Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει χάσει κανένα πάτημα το δικό μου από την πρώτη μέρα που το πήρα. Το touch κάνει πολύ σωστά τη δουλειά του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτα τώρα να δεις ....εχω την 5.9.18 πάνω κανα δεκαήμερο και δεν ειχα κάποιο θέμα.πριν από λιγο λοιπόν και ενώ εχω το κινητο στα χερια ,μπροστά στα μάτια μου μειώθηκε ή ένταση της οθόνης στο μισο σχεδόν....σαν να μπήκε στην αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας ένα πράγμα....μόνο που δεν το εχω στο αυτόματο.....αν παρω την μπάρα που έχει για την ένταση και την συρω τέρμα δεξιά σχεδόν σβήνει το κινητο πια.....στα καλά καθουμενα....τι μπορεί λέτε να το προκάλεσε?
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τώρα να δεις ....εχω την 5.9.18 πάνω κανα δεκαήμερο και δεν ειχα κάποιο θέμα.πριν από λιγο λοιπόν και ενώ εχω το κινητο στα χερια ,μπροστά στα μάτια μου μειώθηκε ή ένταση της οθόνης στο μισο σχεδόν....σαν να μπήκε στην αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας ένα πράγμα....μόνο που δεν το εχω στο αυτόματο.....αν παρω την μπάρα που έχει για την ένταση και την συρω τέρμα δεξιά σχεδόν σβήνει το κινητο πια.....στα καλά καθουμενα....τι μπορεί λέτε να το προκάλεσε?

 

Τι εννοείς σβήνει το κινητό; Απενεργοποιείται;

Κι εγώ το είχα παρατηρήσει αυτό, μια φορά. Δεν μειώθηκε τόσο πολύ, αλλά καταλάβαινα τη διαφορά. Με μια επανεκκίνηση έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τώρα να δεις ....εχω την 5.9.18 πάνω κανα δεκαήμερο και δεν ειχα κάποιο θέμα.πριν από λιγο λοιπόν και ενώ εχω το κινητο στα χερια ,μπροστά στα μάτια μου μειώθηκε ή ένταση της οθόνης στο μισο σχεδόν....σαν να μπήκε στην αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας ένα πράγμα....μόνο που δεν το εχω στο αυτόματο.....αν παρω την μπάρα που έχει για την ένταση και την συρω τέρμα δεξιά σχεδόν σβήνει το κινητο πια.....στα καλά καθουμενα....τι μπορεί λέτε να το προκάλεσε?

 

Αυτό που περιγράφεις το κάνει ο proximity sensor (δείκτης εγγύτητας) όταν είναι στο αυτόματο. Τώρα που δεν είναι υπάρχει ζήτημα.

Κάνε ένα hardware test (σχετικά με το τηλέφωνο - tap 4-5 φορές στον kernel) και τσέκαρε. Αν αποκλείσεις ταυτό είναι η ρομ

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το τεστ που προτεινες φιλε με το proximity..... Απλα αλαζει ένα νούμερο συνέχεια.....δυστηχως στο κάτω μέρος της οθόνης που έχει ένα "οκ" και ένα "error" το οκ δεν τικαρεται....ενώ το error ναι....τι κανουμε τώρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα μου εβγαλε pass... Στο proximity....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα και αυτήν που είναι ένας συνδυασμός σκληρής και μαλακης, φαντάζομαι θα έχει εκτός από προστασία και ωραία αίσθηση..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο θήκη πείρα μια nillkin frosted shield και ενα nillkin 9H+ tempered glass. ΠΟΛΥ καλή ποιότητα και τα 2.... ιδίως το τσακμάκι τους είναι λες και δεν έχεις βάλει τίποτα.. το δάχτυλο γλιστράει σαν να ήταν η original οθονη και έχει και oleophobic επίστρωση και σκουπίζετε super εύκολα από δαχτυλιές

 

 

Και εγω αυτα πήρα και επίσης και τη δερμάτινη της mofi. Καλή ποιότητα και η δερμάτινη μόνο που δεν έχει μαγνητάκι για να μένει κλειστή(δεν με πειράζει τόσο) και δεν έχει υποδοχές για πιστωτικές που είναι πολύ βολικές... Οπότε σκέφτομαι μήπως βρω και καμια άλλη με θηκούλες...

 

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι άλλο? Φοράω την Ελληνική 5.9.27 και δεν μπορώ να βάλω να δέχεται 4G. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο?? Δηλαδή με το που το επιλέγω το αποεπιλέγει απο μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την φωτεινότητα μου το κάνει και εμένα, ενώ την έχω στο manual γυρνάει από μόνο του στο αυτόματο οπότε και χαμηλώνει την φωτεινότητα. Το έκανε τόσο στην 5.9.18 όσο και τώρα με την 5.9.27
Link to comment
Share on other sites

Το Wi-Fi ενεργοποιείται γρήγορα; Πόση ώρα μεσολαβεί από όταν πατήσεις το wifi toggle μέχρι να συνδεθει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν το δίκτυο είναι αποθηκευμένο, δεν περνάνε πάνω από 2 δευτερόλεπτα. Σε δίκτυο που συνδέεται πρώτη φορά, 3-4 δευτερόλεπτα το πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα και αυτήν που είναι ένας συνδυασμός σκληρής και μαλακης, φαντάζομαι θα έχει εκτός από προστασία και ωραία αίσθηση..

Μπορείς να ποστάρεις εντυπώσεις όταν παραλάβεις;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!ια ερωτηση και ας απαντηση καποιος που το εχει δοκιμασει.....

διαβαζω οτι υποστηριζει sd up to 32 gb.

δηλαδη δεν υποστηριζει παραπανω?και τι θα γινει εαν βαλω μια 64 gb?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ποστάρεις εντυπώσεις όταν παραλάβεις;

 

Βέβαια, έτσι κιαλλιως θα ποσταρα.. Αν και νομίζω θα αργήσει λίγο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!ια ερωτηση και ας απαντηση καποιος που το εχει δοκιμασει.....

διαβαζω οτι υποστηριζει sd up to 32 gb.

δηλαδη δεν υποστηριζει παραπανω?και τι θα γινει εαν βαλω μια 64 gb?

Μέχρι 128 gb υποστηρίζει μη μασάς

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!ια ερωτηση και ας απαντηση καποιος που το εχει δοκιμασει.....

διαβαζω οτι υποστηριζει sd up to 32 gb.

δηλαδη δεν υποστηριζει παραπανω?και τι θα γινει εαν βαλω μια 64 gb?

 

Είναι σίγουρο ότι θα υποστηρίζει παραπάνω, εδώ άλλα και άλλα μοντέλα εδώ και χρόνια το ίδιο γράφουν... Ίσως να έχει θέμα το recovery με την αναγνώριση αλλά δεν έχει αναφερθεί

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, έτσι κιαλλιως θα ποσταρα.. Αν και νομίζω θα αργήσει λίγο

ok, αν και φοβάμαι μην έχει πρόβλημα με το σήμα...

Link to comment
Share on other sites

διαβασες πιο πισω οτι εγω και κανα 2 αλλα παιδια που πηραμε απο το geekbuing KAI MONO AYTOI στελνουν κινητο που εγραφε invalid imei και ηθελε ολοκληρη ιστορια να φτιαχτει (που εγω δε τη καταλαβα και το εστειλα σε φιλο μου στη Χαλκιδικη και το φτιαξε) ? γραψε να το τσεκαρουν και να δουλευει να μη χρειαζεται να κανεις κατι για το invalid imei τουλαχιστον !!

 

Φίλε μη μου λές τέτοια και το περιμένει πως και πως για την γιορτή του ο φίλος μου (Δημήτρης)

για πες μου λεπτομερέστερα τι είναι το imei και τι να τους γράψω για να το καταλάβουν κι αυτοί

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μη μου λές τέτοια και το περιμένει πως και πως για την γιορτή του ο φίλος μου (Δημήτρης)

για πες μου λεπτομερέστερα τι είναι το imei και τι να τους γράψω για να το καταλάβουν κι αυτοί

 

μα και οι ιδιοι το ξερουν γιατι μονο αυτη κανουν τη @@@@ και εχουν κανει και μπλογκ http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/09/16/how-to-solve-the-imei-disappear-problem-of-xiaomi-redmi-note-2-smartphone/ που λενε τη λυση , εγω δε τα καταφερα , ο φιλοσ μου το εφτιαξε , ας ελπιζουμε οτι σταματησαν να πειραζουν τη ρομ και στελνουν πλεον κανονικα λειτουργικα τηλεφωνα . Εγω ξαναπαρηγγειλα απο vickmail οπως πολλα παιδια απο εδω για να ειμαι σιγουρος και το αλλο το κρατησε ο φιλος μου !! http://i62.tinypic.com/xn85kh.jpg

Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά 2 ερωτήσεις:

1. Στις επαφές μου έχει τα πάντα από gmail, linkedin, viber, skype, sim τηλεφώνου.

Πως μπορώ να το κάνω να μου δείχνει μόνο της Sim και του τηλ. τις επαφές?

και

2. Για κάποιο πείρεργο λόγο δεν μπορώ να κάνω edit τις επαφές μου. Μπορείτε να με κατατοπίσετε? Είναι bug? Ή μήπως έκανα καμιά πατάτα κατά λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά 2 ερωτήσεις:

1. Στις επαφές μου έχει τα πάντα από gmail, linkedin, viber, skype, sim τηλεφώνου.

Πως μπορώ να το κάνω να μου δείχνει μόνο της Sim και του τηλ. τις επαφές?

και

2. Για κάποιο πείρεργο λόγο δεν μπορώ να κάνω edit τις επαφές μου. Μπορείτε να με κατατοπίσετε? Είναι bug? Ή μήπως έκανα καμιά πατάτα κατά λάθος?

 

1. Επαφές -> Παρατεταμένο πάτημα αριστερού capacitive -> Προβολή προτιμήσεων -> Διαμόρφωση λίστας επαφών.

2. Παρατεταμένο πάτημα σε κάποια επαφή -> Επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...