Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοεις να διαβασω τους οδηγούς ?

 

Όταν θες να κάνεις ερώτηση, καλύτερα να βάζεις και παράθεση για να ξέρουμε σε ποιον αναφέρεσαι. Καταλαβαίνω για εμένα. Εννοώ να διαβάσεις την πρώτη σελίδα με τους οδηγούς που έχει για το κινητό μας, ώστε να έχεις μια εικόνα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΩΡΑΙΟΣ αρχηγε μου με υγεια, αν μπορουσες να μας πεις και δυο πραγματακια σχετικα ;)

η ρομ ειναι η επισημη μουλτι, χωρις root και recovery ?

πηρες δωρα απο vickmall ?

και τις πρωτες εντυπωσεις, ποιοτητα, αυτονομια με πρωτες φορτισεις ?

 

εγω ψηνω αυτο http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html για αγορα αμεσα !

Καλημέρα φιλέ μου, από rom έχει την multi η οποία αναβαθμίστηκε αυτόματα στην τελευταία όπως προείπα.Επειδή μια εικόνα χίλιες λέξεις ορίστε το δεματάκι μου από Vickmall. H θήκη και το tempered glass της Nillkin αγοράστηκαν ξεχωριστά. Μια φόρτιση έχω κάνει μέχρι τώρα οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη επί του θέματος.

9kZlzgG1_w0jB7hLitm1RfGGtUYTFOPEjora2y4UxcqrJzXJy0BESV7Vwn2oStwzUZ8lgb5tZIBsQjSBNAIEWQOKLklE9wBKrUx9h7R7ggyI5Fdwy_8bezKt_fr46XHhWCnVPlEF7WdTC70O9imdWbAYFlP-OZ2lERy94DmNQU5SYqLe-0seu340QKzLJW3zfhng1_2QRrS1zoa5rll8Vn0dO-P3itsbuv3hhYXd6-ELjAhfGyfQ9bQaCzw4DyTQxuUmLy0zYORU_n1FetBooig2cQGZp3QvUNOvL2MocrSiga-_GLYTecHVzWZTKRLpKjnyqhzfICSBjXs3naaZhGPzkr2lMi19XAA9FGQ7BOYofRBL-pW_aDK5MHoJP7OihMpyKfWRldQoq6vOdcDTIFF6LDq1DcTjVLaWH6N0N-0_DJs8FI9cBQw8KWqKNC5bkYYQY3qQ7BOH2IMSsiPjBCzvpNDU1mvRnoDK0GhfSvT45_DQLGvcyGVS0geCWuE4ZPtBiktmRzqyGS1WR21APx8DPd_GFwdlmuhlSOinCbs=w1274-h956-no

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Κάτοχος κ εγώ από χθες του prime,δεν προλαβα να το πολυεπεξεργαστω.πρώτες εντυπώσεις καλές. Πέρασα με fastboot την stable την Ελληνική. Τρώει λίγο παραπάνω Ραμ,αλλά σήμερα θα το δουλεψω καλά για να βγάλω πλήρη συμπεράσματα. Το βισμα από πίσω για να το φορτισω μπαίνει πολύ δύσκολα κ θέλει αρκετη δύναμη (δεν το έχω συναντήσει να μπαίνει τόσο ζορικα σε άλλο τηλεφωνο κ ούτε ανάποδα το βάζω). Είναι κ σε εσάς τόσο σφιχτό κ ζορικο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Κάτοχος κ εγώ από χθες του prime,δεν προλαβα να το πολυεπεξεργαστω.πρώτες εντυπώσεις καλές. Πέρασα με fastboot την stable την Ελληνική. Τρώει λίγο παραπάνω Ραμ,αλλά σήμερα θα το δουλεψω καλά για να βγάλω πλήρη συμπεράσματα. Το βισμα από πίσω για να το φορτισω μπαίνει πολύ δύσκολα κ θέλει αρκετη δύναμη (δεν το έχω συναντήσει να μπαίνει τόσο ζορικα σε άλλο τηλεφωνο κ ούτε ανάποδα το βάζω). Είναι κ σε εσάς τόσο σφιχτό κ ζορικο?

 

Άλλαξε καλώδιο,και εμενα με το καλωδιο που ηρθε ηταν έτσι (δεν ξέρω αν είναι το original)και χρησιμοποιώ άλλο που μπαίνει άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυσκολο, αλλα οχι λογω οτι ειναι σφιχτο, εμενα ειναι σα να ειναι μεγαλη η τρυπα εξω και δεν ευθυγραμμιζεται με το βυσμα μεσα (δλδ δε βρισκω τρυπα...). Εχω βρει οτι θελει μια κλιση προς τα πανω για να μπει (καπως ετσι _/ )

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες να αλλαξω το κλειδωμα οθονης τι εννοεις; Η μονη ρυθμιση που εχω ειναι το σβησιμο οθονης σε 1 λεπτο και χωρις pin.

 

Όταν μιλάς στο τηλέφωνο(είτε έχεις απενεργοποιήσει το σενσορα είτε με ανοικτή ακρόαση) μετά απο λίγη ώρα η οθόνη σβήνει. Μόλις πατήσεις το power button ξανανάβει. Δεν με ενόχλησε ποτέ οπότε δεν ασχολήθηκα πως γίνεται να μην σβήνει η οθόνη, αλλά εαν δεν έχει να κάνει με το κλείδωμα ψάξε μήπως είναι πουθενά στις ρυθμίσεις κλήσεων ή οθόνης.

 

Μήπως θυμάται κανείς που είναι οι ρυθμίσεις εφαρμογών για επιλογή wifi η δεδομένων??? Έχω φάει το κόσμο και δεν το βρίσκω πουθενά

 

Είναι και ανάλογο του τι θες να κάνεις και σε ποια εφαρμογή. Γιατί πολλές φορές η ρύθμιση είναι μέσα στις εφαρμογές

 

Έχει κάποιος την θήκη σιλικόνης της Nillkin να την συγκρίνει με την θήκη σιλικόνης που στέλνει το Vickmall ως δώρο όσον αφορά το πάχος και την ποιότητα υλικού; (πέραν του ότι η Nillkin καλύπτει τις υποδοχές του κινητού για σκόνη)

 

Δεν έχω τη συγκεκριμένη αλλά η θήκη που στέλνει δώρο το vickmall είναι χάλια... Εγω την έχω παρατήσει κάπου σε κάποιο συρτάρι και ο μόνος λόγος να την χρησιμοποιήσω είναι προσωρινός αν κάτι πάθουν οι άλλες... Γενικά είναι λίγο καλύτερη απο τσιαγαρόχαρτο...

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρατηρησα οτι το μενου για επιλογη γραμματοσειρας λειπει...αλλάξε κατι στην τελευταια ελληνικη developer?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Nickpsar ποσο καιρο εκανε να ερθει ? Εγω ειμαι ηδη στις 13 ημερες

 

Τάκη 29 Οκτωβρίου έκανα την παραγγελία και το πήρα στα χέρια μου

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 18-11-2015 13:15 ΕΔΕΣΣΑΣ (Κ.Κ.)

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

Η παραλαβή απ ότι φαίνεται διαφέρει, πολλοί λένε οτι το έχουν πάρει απο 15 εως 20 μέρες ενώ άλλοι απο 20 μέχρι 25.

Προσωπικά είμαι στις 19 μέρες και ακόμα περιμένω οπότε υπομονή :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

επειδη εχω μπερδευτει και ειμαι ετοιμη να παραγγειλω.

τι διαφορα εχει το fd lte απο το td το οποιο ειναι και φτηνοτερο.

και γιατι το minideal γραφει πως το td δουλευει στη Ελλαδα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα πρόσφατα το Note 2 στο οποίο πέρασα την ελληνική stable rom, αλλά έχω ένα θεματάκι στην μεταφορά αποθηκευμένων εφαρμογών (όπως και στην αποθήκευση εφαρμογών στην SD card) από το κινητό στην SD card. Έχει κανένας κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει πέντε έξι φορτίσεις από τότε που το παρέλαβα.

Πριν λιγο, στις 19:40 , το τηλέφ. είχε 25% και με μια ώρα ακριβώς φόρτιση πήγε στο 75% με το δικό του φορτιστη και καλώδιο.

Δεν θα το έλεγα "αργή φόρτιση" αλλά δεν είναι και 60% σε 30 λεπτά όπως διαφημίζεται.

Τελικά υποστηρίζει fast charge ή όχι?

Και το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι ποσό γρήγορα φορτιζε το προηγούμενο τηλεφ. μου (umi c1 - 2400 mah) για να το συγκρινω.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Κάτοχος κ εγώ από χθες του prime,δεν προλαβα να το πολυεπεξεργαστω.πρώτες εντυπώσεις καλές. Πέρασα με fastboot την stable την Ελληνική. Τρώει λίγο παραπάνω Ραμ,αλλά σήμερα θα το δουλεψω καλά για να βγάλω πλήρη συμπεράσματα. Το βισμα από πίσω για να το φορτισω μπαίνει πολύ δύσκολα κ θέλει αρκετη δύναμη (δεν το έχω συναντήσει να μπαίνει τόσο ζορικα σε άλλο τηλεφωνο κ ούτε ανάποδα το βάζω). Είναι κ σε εσάς τόσο σφιχτό κ ζορικο?

 

Άλλαξε καλώδιο,και εμενα με το καλωδιο που ηρθε ηταν έτσι (δεν ξέρω αν είναι το original)και χρησιμοποιώ άλλο που μπαίνει άνετα.

 

Μετά από μερικές φορτίσεις θα μπαίνει χωρίς ζόρι

 

Ειναι δυσκολο, αλλα οχι λογω οτι ειναι σφιχτο, εμενα ειναι σα να ειναι μεγαλη η τρυπα εξω και δεν ευθυγραμμιζεται με το βυσμα μεσα (δλδ δε βρισκω τρυπα...). Εχω βρει οτι θελει μια κλιση προς τα πανω για να μπει (καπως ετσι _/ )

 

Έλα, αλλάξτε συζήτηση. Ξεστρατίζει το πράγμα....

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει πέντε έξι φορτίσεις από τότε που το παρέλαβα.

Πριν λιγο, στις 19:40 , το τηλέφ. είχε 25% και με μια ώρα ακριβώς φόρτιση πήγε στο 75% με το δικό του φορτιστη και καλώδιο.

Δεν θα το έλεγα "αργή φόρτιση" αλλά δεν είναι και 60% σε 30 λεπτά όπως διαφημίζεται.

Τελικά υποστηρίζει fast charge ή όχι?

Και το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι ποσό γρήγορα φορτιζε το προηγούμενο τηλεφ. μου (umi c1 - 2400 mah) για να το συγκρινω.

Edit: φόρτιση από 25% σε 100%, από 19:40 σε 21:32 άρα αν υπολογίσουμε λίγο " μπακαλιστικα " βεβαια, μια πληρης φορτιση 0-100% χρειαζεται ακριβως 2,5 ωρες και αν ισχύει ότι το αφήνουμε ακόμα μια ώρα για να φορτισει πλήρως τότε χρειάζεται 3,5 ώρες.

2,5 ώρες για πλήρη φόρτιση μιας 3020 mah μπαταρίας θεωρειται fast charge?

Τα παραπάνω ερωτήματα εξακολουθούν να ισχύουν.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα πρόσφατα το Note 2 στο οποίο πέρασα την ελληνική stable rom, αλλά έχω ένα θεματάκι στην μεταφορά αποθηκευμένων εφαρμογών (όπως και στην αποθήκευση εφαρμογών στην SD card) από το κινητό στην SD card. Έχει κανένας κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα ;

Για ποιο λογο να μεταφερεις εφαρμογες στην SD card? Αυτο το καναμε στα κινητα με 1gb ram/ 4gb rom.

Edit: φόρτιση από 25% σε 100%, από 19:40 σε 21:32 άρα αν υπολογίσουμε λίγο " μπακαλιστικα " βεβαια, μια πληρης φορτιση 0-100% χρειαζεται ακριβως 2,5 ωρες και αν ισχύει ότι το αφήνουμε ακόμα μια ώρα για να φορτισει πλήρως τότε χρειάζεται 3,5 ώρες.

2,5 ώρες για πλήρη φόρτιση μιας 3020 mah μπαταρίας θεωρειται fast charge?

Τα παραπάνω ερωτήματα εξακολουθούν να ισχύουν.

 

Η φορτιση απο 0 σε 60 ειναι οντως γρηγορη, δλδ πολυ πιο γρηγορη απο ολες τις αλλες συσκευες που ειχα, ομως ισχυει οτι θελει παπαραπανω απο το 100 για να φορτισει πληρως, επομενως ερχεται μία η αλλη. Ομως το fast charge δεν ισχυριζεται οτι ειναι για 0-100, ειναι για 0-60, αρα δεν ειναι ψευδες. Ελπιζω ομως να στρώσει η ενδειξη της μπαταριας με τον καιρο, ετσι γινεται σε ολα.. Παντως 2,5 ωρες για 3060mAh δεν ειναι πολυ.

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .

Εγω ρε παιδια να κανω τωρα μια ερωτηση , και ο λογος ειναι οτι δευτερα πρωι το παραγγέλνω και εγω απο vickmall (αρχικα ελεγα απο minideal , που εχω 2 κινητα στο ιστορικο απο αυτους , αλλα στο δευτερο μου κανανε την κασκαριστα και μου το στειλανε πρωτα καναδα ) .

Προφανως και σχεδον ολοι σας ζητησατε και κατι οταν το παραγγείλατε , δηλαδη να βγαλουνε ολα τα κινεζικα προγραμματα , να στειλουνε δωρακια , και γενικα αλλα τετοια .

Κανανε αυτα που ζητησατε η σας γραψανε κανονικα και απλως σας στειλανε ενα τηλ φορτωμένο στα κινεζικα και απο δωρακια τιποτα ?

Link to comment
Share on other sites

 

Η φορτιση απο 0 σε 60 ειναι οντως γρηγορη, δλδ πολυ πιο γρηγορη απο ολες τις αλλες συσκευες που ειχα, ομως ισχυει οτι θελει παπαραπανω απο το 100 για να φορτισει πληρως, επομενως ερχεται μία η αλλη. Ομως το fast charge δεν ισχυριζεται οτι ειναι για 0-100, ειναι για 0-60, αρα δεν ειναι ψευδες. Ελπιζω ομως να στρώσει η ενδειξη της μπαταριας με τον καιρο, ετσι γινεται σε ολα.. Παντως 2,5 ωρες για 3060mAh δεν ειναι πολυ.

 

Jiayu G4s μπαταρία 3000 ma κάνει 2,5 ώρες περίπου

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Η παραλαβή απ ότι φαίνεται διαφέρει, πολλοί λένε οτι το έχουν πάρει απο 15 εως 20 μέρες ενώ άλλοι απο 20 μέχρι 25.

Προσωπικά είμαι στις 19 μέρες και ακόμα περιμένω οπότε υπομονή :(

 

Εμένα παραγγελία απο MiniDeal στις 13/11 και ήρθε Ελλάδα 18/11.

Τωρα περιμένω λογικά έλεγχο και αποστολή απο ΕΛΤΑ. Ελπίζω να μην κανει παραπάνω απο 10 μέρες !

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .

Εγω ρε παιδια να κανω τωρα μια ερωτηση , και ο λογος ειναι οτι δευτερα πρωι το παραγγέλνω και εγω απο vickmall (αρχικα ελεγα απο minideal , που εχω 2 κινητα στο ιστορικο απο αυτους , αλλα στο δευτερο μου κανανε την κασκαριστα και μου το στειλανε πρωτα καναδα ) .

Προφανως και σχεδον ολοι σας ζητησατε και κατι οταν το παραγγείλατε , δηλαδη να βγαλουνε ολα τα κινεζικα προγραμματα , να στειλουνε δωρακια , και γενικα αλλα τετοια .

Κανανε αυτα που ζητησατε η σας γραψανε κανονικα και απλως σας στειλανε ενα τηλ φορτωμένο στα κινεζικα και απο δωρακια τιποτα ?

 

Μόλις παρέλαβα το δεύτερο prime για την κοπέλα μου, έκαναν και τα δύο γύρω στις 12-13 εργάσιμες, από vickmall και τα δύο, τους έγραψα σχόλιο να κάνουν όλα τα σχετικά, βγάλσιμο κινεζιων, να μπει ευρωπαϊκή ρομ, κτλ, για τα δώρα το τσεκάρεις στην παραγγελία έχει παραθυράκι, και ναι ήρθαν όλα σωστά και με τα δώρα, eu rom, tempered glass, και την σιλικονατη θήκη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

επειδη εχω μπερδευτει και ειμαι ετοιμη να παραγγειλω.

τι διαφορα εχει το fd lte απο το td το οποιο ειναι και φτηνοτερο.

και γιατι το minideal γραφει πως το td δουλευει στη Ελλαδα?

ευχαριστω

 

Την πρωτη σελιδα του νηματος δεν της ριχνεις και καμια ματια????

Μπορει να εχει την απαντηση στο ερωτημα σου που παρεπιπτοντως εχει απαντηθει τουλαχιστον 30 φορες

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Καταφερε να κανει κανενας root σε stable ειτε με το rootgenius ειτε με καποιο αλλο προγραμμα; Για να μην αλλαζω τζαμπα απο την developer μου που εχω βολευτει τωρα και την εχω στρωσει :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...