Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεδομένου ότι το WiFi κλείνει με το κλείσιμο της οθόνης μου φαίνεται αναμενόμενο να έχει βελτιωθεί η μπαταρία. Θεωρώ ότι όταν το διορθώσουν θα ξανά χαλάσει η μπαταρία. Τέλος πάντων και 4 ώρες οθόνης που έχει φτάσει να έχει, εμένα επιτυχία μου φαίνεται, γιατί το πρώτο διάστημα που το είχα πάρει είχα απογοητευτεί πλήρως με κάτι 2.5ωρα που έβγαζε

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλέ μου εγώ τη stable δεν έχω κανένα θέμα με το WiFi. Επίσης δεν φταίει η συσκευή ούτε καν η xiaomi, γιατί από τη στιγμή που δέχεσαι να περνάς dev rom είναι αναμενόμενο ανα διαστήματα να βγαίνουν roms με σοβαρά bugs. Αυτή είναι ή λογική των dev rom, δοκιμές κάνουν, αν ήταν να μην έχουν προβλήματα δε θα ήταν dev θα ήταν stable. Κάνε λοιπόν μια καθαρή εγκατάσταση της τελευταίας stable rom και μην εκνευριζεσαι με τη συσκευουλα

 

Νάσαι καλά αδερφε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2015-11-18 08:38, Arrival at Destination Post (Country: GR)

Ποσο θελει απο Αθηνα για Καλαματα ? Με γαιδουρι τα φερνουνε

Link to comment
Share on other sites

2015-11-18 08:38, Arrival at Destination Post (Country: GR)

Ποσο θελει απο Αθηνα για Καλαματα ? Με γαιδουρι τα φερνουνε

Καλά πριν 1 ώρα σου απάντησαν, γιατί ξαναβαζεις το ίδιο σχόλιο;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κανενα μηνα ημουν ετοιμος να πουλησω το κινητο λογω μπαταριας. Προερχομενος απο OPO με AOSP (6+ SOT με heavy use), κοντεψα να σαλταρω με το κινητακι μας :)

Θα ηθελα να προτεινω, σε οσους εχουν θεμα με την μπαταρια, να δοκιμασουν το εξης. Να κατεβασουν το AUTOMATE απο το play store, να κανουν search στο community με keyword "REDMI" και να βρουν το script για το κινητο μας με τον τιτλο ΝΟ TOUCHBOOST. Με calibration και καλη φορτιση ειμαι 70% και 1:45 SOT, θα το παρακολουθησω και θελω να πιστευω πως θα με βγαλει τουλαχιστον ενα 5ωρο SOT.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα υπάρχει και στην τελευταία stable. Αν έχεις τελευταία stable (ποια?), βάλε wifi, κλείσε mobile data και βάλτο σε sleep 10 λεπτά. Δεν θα δεχτείς κανένα notification...

Έχω τη stable v7.0.8.0 en-cn και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με το wifi ούτε έχω χάσει ειδοποιήσει. Βέβαια θα κάνω το τεστ που λες το βράδυ που θα πάω σπιτι. Εσύ με ποια rom είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη stable v7.0.8.0 en-cn και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με το wifi ούτε έχω χάσει ειδοποιήσει. Βέβαια θα κάνω το τεστ που λες το βράδυ που θα πάω σπιτι. Εσύ με ποια rom είσαι;

Dev 5.11.19 (τελευταία)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Dev 5.11.19 (τελευταία)

Και από που ξέρεις ότι η stable έχει πρόβλημα με το WiFi; Την είχες δοκιμάσει ή το διαβασες κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Και από που ξέρεις ότι η stable έχει πρόβλημα με το WiFi; Την είχες δοκιμάσει ή το διαβασες κάπου;

Στο miui.gr που συζητάμε το θέμα, τα παιδιά με τελευταία stable επιβεβαιώνουν το πρόβλημα. Η προτελευταία δεν το έχει. Εκτός και αν αφορά μόνο συγκεκριμένες συσκευές/router κτλ...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Στο miui.gr που συζητάμε το θέμα, τα παιδιά με τελευταία stable επιβεβαιώνουν το πρόβλημα. Η προτελευταία δεν το έχει. Εκτός και αν αφορά μόνο συγκεκριμένες συσκευές/router κτλ...

Δε ξέρω, θα κάνω ένα τεστ και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 7,06 multi eu stable.Τα μειλ τα δέχομαι κανονικά.Τα μεσεντζερικα δεν γίνονται αυτόματα.Δε με πειράζει γιατί κρατάει περισσοτερο η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Την deer όπως κ οι άλλες μου κάναν κάποια κολλήματα στην οθόνη, δεν θυμάμαι πια έκανε τι , αλλά γενικα δεν φόρτωναν widgets, δεν μπορούσα να τα σβήσω, δεν έπιανε το touch στην οθόνη, το wifi κολαγε, προσπαθούσα να μεταφέρω την εφαρμογή δεξιά αριστερά κ κολαγε, ή ώρα με τον καιρό δεν έβρισκαν την τοποθεσια μου, η ώρα στον καιρό έμενε πίσω, γενικά πολύ κόλλημα έτρωγε το κινητό σε διάφορα πράγματα. Και σε ολες εκανα καθαρή εγκατάσταση. Μόνο με stable δουλεύει σωστά στο δικό μου. Από μπαταρία μια μέρα μου βγάζει με αρκετη χρήση, τηλέφωνα κ ίντερνετ πιο πολύ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο νημα !!!! παρειγκλειλα και εγω το σαβατο δυο prime απο το bangood με το κουπονι 131.90 εκαστο (λαχειο ειτανε αυτο) και περιμενω να τα στειλουνε ....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο νημα !!!! παρειγκλειλα και εγώ το σαβατο δυο prime από το bangood με το κουπόνι 131.90 έκαστο (λαχείο ειτανε αυτό) και περιμενω να τα στειλουνε ....:)
Ποιο κουπονι έβαλες ?

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο νημα !!!! παρειγκλειλα και εγω το σαβατο δυο prime απο το bangood με το κουπονι 131.90 εκαστο (λαχειο ειτανε αυτο) και περιμενω να τα στειλουνε ....:)

 

μια από τα ίδια ακριβώς και εγώ.

για την γυναίκα δώρο τσάμπα βγήκε.

το μόνο πρόβλημα είναι ότι το ήθελε γαλάζιο αλλά δεν είχε.

βρήκε κανείς αυθεντικό καπάκι μπαταρίας γαλάζιο;εψαξα στο banggood να τα έστελναν μαζί αλλά δεν είχε

Link to comment
Share on other sites

έχει δουλέψει κανείς το κινητό σε ξένο δίκτυο με αντίστοιχη κάρτα sim?( όχι roaming δλδ)

προσπαθώ να το δουλέψω με μόνο τη μια κάρτα, αλλά ενώ συνδέεται για κλήσεις δεν μπαίνει σε internet καθόλου

ελληνική developer rom φοράω απο xiaomi hellas. σκέφτεστε τίποτα που μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

μια από τα ίδια ακριβώς και εγώ.

για την γυναίκα δώρο τσάμπα βγήκε.

το μόνο πρόβλημα είναι ότι το ήθελε γαλάζιο αλλά δεν είχε.

βρήκε κανείς αυθεντικό καπάκι μπαταρίας γαλάζιο;εψαξα στο banggood να τα έστελναν μαζί αλλά δεν είχε

Εγώ το αγόρασα σε μπλέ, περισσότερο ανοιχτό γαλάζιο το λες. Από vickmall. Δεν ξέρω μήπως έχει εκεί καπάκι ξεχωριστά για να το πάρεις.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ή συσκευή (prime με την τελευταία greek dev) από το 100% στο 11%, μόνο gaming (ελαφρύ και μεσαίο) έβγαλε ακριβώς 4 ώρες οθόνη. Ήταν ενεργοποιημένη μια κάρτα σιμ (2g),το wifi σχεδόν συνέχεια ανοικτο και ή φωτεινότητα στο αυτόματο ή κάτω από την μέση εντός σπιτιού. Νομίζω ότι είναι ικανοποιητικός χρόνος χρήσης. Σου δίνει την αίσθηση ότι κατά τη διάρκεια της ημέρας δεν θα σε αφήσει από μπαταρία.

Επίσης ,συνδεδεμενο σε power bank 16000 mah xiaomi, φορτισε απο το 11% στο 35% σε μισή ώρα, στο 46% σε 45 λεπτά και στο 57% σε μια ώρα.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κουπονι έβαλες ?

 

τωρα εχει ληξει το κουπονι ηταν για μια δυο ημερες οποιος το προλαβε το τσιμπισα απο αλλο forum

ηταν το Coupons:35E9A1 στην αρχη ελεγε μονο για φακους κ.λ.π αλλα επιασε σε ολα τα ειδη και στα κινητα μειον 44$ απο την αρχικη τιμη βγηκε....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Ή συσκευή (prime με την τελευταία greek dev) από το 100% στο 11%, μόνο gaming (ελαφρύ και μεσαίο) έβγαλε ακριβώς 4 ώρες οθόνη. Ήταν ενεργοποιημένη μια κάρτα σιμ (2g),το wifi σχεδόν συνέχεια ανοικτο και ή φωτεινότητα στο αυτόματο ή κάτω από την μέση εντός σπιτιού.

 

Παρόμοια και εγω. Έβγαλα τη μία κάρτα SIM, εσβησα το batterystats γιατί δεν έβλεπα να βελτιώνεται η ένδειξη και νομίζω έγινε διαφορά. Το wifi δεν το έχω συνεχώς αναμμενο ποτέ, η φωτεινότητα πάντα στο 50%. Όπως το βλέπω πάω για 4h με το πιο πολύ βαρύ gaming, παιχνίδι που τρώει όλη τη μνήμη και ρουφαει μπαταρίες, άρα πιστεύω φυσιολογικη χρηση ξεπερνάει τις 5h, χρόνος που ξεπερνάει τις προσδοκίες μου.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια και εγω. Έβγαλα τη μία κάρτα SIM, εσβησα το batterystats γιατί δεν έβλεπα να βελτιώνεται η ένδειξη και νομίζω έγινε διαφορά. Το wifi δεν το έχω συνεχώς αναμμενο ποτέ, η φωτεινότητα πάντα στο 50%. Όπως το βλέπω πάω για 4h με το πιο πολύ βαρύ gaming, παιχνίδι που τρώει όλη τη μνήμη και ρουφαει μπαταρίες, άρα πιστεύω φυσιολογικη χρηση ξεπερνάει τις 5h, χρόνος που ξεπερνάει τις προσδοκίες μου.

 

Gaming κανετε σε ισορροπημενη λειτουργια η στο υψηλες επιδοσεις?για το προφιλ μιλαω.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε ισορροπημένη, δεν εχω βρει κάποια χρησιμότητα για τις υψηλές επιδόσεις.. Δλδ δεν έχω βρει κανένα παιχνίδι να το στρεσαρει τόσο, εκτός από ένα (Gangstar 4) όπου αλλάζει η μέρα σε νύχτα (και η νύχτα σε μέρα) σε ολο τον κόσμο και εκεί παρουσιαζει ένα κολληματακι (που σε παλιοτερα κινητά ήταν δευτερολέπτων), που με την υψηλή απόδοση γίνεται λίγο μικρότερο, αλλα δε θα το βάλω μόνο για αυτό.. Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο νημα !!!! παρειγκλειλα και εγω το σαβατο δυο prime απο το bangood με το κουπονι 131.90 εκαστο (λαχειο ειτανε αυτο) και περιμενω να τα στειλουνε ....:)

 

Μπήκα και εγω να το δώ (χωρίς κουπόνι)ειναι πιο φθηνό από το vickmall αλλά στην περιγραφή έλεγε οτι ειναι συμβατό με 2gκαι 3G μόνο, ενώ στον τίτλο είχε και το 4g.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε ισορροπημένη, δεν εχω βρει κάποια χρησιμότητα για τις υψηλές επιδόσεις.. Δλδ δεν έχω βρει κανένα παιχνίδι να το στρεσαρει τόσο, εκτός από ένα (Gangstar 4) όπου αλλάζει η μέρα σε νύχτα (και η νύχτα σε μέρα) σε ολο τον κόσμο και εκεί παρουσιαζει ένα κολληματακι (που σε παλιοτερα κινητά ήταν δευτερολέπτων), που με την υψηλή απόδοση γίνεται λίγο μικρότερο, αλλα δε θα το βάλω μόνο για αυτό..

 

παντως σε μερικα παιχνιδια οπως modern combat 5 και san andreas εχει μεγαλη διαφορα!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα σε μπλέ, περισσότερο ανοιχτό γαλάζιο το λες. Από vickmall. Δεν ξέρω μήπως έχει εκεί καπάκι ξεχωριστά για να το πάρεις.

 

ευχαριστώ αλλά δεν λέει να το πάρω από εκεί γιατί μιλούσα με την selina μέσω Skype για να το πάρω από εκεί και τελικά έκατσε το κουπόνι από banggood στα 132$ και το χτύπησα αμεσα.ειναι φάουλ να πάρω τώρα καπάκι από εκεί. έχω πολλές αγορές από εκεί και θέλω να είμαι οκ μαζι τους

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...