Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε restart το router

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερω θα με βρισετε, αλλα θελω να ξαναγυρισω σε μιυι.

ΑΛΛΑ υπαρχει καποια κουτσουρεμενη; δε χρησιμοποιω αρκετα απ τα features της.

Σαν την mokee δεν υπάρχει. Μόνο clearmotion-miravision της λείπει για να γίνει τέλεια για μένα. Πήγα για 5 μέρες στην AOSP του vova (κυρίως λόγω clearmotion) αλλά επέστρεψα γιατί η Mokee αφήνει άλλη αίσθηση στην χρήση του τηλεφώνου . Είναι και ο μόνος λόγος που δεν έχω αλλάξει το τηλέφωνο, γιατί αν είχα εγκλωβιστεί στην MIUI θα είχε φάει σουτ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερων φαινεται!!!!

Ευχαριστω για την ενημερωση!

Σαν την mokee δεν υπάρχει. Μόνο clearmotion-miravision της λείπει για να γίνει τέλεια για μένα. Πήγα για 5 μέρες στην AOSP του vova (κυρίως λόγω clearmotion) αλλά επέστρεψα γιατί η Mokee αφήνει άλλη αίσθηση στην χρήση του τηλεφώνου . Είναι και ο μόνος λόγος που δεν έχω αλλάξει το τηλέφωνο, γιατί αν είχα εγκλωβιστεί στην MIUI θα είχε φάει σουτ!!!

Την ειχα αλλα την ξηλωσα. Χαλια μπαταρία.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!!! Αν απλά φλασάρεις την rom και εγκαταστήσεις τις εφαρμογές σου και την αφήσεις ελεύθερη να κάνει ότι θέλει, τότε θα παραπονιέσαι για την μπαταρία. Δεν ξέρω αν σου φαίνεται περίεργο αλλά 4,5-5 ώρες SOT με κανονική χρήση 1-1,5 μέρας δεν το λές χάλια!!!

 

μπλα...μπλα...μπλα...Greenify... μπλα...μπλα...μπλα...Amplify... μπλα...μπλα...μπλα...PowerNap......

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!!! Αν απλά φλασάρεις την rom και εγκαταστήσεις τις εφαρμογές σου και την αφήσεις ελεύθερη να κάνει ότι θέλει, τότε θα παραπονιέσαι για την μπαταρία. Δεν ξέρω αν σου φαίνεται περίεργο αλλά 4,5-5 ώρες SOT με κανονική χρήση 1-1,5 μέρας δεν το λές χάλια!!!

 

μπλα...μπλα...μπλα...Greenify... μπλα...μπλα...μπλα...Amplify... μπλα...μπλα...μπλα...PowerNap......

 

Δηλ με αυτες τις 3 εφαρμογές πιάνεις τόσο 4-4.5 ωρες;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα greenify χρησιμοποιω. Amplify οχι, ουτε powernap.

Οταν με ιδια χρηση εβγαζα 6+ ωρες οθονης και τωρα με το ζορι 3-4, τοτε κατι γινεται.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αλλα τιποτα..μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι αλλο;;

 

Ποια ρομ εχεις;

Τσεκαρε στο κεντρο ασφαλείας αν ειναι ολα σωστα, "πρόσβαση στο internet" κλπ.

Μπες απο ενα αλλο δικτυο wifi.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα.Αγορασα αυτο το ρολοι -κρυφη καμερα http://aoneteleshop.com/product/spy-camera-watch/

και στις οδηγιες λεει οτι ο η/υ το αναγνωριζει σαν εξωτ. μνημη.Το συνδεω στο redmi note 2 prime μου,(τελευταια ελληνικη stable ,με καθαρη εγκατασταση)με ενα ανταπτορακι otg,αλλα δεν το βλεπει καθολου.Υπολογιστη δεν εχω (για λιγες μερες) για να το δοκιμασω,αλλα το κινητο δεν θα πρεπε να το βλεπει;Οτι συνδεω με το συγκεκριμενο ανταπτορα το βλεπει αμεσως.Καμμια ιδεα;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ εχεις;

Τσεκαρε στο κεντρο ασφαλείας αν ειναι ολα σωστα, "πρόσβαση στο internet" κλπ.

Μπες απο ενα αλλο δικτυο wifi.

 

Ρομ εχω την miui 7.0.6.0/σταθερη. Τι στο καλο να κανω;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα greenify χρησιμοποιω. Amplify οχι, ουτε powernap.

Οταν με ιδια χρηση εβγαζα 6+ ωρες οθονης και τωρα με το ζορι 3-4, τοτε κατι γινεται.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Στην MIUI με το κέντρο ασφαλείας τα έχει όλα απενεργοποιημένα από προεπιλογή και πρέπει εσύ να πας να δώσεις άδειες στις εφαρμογές που θες να έχουν πρόσβαση και να κάνουν διάφορα στο τηλέφωνο. Ετσι απο προεπιλογή η διαρκεία μπαταρίας στην MIUI είναι τεράστια αφού καμία εφαρμογή που θα βάλεις δεν λειτουργεί όπως πρέπει (αν δεν δώσεις τις απαραίτητες άδειες) αφού τα μπλοκάρει όλα το κέντρο ασφαλείας. Στην CM ισχύει το αντίθετο. Όταν κάνεις τα απαραίτητα χρησιμοποιόντας τα κατάλληλα εργαλεία, το αποτέλεσμα στην αυτονομία είναι το ίδιο. Δεν αρκεί να εγκαταστησεις απλά το greenify ή οποιοδήποτε greenify. Χρειάζεται και να κάνεις τις κατάλληλες ρυθμίσεις σε αυτού του τύπου τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι παλια καραβανα στις ρομς και greenify. Ξερω τι και πως πρεπει να κανω ;)

 

Ομως αυτο που λεω ειναι οτι με παλια εκδοση cm εβγαζα 6+ ωρες αλλα με τις τελευταιες εκδοσεις γυρω στις 3-4. Ακριβως με την ιδια χρήση εννοειται!

Αρα κατι παίζει. Ή κατι αλλαξε στο λογισμικό ή κατι γινεται με την μπαταρια μου

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι παλια καραβανα στις ρομς και greenify. Ξερω τι και πως πρεπει να κανω ;)

 

Ομως αυτο που λεω ειναι οτι με παλια εκδοση cm εβγαζα 6+ ωρες αλλα με τις τελευταιες εκδοσεις γυρω στις 3-4. Ακριβως με την ιδια χρήση εννοειται!

Αρα κατι παίζει. Ή κατι αλλαξε στο λογισμικό ή κατι γινεται με την μπαταρια μου

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Να την miui πως είναι η μπαταρία σου; βαλε την τελευταία stable και εύκολα διαπιστώνεις που είναι το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Να την miui πως είναι η μπαταρία σου; βαλε την τελευταία stable και εύκολα διαπιστώνεις που είναι το πρόβλημα..

 

Με την τελευταία δηλ είναι σίγουρο το καλύτερο sot?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ουτε με την σταβλε ειχα καλους χρονους.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ίσως τελικά και παίζει με την μπαταρία σου η με το calibration...

Link to comment
Share on other sites

μπορει... αλλα δε το κοβω να ισχυει κατι τετοιο.

πχ 100-82% εχω τωρα 1 ωρα και 7 λεπτα sot. με χρηση fb, chrome, tapatalk, παιχνιδι (score! hero), 5-6 σμσ.

θεωρητικα θα βγαλει κοντα 5 ωρες sot με παρομοια χρηση. ΟΜΩΣ πρακτικα μπορει να βγαλει 3 ωρες.... :/

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία stable.....

 

Και με αυτή και με προηγούμενες Dev έχω παρατηρήσει ότι πετάει εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο π.χ wallpaper changer, proximity on off screen..... Που τις έχω να τρέχουν στο παρασκήνιο.....

 

 

Και μια ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό που τις πετάει από την μνήμη;;;;.... Το greenfy δεν είναι.... Κοίταξα όλες τις ρυθμίσεις του κινητού και δεν βρήκα κάτι......

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Σήμερα πήγα να περάσω φωτογραφιες απο το pc στο iPhone και δημιουργήθηκε στο iPhone νέος φακελος με τις φωτογραφιες που πέρασα. Όμως ένας φάκελος με παλαιότερες φωτογραφιες που υπήρχε στο iPhone μέχρι σήμερα το πρωί, τώρα είναι σαν να έχει διαγραφεί.

Μήπως ξέρετε τι γίνεται; Θα μπορέσει να ξαναεμφανιστεί ή έχει διαγραφεί για πάντα; Και το κακό είναι ότι έχω διαγράψει αυτές τις φωτογραφιες απ'το pc.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by nosferatu_8_Jim
Link to comment
Share on other sites

:what: No iphone here...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι xiaomi τι iPhone

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...