Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μπερδευτεί λίγο. Θέλω να το παραγγείλω για ένα φίλο μου και βρήκα αυτό κι αυτό και δεν καταλαβαίνω ποια είναι η δοιαφορά τους.

 

Η παραγγελία θα γίνει από minideal μιας και η διαφορά σε σχέση με τα άλλα μαγαζιά είναι τεράστια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω μπερδευτεί λίγο. Θέλω να το παραγγείλω για ένα φίλο μου και βρήκα αυτό κι αυτό και δεν καταλαβαίνω ποια είναι η δοιαφορά τους.

 

Η παραγγελία θα γίνει από minideal μιας και η διαφορά σε σχέση με τα άλλα μαγαζιά είναι τεράστια.

 

Η μια είναι η tdd έκδοση, η άλλη η fdd. Αφού έχουν τόσο μικρή διαφορά, πάρε την fdd. Η tdd θέλει φλασαρισμα με τον οδηγό miflash για να δουλέψουν τα ελληνικά δίκτυα.Κατά τα άλλα είναι το ίδιο hardware.αν διαβάσεις τις προηγούμενες τελευταίες σελίδες, έχει αναλυθεί εκτενώς το θέμα tdd/fdd.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα το παρέλαβα και τώρα το φορτίζω καθώς ήρθε με 13% ευτυχώς είχα παραγγείλει μεταλλικό πίσω κάλλυμα γιατί παιδιά αυτό το κάλυμμα σπάει με ένα άγγιγμα το πλαστικό που έχουν

θέλω τα φώτα σας.

έχει το mui 6 και είδα στις επιλογές έχει updater κτλπ να το κάνω από εκεί κατευθείαν στη dev 5.12.10 ή μέσω miflash και ποια η διαφορά?

επίσης το κουφό ηταν ότι επειδή επέλεξα στην οθόνη καλωσορίσματος ελληνικά μου έβγαζε μετά την επιλογη wifi μήνυμα σφάλματος ότι to mi cloud τερματίστηκε και με ξαναπήγαινε στη πίσω οθόνη...

μόλις μου κοψς να επιλέξω τα αγγλικά όλα έγιναν κανονικά χωρίς μήνυμα λάθους.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα το παρέλαβα και τώρα το φορτίζω καθώς ήρθε με 13% ευτυχώς είχα παραγγείλει μεταλλικό πίσω κάλλυμα γιατί παιδιά αυτό το κάλυμμα σπάει με ένα άγγιγμα το πλαστικό που έχουν

θέλω τα φώτα σας.

έχει το mui 6 και είδα στις επιλογές έχει updater κτλπ να το κάνω από εκεί κατευθείαν στη dev 5.12.10 ή μέσω miflash και ποια η διαφορά?

επίσης το κουφό ηταν ότι επειδή επέλεξα στην οθόνη καλωσορίσματος ελληνικά μου έβγαζε μετά την επιλογη wifi μήνυμα σφάλματος ότι to mi cloud τερματίστηκε και με ξαναπήγαινε στη πίσω οθόνη...

μόλις μου κοψς να επιλέξω τα αγγλικά όλα έγιναν κανονικά χωρίς μήνυμα λάθους.

 

μεταλλικο πισω καλλυμα??

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια ειμαι ετοιμος να παρω κ εγω απο vickmall εχω μιλησει με την σελινα οπως ολοι

κ παιρνω το xiaomi redni 2 note prime 32giga+ nillkin leather case+nillkin tempered glass 9h+silicone case+tempered glass+screen film+ earphone=184.97$=175.64euro υπαρχει κ κανενας κωδικος αλλος discount code να μου πει καποιος???λεω εγω τωρα.....

Edited by giorgosmessa
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα το παρέλαβα και τώρα το φορτίζω καθώς ήρθε με 13% ευτυχώς είχα παραγγείλει μεταλλικό πίσω κάλλυμα γιατί παιδιά αυτό το κάλυμμα σπάει με ένα άγγιγμα το πλαστικό που έχουν

θέλω τα φώτα σας.

έχει το mui 6 και είδα στις επιλογές έχει updater κτλπ να το κάνω από εκεί κατευθείαν στη dev 5.12.10 ή μέσω miflash και ποια η διαφορά?

επίσης το κουφό ηταν ότι επειδή επέλεξα στην οθόνη καλωσορίσματος ελληνικά μου έβγαζε μετά την επιλογη wifi μήνυμα σφάλματος ότι to mi cloud τερματίστηκε και με ξαναπήγαινε στη πίσω οθόνη...

μόλις μου κοψς να επιλέξω τα αγγλικά όλα έγιναν κανονικά χωρίς μήνυμα λάθους.

Σήμερα παρελαβες; πότε έκανες παραγγελία; και πότε ήταν στο αεροδρόμιο ρωτάω γιατί τις τελευταίες μέρες υπάρχει γενικά μία καθυστέρηση

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τελικά την Ελληνική ROM ρε παιδιά και είχα αναφέρει πρόβλημα ότι η συσκευή κλίνει μόνη της και δεν ανοίγει σε random χρονικά διαστήματα. Το πρόβλημα αυτό δεν λύθηκε ούτε με την νέα αυτή ROM. Εχει κανείς καμιά ιδέα να πάρω να του κάνω καμιά αλχημεία με τίποτα εφαρμογές μπας και στοχοποιήσουμε το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να πας για Prime μόνο εάν βάζεις πολλές εφαρμογές στο κινητό Επειδή οι πιο πολλές μπαίνουν στην μνήμη του κινητού , προσωπικά είχα θέμα με τα 16άρια που έπαιρνα.

Και αυτό έκανα αγαπητέ, πήρα το prime.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πάω να φλασάρω με miflash μου αναγνωρίζει τη συσκευή και μου βηάζει μετά το flash ακαθόριστο σφάλμα can not load x: xiaomi που το έχω τέλος πάντων. τι κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τελικά την Ελληνική ROM ρε παιδιά και είχα αναφέρει πρόβλημα ότι η συσκευή κλίνει μόνη της και δεν ανοίγει σε random χρονικά διαστήματα. Το πρόβλημα αυτό δεν λύθηκε ούτε με την νέα αυτή ROM. Εχει κανείς καμιά ιδέα να πάρω να του κάνω καμιά αλχημεία με τίποτα εφαρμογές μπας και στοχοποιήσουμε το πρόβλημα.

 

Εμενα δε μου το κανει. Θα πρεπει να πας σε clean install

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι ετοιμος να παρω κ εγω απο vickmall εχω μιλησει με την σελινα οπως ολοι

κ παιρνω το xiaomi redni 2 note prime 32giga+ nillkin leather case+nillkin tempered glass 9h+silicone case+tempered glass+screen film+ earphone=184.97$=175.64euro υπαρχει κ κανενας κωδικος αλλος discount code να μου πει καποιος???λεω εγω τωρα.....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι ετοιμος να παρω κ εγω απο vickmall εχω μιλησει με την σελινα οπως ολοι

κ παιρνω το xiaomi redni 2 note prime 32giga+ nillkin leather case+nillkin tempered glass 9h+silicone case+tempered glass+screen film+ earphone=184.97$=175.64euro υπαρχει κ κανενας κωδικος αλλος discount code να μου πει καποιος???λεω εγω τωρα.....

Πολυ καλα :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι ετοιμος να παρω κ εγω απο vickmall εχω μιλησει με την σελινα οπως ολοι

κ παιρνω το xiaomi redni 2 note prime 32giga+ nillkin leather case+nillkin tempered glass 9h+silicone case+tempered glass+screen film+ earphone=184.97$=175.64euro υπαρχει κ κανενας κωδικος αλλος discount code να μου πει καποιος???λεω εγω τωρα.....

 

Επειδή σκέφτομαι να παραγγείλω και εγω το πήρες κανονικά από Κίνα η την ευρωπαϊκή αποθήκη; Τα δώρα τα ζητήσες στην συνομιλία η ειναι στάνταρ; Απο οτι ξέρω πάντως το Vick δεν δίνει κουπόνια. Βλέπεις πληρώνεις κατι παραπάνω γιατι ειναι κορυφαίο Μαγαζι απο οτι διαβάζω εδώ. Σε ποσο καιρό σου είπε θα το έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν δείχνει H+ είναι G4 ?

 

οχι,πρεπει να λεει 4G η ενδειξη!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα κι εγω σημερα απο την προσφορα.Δειτε βρε παιδια οταν ανοιγω την καμερα πως φαινεται η οθονη.Ειναι φυσιολογικό αυτό ή εχει προβλημα που μπορει να διορθωθει με software ή ειναι προβληματικη η συσκευη;

http://youtu.be/HVt6-mtydwo

Link to comment
Share on other sites

οχι,πρεπει να λεει 4G η ενδειξη!

Συνεπως στην Καλαματα δεν εχω 4G με Wind η Vodaphone

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα κι εγω σημερα απο την προσφορα.Δειτε βρε παιδια οταν ανοιγω την καμερα πως φαινεται η οθονη.Ειναι φυσιολογικό αυτό ή εχει προβλημα που μπορει να διορθωθει με software ή ειναι προβληματικη η συσκευη;

http://youtu.be/HVt6-mtydwo

Εβγαλες το αυτοκόλλητο πλαστικό από τον φακό ?

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα κι εγω σημερα απο την προσφορα.Δειτε βρε παιδια οταν ανοιγω την καμερα πως φαινεται η οθονη.Ειναι φυσιολογικό αυτό ή εχει προβλημα που μπορει να διορθωθει με software ή ειναι προβληματικη η συσκευη;

http://youtu.be/HVt6-mtydwo

 

το δοκίμασες κάπου αλλού ? Με άλλο φόντο εκτός από το άσπρο χαρτί που έχεις από κάτω από το κινητό ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να παραγγείλω και εγω το πήρες κανονικά από Κίνα η την ευρωπαϊκή αποθήκη; Τα δώρα τα ζητήσες στην συνομιλία η ειναι στάνταρ; Απο οτι ξέρω πάντως το Vick δεν δίνει κουπόνια. Βλέπεις πληρώνεις κατι παραπάνω γιατι ειναι κορυφαίο Μαγαζι απο οτι διαβάζω εδώ. Σε ποσο καιρό σου είπε θα το έχεις;

 

οχι δεν το πηρα ακομα,το πηρα απο κινα,τα δωρα απο οτι καταλαβα εκτος απο το hands free απλα τα κλικαρεις στο λινκ με το κιν κ ειναι η ιδια τιμη απο τι βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα κι εγω σημερα απο την προσφορα.Δειτε βρε παιδια οταν ανοιγω την καμερα πως φαινεται η οθονη.Ειναι φυσιολογικό αυτό ή εχει προβλημα που μπορει να διορθωθει με software ή ειναι προβληματικη η συσκευη;

http://youtu.be/HVt6-mtydwo

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις της κάμερας κ άλλαξε το στα 50Hz.Έτσι σταμάτησε σε δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

ηθελα να ρωτησω κατι αν αυτες οι συχνοτητες δουλευουν με τους παροχους κινητης στην Ελλαδα

 

2G: GSM B2/3/8; 3G: TD-SCDMA B34/39; 4G: TD-LTE B38/39/40/41

 

Eκανα παραγγελεια τηλεφωνο και δεν ειδα τις συχνοτητες ... θα πρεπει να το γυρισω πισω?

 

Eυχαριστω πολυ!

Edited by Maximvs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...