Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες πραγματικά βλέπω πολλούς να ρωτάνε τις διαφορές απλού με prime και κανένας δεν δίνει την σωστή απάντηση ολοκληρωμένα (εκτός από έναν τυπάκο που ανέβασε ένα link όχι και τόσο ξεκάθαρο μπορώ να πω αλλά και πάλι respect :P ) διότι δεν συμπεριλαμβάνουν αυτό(που για μένα ήταν ο κύριος λόγος για να πάρω το prime και γενικά μετράει αρκετά,ακόμα και στα bencmarks κι ας μην το προσέχει κανείς):

 

Εγω ο...τυπάκος το απάντησα ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόση διαφορά μπορεί να δει κάποιος στα fps από τα 550 MHz στα 700 ΜHz;

 

Σε ένα game σίγουρα θα δει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα game σίγουρα θα δει.

 

Βρε ναι, σίγουρα θα έχει, αλλά το θέμα είναι πόσο; Γιατί αν είναι για ελάχιστα fps, κατά τη γνώμη μου δεν είναι και σημαντική διαφορά.

 

EDIT: Πρώτη διαφορά που εντόπισα στην 5.10.8 είναι η ένταση της δόνησης όταν πατάω τα capacitives, αλλά και ότι δονείται δύο φορές αντί για μια. Επίσης μπήκε στο έντονο και κατά την κλήση. Θυμάται κανείς από που αλλάζει η ένταση;

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Και πριν δονουταν δύο φορές... Νομίζω το ρυθμιζεις από το μενού.

Εγω που παίζω παιχνίδια και ένας λόγος που το πήρα είναι αυτός (έκανα και δυο ερωτήσεις πριν το πάρω, αλλα δεν πήρα απάντηση :p ), εχει διαφορά.. Πολλές λεπτομέρειες στο παιχνίδι δε μου τις εμφάνιζε καν με προηγούμενα κινητά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι η ένταση του ήχου, η ένταση της δόνησης. Υπήρχε κάπου ρύθμιση αλλά ή πλέον δεν υπάρχει ή εγώ δεν θυμάμαι που την είχα βρει.

Roid_rage εμένα γιατί μου δονούταν μια;! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να το πάρω από εδώ.. Να προχωρήσω κανονικα? Θα έρθει σε 2-7 μέρες που λέει? Και να γράψω να μ κάνουν έλεγχο και εγκατάσταση ρομ?

 

http://www.vickmall.com/eu-warehouse-original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp-black.html

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η πιο εύκολη λύση είναι ένας File Manager (πχ X-Plore ή ES)

 

Ευχαριστω!

 

 

Μου εκανε κατι κουλο τωρα εκει που ανοιγα ενα μνμ. Εβγαλα ειδοποιηση το viber οτι προσπαθει λεει να δει τα μνμ και τις επαφες και το ιστορικο, κ ειχε επιλογες allow/deny με χρονομετρο.

Εν τελει, δεν εμφανιζει πια τις επαφες μου, δε με αφηνει να κανω add γενικα τα' χει κανει χαλια.

Πως διορθωνεται αυτο;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν πηρε δικαιωματα να διαβασει επαφες και μηνυματα κλπ.. Πηγαινε και δωσε δικαιωματα απο το κέντρο ασφαλειας

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω... Οταν τα χρειαστει τα παιρνει, πχ εμενα απο τοτε που το εβαλα (σε αλλο κινητο) δεν ειχα κανει κληση και μολις πατησα να μιλησω απτο μικροφωνο, τοτε ζητησε αδεια για recording..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για να σου έχει τύχει, κάτι παραπάνω θα ξέρεις!

 

Full Changelog της 5.10.8:

 

MIUI 7 China Developer ROM 5.10.8 Full Changelog

 

[Lockscreen, Status Bar, Notification Bar]

Fix - Screen could not be waken up while loading themes (09-30)

 

[Mi Drop]

New - Added Mi Drop to help transfer files between phones (09-25)

 

[system]

Optimization - Reduced third-party applications power usage when using the camera (09-24)

New - Mi Note Pro android version upgraded to Android 5.1.1. Please don't downgrade to older MIUI developer ROM after updating to MIUI 5.10.9, otherwise, there might be serious bugs like call failure. (10-09)

 

[browser]

New - Brand new Browser start page (10-08)

 

Αυτό με τις 3rd party εφαρμογές το είχα παρατηρήσει κι εγώ.

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

τηλεχειριστηρια απο που διαλεγεις το μονο που μου εχει ειναι το Mi-Tv ειμαι με την 5.9.18

 

Εμένα μου φορτώνει και τα υπόλοιπα απο μόνο του. Βέβαια πρέπει να έχεις internet για να το κάνει εκείνη τη στιγμή

 

Μαλλον δεν πηρε δικαιωματα να διαβασει επαφες και μηνυματα κλπ.. Πηγαινε και δωσε δικαιωματα απο το κέντρο ασφαλειας

 

Έτσι ακριβώς είναι

 

 

Αυτό υπέθεσα κι εγώ. Αλλά αφού κατά την εγκατάσταση, τα παίρνει αυτά τα δικαιώματα.

 

Δε νομιζω... Οταν τα χρειαστει τα παιρνει, πχ εμενα απο τοτε που το εβαλα (σε αλλο κινητο) δεν ειχα κανει κληση και μολις πατησα να μιλησω απτο μικροφωνο, τοτε ζητησε αδεια για recording..

 

Εμένα μου το έχει κάνει με 2-3 εφαρμογές. Μάλιστα συγκεκριμένα στο viber μου το έκανε 2-3 μέρες αφου το εγκατέστησα γιατί τότε το χρησιμοποίησα. Επίσης μέσα απο το κέντρο ασφαλείας στα δικαιώματα μπορείς να αλλάξεις ένα προς ένα τα δικαιώματα για κάθε εφαρμογή(Δεν ξέρω αν γίνεται γενικά στα Android αλλά με ενθουσίασε αυτο στη MIUI γιατί ήταν και πολύ εύκολο να το κάνεις!). Εγω για παράδειγμα σε κάποιες εφαρμογές δεν τις αφήνω να βλέπουν που βρίσκομαι μέσω gps. Απλά θέλει προσοχή τι κάνιες και σε ποια εφαρμογή το κάνεις γιατί μετά μπορεί να την αχρηστεύσεις και να ψάχνεσαι:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Όταν χτυπάει το τηλεφωνο αναβοσβηνει το φλας της φωτογραφικής μηχανής πίσω Πως το κλείνω?? Edited by nekromanths
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να το πάρω από εδώ.. Να προχωρήσω κανονικα? Θα έρθει σε 2-7 μέρες που λέει? Και να γράψω να μ κάνουν έλεγχο και εγκατάσταση ρομ?

 

http://www.vickmall.com/eu-warehouse-original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp-black.html

 

Ευχαριστώ

 

Πολύ πιθανόν να το έχεις άμεσα, καθώς έχουν αποθήκη και εντός Ελλάδος από ότι γράφουν, αλλά τόνισέ το για τα Ελληνικά και playstore, αν και αδιάφορο είναι γιατί μπορείς να το κάνεις και εσύ εύκολα και γρήγορα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω ένα θέμα το οποίο με απασχολεί. Τρίζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το καπάκι της μπαταρίας και ιδιαίτερα στις πλαϊνές πλευρές (πχ λίγο πιο κάτω από το power button). Σας συμβαίνει και σε εσάς ή παίζει να υπάρχει πρόβλημα με το καπάκι; Πολύ εκνευριστικό :angry:
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω ένα θέμα το οποίο με απασχολεί. Τρίζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το καπάκι της μπαταρίας και ιδιαίτερα στις πλαϊνές πλευρές (πχ λίγο πιο κάτω από το power button). Σας συμβαίνει και σε εσάς ή παίζει να υπάρχει πρόβλημα με το καπάκι; Πολύ εκνευριστικό :angry:

 

Συμβαινει και στο δικο μου σε καποιες περιπτωσεις. Οντως εκνευριστικο σε μια αψογη κατα τα αλλα συσκευη

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

περιμενα σημερα να συζηταμε για τη καινουργια ROM GTV-5.10.8

 

που τη περιμεναμε πως και πως δε βλεπω ομως κινηση,

 

δεν την εχει βαλει κανεις ακομη?

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κατά το μεσημέρι αλλά δεν μπορώ να εκφράσω άποψη, γιατί το κινητό το πήρε η κόρη μου (δικό της γαρ) & το σκαλίζει. Για να μη μ' έχει ενοχλήσει όμως, φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να παρατήρησε κάποιο πρόβλημα. :cool:
...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

περιμενα σημερα να συζηταμε για τη καινουργια ROM GTV-5.10.8

 

που τη περιμεναμε πως και πως δε βλεπω ομως κινηση,

 

δεν την εχει βαλει κανεις ακομη?

 

μια καινουρια ποιο οικονομικη εκδοση που εβγαναν δουλευει ελλαδα? μπορει καποιος να το δει. http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-2-4g-td-lte-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω ένα θέμα το οποίο με απασχολεί. Τρίζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το καπάκι της μπαταρίας και ιδιαίτερα στις πλαϊνές πλευρές (πχ λίγο πιο κάτω από το power button). Σας συμβαίνει και σε εσάς ή παίζει να υπάρχει πρόβλημα με το καπάκι; Πολύ εκνευριστικό :angry:

 

Συμβαινει και στο δικο μου σε καποιες περιπτωσεις. Οντως εκνευριστικο σε μια αψογη κατα τα αλλα συσκευη

 

Αυτό. Από μια ΑΨΟΓΗ συσκευή είναι κρίμα να υπάρχουν τέτοιου είδους αστοχίες.

 

Σε εμένα δεν συμβαίνει... Εχω το Prime

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...