Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια stable έβαλες; Την ελληνική; Το έχεις και ροοτ; Γιατί το σκέφτομαι και εγώ σοβαρά να δοκιμάσω.

 

Βαλε την multi eu 7.0.8 stable αφού την κανείς εγκατάσταση εργοστασιακές ρυθμίσεις.Μετά πηγαινε στην αναβαθμιση να βρει νέα έκδοση.Μάλλον την 7.1.1 θα βρει κανε την.Αφού γίνει η αναβαθμιση βγαλε μπαταρία βαλε και μέσω twrp εργοστασιακή ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαλτε stable να σωθείτε, 2 βδομάδες με stable (clean install) και έχω να πω για πιο λόγο είχα dev πριν.. Stable χωρίς επιστροφή ταπεινή μου γνώμη. Ειδοποιήσεις, messenger, ρολάρισμα, τα πάντα όλα κυλάνε ρολόι και όπως λέει και το όνομα stable (σταθερότητα) σε όλο το μεγαλείο, το παραμικρό bug όμως όλα δουλεύουν ΑΨΟΓΑ. Προσπαθώ να βρω bug και δε βρίσκω όμως με τίποτα.

 

Ποια rom έχεις φίλε ? Γιατί και γω ψάχνω κάτι όπως το περιγράφεις.

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την xiaomi.eu_multi_hermes_V7.1.3.0.LHMCNCK_v7-5.0.zip και ειμαι υπερευχαριστημενος.0 bugs

 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=46986

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ειναι Out of stock..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, όταν με καλούν , ενώ εγω τους ακούω καμπάνα, ισχυρίζονται οτι η ένταση είναι πολύ χαμηλή, λες και ακούγομαι απο το υπερπέραν !:-)

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας αυτό?

Φοράει την 5.10.16 dev

Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδή αυτό που λέει in stock to greece δεν υσχυει έτσι?

 

Κανε ενα chat μαζί τους γιατι βλεπω στο 16αρι RN2 που είναι Out of stock γράφουν ότι θα το έχουν

σε EU σε 2-7 μέρες. Οπότε στο 32 RN2 το in stock to greece 2-5 days μπορει να σημαίνει ότι θα φέρουν

για την Ελλάδα κάποια κομμάτια σε λίγες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα chat μαζί τους γιατι βλεπω στο 16αρι RN2 που είναι Out of stock γράφουν ότι θα το έχουν

σε EU σε 2-7 μέρες. Οπότε στο 32 RN2 το in stock to greece 2-5 days μπορει να σημαίνει ότι θα φέρουν

για την Ελλάδα κάποια κομμάτια σε λίγες μέρες

 

Έστειλα μύνημα στην selina εχθες αλλά ακόμα δεν μου έχει απαντησει

Link to comment
Share on other sites

Το πραγματικά υπέροχο σε αυτό το κινητό είναι πως ενώ υπολείπεται ελάχιστα των πανακριβων ναυαρχιδων στοιχίζει τόσο λίγο που δεν το λυπασαι. Σκέφτομαι να πάρω το g4 αλλά πραγματικά θα χάσω περισσότερα από αυτά που θα κερδίσω (την υπέροχη κοινότητα εδώ και στο miui.gr καθώς και αυτό που είπα πιο πάνω). Ένας υπερβολικά ευχαριστημένος κάτοχος prime εδω και 5 μηνες με προπροτελευταία dev!
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω.. Καλύτερα υπάρχουν, αλλά αυτά που απολαμβάνεις με αυτή την προσιτοτητα σε κερδίζουν.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το πραγματικά υπέροχο σε αυτό το κινητό είναι πως ενώ υπολείπεται ελάχιστα των πανακριβων ναυαρχιδων στοιχίζει τόσο λίγο που δεν το λυπασαι. Σκέφτομαι να πάρω το g4 αλλά πραγματικά θα χάσω περισσότερα από αυτά που θα κερδίσω (την υπέροχη κοινότητα εδώ και στο miui.gr καθώς και αυτό που είπα πιο πάνω). Ένας υπερβολικά ευχαριστημένος κάτοχος prime εδω και 5 μηνες με προπροτελευταία dev!

 

Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγώ, είναι μια φανταστική συσκευή. Και πραγματικά, κάποιους (roid, zaf, alkis, και άλλους πολλούς) εδώ μέσα, μετά από τόσο καιρό νομίζω ότι τους έχω γνωρίσει από κοντά. Δεν είναι μόνο ότι η συσκευή είναι φοβερό VFM, είναι ότι έχει μια πολύ δυνατή κοινότητα να την στηρίζει. Από την επιλογή θηκης μέχρι το πιο σημαντικό πρόβλημα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω.. Καλύτερα υπάρχουν, αλλά αυτά που απολαμβάνεις με αυτή την προσιτοτητα σε κερδίζουν.

 

Το καλυτερο είναι υποκειμενικό για ενα κινητο.Εαν θες να το κανείς σερβερ τότε υπάρχουν καλύτερα,εαν θες να ρίξεις κορίτσια υπάρχουν καλύτερα,εαν θες να εχει ρουμπίνι και σμαράγδι υπάρχουν καλύτερα.

Εάν θες κινητο να κανει κλήσεις και να μπαίνει στα κοινωνικής δικτύωσης άντε και κανα καλό παιχνίδι όπως και καλό GPS τότε δεν υπάρχει καλυτερο με αυτά τα χαρακτηριστικά,ποιοτητα σε αυτή την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

5,5αρι ειναι, με λιγη δυναμη, ριχνει και κοριτσι κατω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από 5ιντσο πήγα σε αυτό. Στην αρχή με ξενισαν οι ίντσες και τώρα με φαίνονται λίγες :lol :

Λετε το 4 να είναι σα το 2 με μεγαλύτερη οθόνη? :D

 

Κάπου εδώ να ομολογήσω ότι κακώς δεν είχα δώσει ευκαιρία στο μιυι! Φαίνεται ολοκληρωμένο, αλλά σε καμία περίπτωση user friendly. Περισσότερο security friendly θα το έλεγα.

Αν και προτιμώ aosp καταστάσεις, το note 2 μέχρι στιγμής φτιάχτηκε για να λειτουργεί άψογα με μιυι!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την multi eu 7.0.8 stable αφού την κανείς εγκατάσταση εργοστασιακές ρυθμίσεις.Μετά πηγαινε στην αναβαθμιση να βρει νέα έκδοση.Μάλλον την 7.1.1 θα βρει κανε την.Αφού γίνει η αναβαθμιση βγαλε μπαταρία βαλε και μέσω twrp εργοστασιακή ρύθμιση

 

Γιατί να μπω σε όλη αυτή την διαδικασία και να μην περάσω κατευθείαν με wipe όλα την από κάτω που αναφέρει ο φίλος johnnyman25;

 

εγω εχω την xiaomi.eu_multi_hermes_V7.1.3.0.LHMCNCK_v7-5.0.zip και ειμαι υπερευχαριστημενος.0 bugs

 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=46986

 

Φίλες μου, τώρα την κατεβάζω να την δοκιμάσω. Την έχεις και ροοτ φαντάζομαι; Για να σιγουρευτώ, όταν την φλασάρεις μετά δεν έχεις twrp recovery;

 

Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγώ, είναι μια φανταστική συσκευή. Και πραγματικά, κάποιους (roid, zaf, alkis, και άλλους πολλούς) εδώ μέσα, μετά από τόσο καιρό νομίζω ότι τους έχω γνωρίσει από κοντά. Δεν είναι μόνο ότι η συσκευή είναι φοβερό VFM, είναι ότι έχει μια πολύ δυνατή κοινότητα να την στηρίζει. Από την επιλογή θήκης μέχρι το πιο σημαντικό πρόβλημα hardware.

 

Η αλήθεια είναι ότι τους τελευταίους μήνες που είμαι και εγώ ευτυχισμένη κάτοχος του RN2, σου ανοίγεται ένας τέλειος μοναδικός κόσμος της xiaomi. Δεν ξέρω μετά από αυτή την συσκευή εάν θα γυρνούσα ξανά σε κάτι άλλο, τόσο ευχαριστημένη είμαι για τα λεφτά που έδωσα. Και το πιο σημαντικό ότι το μικρόβιο που έχω με το να το πειράζω είναι αστείρευτο και λόγω κάποιων ανθρώπων που ασχολούνται πάρα πολύ. Όπως και το να έχουμε μια ελληνική κοινότητα τόσο ενεργή είναι φανταστικό! Εντάξει κατά καιρούς η μπαταρία ήταν ένα θέμα, αλλά ξέχασα γρήγορα ότι με το samsung s2 ήθελα να έχω μαζί και τις 3 μπαταρίες του!

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λόγο και μόνο το θεωρώ το πιο σωστό κινητό που έχω γνωρίσει. Χθες πρωϊ είχε 20% και έκλεισα wifi και data και σήμερα το πρωϊ είμαι εδώ:

http://s11.postimg.org/76kepwcxr/xiaomi.jpg

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα zaf. Δεν χάνεις το twrp! Για root φλασαρεις το supersu μέσα από twrp.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα zaf. Δεν χάνεις το twrp! Για root φλασαρεις το supersu μέσα από twrp.

 

Καλημέρα επίσης,

άδικος ο κόπος, κατέβασα την multi απ το λινκ. Και τελικά όταν πήγα να την περάσω έγραψε σφάλμα. Είχα ήδη κάνει wipe data κλπ. Είχα την τελευταία devs στην εξωτερική κάρτα, οπότε περάστηκε καθαρή αυτή! Μάλλον δεν το θέλει ούτε το κινητό να αλλαξοπιστήσω!:lol:

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επίσης,

άδικος ο κόπος, κατέβασα την multi απ το λινκ. Και τελικά όταν πήγα να την περάσω έγραψε σφάλμα. Είχα ήδη κάνει wipe data κλπ. Είχα την τελευταία devs στην εξωτερική κάρτα, οπότε περάστηκε καθαρή αυτή! Μάλλον δεν το θέλει ούτε το κινητό να αλλαξοπιστήσω!:lol:

Η αμαρτία είναι στην σκέψη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επίσης,

άδικος ο κόπος, κατέβασα την multi απ το λινκ. Και τελικά όταν πήγα να την περάσω έγραψε σφάλμα. Είχα ήδη κάνει wipe data κλπ. Είχα την τελευταία devs στην εξωτερική κάρτα, οπότε περάστηκε καθαρή αυτή! Μάλλον δεν το θέλει ούτε το κινητό να αλλαξοπιστήσω!:lol:

 

Aπο το twrp την περασες?εκανες πρωτα wipe system,data,dalvin cache και cache?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει αυτή την [2016/03/03] [OTA] CyanogenMod 12.1 UNOFFICIAL"]CM 12.1?

Διαβάζω πολύ καλά σχόλια και ψήνομαι να αλλάξω την Euphoria παρόλο που δεν έχω κανένα πρόβλημα (το μικρόβιο βλέπεις :lol:)

Link to comment
Share on other sites

απο βδομαδα λογικα θα παραλαβω και το δικο μου note 2 .

πριν ξεκινησω καν να το περασω custom rom απο xiaomi-miui.gr ?

ποιο προτινεται ?

Xiaomi Redmi Note 2 , MIUI 7, GTV 5.12.17
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...