Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από τι υλικό είναι το πλαίσιο σε αυτή την θήκη?

 

Το aliexpress λέει οτι είναι πλαστικό, υποθέτω ότι και το κομμάτι που δείχνει σα μέταλλο ειναι

απλά βαμμένο έτσι. Αν θυμάμαι καλά έχει αναφερθεί στο παρελθόν ότι ξεφλουδίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις δικιο βιαστηκα λιγο.λοιπον το πηρα απο το banggood δεν εχω αλλαξει ρομ κπλ δεν θελω να ασχοληθώ ακομα εχει την 7.0.99.99 stable

και εγω ειχα αγορασει απο banggood και ηταν κλειδωμενο (σε αντιθεση με vickmall) δε περναγε καμμια rom και μονο με τα προγραμματα που γραφουν τα παιδια στη πρωτη σελιδα φλασαριστηκε και μετα περασα αλλη ρομ (αλλα δε θυμαμι τη διαδικασια , οποτε διαβασε λιγο τους οδηγους)

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το χω μια εβδομάδα το κινητό και παρατηρησα πως το γυρο γυρο σιδερακι τησ καμερας εξεχει απο το φακο στην αφη το καταλαβαινεις ειναι φυσιολογικό αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το χω μια εβδομάδα το κινητό και παρατηρησα πως το γυρο γυρο σιδερακι τησ καμερας εξεχει απο το φακο στην αφη το καταλαβαινεις ειναι φυσιολογικό αυτο?

Ναι είναι φυσιολογικό.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα αγορασει απο banggood και ηταν κλειδωμενο (σε αντιθεση με vickmall) δε περναγε καμμια rom και μονο με τα προγραμματα που γραφουν τα παιδια στη πρωτη σελιδα φλασαριστηκε και μετα περασα αλλη ρομ (αλλα δε θυμαμι τη διαδικασια , οποτε διαβασε λιγο τους οδηγους)

 

οκ.ευχαριστω.για την ωρα λεω να το αφησω και θα αρχισω το σκαλισμα αργοτερα.ασχετο αλλα εχει κανεις θεμα με το watsup?παω να κανω συγχρονισμο και ανανεωση να δω ποσο υπολοιπο εχω στην εφαρμογη του απο το play που εχει και μου λεει οτι δεν μπορει να επιβεβαιωσει τον αριθμο γιατι δεν μπορει να στειλει sms.απο τις ρυθμισεις τα εχω φτιαξει ολα

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το whats up το έχω κ εγώ το θέμα κ όσες εκδόσεις του κ αν έβαλα δεν κατάφερα να δουλέψει (stable Ελληνική). Κάπου διάβασα οτι βάζεις στην πρώτη θέση την κάρτα whats up,χωρίς να έχεις στην δεύτερη θέση άλλη sim,μπαινεις στην εφαρμογή του whats up κ το δέχεται. Μετά μπορείς να βάλεις κανονικά κ την δεύτερη sim.δεν το έχω δοκιμάσει, απλά το αναφέρω μήπως σε βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το whats up το έχω κ εγώ το θέμα κ όσες εκδόσεις του κ αν έβαλα δεν κατάφερα να δουλέψει (stable Ελληνική). Κάπου διάβασα οτι βάζεις στην πρώτη θέση την κάρτα whats up,χωρίς να έχεις στην δεύτερη θέση άλλη sim,μπαινεις στην εφαρμογή του whats up κ το δέχεται. Μετά μπορείς να βάλεις κανονικά κ την δεύτερη sim.δεν το έχω δοκιμάσει, απλά το αναφέρω μήπως σε βοηθήσει

 

θα το δοκιμασω και αυτο και θα σου πω

Το έκανα.τπτ τα ίδια.στο coolpad που είχα μου το έκανε αυτό όταν είχα τα δεδομένα του κινητού.όταν είχα wi fi δεν είχα προβλημα

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το whats up το έχω κ εγώ το θέμα κ όσες εκδόσεις του κ αν έβαλα δεν κατάφερα να δουλέψει (stable Ελληνική). Κάπου διάβασα οτι βάζεις στην πρώτη θέση την κάρτα whats up,χωρίς να έχεις στην δεύτερη θέση άλλη sim,μπαινεις στην εφαρμογή του whats up κ το δέχεται. Μετά μπορείς να βάλεις κανονικά κ την δεύτερη sim.δεν το έχω δοκιμάσει, απλά το αναφέρω μήπως σε βοηθήσει

Αυτό ακριβώς πρέπει να κάνει. Και δεν θα έχει πρόβλημα. Οι καινούργιοι διαβάστε την 1η σελίδα και στο miui.gr που σας παραπέμπει για να σας λυθούν απορίες που έχουν ειπωθεί εδώ μέσα άπειρες φορές.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα!!μολις εφτασε στα χερια μου το redmi note 2..

λοιπον φιλος μου που ασχολειτε με αναβαθμισεις και διαφορα μου το ''εφτιαξε'' κ μενα μιας κ δεν εχω ιδεα εγω :O

εκδοση android 5.0.2 LRX22G

εκδοση MIUI by xiaomi-miui.gr7.0/Stable 7.0.6.0(LHMCNCI)

εκδοση μοντεμ MOLY.LR9.W1423.MD.LW TG.MP.V24.P27

εκδοση kernel 3.10.61+3acecfe1-25e0c-177d0042

 

αυτα ειναι καποια απο τα στοιχεια...

 

σαν πρωτη ματια μ αρεσε...φαινεται γρηγορο χωρις κολληματα..

ενα αρνητικο αν θεωρειται αρνητικο ειναι η μνημη ραμ που απο 2gb που και καλα εχει το κινητο το 1gb ειναι διαθεσιμο και με 5-6 κλασικες εφαρμογες που κατεβασα πηγε στα 700mb...

 

λοιπον τι λετε???αξιζει???

Link to comment
Share on other sites

με μια λεξη: ΑΞΙΖΕΙ

 

μη σε απασχολει η ραμ. οσο λιγοτερη εχει ελευθερη, τοσο το καλυτερο. δεν εχω αντιμετωπισει κανενα κολλημα λογω ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις περασα 6.3.31 και μολις παω gallery δεν βλεπω κανενα φάκελο περα απο τις καμερας και screenshot εχω ενεργοποιήσει να φαίνονται και οο κρυφοι φάκελοι!

Επίσης κλασσικα το θέμα με τα θέματα δεν λέει να λυθεί δεν μου φαίνονται με τιποτα,αδυναμια φορτωσεις!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η Ελληνική 6.4.7. Δοκίμασε κανείς; Είδα στο changelog έχει μόνο bug fixes.

Πολύ νωρίς...δε νομίζεις;

Την έχω από την έναρξη. Μέχρι τώρα τίποτα αρνητικό.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η Ελληνική 6.4.7. Δοκίμασε κανείς; Είδα στο changelog έχει μόνο bug fixes.

 

Πολύ νωρίς, όντως και εγώ δεν βλέπω κάτι αρνητικό μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πέρασα εχθές θα δείξει σε 2-3 μέρες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Εδω και καιρό όταν μπαίνω στο mi cloud μου δείχνει ότι έχω, άλλες φορές ένα, άλλες φορές δύο αρχεία που δεν έχουν συγχρονιστεί. Όταν πατάω συγχρονισμός τώρα, προσπαθεί για λίγο αλλά ξανά βγάζει συγχρονισμός τώρα. Αυτό που δεν συγχρονίζει είναι αρχείο από το άλμπουμ αλλά δεν μπορώ να το βρω. Κάποια ιδέα; Κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτες τις μερες εκανα καποια στησίματα, κάποιες επαναφορες, έδωσα redmi 3 σε φίλο κλπ.. Σε καμιά φορά δεν πέτυχε επαναφορα από το micloud, μόνο από το τοπικό αντίγραφο. Κάτι θα παίζει με τους servers της Xiaomi

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτες τις μερες εκανα καποια στησίματα, κάποιες επαναφορες, έδωσα redmi 3 σε φίλο κλπ.. Σε καμιά φορά δεν πέτυχε επαναφορα από το micloud, μόνο από το τοπικό αντίγραφο. Κάτι θα παίζει με τους servers της Xiaomi

 

Ευχαριστώ, Roid, έλεγα μήπως παίζει κάτι με τη συσκευή μου. Της γυναίκας μου συγχρονίζει κανονικά. Μήπως παίζει ρόλο αν τα αρχεία αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δε νομιζω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ξερω θα με βρισετε, αλλα θελω να ξαναγυρισω σε μιυι.

ΑΛΛΑ υπαρχει καποια κουτσουρεμενη; δε χρησιμοποιω αρκετα απ τα features της.

Link to comment
Share on other sites

Οι ελληνικες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ξερω θα με βρισετε, αλλα θελω να ξαναγυρισω σε μιυι.

ΑΛΛΑ υπαρχει καποια κουτσουρεμενη; δε χρησιμοποιω αρκετα απ τα features της.

Μηπως σ ενδιαφερει αυτο;

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11974-ROM-gkalen-%CE%9F%CE%94%CE%97%CE%93%CE%9F%CE%A3-%CE%93%CE%99%CE%91-%CE%9C%CE%91%CE%93%CE%95%CE%99%CE%A1%CE%95%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%91-%CE%A3%CE%A5%CE%96%CE%97%CE%A4%CE%97%CE%A3%CE%95%CE%99%CE%A3-%CE%9A%CE%91%CE%99-%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%92%CE%91%CE%98%CE%9C%CE%99%CE%A3%CE%95%CE%99%CE%A3-%CE%93%CE%99%CE%91-CUSTOM-ROM/?postID=100147#post100147

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

με μια λεξη: ΑΞΙΖΕΙ

 

μη σε απασχολει η ραμ. οσο λιγοτερη εχει ελευθερη, τοσο το καλυτερο. δεν εχω αντιμετωπισει κανενα κολλημα λογω ραμ.

 

Να σε ρωτησω κ κατι ακομα;;προσπαθω απο εχθες να συνδεθω με wifi απτο σπιτι μου,μου βγαζει οτι ειμαι συνδεδεμενος και με θαυμασιο σημα αλλα τιποτα.δεν συνδεεται.και δεν βγαζει και το σηματακι του wifi.οταν μπαινω απτα δεδομενα ολα ειναι μια χαρα.εχω κανει καμια λαθος ρυθμιση;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...