Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανείς καπακι μπαταρίας ή link για καλο καπακι μπαταριας;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.aliexpress.com/item/Note-2-Case-Original-Back-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Note2-Housing-Battery-Door-Cover-For-Xiaomi/32596493340.html

Αυτό πήρα εγώ αλλα δέν θα το συνιστούσα, κάθεται καλά, αλλά στο πολύ βάλε-βγάλε, ραγίζει στις γωνίες, εντελώς φτηναδούρα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι το τηλεχειστήριο άλλαξε σε κινέζικα.Με την προηγούμενη stable δεν είχα θέμα.Αυτό έγινε αφού πέρασα την τελευταία stable την 7.2.3.0.Τι γίνεται ?...έτσι θα μείνει ?....υπάρχει κάπου η εφαρμογή μόνη της για κατέβασμα ?

 

Και εγώ χθές είδα τις καθημερινές ταπεταρίες να γίνονται πάλι wallpaper carousel και όλα στα Αγγλικά και τελικά μου είχε βάλει μόνο του νεώτερη version. Την απεγκατέστησα και όλα καλά. Μήπως έχεις πάθει και συ το ίδιο και σου έβαλε νεώτερη version μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς καπακι μπαταρίας ή link για καλο καπακι μπαταριας;

Πολύ καλό δερμάτινο καπάκι:

http://www.banggood.com/Bussiness-PU-Leather-Back-Replacable-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-NOTE2-p-1033827.html

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια dev απο xiaomi.eu οταν παιρνω τηλέφωνο πανω που γραφει το ονομα της επαφης συνηθως τωρα μου βγαζει Three-way Call. Ξερει κανεις τι ειναι και πως το βγαζω;
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια dev απο xiaomi.eu οταν παιρνω τηλέφωνο πανω που γραφει το ονομα της επαφης συνηθως τωρα μου βγαζει Three-way Call. Ξερει κανεις τι ειναι και πως το βγαζω;

Γνωστό bug στις τελευταίες Dev.. Το συνηθίζεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασε κανείς την τελευταία ελληνική Dev ΡΟΜ 6.4.28? Πριν λίγο την πέρασα και κρασάρει συνεχώς η εφαρμογή Chomp SMS ....κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα με την εφαρμογή αυτή, για να δω εάν φταίει κάτι στο δικό μου μόνο;;

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

 

Αναγκαστικά την απεγκατεστησα τελικά γιατί όλο κρασάρει....

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χθές είδα τις καθημερινές ταπεταρίες να γίνονται πάλι wallpaper carousel και όλα στα Αγγλικά και τελικά μου είχε βάλει μόνο του νεώτερη version. Την απεγκατέστησα και όλα καλά. Μήπως έχεις πάθει και συ το ίδιο και σου έβαλε νεώτερη version μόνο του?

Και αυτό που λες να έχει γίνει....τι να κάνω? Απεγκατάσταση το τηλεχειριστήριο?...έχει την έκδοση 5.2.0 .Αν την κάνω κατάργηση....υπάρχει κάπου η εφαρμογή μόνη της, να την κατεβασω και να την περάσω?....ή προτείνεται κάποια καλύτερη από την stock?...μπορεί να παίζει και αυτό.δεν έχω πρόβλημα.δεν θέλω ντε και καλά την δικιά της.Απλά τώρα γύρισε και είναι όλα στα κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που λες να έχει γίνει....τι να κάνω? Απεγκατάσταση το τηλεχειριστήριο?...έχει την έκδοση 5.2.0 .Αν την κάνω κατάργηση....υπάρχει κάπου η εφαρμογή μόνη της, να την κατεβασω και να την περάσω?....ή προτείνεται κάποια καλύτερη από την stock?...μπορεί να παίζει και αυτό.δεν έχω πρόβλημα.δεν θέλω ντε και καλά την δικιά της.Απλά τώρα γύρισε και είναι όλα στα κινέζικα.

 

Απεγκατάσταση της ενημέρωσης θα κάνεις (με τον ίδιο τρόπο που κάνεις απεγκατάσταση μια εφαρμογή γίνεται) και θα λειτουργήσει πάλι αυτή που είχε μέσα η ROM. Πήγαινε στο Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές και κάνε απεγκατάσταση και πρόσεξε αν αντί για απλή διαγραφή σε ρωτάει κάτι όπως "απεγκατάσταση ενημέρωσης κλπ κλπ"

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Μπα....δεν έχει τίποτα σχετικά με ενημέρωση.Εχει τέρμα κάτω αριστερά ένα χ σε κύκλο που γράφει "Τέλος" και δίπλα "Απενεργοποίηση".

Μήπως όπως είμαι να μπω σε recovery και να ξαναπεράσω από πάνω την stable ?...Πάντως wipe dalvik kai cache έκανα αλλά τίποτα.

Δηλαδή εσείς που έχετε την stable 7.2.3.0 στο τηλεχειριστήριο αν κάνετε πρόσθεση συσκευής δεν σας βγάζει κινέζικα?....μόνο σε μένα ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή Ανάσταση! Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω να αποθηκεύονται τα screenshots στην κάρτα sd;

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το xiaomi redmi note 2.

Link to comment
Share on other sites

Μπα....δεν έχει τίποτα σχετικά με ενημέρωση.Εχει τέρμα κάτω αριστερά ένα χ σε κύκλο που γράφει "Τέλος" και δίπλα "Απενεργοποίηση".

Μήπως όπως είμαι να μπω σε recovery και να ξαναπεράσω από πάνω την stable ?...Πάντως wipe dalvik kai cache έκανα αλλά τίποτα.

Δηλαδή εσείς που έχετε την stable 7.2.3.0 στο τηλεχειριστήριο αν κάνετε πρόσθεση συσκευής δεν σας βγάζει κινέζικα?....μόνο σε μένα ?

 

Α, τώρα κατάλαβα... Κοίταξε, στο δικό μου που υπάρχει η εφαρμογή παρότι δεν έχω υπέρυθρες, θυμάμαι πριν 2 βδομάδες ότι ήταν γεμάτη Αγγλικά και Κινέζικα. Τώρα όμως βλέπω Ελληνικά στην αρχική της οθόνη :) Μήπως να πέρναγες την τελευταία stable ROM να δεις αν είναι περασμένες οι αλλαγές?

Link to comment
Share on other sites

-Δεν έχεις το redmiNote 2?....Τι θα πει δεν έχεις υπέρυθρες?

-Την τελευταία stable έχω.(7.2.3.0)

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά την απεγκατεστησα τελικά γιατί όλο κρασάρει....

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Λοιπόν, έχω θέμα με την εφαρμογή αυτή αλλά προσπαθώντας να βρω λύση, διαπίστωσα ότι κρασάρει συνεχώς όποια εφαρμογή και να χρησιμοποιήσω!

 

Έβαλα την Handcent SMS, την Google Messenger, την Chomp SMS και όλες κρασάρουν!!

 

Αφού λοιπόν είχα θέμα, τις πέταξα όλες και είπα να χρησιμοποιήσω την εργοστασιακή εφαρμογή μηνυμάτων, μα δυστυχώς διαπίστωσα ότι και αυτή κρασάρει!!

 

Τι έγινε ρε παιδιά;; Άλλος με το ίδιο πρόβλημα στην τελευταία ελληνική Dev ΡΟΜ 6.4.28??

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνα τη ρομ από πάνω. Αν δε φτιάξει, ε θα πρεπει να γυρίσεις πίσω (με το αντίγραφο που πρέπει να εχεις παρει)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνα τη ρομ από πάνω. Αν δε φτιάξει, ε θα πρεπει να γυρίσεις πίσω (με το αντίγραφο που πρέπει να εχεις παρει)

Την πέρασα ήδη άλλες 2 φορές αλλά τα ίδια πάλι.....

 

Ποιο αντίγραφο;; :(

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Από TWRP..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από TWRP..

Δεν παίρνω αντίγραφα, πάντα από ελληνική Dev σε νέα Dev περνάω εδώ και μήνες.....

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο κάθε φλασαρισμα συστήνεται πάντα το αντίγραφο ασφαλείας.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνω αντίγραφα, πάντα από ελληνική Dev σε νέα Dev περνάω εδώ και μήνες.....

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Κάνε υπομονή τότε μια εβδομάδα να βάλεις την επόμενη..

 

Πάντως αυτό το κόλλημα να γίνεστε τα πειραματόζωα της xiaomi δεν το καταλαβαίνω...

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν, πέρασα πάλι από πάνω την προηγούμενη 6.4.21 και όλα δείχνουν ΟΚ.....

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

-Δεν έχεις το redmiNote 2?....Τι θα πει δεν έχεις υπέρυθρες?

-Την τελευταία stable έχω.(7.2.3.0)

 

Όχι το mi3 με developer έχω και παρότι δεν έχω υπέρυθρες είναι μέσα η εφαρμογή. Εδώ και δυο εβδομάδες η αρχική σελίδα της εφαρμογής (η οποία μου ανοίγει) είναι στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά ! Χθές ενώ το τηλ. φόρτιζε (ήταν ανοιχτό), όταν πάτησα το power button στην οθόνη μου έβγαλε το ποσοστό φόρτισης και έγραφε κάτι σαν fast charge με κουμπί επιλογής για απενεργοποίηση. Το απενεργοποίησα και τώρα δεν μπορώ πουθενά να βρω την επιλογή. Ξέρει κάποιος τίποτε για αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το TouchPal?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...