Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ευχαριστω kandilak.Προσπαθω εδω και μερες.Βεβαια και που το συνδεσα αργει να το εντοπισει..Τωρα καθησε στο 60%

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ενημέρωση.

Μην αλλάζεται την ονομασία συσκευής στο Bluetooth με περίεργα σύμβολα ,σκίτσα, καρδουλες,φατσούλες κτλ.

Ουσιαστικά τρελαίνεται το modem της συσκευής, έτσι δεν μπορεί να συνδεθεί με τίποτα σε κανένα router μέσω wi-fi.

Δύο συσκευές στην δεύτερη το πήρα γραμμή μετά από ώρες σπαζοκεφαλιας.

Δοκίμασα το ίδιο και στο δικό μου όπου είχα ανάλογο αποτέλεσμα.

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Άντε βάλε μετά μυαλό στα πιτσιρικια,και στην τελική δεν λένε τι αλλάζουν και ψαχνεσαι!:blink:

Τουλάχιστον βρίσκουμε θέματα!;)

Καλού κακού αφού το σκουπισα και τα δύο μπήκε πάνω ή τελευταία stable.eu μαζί με Dolby Atmos & SuperSU μέσω recovery.

Link to comment
Share on other sites

Άντε βάλε μετά μυαλό στα πιτσιρικια,και στην τελική δεν λένε τι αλλάζουν και ψαχνεσαι!:blink:

Τουλάχιστον βρίσκουμε θέματα!;)

Καλού κακού αφού το σκουπισα και τα δύο μπήκε πάνω ή τελευταία stable.eu μαζί με Dolby Atmos & SuperSU μέσω recovery.

 

Το dolby atmos μπαίνει κ στην ελληνική stable?

Link to comment
Share on other sites

Το dolby atmos μπαίνει κ στην ελληνική stable?

 

Λάθος κατάλαβες, τα έβαλε το παιδί μέσω twrp recovery. Όσο για την ελληνική ναι στην 7.2 που θα βγει θα το έχει μέσα καθώς και το mod 160 χαρακτήρων ενσωματωμένο κλπ. Διάβασε τι περιέχει, σε ορισμένους έχει βγει εμείς για το δικό μας, αναμένουμε όπως προείπα.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12305-Ενημέρωση-9-3-2016-H-νέα-λίστα-με-τις-STABLE-V7-2-ROMs-είναι-διαθέσιμη-για-λήψη/?pageNo=1

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το dolby atmos μπαίνει κ στην ελληνική stable?

 

Αν εννοεις για αυτήν που είναι να παρουσιάσουν στην ελληνική κοινότητα όπως καί στις τελευταίες dev θα υπάρχει μέσα.

Από κεί καί μετά σε αυτήν που ήδη τρέχει μπορείς να το περάσεις μέσω recovery κατεβάζοντας το αρχείο zip από εδώ ..http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/mod-dolby-atmos-t3109446

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λάθος κατάλαβες, τα έβαλε το παιδί μέσω twrp recovery. Όσο για την ελληνική ναι στην 7.2 που θα βγει θα το έχει μέσα καθώς και το mod 160 χαρακτήρων ενσωματωμένο κλπ. Διάβασε τι περιέχει, σε ορισμένους έχει βγει εμείς για το δικό μας, αναμένουμε όπως προείπα.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12305-Ενημέρωση-9-3-2016-H-νέα-λίστα-με-τις-STABLE-V7-2-ROMs-είναι-διαθέσιμη-για-λήψη/?pageNo=1

 

 

 

Μπράβο!

Με πρόλαβες.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις για αυτήν που είναι να παρουσιάσουν στην ελληνική κοινότητα όπως καί στις τελευταίες dev θα υπάρχει μέσα.

Από κεί καί μετά σε αυτήν που ήδη τρέχει μπορείς να το περάσεις μέσω recovery κατεβάζοντας το αρχείο zip από εδώ ..http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/mod-dolby-atmos-t3109446

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Μπράβο!

Με πρόλαβες.:lol:

 

 

Δεν είμαστε και πολλά τα "αρρωστάκια" που μπαίνουμε πρωί-πρωί να απαντήσουμε! :lol:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Η Android 5.02 με την 5.1 τις διαφορές έχουν;;; Κάτι άλλο, εμένα μου γράφει MIUI by Xiaomi-miui.gr GTV 7.1 Stable 7.1.3.0 (LHMCNCK). Έχει μεγάλη διαφορά από την 7.2 ;;; (Μη βαράτε :chair:, είπαμε δεν το κατέχω το άθλημα.... :D)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μετά από 20 περίπου ημέρες ευτυχής κάτοχος του κινητού, από σήμερα το πρωί έχω πρόβλημα με το ακουστικό του. Πολύ χαμηλή ένταση ήχου και παράσιτα. Το τηλ το αγόρασα από vickmall. Καμιά ιδέα για επιδιόρθωση?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μετά από 20 περίπου ημέρες ευτυχής κάτοχος του κινητού, από σήμερα το πρωί έχω πρόβλημα με το ακουστικό του. Πολύ χαμηλή ένταση ήχου και παράσιτα. Το τηλ το αγόρασα από vickmall. Καμιά ιδέα για επιδιόρθωση?

ευχαριστώ

 

Κάνε ένα restart και θα στρώσει. Αν ξαναγίνει άλλαξε ρομ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα/Άυριο περναω σε 7.2 stable... Ελπίζω να είναι οκ!

 

Επίσης το mi back up είναι αξιόπιστο ετσι?

Θα επιστρέψουν ΟΛΑ όπως τα εχω/είναι τωρα.?

 

Στην προηγουμενη αναβαθμιση που ειχα κανει με το που μπηκα στη μι αρχισε να κατεβαζει.Σε καμια ωρα μου εκανε το κινητο όπως το ειχα και το μενου το αρχικο.

Μαζί με τα δεδομένα των εφαρμογων?

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τα δεδομένα των εφαρμογων?

 

Nαι τα πάντα όλα.Με την 7.2 έχω πρόβλημα με το igo.Δεν το διαβάζει.Ότι μου έκανε με την 7.0.6

Link to comment
Share on other sites

Θα μου δώσετε τα φώτα σας παρακαλώ;

Το κινητό φοράει αυτήν miui gtv 7.1 stable 7.1.3.0 (LHMCNCK) android 5.0.2 και θέλω να περάσω την τελευταία stable 7.2 από εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12305-%CE%95%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-9-3-2016-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-STABLE-V7-2-ROMs-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/?pageNo=1

Επειδή δεν το έχω ξανά φλασάρει εγώ,μπορεί κάποιος να μου πει ποια διαδικασία να ακολουθήσω;

Εύκολος τρόπος back up υπάρχει για να μην χαθούν οι εφαρμογές με τα δεδομένα τους; Μέσω Mi?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η ελληνική 7.2 ακόμα.

Ναι. Κανεις back up μεσω του mi.

Για να περάσεις την ρομ, πρέπει να κάνεις καθαρή εγκατάσταση.

Οδηγίες θα βρεις στο πρώτο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η ελληνική 7.2 ακόμα.

Ναι. Κανεις back up μεσω του mi.

Για να περάσεις την ρομ, πρέπει να κάνεις καθαρή εγκατάσταση.

Οδηγίες θα βρεις στο πρώτο ποστ

 

Θα βγεί η ελληνική μέχρι το βράδυ αναφέρανε στο miui.gr :D

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Οκ οπότε αναμένω για την Ελληνική!

Την καθαρή εγκατάσταση την κάνω πάντα ή επειδή έχω διαφορετική ρομ;

Επίσης προτείνετε τον πρώτο τρόπο στην πρώτη σελίδα; https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5609-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-1%CE%BF%CF%82-%CE%A4%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-%CF%84%CE%B7%CF%82-ROM/

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!

Χειροκίνητα δε μπορώ να κάνω back up?

Μόνο του λέει κάνει κάθε 7 μέρες...

Κάνε καλύτερα τοπικό αντίγραφο για να είσαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες ρυθμίσεις -> Αντίγραφα & Επαναφορά -> Τοπικά Αντίγραφα -> Δημιουργία Αντιγράφου και από εκεί επιλέγεις τι θες να κρατήσεις αντίγραφο (εφαρμογές + δεδομένα, μηνύματα, κλήσεις, λογαριασμούς κλπ)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, αλλά τα είχα ήδη κάνει αυτά χωρίς αποτέλεσμα

 

Δοκίμασε αν θες άλλη Ρομ,δηλαδή πάλι εγκατάσταση.

Κάνε μετά ένα τέστ,, αν πάρεις το ίδιο αποτέλεσμα και έτσι, μιλά με το κατάστημα. Τουλάχιστον να πετύχεις να σου στείλουν ανταλλακτικο+τα έξοδα επισκευής.

Αυτό είναι ή καλύτερη λύση, ή χειρότερη να σου ζητήσουν να το επιστρέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Nαι τα πάντα όλα.Με την 7.2 έχω πρόβλημα με το igo.Δεν το διαβάζει.Ότι μου έκανε με την 7.0.6

με το igo τι πρόβλημα έχεις? αν μπορώ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...