Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια απο AliExpress εχει παραγγειλει κανεις?Ειναι αξιοπιστο?Για καμμια θηκη/προστατευτικο οχι τπτ αλλο.

 

Δεν στο συνιστώ να αγοράσεις από εκεί. Δεν ξέρεις πόσες μέρες θα σου πάρει και εάν ο πωλητής είναι αξιόλογος. Σημασία έχει και το after sales. Γι αυτό σου προτείνω το vickmall.com που θεωρείται εδώ στο φόρουμ εγγύηση για το εν λόγω κινητό μας.

 

Εδώ το Prime που πήρα εγώ --> http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

ή το απλό RN2 -> http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html.

 

 

edit:@g3o1982 είμαι η Ζαφείρα!

Edited by zaf_4
zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ ευχαριστω για την αποψη.Αν και δεν θελω την συσκευη την εχω.Μονο για θηκες και tempered glass ψαχνωι..

 

Δεν είναι τίποτα, δεν ήπια καφέ! Και δεν διάβασα... σωστά.:lol:

Εάν έχεις revolut μπορείς να κάνεις αγορά γιατί λόγω CC δεν γίνεται αλλιώς. Δεν δέχονται paypal όπως φαντάζομαι ξέρεις. Εγώ πήρα την τύπου δερμάτινη μαύρη από εκεί, που είναι καπάκι. Αντικαθιστάς αυτό που έχεις δηλαδή. Μου ήρθε μέσα σε 17 μέρες, καλό μαγαζί.

 

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-redmi-note-2-back-cover-case-PC-leather-luxury-fundas-case-red-mi-note-2/32472848001.html

 

Και εδώ το μαγαζί με ότι προϊόντα έχει -->http://www.aliexpress.com/store/1823883?spm=2114.10010108.0.36.GJAL83

*το συγκεκριμένο ζήτησα εάν παίρνει paypal και δέχτηκε.

 

Μου άρεσε κι αυτή η θήκη -->http://www.aliexpress.com/item/H3Y-in-stock-hongmi-2rd-2gb-ram-it-s-original-xiaomi-redmi-note-2-case-sabic/32438894027.html?spm=2114.01010208.3.199.BmxBv2&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201602_3_505_506_503_504_301_10020_502_10001_10002_10017_10005_10006_10003_10021_10004_10022_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=da5321b1-1c3d-4d84-b5ac-b363854e8a8b

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα στο ματι αυτην http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-redmi-note-2-redmi-note-leather-case-for-xiaomi-red-mi-note-2-cover-luxury/32442666510.html

θελω να την προσεξω την οθονη.Και αργοτερα θα βαλω glass για να εχω το κεφαλι μου ησυχο..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα στο ματι αυτην http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-redmi-note-2-redmi-note-leather-case-for-xiaomi-red-mi-note-2-cover-luxury/32442666510.html

θελω να την προσεξω την οθονη.Και αργοτερα θα βαλω glass για να εχω το κεφαλι μου ησυχο..

 

Ωραία είναι την έχω δει. Την θέλω και εγώ περισσότερο για το καλοκαίρι όταν είσαι παραλία να μην το τρώει η σκόνη κλπ.

Τώρα όμως προτιμώ το tempered glass για εμένα εγγύηση της nillkin και του έχω μια λεπτή διάφανη επίσης nillkin. Όσο γίνεται να το κρατώ σε μικρές διαστάσεις.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ στο link που σου παραθέτω μέσω της miui.gr για την εφαρμογή shortcut master και πως μπορείς να έχεις μίξη θεμάτων. Είναι πολύ απλό και θα σου πάρει λίγα λεπτά. -->https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10423-Η-ΜΙΞΗ-θεμάτων-ΕΙΝΑΙ-ΕΔΩ/?postID=68474#post68474

 

Οπότε ούτε καθαρισμό χρειάζεται ούτε τίποτα @g3o1982.

 

 

Πολυ καλό τρικ αυτό, μόλις το δοκίμασα! Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Και γω το δοκίμασα αλλα permission denied....

 

Όταν στο κάνει αυτό μια εφαρμογή, σημαίνει ότι πρέπει να της δώσεις δικαιώματα. Εάν είσαι ροοτ (δηλαδή έχεις devs rom ή έχεις βάλει εσύ σε stable το superuser) πας Κέντρο Ασφάλειας --> Δικαιώματα -> Προνόμια Root-> και το επιλέγεις να γίνει ενεργό.

 

 

* Εάν είσαι καινούργιος, απ' ότι καταλαβαίνω καλό θα ήταν να διαβάσεις την 1η σελίδα και λίγες γενικώς για να καταλάβεις ότι οι απορίες σου έχουν σίγουρα απαντηθεί ή πιο συγκεκριμένα σε κάθε θέμα υπάρχει το Αναζήτηση στο θέμα που μπορείς να ψαχτείς.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος εφεδρικό tempered glass (nillkin) καινούριο ας μου στείλει ένα pm να το αγοράσω γιατί μόλις κατάφερα να το καταστρέψω πριν καν το βάλω :p Δε θέλω να το αφήσω χωρίς τζαμάκι για πολλές μέρες και το βιάζομαι. Ευχαριστώ
:luck:
Link to comment
Share on other sites

τα καταφερες τελικα με το paypal???δεν με ειπες τπτ... :(

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα! Ήρθε η θήκη και το τζαμάκι σε δέκα μέρες,χάρηκα,πάω να το βάλω και μου πέφτει στο χαλί από τη μεριά που κολλάει και μάζεψε σκόνη. Ε....
:luck:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από bangood που έχω πάρει κανα 2 πράγματα, μπόρεσα και πλήρωσα χωρίς paypal balance, απευθείας από την κάρτα! Απλά θέλουν μελέτη και τα σχόλια για να μην αγοράσεις μούφα!

 

Θέλω να βάλω stable, το πήρα απόφαση! Να βάλω από το ελληνικό φορουμ ή την multi eu..? Τι προτείνετε εσείς που τις αλλάζετε σαν τα πουκάμισα?? :p

 

Επίσης, για clean install (έχω TWRP) δεν θα σβήσω το internal, και άρα δεν θα χαθούν φωτογραφίες και τα αρχεία μου έτσι??

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει που επεσε...παρε ενα ρολο που κανεις τα ρουχα για να μαζευψεις τα χνουδια και θα το καθαρισει.μην το πετας.

 

Πάντως από bangood που έχω πάρει κανα 2 πράγματα, μπόρεσα και πλήρωσα χωρίς paypal balance, απευθείας από την κάρτα! Απλά θέλουν μελέτη και τα σχόλια για να μην αγοράσεις μούφα!

 

Θέλω να βάλω stable, το πήρα απόφαση! Να βάλω από το ελληνικό φορουμ ή την multi eu..? Τι προτείνετε εσείς που τις αλλάζετε σαν τα πουκάμισα?? :p

 

Επίσης, για clean install (έχω TWRP) δεν θα σβήσω το internal, και άρα δεν θα χαθούν φωτογραφίες και τα αρχεία μου έτσι??

 

Για μενα βαλε απο eu και κανε root με supersu και θα εισαι αρχοντας!το internal δεν το σβηνεις οχι!σβησε system,data και τα 2 caches!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει που επεσε...παρε ενα ρολο που κανεις τα ρουχα για να μαζευψεις τα χνουδια και θα το καθαρισει.μην το πετας.

 

ούτε καν πιστεύω θα καθαρίσει. εφόσον πήρε βρώμα είναι άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

εγω στο κινεζικο γυαλι ετσι ειχα κανει και το καθαρισε μια χαρα τπτ δεν εμεινε.μεσα απο οτι θυμαμαι το Nillkin εχει και ταινια για τις σκονες βρωμιες κτλ.μπορεις να το κανεις και με αυτο

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για μενα βαλε απο eu και κανε root με supersu και θα εισαι αρχοντας!το internal δεν το σβηνεις οχι!σβησε system,data και τα 2 caches!!

 

Είσαι ωραίος! Και για να ολοκληρωθεί το καλό, δεν μου δίνεις και το λινκ της? Μπήκα σε αυτό που μου έδωσες χθες αλλά είδα ότι έχει 7 διαφορετικές stable και σάστισα...ποιο είναι το μοντέλο μας?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται άχρηστο. Αφού από τα νεύρα μου το έπιασα κιόλας, έχει και δαχτυλιές. Πήρα μεγάλη πίκρα πρωί πρωί :p
:luck:
Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος! Και για να ολοκληρωθεί το καλό, δεν μου δίνεις και το λινκ της? Μπήκα σε αυτό που μου έδωσες χθες αλλά είδα ότι έχει 7 διαφορετικές stable και σάστισα...ποιο είναι το μοντέλο μας?

 

Εδω εισαι!!!

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24389512218018197

 

Εμένα μου φαίνεται άχρηστο. Αφού από τα νεύρα μου το έπιασα κιόλας, έχει και δαχτυλιές. Πήρα μεγάλη πίκρα πρωί πρωί :p

 

τοσο χαλια ειναι?μπορεις να ανεβασεις μια κοντινη φωτο? :(

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα! Ήρθε η θήκη και το τζαμάκι σε δέκα μέρες,χάρηκα,πάω να το βάλω και μου πέφτει στο χαλί από τη μεριά που κολλάει και μάζεψε σκόνη. Ε....

 

Απο που τα παρήγγειλες αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Απο που τα παρήγγειλες αν επιτρέπεται?

 

http://m.ebay.com/itm/NILLKIN-9H-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-XiaoMi-RedMi-NOTE2-/151787986081?txnId=1368572643005

 

Johnny έφαγε ήδη σούτι. :p

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Πωωωωω..θα ειχα βγαλει εκατο σπυρια απ το κακο μου!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος! Και για να ολοκληρωθεί το καλό, δεν μου δίνεις και το λινκ της? Μπήκα σε αυτό που μου έδωσες χθες αλλά είδα ότι έχει 7 διαφορετικές stable και σάστισα...ποιο είναι το μοντέλο μας?

 

Εγώ θα σου πρότεινα την τελευταία ελληνική stable που την έβαλα πριν λίγη ώρα. Και την βρίσκεις εδώ -->https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12305-Ενημέρωση-9-3-2016-H-νέα-λίστα-με-τις-STABLE-V7-2-ROMs-είναι-διαθέσιμη-για-λήψη/?postID=107774#post107774

 

edit: σε λίγη ώρα, ώρες όχι πολύ θα βγει και η ελληνική stable 7.2, εγώ περιμένω πως και πως για να την βάλω.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και κανα μήνα έχω βάλει την επίσημη global stable απο εδώ και δεν ασχολήθηκα ξανά. Εχει OTA, δεν έχω βρει κανένα Bug αλλά προσοχή, δεν έχει Ελληνικό menu και σβήνει το TWRP επαναφέροντας το stock recovery.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφορικά με το temperred glass μια λύση ανάγκης, είναι να το πλύνεις με νερό και σαπούνι και να το στεγνώσεις με πιστολάκι μαλλιών, με κρύο αέρα. Αν τώρα έχει μείνει σκόνη μπορείς να χρησιμοποιήσεις ρολό για ρούχα, όπως σου είπαν παραπάνω τα παιδιά, ή ταινία συσκευασίας η οποία πραγματικά κάνει πολύ καλή δουλειά. Βέβαια ποτέ δε θα γίνει όπως το καινούργιο αλλά θα το καθαρίσεις σε ένα ποσοστό, τουλάχιστον, 95% και θα κάνεις τη δουλειά σου μέχρι να παραλάβεις το καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με το temperred glass μια λύση ανάγκης, είναι να το πλύνεις με νερό και σαπούνι και να το στεγνώσεις με πιστολάκι μαλλιών, με κρύο αέρα. Αν τώρα έχει μείνει σκόνη μπορείς να χρησιμοποιήσεις ρολό για ρούχα, όπως σου είπαν παραπάνω τα παιδιά, ή ταινία συσκευασίας η οποία πραγματικά κάνει πολύ καλή δουλειά. Βέβαια ποτέ δε θα γίνει όπως το καινούργιο αλλά θα το καθαρίσεις σε ένα ποσοστό, τουλάχιστον, 95% και θα κάνεις τη δουλειά σου μέχρι να παραλάβεις το καινούργιο.

 

Μετά από πειράματα δεν κολλούσε καν στις γωνίες. Το πέταξα. Σ'ευχαριστώ πάντως!Αν έχει κάποιος ας στείλει.

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...