Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! το παρελαβα πριν μερικες ημερες απο κινα! ειναι πολυ καλο κινητακι για τα λεφτα του. το πηρα απο to2c ρουταρισμενο με ελληνικα

Αντιμετωπιζω 2 θεματα και θα ηθελα τη γνωμη σας.

1. Οταν παω απο τη συλλαγη να παιξει ενα βιντεο που εχω τραβηξει μου γραφει Αναπαραγωγη βιντεο αδυνατη ενω με mx okayer παιζει κανονικα.

2. το gps δε μου κλειδωνει (δειχνει κανονικα την τοποθεσια μου)

καθε βοηθεια δεκτη. ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αμαρτία είναι στην σκέψη...

 

Τότε αμάρτησα, Πάτερ!:p

 

Aπο το twrp την περασες?εκανες πρωτα wipe system,data,dalvin cache και cache?

 

Ναι, τα έκανα όλα αυτά εννοείται, εφόσον ήθελα καθαρή εγκατάσταση μέσω twrp recovery. Μου έκανε βέβαια εντύπωση ότι σε σχέση με τις άλλες ρομ αυτή ήταν κάπου στα 370mb το τσέκαρα ξανά απ το λινκ που βρήκα εδώ μέσα, τόσο ήταν όντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα! το παρελαβα πριν μερικες ημερες απο κινα! ειναι πολυ καλο κινητακι για τα λεφτα του. το πηρα απο to2c ρουταρισμενο με ελληνικα

Αντιμετωπιζω 2 θεματα και θα ηθελα τη γνωμη σας.

1. Οταν παω απο τη συλλαγη να παιξει ενα βιντεο που εχω τραβηξει μου γραφει Αναπαραγωγη βιντεο αδυνατη ενω με mx okayer παιζει κανονικα.

2. το gps δε μου κλειδωνει (δειχνει κανονικα την τοποθεσια μου)

καθε βοηθεια δεκτη. ευχαριστω:)

 

Κοίτα την πρώτη σελίδα και πέρνα την ελληνική άμα θες ή όποια σου αρέσει με καθαρή εγκατάσταση. Εάν έχεις twrp recovery κάνε wipe data, system, dalvik, dalvik cache και πέρνα την μετά, ότι μπορεί να υπήρχε πριν θα έχει φύγει. Δεν ξέρεις οι Κινέζοι τι σου έβαλαν και πως. Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

690mb ειναι η τελευταια europe multi stable.μαλλον δεν την κατεβασες καλα..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τότε αμάρτησα, Πάτερ!:p

 

 

 

Ναι, τα έκανα όλα αυτά εννοείται, εφόσον ήθελα καθαρή εγκατάσταση μέσω twrp recovery. Μου έκανε βέβαια εντύπωση ότι σε σχέση με τις άλλες ρομ αυτή ήταν κάπου στα 370mb το τσέκαρα ξανά απ το λινκ που βρήκα εδώ μέσα, τόσο ήταν όντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κοίτα την πρώτη σελίδα και πέρνα την ελληνική άμα θες ή όποια σου αρέσει με καθαρή εγκατάσταση. Εάν έχεις twrp recovery κάνε wipe data, system, dalvik, dalvik cache και πέρνα την μετά, ότι μπορεί να υπήρχε πριν θα έχει φύγει. Δεν ξέρεις οι Κινέζοι τι σου έβαλαν και πως. Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου! θα δοκιμασω κ αν εχω αποριες θα επανελθω. ευχαριστω για το χρονο σου

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου! θα δοκιμασω κ αν εχω αποριες θα επανελθω. ευχαριστω για το χρονο σου

 

φιλη ειπαμε ειναι η zaf φιλη!!!!:p:p

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

690mb ειναι η τελευταια europe multi stable.μαλλον δεν την κατεβασες καλα..

 

Ναι μωρέ αφού δεν μου καθόταν καλά, από χαζομάρα ή ενδόμυχα δεν ήθελα να την αλλάξω! Θα την κατεβάσω τώρα ξανά ή να περιμένω την 7.2 και να την έχω, μήπως και θελήσω και κάνω το βήμα!

 

φιλη ειπαμε ειναι η zaf φιλη!!!!:p:p

 

Ευχαριστώ αλλά το nickname μου δεν παραπέμπει:lol: Σιγά, σιγά όλοι θα με μάθετε!

Αν και το γράφω με κόκκινο στην υπογραφή...

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά το nickname μου δεν παραπέμπει:lol: Σιγά, σιγά όλοι θα με μάθετε!

Αν και το γράφω με κόκκινο στην υπογραφή...

 

Αλλά η υπογραφή σου δεν φαίνεται στο Tapatalk καρντιά μου ;)

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160308/11ab639278079f7bb8066c29bb934c4a.jpg

Eu 6.3.3 όλα ανοιχτά

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Αλλά η υπογραφή σου δεν φαίνεται στο Tapatalk καρντιά μου ;)

 

Eίναι και αυτό, δεν έχεις άδικο. Αλλά σιγά-σιγά θα με μάθετε:p

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Όχι, προτιμώ να βλέπουμε sot για να συγκρίνουμε ρομς...

Σε λογικά πλαίσια πάντα + την χρήση που κανουμε και τι επιλογές έχουμε κανει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις το πήρα μεταχειρισμένο για την σύζυγο.

Πριν αρχίσω να το στήνω με τους λογαριασμούς της........φοράει miui gtv 7.1 stable 7.1.3.0 (LHMCNCK) android 5.0.2 ,επίσης από ότι βλέπω έχει SuperSU άρα είναι ρουτ;

Είναι εντάξει αυτή η ρομ,σχετικά φρέσκια,θα παίρνει αναβαθμίσεις,να την αφήσω επάνω;

Link to comment
Share on other sites

Με 6.2.25 και 6.3.3 dev παρατηρώ καλύτερη διάρκεια μπαταρίας 4-4.30 ώρες οθόνη. Καλύτερες από 7.1.3 stable αλλά..... Τα δεδομένα με κόσμους δεν μ φορτώνουν ποτεεε αργούν υπερβολικά !!! Που με stable δεν έπαιζε τέτοιο πράγμα. Έχετε δοκιμάσει eu stable?? Ποια θεωρείτε καλύτερη?? Cm τι λέει??
Link to comment
Share on other sites

Με 6.2.25 και 6.3.3 dev παρατηρώ καλύτερη διάρκεια μπαταρίας 4-4.30 ώρες οθόνη. Καλύτερες από 7.1.3 stable αλλά..... Τα δεδομένα με κόσμους δεν μ φορτώνουν ποτεεε αργούν υπερβολικά !!! Που με stable δεν έπαιζε τέτοιο πράγμα. Έχετε δοκιμάσει eu stable?? Ποια θεωρείτε καλύτερη?? Cm τι λέει??

 

Περιμενε να βγει από ώρα σε ώρα η 7.2 να δούμε τι κανει.

Link to comment
Share on other sites

Η 7.2 είναι η eu που λες ή η ελληνική; Στις eu πως είναι τα ελληνικά; Με ενδιαφέρει να δουλεύει τέλεια ο σύγχρονος με το gmail γιατί μου κάνουν νερά που και που οι τελευταίες dev και το έχω καημό να δουλεύει πάντα ο συγχρονισμός και ας τρώει μπαταρία!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Η 7.2 είναι η eu που λες ή η ελληνική; Στις eu πως είναι τα ελληνικά; Με ενδιαφέρει να δουλεύει τέλεια ο σύγχρονος με το gmail γιατί μου κάνουν νερά που και που οι τελευταίες dev και το έχω καημό να δουλεύει πάντα ο συγχρονισμός και ας τρώει μπαταρία!

 

Οχι είναι αγγλοκινεζικη αν δεν κάνω λάθος. Δεν λέει κατι απλα το μενού σε αγγλικά. Ας βγάζει 5-6 ώρες οθόνη σε μπαταρία γιατί εγώ αυτό εχω καημό. 3000mah και 3.5 ώρες οθόνη δεν πάνε μαζι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή την eu και τα ελληνικά της είναι τέλεια

http://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχει Ota updates? Και στο θέμα μου.. Χρησιμοποιείς gmail και γενικά τον συγχρονισμό;

 

Edit: εσύ φοράς stable ή dev? Γιατί το λινκ σου παραπέμπει σε dev! Με έχεις μπερδέψει εσύ!

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Gmail δεν χρησιμοποιώ φίλε μου Hotmail μόνο. Κάπου είχα διαβάσει ότι η stable είχε ota. Δεν είμαι σίγουρος..

 

Χαχαχαχχαχα!! :D stable έχω εγώ . Μπες στην τελευταία dev. Εκεί έχει λινκ και για stable.

 

Edit:και μια νέα homescreen

 

http://s18.postimg.org/kfkhxa33t/Screenshot_2016_03_09_01_30_53_com_miui_home.png

upload photos

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ξέρει κανείς να μου πει πως κάνω αλλαγή theme στη lock screen? (μόνο στη lock screen) Δεν βρίσκω την ρύθμιση. Γίνεται?

Σε MIUI 5 & MIUI 6 γινόταν.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ξέρει κανείς να μου πει πως κάνω αλλαγή theme στη lock screen? (μόνο στη lock screen) Δεν βρίσκω την ρύθμιση. Γίνεται?

Σε MIUI 5 & MIUI 6 γινόταν.

Ευχαριστώ.

 

Αυτο που παρατηρησα και μπορω να σου πω ειναι οτι οταν η εφαρμογη για τα θεματα αναβαθμιζεται για το Miui 7 δεν σου δινει την επιλογη για "μιξη".Να διαλεγεις οτι θελεις για οτι θελεις.Εγω αυτο που κανω ειναι να μπαινω στην εφαρμογη και να της κανω καθαρισμο μνημης.Ουτος ωστε να διαλεξω οτι θελω πριν κανει αναβαθμιση.Ελπιζω να μην σε μπερδεψα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ξέρει κανείς να μου πει πως κάνω αλλαγή theme στη lock screen? (μόνο στη lock screen) Δεν βρίσκω την ρύθμιση. Γίνεται?

Σε MIUI 5 & MIUI 6 γινόταν.

Ευχαριστώ.

 

Διάβασε εδώ στο link που σου παραθέτω μέσω της miui.gr για την εφαρμογή shortcut master και πως μπορείς να έχεις μίξη θεμάτων. Είναι πολύ απλό και θα σου πάρει λίγα λεπτά. -->https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10423-Η-ΜΙΞΗ-θεμάτων-ΕΙΝΑΙ-ΕΔΩ/?postID=68474#post68474

 

Οπότε ούτε καθαρισμό χρειάζεται ούτε τίποτα @g3o1982.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...