Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση, το κάνω ήδη, αλλά αν δεν λυθεί αυτό το θέμα με την ελληνική ΡΟΜ έχεις υπόψιν τίποτα drivers?

 

Εγώ δεν χρειάστηκα να κάνω κάτι. Με το που το σύνδεσα, αυτό το βρήκε.

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Windows 7 έχω, δεν ξέρω τι παίχτηκε, γενικά η ΡΟΜ ήταν εντελώς χάλια, κράσαρε η εφαρμογή μηνυμάτων ή όταν πατούσες να κάνει κλήση μέσα από τις επαφές ή να κάνεις προβολή μια επαφή... Τώρα τελειώνει το φλασάρισμα της ελληνικής και μόλις είναι φορτισμένο αρκετά θα βάλω antutu και γενικές εντυπώσεις!

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, το κάνω ήδη, αλλά αν δεν λυθεί αυτό το θέμα με την ελληνική ΡΟΜ έχεις υπόψιν τίποτα drivers?

Για δες .... ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Antutu με την AOSP.

Δυστυχώς δεν δουλεύει ακόμη η δόνηση.

Έχω πάθει πλάκα με τη λειτουργία της συσκευής.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Antutu με την AOSP.

Δυστυχώς δεν δουλεύει ακόμη η δόνηση.

Έχω πάθει πλάκα με τη λειτουργία της συσκευής.

 

Πυροβόλο.Από κολλήματα πως πάει?μνημη ram ποσο εχει διαθέσιμη?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πυροβόλο.Από κολλήματα πως πάει?μνημη ram ποσο εχει διαθέσιμη?

 

Στην εκκίνηση περίπου 1360.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

το απλό ή το prime έχεις;

από μπαταρία πως πάει η aosp;

Το Prime έχω.

Η μπαταρία δείχνει καλή.Δεν χρησιμοποιώ το κινητό ακόμη σε καθημερινή βάση.

Περιμένω βελτίωση της AOSP.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η σύνδεση USB με το pc δεν λειτουργεί ούτε με την ελληνική MIUI. Θα δοκιμάσω αυτό που έδωσε ο φίλος παραπάνω...

 

Antutu:

 

http://i.imgur.com/j159cUf.jpg

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

εγώ απο το prime περίμενα περισσότερα

επειδή πριν το στείλω πίσω λόγω ΙΜΕΙ έπαιξα λίγο, σε κάποια απο τις επίσημες MIUI είχα παρόμοιο σκορ στο 64bit antutu.

φαινόταν οτι ήθελε και άλλη δουλειά η rom γιατί μπαίνοντας στο cpu έβλεπα το ένα core στα 2,2 και οι υπόλοιποι τίποτα.

αλλάζοντας rom αυτό άλλαζε λίγο αλλά δεν το κράτησα αρκετά να το ψάξω περισσότερο.

το θέμα είναι αν θα το δουλέψουν ή θα κάνουν μισοδουλειά αφού το δυνατό hw αντισταθμίζει το μέτριο sw.

Link to comment
Share on other sites

φαινόταν οτι ήθελε και άλλη δουλειά η rom γιατί μπαίνοντας στο cpu έβλεπα το ένα core στα 2,2 και οι υπόλοιποι τίποτα.

 

Μην το λες αυτό.

Οι πυρήνες λειτουργούν όταν πρέπει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

εγώ απο το prime περίμενα περισσότερα

επειδή πριν το στείλω πίσω λόγω ΙΜΕΙ έπαιξα λίγο, σε κάποια απο τις επίσημες MIUI είχα παρόμοιο σκορ στο 64bit antutu.

φαινόταν οτι ήθελε και άλλη δουλειά η rom γιατί μπαίνοντας στο cpu έβλεπα το ένα core στα 2,2 και οι υπόλοιποι τίποτα.

αλλάζοντας rom αυτό άλλαζε λίγο αλλά δεν το κράτησα αρκετά να το ψάξω περισσότερο.

το θέμα είναι αν θα το δουλέψουν ή θα κάνουν μισοδουλειά αφού το δυνατό hw αντισταθμίζει το μέτριο sw.

Τι εννοείς φίλε μου το έστειλες πίσω λόγω ΙΜΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για πείτε μια γνώμη. Το κινητό βλέπει και τις δύο κάρτες μόνο σα roaming. Η μια είναι τοπικού αυστριακού provider (μένω Βιέννη) η άλλη μια ελληνική Wind. Την ελληνική την έβγαλα τελείως. Δυστυχώς τη τοπική τη βλέπει μόνο roaming, και απαγορεύει το tethering, ενώ σε άλλη συσκευή παίζει Μια χαρά. Καμία ιδέα Γιατί έχω αυτό το πρόβλημα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να τονίσω ότι ο πάροχος αυτός δεν έχει δικό του δίκτυο, δεν είναι άπο τους κύριους.

Μήπως είναι κάτι τετοιο;

http://en.miui.com/thread-22878-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Στην εκκίνηση περίπου 1360.

Η AOSP αυτή που έχεις περάσει έχει θέμα με τη δόνηση μόνο??

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση τη συσκευή, χάνει τους ήχους κλήσης που έχω δημιουργήσει μέσω του Ringdroid ή βγάζει από την αρχική τις συντομεύσεις του Evernote. Τι παίζει, ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για πείτε μια γνώμη. Το κινητό βλέπει και τις δύο κάρτες μόνο σα roaming. Η μια είναι τοπικού αυστριακού provider (μένω Βιέννη) η άλλη μια ελληνική Wind. Την ελληνική την έβγαλα τελείως. Δυστυχώς τη τοπική τη βλέπει μόνο roaming, και απαγορεύει το tethering, ενώ σε άλλη συσκευή παίζει Μια χαρά. Καμία ιδέα Γιατί έχω αυτό το πρόβλημα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να τονίσω ότι ο πάροχος αυτός δεν έχει δικό του δίκτυο, δεν είναι άπο τους κύριους.

Μήπως είναι κάτι τετοιο;

http://en.miui.com/thread-22878-1-1.html

Πράγματι του έβαλα μια κάρτα κυρίου παρόχου (t mobile) και παίζει κανονικά. Χμ.... Πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Η AOSP αυτή που έχεις περάσει έχει θέμα με τη δόνηση μόνο??

 

Ναι δεν βλέπω κάτι άλλο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πρώτη: Το έχει πάρει κανείς αυτό το καπάκι; Φαίνεται πολύ γαμάτο http://www.vickmall.com/newest-tempered-glass-back-cover-and-aluminum-frame-for-xiaomi-redmi-note-2-smartphone.html

 

Ερώτηση δεύτερη: Έκανα τη βλακεία και δεν παρήγγειλα θήκη μαζί με το κινητό. Τι θήκες έχετε να μου προτείνεται; Ψάχνω μία που να έχει και πορτάκι μπροστά (δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ).

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πρώτη: Το έχει πάρει κανείς αυτό το καπάκι; Φαίνεται πολύ γαμάτο http://www.vickmall.com/newest-tempered-glass-back-cover-and-aluminum-frame-for-xiaomi-redmi-note-2-smartphone.html

Eίχα πάρει παρόμοιο καπάκι για το coolpad f2.

Κατα 1ον δεν εφάρμοζε τελεία (χωρίς ιδιαίτερο θέμα όμως)

έπειτα το κινητό γινόταν πολύ παχύ (σχεδόν διπλάσιο), είναι και 5,5άρι οπότε υπήρχε θέμα

και 3ον οι πλαϊνές λωρίδες ξεκόλλησαν σχεδόν αμέσως.

 

Γενικά δεν το βρήκα πρακτικό, αν και είναι όμορφο

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση τη συσκευή, χάνει τους ήχους κλήσης που έχω δημιουργήσει μέσω του Ringdroid ή βγάζει από την αρχική τις συντομεύσεις του Evernote. Τι παίζει, ξέρει κανείς;

 

Προσπάθησε να βαλεις τους ηχους αυτους που θες στο φάκελο ringtones στον εσωτερικο χωρο του τηλεφωνου κι οχι στη καρτα. Νομιζω θα δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πρώτη: Το έχει πάρει κανείς αυτό το καπάκι; Φαίνεται πολύ γαμάτο http://www.vickmall.com/newest-tempered-glass-back-cover-and-aluminum-frame-for-xiaomi-redmi-note-2-smartphone.html

 

Ερώτηση δεύτερη: Έκανα τη βλακεία και δεν παρήγγειλα θήκη μαζί με το κινητό. Τι θήκες έχετε να μου προτείνεται; Ψάχνω μία που να έχει και πορτάκι μπροστά (δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ).

 

 

Εγω ειχα πάρει ενα παρομοιο για το προηγούμενο note και ειχα προβλήματα με το

wifi και το σήμα.

Καλύτερα να μην εχει μεταλλικές λεπτομέρειες....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πρώτη: Το έχει πάρει κανείς αυτό το καπάκι; Φαίνεται πολύ γαμάτο http://www.vickmall.com/newest-tempered-glass-back-cover-and-aluminum-frame-for-xiaomi-redmi-note-2-smartphone.html

 

Ερώτηση δεύτερη: Έκανα τη βλακεία και δεν παρήγγειλα θήκη μαζί με το κινητό. Τι θήκες έχετε να μου προτείνεται; Ψάχνω μία που να έχει και πορτάκι μπροστά (δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ).

 

Το παρήγγειλα εχθές, μου το έδωσε η Selina με έκπτωση για να μου στείλει μαζί ένα EU adaptor που ξέχασε να μου βάλει και ένα φορτιστή για άλλο κινητό που είχε πρόβλημα...

 

Απο θήκη, στα gift του βικμαλ είχε μια δερμάτινη και μια σιλικονης. Η δερμάτινη φαίνεται γερή αλλά είναι λίγο κλασσικούρα.

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο θήκη πείρα μια nillkin frosted shield και ενα nillkin 9H+ tempered glass. ΠΟΛΥ καλή ποιότητα και τα 2.... ιδίως το τσακμάκι τους είναι λες και δεν έχεις βάλει τίποτα.. το δάχτυλο γλιστράει σαν να ήταν η original οθονη και έχει και oleophobic επίστρωση και σκουπίζετε super εύκολα από δαχτυλιές
Link to comment
Share on other sites

Το touch ειναι ευαισθητο; χανει κανενα πατημα; Εγω σε οσες συσκευες εχω βαλει tempered glass εχασαν ευαισθησια, πρεπει να κανω προσεκτικα πατηματα και επισης στον ηλιο δειχνει την προσθετη επιφανεια του..

Θα βαλω απλη ζελατινα ή θα το ρισκαρω πρωτη φορα χωρις, αν ειναι αληθεια τα reviews που κυκλοφορουν..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...