Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να το αγαρασω ρε παιδια αλλα εχω ενα θεμα...με το σημα τι παιζει?τι ειναι η εκδοση TDD k FDD ?

 

εδω κατι λεει για το 3g

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-2-4g-td-lte-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah-2392.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απάντηση θα βρεις στο πρωτο ποστ.

Γνώμη μου είναι να επιλέξεις την fdd

 

σε ευχαριστω.απο οτι καταλαβα δεν υπαρχει κανενα θεμα ..ειδικα αν fladhαρω ελληνικη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δει ότι στο "Λογαριασμό Mi" / "Mi Cloud" σου κάνει backup τα πάντα , ακόμα και εφαρμογές ??? Τα επαναφέρει από το Cloud πάλι όταν βάλεις το Mi Account σε μια φρέσκια συσκευή

Από mi cloud μόνο τα apk των εφαρμογών επαναφέρει,καλύτερα να τα ξαναεγκαταστησει κάποιος από Google play γιατί επιλέγεις και οσες χρειάζεσαι από την πρώτη μέρα. Από τα τοπικά αντίγραφα,(αντίγραφα & επαναφορά ) μέσα από τις ρυθμίσεις επαναφέρει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες για να παρω back up πριν περασω την επομενη stable που θα βγει παω μεσω του twrp ή απο τις ρυθμισεις στο κινητο που λεει για αντιγραφα???με ενδιαφερει να μπορω να γυρισω στην προηγουμενη σε περιπτωση που εχει καποιο θεμα η νεα και να μην χασω εφαρμογες,αρχεια και ρυθμισεις....
Link to comment
Share on other sites

Παιδες για να παρω back up πριν περασω την επομενη stable που θα βγει παω μεσω του twrp ή απο τις ρυθμισεις στο κινητο που λεει για αντιγραφα???με ενδιαφερει να μπορω να γυρισω στην προηγουμενη σε περιπτωση που εχει καποιο θεμα η νεα και να μην χασω εφαρμογες,αρχεια και ρυθμισεις....

 

Εγω πήρα με TWRP ολη τη ROM για παν ενδεχόμενο και από τα "τοπικά αντίγραφα,(αντίγραφα & επαναφορά )" μέσα από τις ρυθμίσεις, πηρα ρυθμίσεις και εγαρμογές, και τα επανέφερα πλήρως στην νεα ROM.

Link to comment
Share on other sites

Με όλες τις rom μέχρι τώρα (miui) μου κάνει ένα χαζό.

Όταν το τηλ είναι σε αναμονή και κάποιος με καλεί δεν μπορώ να απαντήσω, το μόνο πλήκτρο που λειτουργεί είναι το power

Μετά μόλις το κλείσει ο άλλος λειτουργούν όλα τέλεια...

Το έχει κάποιος άλλος?

Μου έκανε το ίδιο με κάποια stable (7.0.6.0 νομίζω ).

Αν θυμάμαι καλά, το πρόβλημα ήταν κάποια έκδοση του RocketDial.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα με TWRP ολη τη ROM για παν ενδεχόμενο και από τα "τοπικά αντίγραφα,(αντίγραφα & επαναφορά )" μέσα από τις ρυθμίσεις, πηρα ρυθμίσεις και εγαρμογές, και τα επανέφερα πλήρως στην νεα ROM.

 

Χανονται οι ρυθμισεις σε καθε update δηλαδη???

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δε χάνονται, μόνο το θέμα χάνεται αν κανεις wipes, αλλα αμα το αποθηκευσεις, το ξαναεπιλεγεις

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δε χάνονται, μόνο το θέμα χάνεται αν κανεις wipes, αλλα αμα το αποθηκευσεις, το ξαναεπιλεγεις

 

Αρα πριν απο καθε update κραταμε ενα back up μεσω twrp την rom που ηδη εχουμε μηπως εχει προβληματα η επομενη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι προτείνεται σε κάθε περίπτωση φλασαρισματος

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

αρκετα καλα νομιζω με china stable rom 7.1.1.0...με την κλασσικη χρηση ως τηλεφωνο, πολυ FB και messenger χωρις παιχνιδια μονο λιγο mame χωρις 4G και wifi παντα ανοιχτο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις αυτη τη θηκη;

Κάπου πήρε το μάτι μου πως δεν είναι συμβατή. Δηλαδή δεν δείχνει η συσκευή μας στα αντίστοιχα παραθυράκια αυτό που δείχνουν τα screenshots, οπότε ψάξε το περισσότερο.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ειμαι με την τελευταια gtv.Αποσυνδεσεις στο viber εχει κανεις αλλος?

 

bug της ρομ...εμένα μου το κανε μία φορά...λογικά θα το φτιάξουν την άλλη βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

10aea31c418e24382f9ad1d489a55ee9.jpg

Όπα τι έχουμε εδώ πέρα για πάμε να δούμε :D:D:D

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρα απο vickmall το απλο fdd-lte με την GTV 5.12.17 κ δεν μου εμφανιζει στα εργαλεια τις ir καμια ιδεα?

ευχαριστω.

τελικα διορθωνεται με την 5.12.31 το προβλημα με τις υπερυθρες;

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω συνέχεια τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις. Ας είμαι συνοπτικός.

 

1ον. ΝΑΙ. Η tdd-lte έκδοση θα δουλέψει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ελλάδα. εχουν περάσει από τα χέρια μου 3 συσκευές για συγγενείς και φίλους και όλες με ένα πέρασμα της ελληνικής ρομ δουλεύει ρολόι χωρίς κανενα απολύτως πρόβλημα.

 

2ον. την 800αρα μπάντα του lte δεν την έχει ΚΑΝΕΝΑ μοντέλο από τα xiaomi notes. To oτι υποστηριζει fdd μια συσκευή, δεν πάει να πει ότι υποστηρίζει όλες τις μπάντες. το κινητό υποστηρίζει τις 1800/2100/2600 fdd-lte μπάντες. Την 800αρα στην Ελλάδα την χρησιμοποιεί κυρίως η wind και κυρίως επαρχία. Πράγμα που σημαίνει ότι αν είστε επαρχία και έχετε wind, πολύ πιθανόν να μην έχετε καθολου 4G σημα παραμόνο 3G. Σταδιακά και οι υπόλοιποι θα χρησιμοποιησουν την 800αρα για να καλύψουν κάποιες περιοχές αλλά στην wind είναι πιο μεγάλο το πρόβλημα γιατί τώρα στηνει το δικτυο της και το στηνει ειδικά επαρχία, με 800άρες κεραίες.

 

3ον. minideal,tinideal και vickmall ειναι από τα πλέον αξιοπιστα καταστήματα. Προσωπικά δίνω μια προτίμηση σε vickmall όταν με ρωτάνε γιατί εχουν πιο σοβαρό aftersales support και γενικά προσέχουν τον πελάτη περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

5.30 ώρες οθόνης μετά από μιάμιση μέρα χρήσης. Το WiFi συνέχεια ανοιχτό, πολύ browsing, Facebook, viber μισή ώρα κλήσεις και βαρύ gaming με walking dead season 1(45λεπτα)

 

http://s18.postimg.org/40r97xyix/Screenshot_2016_01_11_02_19_31_com_miui_security.png

upload gambar

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

@johnnyman

ποια ρομ έχεις; και ποια έκδοση από το RN2;

Εγώ πάντα με devs και prime έκδοση δεν είδα ποτέ πάνω από 4 ώρες (και αυτό με δυσκολία). Αλλά το έχω αφήσει 32 ώρες (1.5 μέρα) μέρα χωρίς τρελή χρήση κανένα 2.5ωρο ενεργή οθόνη.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχω την πρωτοτελευταια ελληνικη dev και χρησιμοποιω αυτο το app.

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/howto-limit-cpu-frequency-to-save-t3233745

 

το εχω στο unilimited με modified touchboost!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχω την πρωτοτελευταια ελληνικη dev και χρησιμοποιω αυτο το app.

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/howto-limit-cpu-frequency-to-save-t3233745

 

το εχω στο unilimited με modified touchboost!!

Καλημέρες και καλή εβδομάδα! Παρακολουθώ μέρες το thread και έχω μια απορία: τι είναι βρε παιδιά το touchboost?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μολις ακουμπας την οθονη ειναι το ποσο θα ανεβει η συχνοτητα και ποσοι πυρηνες θα ανοιξουν!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...