Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν είχα βάλει την AICP αν θυμάμαι καλά γύρω στο 8% έβγαζε κατανάλωση οθόνης, στην MIUI μου βγάζει περίπου 78%. Έχει να κάνει με το πως υπολογίζει το λειτουργικό την κατανάλωση. Το 78% της MIUI μου φαίνεται πιο ρεαλιστικό.

Έτσι αυτό είναι. Πολύ σωστός ο φίλος, ίσως να είναι και λάθος στο μιυι κατανεμημενα τα αποτελέσματα κατανάλωσης της μπαταρίας.

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μολις το πηρα μεταχειισμενο! εντελως καινουργιος σε χιαομι! πιστευω ν αξιζει το τηλεφωνο! απο πρωτη ματια πεταει! φοραει 5.0.2 LRX22G και ειναι το TDD model.

miui 66.77.33.00 LHMCNCH Stable.ειναι παλια εκδοση? υπαρχει ποιο καινουργια? ποια ειναι καλυτερη να βαλω?παιδια σορρυ για τις ερωτησεις! θ αρχισω διαβασμα! αλλα ειναι 500 + σελιδες!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα μεταχειισμενο! εντελως καινουργιος σε χιαομι! πιστευω ν αξιζει το τηλεφωνο! απο πρωτη ματια πεταει! φοραει 5.0.2 LRX22G και ειναι το TDD model.

miui 66.77.33.00 LHMCNCH Stable.ειναι παλια εκδοση? υπαρχει ποιο καινουργια? ποια ειναι καλυτερη να βαλω?παιδια σορρυ για τις ερωτησεις! θ αρχισω διαβασμα! αλλα ειναι 500 + σελιδες!

Απο περιέργεια πόσο το πήρες;;; θα βρεις τα πάντα εδώ σιγά σιγά

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια πόσο το πήρες;;; θα βρεις τα πάντα εδώ σιγά σιγά

 

120 ευρω

ποια ρομ πρεπει να βαλω? καποιο λινκ?την τελευταια ελληνικη ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι με την GTV 7.1 stable 7.1.3.0 και ή διάρκεια μπαταρίας είναι τραγική βγάζω 3.30 ώρες οθόνη και την έχω τουλάχιστον 2 βδομάδες και δεν βελτιώνεται τίποτα. Για πείτε μου εσείς ποια έχει καλή διάρκεια μπαταρίας δεν τρώει σκαλωματα και είναι γρήγορη; Ελληνική αγγλική δεν με ενδιαφέρει καθολου. Μόνο να βγάζω άνετα την ημερα
Link to comment
Share on other sites

Τι νόημα έχει; άλλο το sar της Κίνας, άλλο της Ευρώπης, άλλο της Αμερικής, άλλο του κάθε οργανισμού και του κάθε ανθρώπου, δεν υπάρχει επισήμως μέγεθος sar.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι με την GTV 7.1 stable 7.1.3.0 και ή διάρκεια μπαταρίας είναι τραγική βγάζω 3.30 ώρες οθόνη και την έχω τουλάχιστον 2 βδομάδες και δεν βελτιώνεται τίποτα. Για πείτε μου εσείς ποια έχει καλή διάρκεια μπαταρίας δεν τρώει σκαλωματα και είναι γρήγορη; Ελληνική αγγλική δεν με ενδιαφέρει καθολου. Μόνο να βγάζω άνετα την ημερα

 

Οπως τα λες φιλε μου..αθλια μπαταρια η stable 7.1.3.0. Βαλε ελληνικη dev 5.12.17.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα twp287 τωρα κατεβαζω την ελληνικη και την περναω με recovery?ειχα μανισια κινεζικη. ενα λινκ για ελληνικη ρομ με καλη μπαταρια?

gtv 6.2.25 ειναι η πιο καινουργια?η 5.12.17 ? και αυτη 27 φεβρουαριου γραφει...σορρυ αν γραφω ανοησιες...εντελως καινουργιος ειμαι...

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Τι νόημα έχει; άλλο το sar της Κίνας, άλλο της Ευρώπης, άλλο της Αμερικής, άλλο του κάθε οργανισμού και του κάθε ανθρώπου, δεν υπάρχει επισήμως μέγεθος sar.

 

 

Εχω το redmi 3 ενα μηνα και λογω μεγαλης ακτινοβολίας ειμαι συνέχεια με πονοκέφαλο και ζαλαδες αυπνιες σοβαρα τολεω και εγω δε το περιμενα τοσο πολυ.. Το προηγούμενο κινητο ηταν samsung galaxy s3 4 χρονια απόλυτα ευχαριστημένος σε θεμα ακτινοβολίας

Link to comment
Share on other sites

Εχω το redmi 3 ενα μηνα και λογω μεγαλης ακτινοβολίας ειμαι συνέχεια με πονοκέφαλο και ζαλαδες αυπνιες σοβαρα τολεω και εγω δε το περιμενα τοσο πολυ.. Το προηγούμενο κινητο ηταν samsung galaxy s3 4 χρονια απόλυτα ευχαριστημένος σε θεμα ακτινοβολίας

 

μήπως κάποιος γνωστός όταν είδε το κινητό σου, σου είπε όλως τυχαία ότι τα κινέζικα είναι τηγάνια κλπ μπούρδες? γιατί έτσι όπως το περιγράφεις περισσότερο για αυθυποβολή μου κάνει.

 

δεν είναι δυνατόν κινητό να σου κάνει τέτοια ζημιά εκτός και αν το κατάπιες. καλύτερα να συμβουλευτείς κάποιον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό απλά δεν το πιστεύω. Αν ανησυχείς τόσο πολύ και να μην αλλάζεις κινητα έτσι, πάρε ένα όμορφο bluetooth με 15€ και μίλα σαν άνθρωπος, θα σου λύσει και τα χέρια.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το redmi 3 ενα μηνα και λογω μεγαλης ακτινοβολίας ειμαι συνέχεια με πονοκέφαλο και ζαλαδες αυπνιες σοβαρα τολεω και εγω δε το περιμενα τοσο πολυ.. Το προηγούμενο κινητο ηταν samsung galaxy s3 4 χρονια απόλυτα ευχαριστημένος σε θεμα ακτινοβολίας

 

Μήπως έχεις κάποια αλλεργία? Εγώ πάντα τέτοια περίοδο που μπαίνει η άνοιξη έχω πονοκέφαλο και κοκκινίζουν τα μάτια. Για τον ύπνο παίρνω aerius αυτή την περίοδο που φέρνει και υπνηλία.

 

Άσχετο, είχα ρωτήσει πως να ψάξω το πίσω καπάκι και τελικά το βρήκα, battery cover το λέει :)

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, είχα ρωτήσει πως να ψάξω το πίσω καπάκι και τελικά το βρήκα, battery cover το λέει :)

Εγώ νόμιζα ότι εψαχνες κάποιο συγκεκριμένο προτεινόμενο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως δεν φταιει η ρομ;κι εγω με τελευταια stable ειμαι απ την πρωτη μερα που βγηκε κι η μπαταρια μου παει μια χαρα.μηπως φταιει κατι αλλο;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι εψαχνες κάποιο συγκεκριμένο προτεινόμενο..

 

Όχι γενικά έψαχνα απλά όσο πιο γνήσιο, ή και γνήσιο ρε αδερφέ! Είχα πάρει και δεν θυμάμαι καν από που και πως το αναζήτησα. Και έψαχνα back cover αλλά είναι battery cover!

 

@gaiosgf Σε ποιο πράγμα αναφέρεσαι?

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως δεν φταιει η ρομ;κι εγω με τελευταια stable ειμαι απ την πρωτη μερα που βγηκε κι η μπαταρια μου παει μια χαρα.μηπως φταιει κατι αλλο;

 

Φταίει το facebook και το 4g που τα έχουν συνέχεια ανοιχτά, αλλά δεν το λένε..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Φταίει το facebook και το 4g που τα έχουν συνέχεια ανοιχτά, αλλά δεν το λένε..

 

Εγώ πάντως τελευταία χρησιμοποιώ μόνο το messenger και slimsocial και έχω παρατηρήσει ότι δεν ενεργοποιείται μόνο του το messenger. Ενώ με την εφαρμογή του fb μαζί, το ένα ενεργοποιούσε το άλλο! Οπότε νομίζω μόνο του το messenger δεν τρώει και πολύ μπαταρία και έχεις την εμπειρία χρήσης του, που για μένα είναι καλή. Για κάποιον που τον ενδιαφέρει το τσατ δηλαδή

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

μήπως κάποιος γνωστός όταν είδε το κινητό σου, σου είπε όλως τυχαία ότι τα κινέζικα είναι τηγάνια κλπ μπούρδες? γιατί έτσι όπως το περιγράφεις περισσότερο για αυθυποβολή μου κάνει.

 

δεν είναι δυνατόν κινητό να σου κάνει τέτοια ζημιά εκτός και αν το κατάπιες. καλύτερα να συμβουλευτείς κάποιον γιατρό.

 

Εισαι πολυ ειρωνικος απο παντα το ειχες η σου προέκυψε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έχεις κάποια αλλεργία? Εγώ πάντα τέτοια περίοδο που μπαίνει η άνοιξη έχω πονοκέφαλο και κοκκινίζουν τα μάτια. Για τον ύπνο παίρνω aerius αυτή την περίοδο που φέρνει και υπνηλία.

 

Άσχετο, είχα ρωτήσει πως να ψάξω το πίσω καπάκι και τελικά το βρήκα, battery cover το λέει :)

 

Εχω αλλεργία αυτο φταίει σίγουρα. Xozal απο σημερα

:-(

Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολυ ειρωνικος απο παντα το ειχες η σου προέκυψε?

 

 

Δε νομιζω να εχει διάθεση να σε κοροϊδέψει, απλα αυτο που λεει γίνεται συνήθως οσοι ακουνε κινεζικα.

Εν πάση περιπτώσει, το bluetooth είναι για μενα η πιο απλη και σωστη λυση.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολυ ειρωνικος απο παντα το ειχες η σου προέκυψε?

 

καμία ειρωνεία, πραγματικά πιστευώ ότι κάτι άλλο φταίει παρά το κινητό για τα συμπτώματα που αναφέρεις

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160302/58e62f78f8dde11c043293865f3fa005.jpg

eu 6.2.25 developer χωρίς να κλείσω τίποτα όπως το δουλεύω Πάντα,στο 50% είμαι 2 ώρες και 15 λεπτά. Έχω περάσει όλες τις eu απο τον Δεκέμβριο είναι η καλύτερη μαζί με την 6.1.7... 3gInternet ,WiFi GPS, 2κατρες, συγχρονισμός όλα πάντα ανοιχτα. Ούτε μια φορά δε μου έχει κολλήσει, προσπαθώ επίτηδες καμία φορά αλλά δε κολλάει.Τωρα για την μπαταρία είναι παντα θεμα χρήσεις του καθενός.

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Me 5.12.17 μου ήρθε το κινητό από vickmall αλλά έτρωγε bugs σίγουρα. Δεν γίνεται να φορτιζω κλειστό το κινητό να φτάνει 100% να τ αφήνω και μια ώρα επιπλέον και να τ ανοίγω και μ δείχνει 98%. Πέρασα την τελευταία dev 6.2.25 για να δούμε..... Χωρίς πλάκα ούτε εμένα μ έχει κολλήσει ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...