Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κάποιος που το πήρε τώρα να μου πει τελική τιμή με έξοδα κλπ.. Κ μέρες που κάνει να έρθει περίπου

μολις αγορασα το prime για φιλο απο vickmail 205 ευρω(κινητο + original case + ακουστικα + Tempered ) λογικα σε 8-10 μερες θα ειναι Αθηνα.

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια λίγο χαζούλα ερώτηση... Εϊχε κανείς το Amoi N828? περί κάμερας θέλω να ρωτήσω. Γιατί του Αμοι με κάλυπτε. Εντάξει, θεωρητικά είναι πολύ καλύτερη το RN2. Στην πράξη είναι?
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα τεράστιο θεμα με το κινητό. Φοραει την 27(έτσι το πήρα) και μου κανει η οθονη τρελά. Ποσταρει μονη της μερικες φορες μου περαει επικόλληση δε με αφήνει να γραψω. Τις περισσότερες φορες φτιαχνει με restart. Τι να κανω πριν το σπασω? Εχετε κάποια γνωμη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μου ήρθε χθες το κινητό,όλα καλά τέλεια! Μόνο αρνητικό είναι ότι ρουφάει την μπαταρία(βέβαια είμαι σε φουλ ψάξιμο λόγω κ miui) επίσης πρόσεξα ότι ζεσταίνεται ελαφρώς πίσω μετά από χρήση. Το θέμα μου όμως είναι άλλο, μου εστειλε το κιν ότι έχει νέο λογισμικο και κατέβασα κ έκανα ανανέωση σε 5.9.18 και τώρα (μέχρι στιγμής) εχω βρει ότι δεν λειτουργεί ή μέσα κάμερα. Τι κανω? Να περάσω κάποια άλλη ρομ από το ελληνικό σιτε ?

Το πρόβλημα με την camera στην 5.9.18 έχει γραφεί πολλές φορές στο θέμα. Περνάς επόμενη έκδοση (διεθνή .24 ή ελληνική .27 ή νεότερη) κι είσαι ok.

 

Εχω ενα τεράστιο θεμα με το κινητό. Φοραει την 27(έτσι το πήρα) και μου κανει η οθονη τρελά. Ποσταρει μονη της μερικες φορες μου περαει επικόλληση δε με αφήνει να γραψω. Τις περισσότερες φορες φτιαχνει με restart. Τι να κανω πριν το σπασω? Εχετε κάποια γνωμη?

Κι εγώ την .27 έχω, αλλά δεν παρατήρησα κανένα πρόβλημα. Μήπως κάτι δεν περάστηκε καλά. Ίσως να την ξαναπερνούσες ή να βάλεις μια νεότερη που θα βγει όπου να 'ναι;

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Μια λίγο χαζούλα ερώτηση... Εϊχε κανείς το Amoi N828? περί κάμερας θέλω να ρωτήσω. Γιατί του Αμοι με κάλυπτε. Εντάξει, θεωρητικά είναι πολύ καλύτερη το RN2. Στην πράξη είναι?
το ειχα και είναι όντως κλάσεις ανώτερη απ το Ν828
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πραγματικά βλέπω πολλούς να ρωτάνε τις διαφορές απλού με prime και κανένας δεν δίνει την σωστή απάντηση ολοκληρωμένα (εκτός από έναν τυπάκο που ανέβασε ένα link όχι και τόσο ξεκάθαρο μπορώ να πω αλλά και πάλι respect :P ) διότι δεν συμπεριλαμβάνουν αυτό(που για μένα ήταν ο κύριος λόγος για να πάρω το prime και γενικά μετράει αρκετά,ακόμα και στα bencmarks κι ας μην το προσέχει κανείς):
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πιστεύω ότι θα πάρω απάντηση .

Κάποιοι που έχουν στήσει τελικά το κινητό με 5.9.27 , μπορούν να κατεβάσουν θέματα από την εφαρμογή ?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πιστεύω ότι θα πάρω απάντηση .

Κάποιοι που έχουν στήσει τελικά το κινητό με 5.9.27 , μπορούν να κατεβάσουν θέματα από την εφαρμογή ?

 

Εγώ δεν μπορώ,και επίσης μια φορά κατάφερα και άλλαξα το θέμα στην οθόνη κλειδώματος, και τώρα που θέλω να ξαναλλαξω, και ενώ επιλέγω δεν αλλάζει τίποτα. Το είδε και φίλος που έχει παλιότερο xiaomi και γνωρίζει πιο καλά απο μενα περι miui και είναι bug, άρα δεν είναι μόνο δική μου εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Nα σε ρωτησω....... και εμενα απο vickmall ηρθε με 5.9.2 και καποια στιγμη ηρθε αυτοματη αναβαθμιση σε 5.9.18 και εμενα οταν παταω what's new με βγαζει στο τσεχικο σαιτ

Το ερωτημα τωρα....... θα ερχονται στο μελλον αυτοματες ενημερωσεις με αυτη την rom??

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό δεν το ξέρω... δυστυχώς θα πρέπει να περιμένουμε οταν θα βγει η επόμενη έκδοση σε international rom απο τους Κινέζους.

Αν σε μερικές μέρες απο την κυκλοφορία της δεν πάρουμε το update τότε μάλλον oxi... δεν δουλεύει το OTA.

Αλλα μάλλον θα δουλεύει, έχουν κάνει καλή δουλειά οι Τσέχοι :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Bug δεν είναι . Φταίνε οι Servers των Κινέζων που μας βγάζουν την ψυχή να κατεβάσουμε . Αλλά τέτοια ώρα . Εκεί είναι ξημερώματα .
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω την 5/9/18 την ξενη πως βρισκω τισ επαφες απο την σιμ

 

Πάντως εμένα πατώντας το κουμπί με τις τρεις γραμμές μου εδειχνε όλες τις εφαρμογες που τρέχουν εκείνη τι στιγμή στο κινητο και όχι επιπλέον ρυθμισεις που δείχνει στα υπόλοιπα κινητα. Έπρεπε να αλλάξω τι λειτουργία του κουμπιού για να μπορέσω να το χρησιμοποιήσω όπως σε συμβουλεύει ο φίλος Graydath

Link to comment
Share on other sites

Ναι ταυτόχρονα και παρατεταμένα θέλει... Δεν το έγραψα το θεώρησα αυτονόητο...σορρυ...

 

 

 

Ναι η ίδια είναι και για τα 2

 

 

 

-Ανοίγεις την εφαρμογή

-Διαλέγεις συσκευή

-Διαλέγεις μάρκα

-Πατάς παρατεταμένα εκεί που λέει "Πατήστε κλικ για έναρξη" μέχρι να ανταποκριθεί η συσκευή σου

-Μετά Device respended

-Πατήστε κλικ για έναρξη και αν ανταποκριθεί Device respended και τέλος. Αν δεν ανταποκριθεί παρατεταμένα και πάλι τα ίδια, θα το καταλάβεις είναι πολύ απλό :):)

 

 

 

 

Ανοίγεις τις επαφές πατάς παρατεταμένα το κάτω αριστερά κουμπάκι(που είναι 3 παύλες η μια κάτω απο την άλλη) ώστε να σου ανοίξουν οι ρυθμίσεις--> Προβολή προτιμήσεων--> Εμφάνιση επαφών SIM ;)

Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει περάσει κανείς την 5.10.8 είναι η τελευταία developer

Την πέρασα πριν λίγο. Δεν είδα καμία διαφορά. Μόλις το φορτισα,οπότε από αύριο θα δω την μπαταρία.

:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει περάσει κανείς την 5.10.8 είναι η τελευταία developer

 

που την βρισκεις αυτη ?μεσω του κινητου η απο την ελληνικη κοινοτητα?

Link to comment
Share on other sites

που την βρισκεις αυτη ?μεσω του κινητου η απο την ελληνικη κοινοτητα?

 

http://en.miui.com/download-274.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την πέρασα πριν λίγο. Δεν είδα καμία διαφορά. Μόλις το φορτισα,οπότε από αύριο θα δω την μπαταρία.

 

να φανταστω δεν ηρθε με OTA ετσι?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η 5.10.8 σε σχέση με την 5.9.24 έχει μεγαλώσει σε μέγεθος κατά 100 MB περίπου. Θα κοιτάξω να την κατεβάσω κι εγώ αύριο και να την περάσω! Changelog έχουμε;

 

EDIT: Άκυρο. Μέσα γράφει ότι είναι 700+ MB αλλά το zip είναι στα ίδια με την 5.9.24.

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/download-274.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

να φανταστω δεν ηρθε με OTA ετσι?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα πατώντας το κουμπί με τις τρεις γραμμές μου εδειχνε όλες τις εφαρμογες που τρέχουν εκείνη τι στιγμή στο κινητο και όχι επιπλέον ρυθμισεις που δείχνει στα υπόλοιπα κινητα. Έπρεπε να αλλάξω τι λειτουργία του κουμπιού για να μπορέσω να το χρησιμοποιήσω όπως σε συμβουλεύει ο φίλος Graydath

 

Kι οπως ειναι να το αφηνες,μπορουσες να το λειτουργησεις πατοντας το παρατεταμενα!!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πραγματικά βλέπω πολλούς να ρωτάνε τις διαφορές απλού με prime και κανένας δεν δίνει την σωστή απάντηση ολοκληρωμένα (εκτός από έναν τυπάκο που ανέβασε ένα link όχι και τόσο ξεκάθαρο μπορώ να πω αλλά και πάλι respect :P ) διότι δεν συμπεριλαμβάνουν αυτό(που για μένα ήταν ο κύριος λόγος για να πάρω το prime και γενικά μετράει αρκετά,ακόμα και στα bencmarks κι ας μην το προσέχει κανείς):

 

 

Όντως μεγάλη η διαφορά στην GPU ,πολύ σωστή η επισύμανσή σου δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο στα παιχνίδια!

Είχα δει μερικές σελίδες πριν όπου ενας συμφορουμίτης ανέβασε έναν συγκριτικό πίνακα τις διαφορές τους.

Jurasic park & need for speed ? Αλήθεια από που κατεβάζουμε αυτά τα παιχνίδια;

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε εκτός θέματος, το NFS υπάρχει στο Play Store δωρεάν. Έχει τη φάση του για να περνάει η ώρα. Βέβαια ζεματάει η συσκευή μετά από λίγη ώρα με το συγκεκριμένο. Δεν μου έχει ξανανεβάσει τόσο ψηλά θερμοκρασία. Είναι αισθητό στο χέρι ακόμα και με τη θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κοιταω το remdi note2 το έχει κανενας αξιζει να το παρω......και το κυριοτερο αν το παρω απο το vickmall θα εχει ελληνικό μενου...ας βοηθήσει οποιος φιλος το εχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδια κοιταω το remdi note2 το έχει κανενας αξιζει να το παρω......και το κυριοτερο αν το παρω απο το vickmall θα εχει ελληνικό μενου...ας βοηθήσει οποιος φιλος το εχει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...