Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω νευριάσει ρε παιδιά κοιτάξτε στάτους αποστολής από everbuying

28-11-2015 20:39 The item is on transport to the country of destination GREECE

27-11-2015 16:44 The item is at the PostNL sorting center

02-11-2015 08:18 The item is pre-advised

Από τις 2 του μηνός και μόλις χτες έφυγε με το αεροπλάνο από εκεί? πρώτη φορά μου συμωαίνει αυτό αφού νόμιζα ότι χάθηκε

 

τα ιδια και εγω απο banggood αγορα 12 νοεμβριου και ακομα ειναι ετοιμο προς αποστολη

Origin Country - Cache Time:2015-11-29 19:40 - Go to official website

2015-11-24 09:08

 

The item is ready for shipment

2015-11-20 04:05

 

The item is pre-advised

ποιος ξερει ποτε θα φυγει και ποσες μερες θα κανει να ερθει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες αξίζει να το πάρω από εδώ http://www.homelike.gr/kinita-kai-smartphones/xiaomi-redmi-note-2-32gb-lte-4g-white.html?ref=bestprice.gr#/product/62545 ώστε να μην μπλέκω με εξωτερικό; ;; θα είναι εύκολο να του βάλω ελληνικά ή δεν; Επίσης είναι 4G ή θα χω θέματα με τις μπάντες; ;;

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψαχνωντας στο vickmall να το παραγγειλω, ειδα δυο εκδοσεις με διαφορα τιμης γυρω στα 25 ευρω χωρις να μπορω να καταλαβω ποια ειναι η διαφορα τους.

Η κλασσικη http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

και μια hongmi http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

 

Ξερει κανεις ποια ειναι η διαφορα τους?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψαχνωντας στο vickmall να το παραγγειλω, ειδα δυο εκδοσεις με διαφορα τιμης γυρω στα 25 ευρω χωρις να μπορω να καταλαβω ποια ειναι η διαφορα τους.

Η κλασσικη http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

και μια hongmi http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

 

Ξερει κανεις ποια ειναι η διαφορα τους?

 

Για ακόμη μια φορά.... Διάβασε την πρώτη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά.... Διάβασε την πρώτη σελιδα

 

Για κοιτα λιγο καλυτερα τα χαρκτηριστικα τους στο 4G. Τα ιδια ακριβως ειναι. Ακομα και στην περιγραφη το φθηνο γραφει FDD LTE. Τωρα το θεμα ειναι αν ισχυει αυτο που λενε, οτι με software update υποστηριζουν τα ιδια δικτυα.

Μιας και σημερα υπαρχουν ακομα καποιες εκπτωσεις, θα ηθελα να ξερω για να παραγγειλω.

Αν φιλε μου προλαβαινα να διαβασω με την μια 258 σελιδες να εισαι σιγουρος οτι δεν θα ρωταγα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες απορίες, όποιος μπορεί να μου τις λύσει.

1. Πώς απενεργοποιώ τους κωδ. για τις sim; βρήκα μόνο πως να αλλάζεις κωδ.

2. Μπορώ να βάλω εξαίρεση στην εφαρμογή που έχει για να κλείνει τις εφαρμογές που τρέχουν; βρήκα ένα "παραμέτροι καθαρισμού" αλλά στο εξαιρέσεις γράφει τίποτα και δε μπορώ να προσθέσω κάτι.

3. Έχω απενεργοποιημένη τη 2η sim αλλά στην επανεκκινηση το κιν. μου ζητάει και απο τη 2η το PIN, γίνεται να αλλάξει;

4. Είχα ζητήσει απο το vickmall να rootάρουν το κιν. γιατί εγώ δε ξέρω πως, και πήγα να χρησιμοποιήσω μια εφαρμογή "gamekiller" και για κάποιο λόγο δε μπορώ, σαν να μην είναι rootαρισμένο;

5. 2μέρες κινητό αναγκαστηκα να βγάλω τη μπαταρία γιατί δεν άναβε με το power button (MIUI 7 5.10.8 Dev) Να ανησυχώ;

 

 

1 ρυθμισεις/προσθετες ρυθμισεις/ασφαλεια και απορρητο/κλειδωμα καρτας σιμ

2 πατημενη την επιστροφη δηλαδη το δεξι διπλα απ το home σου βγαζει τις εφαρμογες που τρεχουν αν τις κανεις κατα κατω τις κλειδωνεις

4 κεντρο ασφαλειας/δικαιώματα/ προνομια root

 

η 5.10.8 ειναι πολυ καλη ρομ κ εγω εδω εχω μεινει

 

1,3. Σ'ωραίος!!

2. το δεξί δε κάνει τίποτα, το αριστερό πάλι κάτι έκανε παρόμοιο με αυτό που λες αλλά η εφαρμογή που θέλω να κλειδώσω δε τη διαβάζει ως ανοιχτή;;; είναι η chatlock+

4. δεν υπάρχει το pathing που λες.. Ο.ο

 

 

 

Υποθέτω αφού φοράς dev rom θα έχεις TWRP recovery. Πας εργαλεία, αναβάθμιση και πατάς τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά. Μετά πατάς επανεκκίνηση σε λειτουργία recovery. Στο μενού που θα δεις πατάς Wipe και κάτω δεξιά Advanced wipe και διαλέγεις cache και dalvik cache και σέρνεις δεξία για το wipe. Μετά πατάς back και reboot system. Περίμενε να δεις αν στο ξανακάνει αυτό που δεν ανάβει η οθόνη και αν το κάνει τότε πράξε τα παραπάνω.

 

4. Μένει μυστήριο :s

5. Το βρήκα, ευχαριστώ!

Edited by DjNanos
Link to comment
Share on other sites

Για κοιτα λιγο καλυτερα τα χαρκτηριστικα τους στο 4G. Τα ιδια ακριβως ειναι. Ακομα και στην περιγραφη το φθηνο γραφει FDD LTE. Τωρα το θεμα ειναι αν ισχυει αυτο που λενε, οτι με software update υποστηριζουν τα ιδια δικτυα.

Μιας και σημερα υπαρχουν ακομα καποιες εκπτωσεις, θα ηθελα να ξερω για να παραγγειλω.

Αν φιλε μου προλαβαινα να διαβασω με την μια 258 σελιδες να εισαι σιγουρος οτι δεν θα ρωταγα...

 

Διαβάσε μόνο την πρώτη σελίδα άμα δεν προλαβαίνεις.. Εκεί είναι η απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εμφανιζει κλησεις και μνματα στη Lockscreen οταν ανοιγω την οθονη. Εχω κωδικο κλειδωματος

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Διαβάσε μόνο την πρώτη σελίδα άμα δεν προλαβαίνεις.. Εκεί είναι η απάντηση

 

Φιλος την εχω διαβασει την πρωτη σελιδα και αρκετα απο τα λινκ. Σε ενα λινκ λεει να παρω το hongmi και σε ενα αλλο λεει οτι ειναι τα ιδια με αλλη rom.

Τελοσπαντων αν και τοσες φορες που ασχοληθηκες θα ηταν προτιμοτερο να μου πεις μια γνωμη μιας και απο οτι καταλαβαινεις ειμαι λιγο μπερδεμενος και θα ηταν προτιμοτερο να παρω μια γνωμη απο καποιον που ειναι πιο σιγουρος.

Μην μου απαντησεις, ξερω. Η απαντηση ειναι στην πρωτη σελιδα...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψαχνωντας στο vickmall να το παραγγειλω, ειδα δυο εκδοσεις με διαφορα τιμης γυρω στα 25 ευρω χωρις να μπορω να καταλαβω ποια ειναι η διαφορα τους.

Η κλασσικη http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

και μια hongmi http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

 

Ξερει κανεις ποια ειναι η διαφορα τους?

 

Εφόσον διάβασες την πρώτη σελίδα και είδες ότι όντως έχουν διαφορές τα 2 κινητά, τι σε προβληματίζει; Στο miui.gr βρήκαν τρόπο παιδιά και περνώντας με οδηγό έβαλαν στο τέλος την ελληνική και μπόρεσαν να έχουν 4G. Από εκεί και πέρα εσύ ρισκάρεις για 25 δολάρια τι προτιμάς; Θες το σίγουρο που παίζει απ το κουτί του 4g ή μπλέκεις και διαβάζοντας λύνεις το πρόβλημα σου σε κινητό με td.

Nομίζω ότι η λύση στο ερώτημά σου είναι καθαρά θέμα δικό σου:happy:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Οκ, εχεις δικιο σε αυτο.

Αν ειδες το link, λεει οτι και η φθηνη εκδοση ειναι fdd μετα απο δικο τους software update. Το εμπιστευομαι?

Το εχει παρει καποιος και δεν του δουλεψε απο το συγκεκριμενο μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

Οκ, εχεις δικιο σε αυτο.

Αν ειδες το link, λεει οτι και η φθηνη εκδοση ειναι fdd μετα απο δικο τους software update. Το εμπιστευομαι?

Το εχει παρει καποιος και δεν του δουλεψε απο το συγκεκριμενο μαγαζι?

Πάρε το tdd.. Σου αρκεί; εμένα δε θα μου αρκούσε θα διάβαζα όλο το Thread για τις διαφορες για να βγάλω δική μου απόψη, και όταν θα διάβαζα όλες τις σελίδες στο miui.gr θα αποφάσιζα τι θα πάρω.

Αλλά επειδή δε προλαβαίνεις πάρε το φθηνο και άμα δε σου κάνει έλα να μου ζήτησεις το λόγο που στο προτείνα και τότε θα σε ξαναστειλω στη πρώτη σελίδα..

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Για να μην το συνεχισουμε αλλο, μιας και δεν ειναι κατι προσωπικο, θα μπορουσες να γραψεις την γνωμη σου απο την αρχη οπως εκανες τωρα και δεν θα σου ζητουσα καμια ευθυνη. Οκ ευχαριστω που την ειπες εστω και μετα απο ολο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην το συνεχισουμε αλλο, μιας και δεν ειναι κατι προσωπικο, θα μπορουσες να γραψεις την γνωμη σου απο την αρχη οπως εκανες τωρα και δεν θα σου ζητουσα καμια ευθυνη. Οκ ευχαριστω που την ειπες εστω και μετα απο ολο αυτο.

 

Φίλε μου είναι πολύ απλό. Παίρνεις τη φθηνή έκδοση και μετά απο πολύ διάβασμα(απαιτεί χρόνο και απο οτι κατάλαβα δεν έχεις) βγάζεις άκρη ή παίρνεις την ακριβή(25$) έκδοση και σου δουλεύει κατευθείαν... Τόσο απλά

Link to comment
Share on other sites

καλημέραααα,

φίλτατοι παρέλαβα κι εγώ(ζητώωωω:w00t:)

πριν καν το πάρω στα χέρια μου ήμουν έτοιμος να του κάνω clean install

πρώτα να περάσω την fast...κάτι.... και μετά την 5.10.29 που θεωρείται (νομίζω) η πιο "stable" από τις ελληνικές(καλή αυτονομία,λιγότερα προβλήματα κτλ)

Το κινητό όμως μου ήρθε από vickmall rooted με την 5.10.8|beta και ήδη περασμένο το TWRP(που ούτως ή άλλως ήθελα να το βάλω).

Η απορία μου τώρα:

αξίζει να μπω στη διαδικασία για clean install ή να κάτσω στα αυγά μου μέχρι να βγει κάποια "αξιόλογη"έκδοση αφού ήδη έχω root & TWRP;

μήπως αξίζει να το κάνω μόνο και μόνο για να καθαρίσω τις "σαβούρες-σκουπίδια"που τυχόν έχουν απομείνει;

μήπως ένα απλό πέρασμα της 5.10.29 (χωρίς προηγούμενο φλασσάρισμα της fast)μέσω TWRP με τα ανάλογα wipes είναι αρκετό για τυχών σαβούρες

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους διαβάσουν και ασχοληθούν με την περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

:thanks:

Αρα δεν λαμβανω υποψιν που γραφουν οτι θα δουλευει, θα χρειαστει δουλεια και απο εμενα.

Κινεζοι...

 

Οι Κινεζοι εβγαλαν την κανονικη εκδοση που δουλευει και στη χωρα μας, χωρις να εισαγεται επισημα. Και μετα πασαραν τη φτηνη εκδοση, που παρ`ολα αυτα κανει και οοποιος θελει την παιρνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέραααα,

φίλτατοι παρέλαβα κι εγώ(ζητώωωω:w00t:)

πριν καν το πάρω στα χέρια μου ήμουν έτοιμος να του κάνω clean install

πρώτα να περάσω την fast...κάτι.... και μετά την 5.10.29 που θεωρείται (νομίζω) η πιο "stable" από τις ελληνικές(καλή αυτονομία,λιγότερα προβλήματα κτλ)

Το κινητό όμως μου ήρθε από vickmall rooted με την 5.10.8|beta και ήδη περασμένο το TWRP(που ούτως ή άλλως ήθελα να το βάλω).

Η απορία μου τώρα:

αξίζει να μπω στη διαδικασία για clean install ή να κάτσω στα αυγά μου μέχρι να βγει κάποια "αξιόλογη"έκδοση αφού ήδη έχω root & TWRP;

μήπως αξίζει να το κάνω μόνο και μόνο για να καθαρίσω τις "σαβούρες-σκουπίδια"που τυχόν έχουν απομείνει;

μήπως ένα απλό πέρασμα της 5.10.29 (χωρίς προηγούμενο φλασσάρισμα της fast)μέσω TWRP με τα ανάλογα wipes είναι αρκετό για τυχών σαβούρες

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους διαβάσουν και ασχοληθούν με την περίπτωση

 

Κανε clean install, αφου ειναι καινουριο τηλ. Και περνα μεσα απο TWRP την 5.11.19 ή την τελευταια 5.11.26, δεν εχει κατι μαγικο η 5.10.29, δε θα χαθει το TWRP.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

HELP!!!

Πριν από μέρες από κάπου στις ρυθμίσεις ενεργοποίησα να αναβοσβήνει το φλασ της κάμερας όταν χτυπάει στις εισερχόμενες κλήσεις.

Σαββατοκύριακο πέρασα την τελευταία dev ROM GTV 5.11.26 και τώρα δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση να απενεργοποιήσω να αναβοσβήνει το φλασ της κάμερας όταν χτυπάει στις εισερχόμενες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ!!! Μόλις πήρα στα χέρια μου το prime απο vickmall. Έχοντας διαβάσει όλες τις σελίδες ψιλοζαλοστικα θα έλεγα. Θα εκτιμούσα εαν μου έλεγε κάποιος εαν η 5.11.26 η ελληνική είναι η καλύτερη αυτή τη στιγμη και δεύτερον πιος τροπος είναι πιο απλός στο να την περάσω. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

-------Κανε clean install, αφου ειναι καινουριο τηλ. Και περνα μεσα απο TWRP την 5.11.19 ή την τελευταια 5.11.26, δεν εχει κατι μαγικο η 5.10.29, δε θα χαθει το TWRP.-------

 

ευχαριστώ για την απάντηση,μάλλον θα του την περάσω την fastboot.Τώρα,για την έκδοση της ελληνικής απλά θα ήθελα να αποφύγω αναίτια reboot και θέματα με wifi(sleep) που διάβαζα τις τελευταίες μερες για αυτό και σκεφτόμουν την 5.10.29. αν έχουν λυθεί στις τελευταίες εκδόσεις να τις προτιμήσω:rolleyes:

και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

:thanks:

Αρα δεν λαμβανω υποψιν που γραφουν οτι θα δουλευει, θα χρειαστει δουλεια και απο εμενα.

Κινεζοι...

 

Βασικά περίπου... Εαν το πάρεις όπως ακριβώς στο στέλνουν οι κινέζοι θα δουλεύει μια χαρά. ΑΛΛΑ εάν για οποιοδήποτε λόγο κάτι δεν σου δουλεύει σωστά και θες να αλλάξεις τη ROM τότε είναι που θα χρειαστεί και απο εσένα δουλειά...

 

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ!!! Μόλις πήρα στα χέρια μου το prime απο vickmall. Έχοντας διαβάσει όλες τις σελίδες ψιλοζαλοστικα θα έλεγα. Θα εκτιμούσα εαν μου έλεγε κάποιος εαν η 5.11.26 η ελληνική είναι η καλύτερη αυτή τη στιγμη και δεύτερον πιος τροπος είναι πιο απλός στο να την περάσω. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Μην ψάχνεις τον πιο απλό αλλά τον πιο σωστό(για να μην έχεις προβλήματα)... 1η σελίδα clean install

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση,μάλλον θα του την περάσω την fastboot.Τώρα,για την έκδοση της ελληνικής απλά θα ήθελα να αποφύγω αναίτια reboot και θέματα με wifi(sleep) που διάβαζα τις τελευταίες μερες για αυτό και σκεφτόμουν την 5.10.29. αν έχουν λυθεί στις τελευταίες εκδόσεις να τις προτιμήσω:rolleyes:

και πάλι ευχαριστώ

Οι περισσοτεροι δεν ειχαμε προβληματα ουτε με τις "προβληματικες" εκδοσεις, γι`αυτο εγω θα ελεγα περνα 5.11.19 ή .26 που εχουν και καλυτερη μπαταρια.

 

Και μιας και λεμε για τη μπαταρια, δυστυχως η ενδειξη δεν εφτιαξε ουτε με διαγραφη του batterystats, βαζει 2000mAh απο το 7% ως το 100. Και μου εβαλε 3200mAh απο το 0 εως 100 σε overnight charge.

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο Root Browser, πάω ναγράψω κάτι και μου λέει συνέχεια "Δυστυχώς, η εφαρμογή Πληκτρολόγιο Google έχει σταμτήσει"

Τι κάνω;; :(

 

Edit: Δε βρήκα λύση και το έκανα copy/paste αυτό που ήθελα.

Edited by DjNanos
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι δεν ειχαμε προβληματα ουτε με τις "προβληματικες" εκδοσεις, γι`αυτο εγω θα ελεγα περνα 5.11.19 ή .26 που εχουν και καλυτερη μπαταρια.

 

Και μιας και λεμε για τη μπαταρια, δυστυχως η ενδειξη δεν εφτιαξε ουτε με διαγραφη του batterystats, βαζει 2000mAh απο το 7% ως το 100. Και μου εβαλε 3200mAh απο το 0 εως 100 σε overnight charge.

 

οποτε ειναι μονοδρομος να το φορτιζουμε περισσοτερο.ετσι δεν ειναι?2000mAh που βαζει ειναι πολυ λιγο..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...