν ειχα το iNew V3+ την οποια την ειχα παρει απο ebay παμφθηνα και ειχα παρει 4 τεμαχια και εκανα δωρο σε φιλους. Προσεχε οταν το βαζεις μην πατιεται το Vol ή το power. Το βαζω στο τζαμι σε σημειο που δεν το πολυβλεπει ο ηλιος και ολα μια χαρα.

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Την εχω εδω και κανα χρονο απο οταν ειχα το iNew V3+ την οποια την ειχα παρει απο ebay παμφθηνα και ειχα παρει 4 τεμαχια και εκανα δωρο σε φιλους. Προσεχε οταν το βαζεις μην πατιεται το Vol ή το power. Το βαζω στο τζαμι σε σημειο που δεν το πολυβλεπει ο ηλιος και ολα μια χαρα.

Thank you for the tip :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μια καλη θεση είναι διπλα στον καθρεπτη

Δεν είνια ψηλά εκεί; και εκεί δεν το βαράει ο ήλιος;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς micro SD των 64gb;;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς micro SD των 64gb;;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Εγω είχα βάλει μία και δεν την αναγνώριζε.

Link to comment
Share on other sites

τελικα εσβησα το drive ahead και το τηλεφωνο επανηλθε! ουτε σκαλωματα ουτε τιποτα.

 

θυμαμαι που καποιος περιμενε αυτην τη θηκη http://www.ebay.com/itm/252203332653?var=551041117673

κανενα νεο; την εχει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

μπορει κάποιος να μου θυμισει αφου φτασει την πληρη φόρτισή του το κινητό, πόσος χρόνος επιπλέον είναι αρκετός να μένει στη πρίζα προκειμένου να φτάνει στη μέγιστη απόδοσή της η μπαταρία;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

μπορει κάποιος να μου θυμισει αφου φτασει την πληρη φόρτισή του το κινητό, πόσος χρόνος επιπλέον είναι αρκετός να μένει στη πρίζα προκειμένου να φτάνει στη μέγιστη απόδοσή της η μπαταρία;

ευχαριστώ

 

Να το βάζεις το βράδυ αφού αδειάσει τελείως και κλείσει από μπαταρία.Οπότε το εκανα μέχρι το μεσημέρι από τις 7.00 με 2-3 κλήσεις ήταν ακόμη στο 100%

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα πρέπει να αποφεύγεται είναι αυτό που προτείνει ο keraunos...... Το σωστό για την μπαταρία είναι μικρές φορτίσεις από 30% και πάνω και μια φορά τον μήνα το αφήνουμε μέχρι το 10%. Το να κλείσει το τηλέφωνο από μπαταρία πρέπει να το αποφεύγουμε.

Όσο για το πόσο μετά το 100% η μπαταρία συνεχίζει να φορτίζει είναι από 1 με 1,5 ώρα μετρημένο.

Link to comment
Share on other sites

στα κινητά μου αφήνω την μπαταρία να αδειάσει τελείως, και έχω κινητό που είναι έξι ετών το χρησιμοποιω καθημερινα και η μπαταρία είναι ακόμα αστέρι.....

 

ο καθένας όπως το βλέπει....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Πήρα ένα 3ο Note 2 prime για τον Πατέρα μου από Vickmall. Στη 4η μερα λειτουργίας είναι νεκρό. Αυτό από την πρώτη μέρα έκανε νερά και κώλυσε στη MI logo αλλά το επανέφερα με το recovery. Τώρα δεν μπαίνει πουθενά. Δοκίμασα και άλλη μπατταρια τιποτα. Δοκίμασα με το flashtool για επαναφορά (το βλέπει το PC) αλλά τρώει erros (3178 - 4058) και νομίζω ότι έχει πρόβλημα hardware με τη μνήμη. Ήθελα να ρωτήσω αν χρειάστηκε να στείλετε κάτι στο Vick mall είναι εύκολο .. γιατί έμενα τώρα μου έχουν βγάλει τη πίστη. Πρώτα μου είπαν να το flashαρω (το είχα δοκιμάσει ήδη) μετά να βρω άλλη μπαταρία. σήμερα να το ανοίξω να δώ το power button..Του έστειλα και φώτο του κινητου με to ΙΜΕΙ Να τους ανοίξω dispute να τελειώνω?

Edited by argi73
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...