Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ mol:

 

Με CM12 μου κρασάρει το Skype όταν κάνω βιντεοκλήση.

Εσένα σου δουλεύει;

Βασικά ποια Ρομ πέρασες?

Αν θες δώσε λινκ, γιατί βλέπω κυκλοφορούν 3 στους xda

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στισ 17 δεκ παρηγγειλα κ σημερα παρελαβα

 

Μολις με ξενερωσες...παραγγειλα 1 δεκεμβρη απο vickmall και ακομη περιμενω...με sgpost ερχεται...7 του μηνα εφυγε απο σιγκαπουρη αρα απο οτι καταλαβαινω οι δικοι μας βαριουνται να δουλεψουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει ενα mod που ενεργοποιει το clearmotion στο miui και τα βιντεακια παιζουν παρα πολυ ομαλα με υψηλα frames per second. Εγω ειδα τρελη διαφορα στις ταινιες κτλ.

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/mod-enable-clearmotion-miui-based-roms-t3278552

 

Ακολουθειστε τις οδηγιες ακριβως. Εγω το εκανα σε miui 5.12.10 developer και λειτουργει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Όσο κι αν έψαξα στο λήμμα, δεν βρήκα κάποιους που να έχουν αγοράσει πρόσφατα από το minideal. "Παίζει" τίποτα με το minideal;

Έχω πάρει πολλές φορές από αυτό και δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο θέμα, αλλά έχουν περάσει τώρα αρκετοί μήνες από την τελευταία μου αγορά και δεν ξέρω.

Είμαι έτοιμος να πάρω το Note2 και μάλιστα από το eu-warehouse το οποίο χρεώνει μεν παραπάνω (27€) αλλά λέει ότι έρχεται σε 2-7 ημέρες. Έχει κάποιος σχετική εμπειρία;

Επίσης αν υπάρχει κάποιο θέμα με το 3G / 4G των Note2 στα ελληνικά δίκτυα. Βλέπω στο λήμμα διάσπαρτες πληροφορίες, οι οποίες αντί να ξεκαθαρίζουν το θέμα, μάλλον με μπερδεύουν περισσότερο.

HELP παιδιά, για να αλλάξω όμορφα τον χρόνο (και να μην έχω δράματα!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Όσο κι αν έψαξα στο λήμμα, δεν βρήκα κάποιους που να έχουν αγοράσει πρόσφατα από το minideal. "Παίζει" τίποτα με το minideal;

Έχω πάρει πολλές φορές από αυτό και δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο θέμα, αλλά έχουν περάσει τώρα αρκετοί μήνες από την τελευταία μου αγορά και δεν ξέρω.

Είμαι έτοιμος να πάρω το Note2 και μάλιστα από το eu-warehouse το οποίο χρεώνει μεν παραπάνω (27€) αλλά λέει ότι έρχεται σε 2-7 ημέρες. Έχει κάποιος σχετική εμπειρία;

Επίσης αν υπάρχει κάποιο θέμα με το 3G / 4G των Note2 στα ελληνικά δίκτυα. Βλέπω στο λήμμα διάσπαρτες πληροφορίες, οι οποίες αντί να ξεκαθαρίζουν το θέμα, μάλλον με μπερδεύουν περισσότερο.

HELP παιδιά, για να αλλάξω όμορφα τον χρόνο (και να μην έχω δράματα!!!!)

Εγώ αγόρασα από mini deal την ευρωπαϊκή αποθήκη το mi4

Το παρέλαβα σε 5 μέρες

Κατά τη γνώμη μου αν εχεις λίγο υπομονή είναι πολλά τα 30$ παραπάνω. Τώρα που τελειώνουν οι γιορτές λογικά σε 15 20 μέρες θα το έχεις από κινα

Όσο για το note 2 πήρα για τη σύζηγό το td-lte έβαλα την ελληνική gtv έκδοση miui και παίζει 3g κανονικά.4g δεν υπάρχει εδώ που μενω

Edited by asboof
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Όσο κι αν έψαξα στο λήμμα, δεν βρήκα κάποιους που να έχουν αγοράσει πρόσφατα από το minideal. "Παίζει" τίποτα με το minideal;

Έχω πάρει πολλές φορές από αυτό και δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο θέμα, αλλά έχουν περάσει τώρα αρκετοί μήνες από την τελευταία μου αγορά και δεν ξέρω.

Είμαι έτοιμος να πάρω το Note2 και μάλιστα από το eu-warehouse το οποίο χρεώνει μεν παραπάνω (27€) αλλά λέει ότι έρχεται σε 2-7 ημέρες. Έχει κάποιος σχετική εμπειρία;

Επίσης αν υπάρχει κάποιο θέμα με το 3G / 4G των Note2 στα ελληνικά δίκτυα. Βλέπω στο λήμμα διάσπαρτες πληροφορίες, οι οποίες αντί να ξεκαθαρίζουν το θέμα, μάλλον με μπερδεύουν περισσότερο.

HELP παιδιά, για να αλλάξω όμορφα τον χρόνο (και να μην έχω δράματα!!!!)

 

Εγω εχω παραγγελει απο mini deal τελευταια 3-4 φορες.Μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά.

Να ρωτήσω κάτι, το κινητό μας υποστηρίζει Usb type C;

 

Το κινητό έχει micro usb και όχι usb type c.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα.

Έβαλα χτες για δοκιμή την CM και μου έσβησετην recovery και τώρα δεν μπορω να περάσω twrp...

Ψάχνω αλλά δέν...

 

EDIT

Παιδιά βρήκα λύση.

Δοκιμασα το flashify αλλά δεν έκανε τίποτα.

1. Μετα πήρα το αρχείο zip που έχει για το κινητό μας στο xiaomi gr και έβγαλα από μέσα το αρχείο recovery.img και

2.το έκανα flash με το flashify μπήκε στη recovery και απο κει

3. έκανα flash (install zip) το αρχείο...

 

:-)

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα απο aliexpress να κανω μια παραγγελια και εβαλα πληρωμη με καρτα χρεωστικη της πειραιως αλλα δεν με αφηνει...απο ebay μπορω να αγορασω μεσω paypal...

 

Γ...ω τα cc μου μεσα....

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει ενα mod που ενεργοποιει το clearmotion στο miui και τα βιντεακια παιζουν παρα πολυ ομαλα με υψηλα frames per second. Εγω ειδα τρελη διαφορα στις ταινιες κτλ.

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/mod-enable-clearmotion-miui-based-roms-t3278552

 

Ακολουθειστε τις οδηγιες ακριβως. Εγω το εκανα σε miui 5.12.10 developer και λειτουργει αψογα.

 

Το ζιπαρισμένο αρχειό μπορούμε να το φλασάρουμε και μεσω του updater της ROM?

To έχει δοκιμάσει κανείς?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Όσο κι αν έψαξα στο λήμμα, δεν βρήκα κάποιους που να έχουν αγοράσει πρόσφατα από το minideal. "Παίζει" τίποτα με το minideal;

Έχω πάρει πολλές φορές από αυτό και δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο θέμα, αλλά έχουν περάσει τώρα αρκετοί μήνες από την τελευταία μου αγορά και δεν ξέρω.

Είμαι έτοιμος να πάρω το Note2 και μάλιστα από το eu-warehouse το οποίο χρεώνει μεν παραπάνω (27€) αλλά λέει ότι έρχεται σε 2-7 ημέρες. Έχει κάποιος σχετική εμπειρία;

Επίσης αν υπάρχει κάποιο θέμα με το 3G / 4G των Note2 στα ελληνικά δίκτυα. Βλέπω στο λήμμα διάσπαρτες πληροφορίες, οι οποίες αντί να ξεκαθαρίζουν το θέμα, μάλλον με μπερδεύουν περισσότερο.

HELP παιδιά, για να αλλάξω όμορφα τον χρόνο (και να μην έχω δράματα!!!!)

 

Έχω το TDD (για Κίνα) με περασμένη GTV και Αθήνα παίζει κανονικά 4G

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει ενα mod που ενεργοποιει το clearmotion στο miui και τα βιντεακια παιζουν παρα πολυ ομαλα με υψηλα frames per second. Εγω ειδα τρελη διαφορα στις ταινιες κτλ.

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/mod-enable-clearmotion-miui-based-roms-t3278552

 

Ακολουθειστε τις οδηγιες ακριβως. Εγω το εκανα σε miui 5.12.10 developer και λειτουργει αψογα.

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Πρόσθεσα τις γραμμές στο build.prop, έβαλα το zip (2 φορές το κατέβασα κιόλας), το εγκατέστησα κανονικά, μπήκα engineer mode για να το τεστάρω, τίποτα. Αν παίζει καμιά ιδέα...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Πρόσθεσα τις γραμμές στο build.prop, έβαλα το zip (2 φορές το κατέβασα κιόλας), το εγκατέστησα κανονικά, μπήκα engineer mode για να το τεστάρω, τίποτα. Αν παίζει καμιά ιδέα...

Ευχαριστώ.

 

Τα ίδια και εγώ είχα κάνει και δεν μπορούσα να το τεστάρω...

Τελικά εσβησα τις γραμμές που είχα προσθέσει στο build.prop και τις έκανα copy paste γιατι φαινεται οτι όταν τις εγραφα είχα κανει κάποιο λάθος. Και τελικά έβαλα ενα βιντεο στον MXPlayer και δούλεψε. Προσοχή στον MX Player θέλει επιλεγμένο τον HW decoder και όχι τον HW+

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εγώ είχα κάνει και δεν μπορούσα να το τεστάρω...

Τελικά εσβησα τις γραμμές που είχα προσθέσει στο build.prop και τις έκανα copy paste γιατι φαινεται οτι όταν τις εγραφα είχα κανει κάποιο λάθος. Και τελικά έβαλα ενα βιντεο στον MXPlayer και δούλεψε. Προσοχή στον MX Player θέλει επιλεγμένο τον HW decoder και όχι τον HW+

 

Τα έχω κάνει όλα αυτά και από την αρχή, copy-paste τα είχα κάνει. Και τις κοίταξα για κάποιο λάθος και άφησα και γραμμή στο τέλος όπως λέει. Αλλά τίποτα. Τώρα φλάσαρα ένα άλλο ζιπ που βρήκα, οκ δούλεψε!

Διαφορά σε ένα ffull hd βιντεάκι που έβαλα δεν είδα....

Δώσε κανένα λινκ με βίντεο που είδες διαφορά!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να παραγγείλω για την γυνάικα μου το Redmi Note 2 Prime 32GB, από ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα.

 

Μου είπε ότι έχει μέσα Ευρωπαική Rom.

Είμαστε εντάξει με αυτό? Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο? (Αν και μάλλον θα μπεί άμεσα η Ελληνική Rom).

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα αυτά και από την αρχή, copy-paste τα είχα κάνει. Και τις κοίταξα για κάποιο λάθος και άφησα και γραμμή στο τέλος όπως λέει. Αλλά τίποτα. Τώρα φλάσαρα ένα άλλο ζιπ που βρήκα, οκ δούλεψε!

Διαφορά σε ένα ffull hd βιντεάκι που έβαλα δεν είδα....

Δώσε κανένα λινκ με βίντεο που είδες διαφορά!

Ευχαριστώ

Το δοκίμασα σε ένα δικό μου που έιχα στο κινητό.

Τωρα αν είδα διαφορά....θα σε γελάσω. Μάλλον δεν είδα, ή μάλλον δε έχω κατάλληλο υλικό.

Θα περασω καμια FHD ταινιά και θα το ξαναδοκιμάσω.

 

Είμαι έτοιμος να παραγγείλω για την γυνάικα μου το Redmi Note 2 Prime 32GB, από ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα.

 

Μου είπε ότι έχει μέσα Ευρωπαική Rom.

Είμαστε εντάξει με αυτό? Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο? (Αν και μάλλον θα μπεί άμεσα η Ελληνική Rom).

 

Με οτι και να έρθει δεν θα έχεις πρόβλημα.Φλασάρεις πανευκολα ότι θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με οτι και να έρθει δεν θα έχεις πρόβλημα.Φλασάρεις πανευκολα ότι θες.

 

Εννοώ, αν το κινητό "τσουλάει" έτσι out of the box (πρέπει να φλασαριστεί οπωσδήποτε άμεσα? Αν και απο ότι έχω δεί, η ελληνική Rom, τρέχει όπως είναι, απο ένα αρχείο, χωρίς περαιτέρω κόλπα.). Επίσης, Υπάρχει κάποια άλλη έκδοση κινητού, που να επηρεάζει τις μπάντες του?

Link to comment
Share on other sites

μπήκα engineer mode για να το τεστάρω, τίποτα. Αν παίζει καμιά ιδέα...

Ευχαριστώ.

Tι πρεπει να λεει;

Εμενα λεει clearmotion customize: 0/1

clearmotion demo: 0/1/2

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ, αν το κινητό "τσουλάει" έτσι out of the box (πρέπει να φλασαριστεί οπωσδήποτε άμεσα? Αν και απο ότι έχω δεί, η ελληνική Rom, τρέχει όπως είναι, απο ένα αρχείο, χωρίς περαιτέρω κόλπα.). Επίσης, Υπάρχει κάποια άλλη έκδοση κινητού, που να επηρεάζει τις μπάντες του?

Ναι τσουλάει... Αλλα για να μην γραφουμε τα ιδια τσέρκαρε την πρώτη σελιδά του νήματος.

 

Tι πρεπει να λεει;

Εμενα λεει clearmotion customize: 0/1

clearmotion demo: 0/1/2

Βάλε στο demo 1 ή 2 και δοκιμασε σε MXplayer με τον HW decoder ενεργοποιημένο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο με το καλό, περιμένω την άφιξη και του δικού μου Redmi Note 2!!!

Ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά...... (και προφανώς δεν θα σταματήσουμε εδώ την επικοινωνία).

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στο demo 1 ή 2 και δοκιμασε σε MXplayer με τον HW decoder ενεργοποιημένο.

 

Δε μπορώ να καταλάβω.. :worry:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα χθες αυτό το tempered glass αλλά το κενό που έχει καλύπτει την μπροστινή κάμερα.Το κουτί είχε έξω ένα αυτοκόλλητο που έγραφε "For Note 2".Έχει κανένα άλλο παιδί αυτο το τζάμι που να μην καλύπτει την μπροστινή κάμερα ή ο Κινέζος μου πούλησε τζάμι για Galaxy Note 2?

http://www.ebay.com/itm/151787986081?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...