Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@pontokeras Δε νομιζω να ισχύει αυτό. Δεν εχει προβλημα το τηλέφωνο με Wi-Fi, σήματα και τα ρέστα. Το εχει πάρει τεράστιος αριθμός ατόμων, το βλέπω ακόμα και στα τρένα να το κρατάνε. Σε τέτοια πληθώρα σίγουρα κάποιοι θα έχουν προβλήματα (κυρίως με δικιά τους ευθύνη, στο κατω κάτω κάνουν δικιά τους εισαγωγή, θα επρεπε να το ξέρουν). Όπως έχουν πει και παιδιά που έχουν πάει από ρομ σε ρομ, με τη miui δουλεύουν όλα κανονικά στο τηλέφωνο. Το ότι βάζουμε dev, άλλες ρομ, κάνουμε πειράματα είναι δικό μας παιχνίδι. Υπάρχουν πολλοί που έχουν μείνει με μια ρομ που δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα και δεν την αλλάζουν από το Χριστούγεννα. Αυτοί δε θα μιλήσουν για κάτι και δε θα καταγραφεί ως πρόβλημα..

Είχες πρόβλημα με το τηλέφωνο από την αρχή και η πρώτη εντύπωση πάντα μετράει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 95% των παραπόνων δεν θα υπήρχαν αν βάζαμε όλοι ΜΌΝΟ stable miui..

 

Απλά μας αρέσει το πείραμα.. Πες μου pontokeras έχεις βάλει stable και αν ναι τι προβλήματα είχες?

Link to comment
Share on other sites

Είχες πρόβλημα με το τηλέφωνο από την αρχή και η πρώτη εντύπωση πάντα μετράει.

Πες μου pontokeras έχεις βάλει stable και αν ναι τι προβλήματα είχες?

 

Δεν είχα κανένα πρόβλημα από την αρχή.Μόλις ήρθε του πέρασα Ελληνική developer αλλά μετά το γύρισα σε stable και είμαι έτσι εδώ και μήνες.Χωρίς προβλήματα...πέρα από κάποιες φορές (σπανίως ) που δεν θα συνδεθεί σε κάποιο wifi ή δεν θα δουλέψουν τα δεδομένα και θα θέλει επαννεκίνηση....Επαναλαμβάνω ΣΠΑΝΙΩΣ μεν....αλλά ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω ότι είναι τρομερή συσκευή για τα λεφτά της με το πιο σημαντικό μειονέκτημα του την μπαταρία. Ότι και να κάνετε, όσες ρομ κ να αλλάξετε μικρή διαφορά θα δειτε... Όταν είναι ανοιχτή η οθόνη κυλάει νεράκι η μπαταρία! Το rn2 το έχει η γυναίκα μου και το συγκρινω με το δικό μου mi4, η διαφορα στην κατανάλωση της οθόνης είναι τρομερή, σε αναμονή κ τα δύο καταναλώνουν το ίδιο. Δεν πειράζει όμως για μέση χρήση όλοι βγάζουν την μέρα, κάποιος απαιτητικός που ξοδεύει πάνω από 3-4 ώρες στο κινητό καλύτερα να κοιτάξει άλλη συσκευή γιατί θα ταλαιπωρείται χωρίς να καταφέρει κάτι καλύτερο από την μπαταρία. Λύσεις τύπου χαμήλωμα χρονισμού την πυρήνων κτλ δεν τις προτιμώ προσωπικά .

Ένα άλλο πράγμα που δεν μου αρέσει είναι η λειτουργία της αυτόματης φωτεινότητας, το ρυθμιζω εκεί που θέλω δεν με ικανοποιεί η λειτουργία του, συνήθως είναι σκοτεινό κ άλλες φορές σε στραβωνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ χρονια πολλα. Να ρωτησω απο που.... Vickmall η minideal να προτιμησω γιατι βλεπω στο δευτερο μια πιο χαμηλη τιμη ακομα και στο 32αρι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ χρονια πολλα. Να ρωτησω απο που.... Vickmall η minideal να προτιμησω γιατι βλεπω στο δευτερο μια πιο χαμηλη τιμη ακομα και στο 32αρι.

Μια χαρά είναι και τα δύο.. Φυσικά το vick είναι καλύτερο αλλά αν αξίζει η διαφορά τιμής...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Nα προτιμήσεις από Vickmall.Προσωπική άποψη,αλλά αφού ρωτάς...δες τις απαντήσεις-σχόλια και αποφάσισε.

Εχω πάρει από Vickmall συνολικά 23 τηλέφωνα.....και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κανένα.(ελαττωματικό ή κάτι άλλο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Eχω το Redmi note 2 prime 2.2GHz 2GB 32GB Smartphone 4G TD FDD LTE εδώ και 5 μέρες με την rom που είχε περασμένη από vickmall. Παρόλο που δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα θα ήθελα να πειραματιστώ λίγο με το κινητό και συγκεκριμένα να του περάσω κάποια rom για να έχω 4G με την wind.

Ποιά ελληνική rom μου προτείνετε να βάλω και με ποιό τρόπο?

Ευχαριστώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Eχω το Redmi note 2 prime 2.2GHz 2GB 32GB Smartphone 4G TD FDD LTE εδώ και 5 μέρες με την rom που είχε περασμένη από vickmall. Παρόλο που δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα θα ήθελα να πειραματιστώ λίγο με το κινητό και συγκεκριμένα να του περάσω κάποια rom για να έχω 4G με την wind.

Ποιά ελληνική rom μου προτείνετε να βάλω και με ποιό τρόπο?

Ευχαριστώ

Πρώτα πες μας ποια έχεις πάνω; γνώμη μου αν δεν έχεις πρόβλημα μην την πειράζεις, το 4g είμαι σίγουρος ότι δεν θα σου χρειαστεί κάπου. Υπάρχει στην πρώτη σελίδα οδηγίες για να περασεις ρομ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την AICP μπορείτε να παίξετε το
και να μου πείτε αν ακούτε το "Left channel" ?

 

Το ακούω κανονικά

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ mclound!

Να σαι καλά. Να τονίσω πως άνοιξα το video από τον Chrome και δεν το άκουσα όλο, απλώς πήγα σε διαφορετικά σημεία (χρονικά) του video και τσέκαρα πως ακουγόνταν κανονικότατα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Κάτι που δεν το διευκρίνισα αλλά πιστεύω να το τσέκαρες έτσι, είναι ότι μιλάω για τον ήχο που βγαίνουν από τα ηχεία και όχι από ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Eχω το Redmi note 2 prime 2.2GHz 2GB 32GB Smartphone 4G TD FDD LTE εδώ και 5 μέρες με την rom που είχε περασμένη από vickmall. Παρόλο που δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα θα ήθελα να πειραματιστώ λίγο με το κινητό και συγκεκριμένα να του περάσω κάποια rom για να έχω 4G με την wind.

Ποιά ελληνική rom μου προτείνετε να βάλω και με ποιό τρόπο?

Ευχαριστώ

 

και εγω το ιδιο εχω και εχω 4g wind. πρεπει να ζητησεις να σου ανοιξει η wind το 4γ και να τσεκαρεις αν η σιμ που εχεις υποστηριζει 4γ. μπορει να χρειαστει να αλλαξεις σιμ.

κανε πρωτα αυτα και μετα κοιτας για ρομ

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Κάτι που δεν το διευκρίνισα αλλά πιστεύω να το τσέκαρες έτσι, είναι ότι μιλάω για τον ήχο που βγαίνουν από τα ηχεία και όχι από ακουστικά.

 

Α οκ τότε. Από το ηχείο της συσκευής ούτε εγώ ακούω το left channel. Μόνο το δεξί.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Οπότε και η AICP είναι όπως όλες τις άλλες 5.1 roms. Ούτε clearmotion , ούτε σωστό burst mode στην κάμερα, και το bug του αριστερού καναλιού ήχου στο ηχείο. Κάτι τέτοια με ανάγκασαν να γυρίσω σε miui.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερακαι απο μενα,μου επεσε κατω το κινητο και ραγησε η οθονη?η ερωτηση μου ειναι τι ανταλλακτικο να παραγγειλω?η αφη δουλευει κανονικα οπως και η οθονη,δεν εχει καμενα πιξελς δηλαδη.αρα τι αλλαζω?

ευχαριστω!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πες μας ποια έχεις πάνω; γνώμη μου αν δεν έχεις πρόβλημα μην την πειράζεις, το 4g είμαι σίγουρος ότι δεν θα σου χρειαστεί κάπου. Υπάρχει στην πρώτη σελίδα οδηγίες για να περασεις ρομ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω την miui 7

Gtv 5.12.17/developer. Όσο για την sim της wind δεν χρειάζεται κάτι. Δουλεύει 4g κανονικά σε άλλη συσκευή.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, σας έχει τύχει ποτέ το κινητό να είναι ανοιχτό αλλά κατά διαστήματα να φαίνεται ότι ο αριθμός σας δεν χρησιμοποιείται; Δεν είμαι σίγουρη γιατί πιθανότατα να μην φταίει η συσκευή, μου το είχε κάνει νομίζω και στο παλιό μου κινητό. Απλά είναι λίγο πιο συχνό το φαινόμενο, αν και έχω αλλάξει σιμ κάρτα λέω μήπως φταίει η γραμμή μου; Τέλος πάντων ήθελα να μάθω εάν κανείς το έχει αντιμετωπίσει στην συγκεκριμένη συσκευή (η σιμ είναι πάντα στην πρώτη θύρα απ' τις δυο).

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

σε cosmote (wu) ναι, απειρες φορες. οχι στο χιαομι ομως.

σε wind(q) μια 2 φορες απ οσο θυμαμαι

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε cosmote (wu) ναι, απειρες φορες. οχι στο χιαομι ομως.

σε wind(q) μια 2 φορες απ οσο θυμαμαι

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ναι ρε συ mol, έχω what's up και γίνεται αρκετά συχνά. Ήθελα να έχω μια εικόνα για να δω εάν πρέπει να μιλήσω σε κοσμοτε. Εάν φταίει η συσκευή μας, ρομ ή απλά κοσμοτε!!!

 

Edit: έπρεπε να είχα πάρει καιρό τώρα τηλ. Μου εξήγησαν ότι όταν δεν είχα σήμα ή δεύτερη κλήση, μου γινόταν προώθηση σε άλλο νούμερο. Εγώ δεν το είχα κάνει, οπότε καταλαθος πρέπει να είχα πατήσει κουμπιά σε ένα νούμερο που δεν χρησιμοποιείται!!!

Προς γνώση εάν έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα, μήπως την πάτησε σαν και εμένα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...