Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε συσκευές xiaomi , τους drivers τους παίρνει αυτόματα ο υπολογιστής,

από τις ρυθμίσεις , επέλεξες τον εντοπισμό σφαλμάτων ?

όταν το συνδέεις με τον υπολογιστή , κατέβασες την "κουρτίνα" και επέλεξες το Συσκευή πολυμέσων (MTP) ?

 

Ναι τα έχω κάνει αυτά.Φυσικά σε usb2 ,έχω δοκιμάσει κ άλλη θύρα κ δοκίμασα και άλλα 2 καλώδια που έχω.Δεν μου αναγνωρίζει καν το miflash την συσκευή.Φορτώνω φάκελο της fastboot,φορτώνω το flash_all ,μπαίνω στο κινητό σε fastboot ,συνδέω στο pc ,πατάω refresh στο miflash και απλά δεν κάνει τίποτα.Αυτό συμβαινει από τότε που πήρα καινούριο pc.Win 10 64 bit έχω τώρα,όπως είχα και στο παλιό pc.Τώρα τρέχω από ssd δίσκο που στο προηγούμενο pc δεν είχα.Αλλά δεν νομίζω να έχει αυτό καμία σχέση.Την έχω κάνει την δουλειά μου τώρα,έχω βάλει την ελληνική με τον τρόπο με OTG αλλά με έχει φάει να βρω τον λόγο που δεν λειτουργεί το miflash.Τον φάκελο της fastboot τον έχω δοκιμάσει κ από επιφάνεια εργασίας,τον έχω δοκιμάσει κ κατευθείαν στον C:\ . Και το miflash το ίδιο.Το έχω δοκιμάσει να το εγκαταστήσω και στο program files που πάει από μόνο του και κατευθείαν στον C:\ . Τα ίδια πάλι.

Αυτό που δεν μπορώ να κάνω σε σχέση με το προηγούμενο pc είναι οτι δεν μπορώ να βάλω τον vcom driver.Έχω απενεργοποιήσει το signature verification(κάπως έτσι) ,πάω από device manager να βάλω το vcom,μπαίνει αλλά μου γράφει "device cannot start(error code 10)".Έχει καμία σχέση ο vcom driver με το miflash?

 

Στο pc αν συνδέσω το τηλ με επιλεγμένο MTP από κουρτίνα το βλέπω κανονικά το τηλ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που δεν μπορώ να κάνω σε σχέση με το προηγούμενο pc είναι οτι δεν μπορώ να βάλω τον vcom driver.Έχω απενεργοποιήσει το signature verification(κάπως έτσι) ,πάω από device manager να βάλω το vcom,μπαίνει αλλά μου γράφει "device cannot start(error code 10)".Έχει καμία σχέση ο vcom driver με το miflash?

 

Στο pc αν συνδέσω το τηλ με επιλεγμένο MTP από κουρτίνα το βλέπω κανονικά το τηλ

Καλημέρα δες λίγο και αυτό

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10650-Windows-10-Οδηγός-Εγκατάστασης-Drivers/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να κάνω σε σχέση με το προηγούμενο pc είναι οτι δεν μπορώ να βάλω τον vcom driver.Έχω απενεργοποιήσει το signature verification(κάπως έτσι) ,πάω από device manager να βάλω το vcom,μπαίνει αλλά μου γράφει "device cannot start(error code 10)".Έχει καμία σχέση ο vcom driver με το miflash?

 

Στο pc αν συνδέσω το τηλ με επιλεγμένο MTP από κουρτίνα το βλέπω κανονικά το τηλ

Καλημέρα δες λίγο και αυτό

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10650-Windows-10-Οδηγός-Εγκατάστασης-Drivers/

 

Εν μέρη λύθηκε το πρόβλημα.Τι εννοώ.Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Έβαλα τους drivers που μου έδωσες.Έκανα την διαδικασία με miflash,αναγνώρισε την συσκευή,αλλά πήρα error "missmatching image and device error".Δοκίμασα να περάσω την fastboot μέσω του οδηγού που δίνεται στο miui.gr από cmd (dos) και την πέρασε τελικά.Κάτι που δεν μου δούλευε χθες.

Edited by ntinos_g7
Link to comment
Share on other sites

παιδες 2η μπαταρια εχει παρει κανεις σας ; το σκευτομαι για το μελλον , και ηθελα να ρωτησω αν καπου απο ευρωπη δινουν αυθεντικες !
Link to comment
Share on other sites

παιδες 2η μπαταρια εχει παρει κανεις σας ; το σκευτομαι για το μελλον , και ηθελα να ρωτησω αν καπου απο ευρωπη δινουν αυθεντικες !

εγω παντος θα σου ελεγα να παρεις ενα power bank οπως σκεφτομαι να παρω και εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να κάνω σε σχέση με το προηγούμενο pc είναι οτι δεν μπορώ να βάλω τον vcom driver.Έχω απενεργοποιήσει το signature verification(κάπως έτσι) ,πάω από device manager να βάλω το vcom,μπαίνει αλλά μου γράφει "device cannot start(error code 10)".Έχει καμία σχέση ο vcom driver με το miflash?

 

Στο pc αν συνδέσω το τηλ με επιλεγμένο MTP από κουρτίνα το βλέπω κανονικά το τηλ

Καλημέρα δες λίγο και αυτό

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10650-Windows-10-Οδηγός-Εγκατάστασης-Drivers/

 

Εν μέρη λύθηκε το πρόβλημα.Έβαλα τους drivers και μου το αναγνώρισε στο miflash αλλά μετά πήρε error "missmatching image and device error" . Ακολούθησα την διαδικασία να περάσω fastboot μέσω cmd(dos) και μου δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/5fikwvho8ez483t/XMRemoteController.apk?dl=0

 

Με το καλο!!!

 

 

 

Στην saosp ή δε λειτουργουν οι υπερυθρες ή δε λειτουργει το τηλεκοντρολ. Πιο πιθανο το πρωτο.

Επισης η μπαταρια φαινεται οτι ειναι οκ τελικα!!! Τα modules του xposed θα εφταιγαν

 

Θα θελα!!!!

Η μπαταρια τα ιδια με προχτες. Χωρις χρηση και επεσε στα ταρταρα... Απο 100% στο 50% με χρηση λιγα σμς και λιγο whatsapp.

Κλειστο wifi, κλειδωμενο δικτυο σε 2g και συνδεμενο.

 

Με βλεπω να γυρναω σε μιυι

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κανεις, σε miui θα γυρίσεις...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

εγω ξαναγυρισα σε miui ,stable αυτη την φορα.

το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.

Edited by impreza_sti
Αγγελίες εκτός buy&sell απαγορεύονται
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανένας την τελευταία Ελληνική stable να πει εντυπώσεις? Έχω την Ελληνική stable 7.0.8,όλα πάνε καλά κ σκέφτομαι για αναβάθμιση στην τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω γιατι θα σκασω. Ειμαι με την den 5.12.17 απο vickmall η οποια δεν ειχε το mi remote.

Εχω κατεβασει και δοκιμασει πολλες εκδοσεις τις εφαρμογης και σε ολες οταν παταω πανω στο εικονιδιο TV δεν μου εμφανιζει καμια μαρκα τηλεορασης το ιδιο και στα υπολοιπα εικονιδια. Μπορει να μου πει καποιος τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι που "φοβαμαι" ομως.... Δε θελω αλλα....

Κακά τα ψέμματα μόνο με miui δουλεύουν όλα σχεδόν ρολόι..

 

Βάλε την τελευταία dev και άστο στην ησυχία του. Και εγώ το ίδιο μικρόβιο έχω να το Πειράζω αλλά σε αυτό το συμπέρασμα κατέληξα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και σε εσας με την 6.1.28 dev ρουφαει τη μπαταρια για πλακα και υπαρχει μεγαλη καταναλωση ram?
Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα την συγκεκριμενη cm12.1 και ακομα την στηνω!!εντυπωσεις αυριο!!

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/rom-android-ice-cold-project-10-0-t3288971

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα την 6.21 προσπαθω να βαλω την 6.28 αλλα δεν...την κατεβασα στο ROM download την δινω χειροκινητα στην αναβαθμιση και πηγαινει στο mi recovery και γραφει κατι οτι δεν γινεται και με αφηνει μεσα στο recovery ...το λαθος κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και σε εσας με την 6.1.28 dev ρουφαει τη μπαταρια για πλακα και υπαρχει μεγαλη καταναλωση ram?

 

Η ραμ είναι στα ίδια επίπεδα με την 5.12.17 .

Η μπαταρια τώρα νομίζω είναι οκ αλλά είναι ακόμη νωρις για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε καμια εφαρμογουλα που να τραβαει καθαροτερες και γενικα καλυτερες φωτο ημερα & νυχτα?

Επισης στη στοκ εφαρμογη σε τι χρησιμευουν τα 50 και 60 hz που λεει σε καποια ρυθμηση?

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το Mi Cloud..έκανα τα πάντα..Back up νούμερο,email και ερωτήσεις ασφάλειας και έχω 100 πόντους προστασίας άρα είμαι οκ..Πάω να μπω απο το λάπτοπ στο site MiCloud για να δώ τις φωτογραφίες που έχω βάλει στο Cloud και μου λέει "Sign in to upgrade your account." και με πάει πάλι να βάλω back up αριθμό κινητού που το έχω κάνει..Εχω ενεργοποιημένο τον αυτόματο συγχρονισμό μόνο για φωτογραφίες και είμαι κανονικά συνδεδεμένος στο account..Τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα μόνο με miui δουλεύουν όλα σχεδόν ρολόι..

 

Βάλε την τελευταία dev και άστο στην ησυχία του. Και εγώ το ίδιο μικρόβιο έχω να το Πειράζω αλλά σε αυτό το συμπέρασμα κατέληξα..

Εκει καταληγω και γω. Τωρα ποια μιυι απ ολες ομως???? Δε με πειραζει να μην εχει ελληνικα(δε χρησιμοποιω).

Θελω να ειναι οσο αδεια γινεται απο αχρηστες κατ εμε εφαρμογες/ιδιοτητες

Παιδια και σε εσας με την 6.1.28 dev ρουφαει τη μπαταρια για πλακα και υπαρχει μεγαλη καταναλωση ram?

Για τι καταναλωση μιλαμε? Πανω απο 5 ωρες οθονης δε βγαζει?

σημερα περασα την συγκεκριμενη cm12.1 και ακομα την στηνω!!εντυπωσεις αυριο!!

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/rom-android-ice-cold-project-10-0-t3288971

Δε το ξερα οτι αυτη ειναι cm. Θα της δωσω ευκαιρια να την φλασαρω καποια στιγμη.

Μετα την 6.21 προσπαθω να βαλω την 6.28 αλλα δεν...την κατεβασα στο ROM download την δινω χειροκινητα στην αναβαθμιση και πηγαινει στο mi recovery και γραφει κατι οτι δεν γινεται και με αφηνει μεσα στο recovery ...το λαθος κανω?

Μεσω twrp δε μπορεις?

Link to comment
Share on other sites

@mol cm ειναι ναι οπως και αυτη εδω!!μεχρι στιγμης φενεται αψογη.πολυ πιο γρηγορη απο miui!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/rom-euphoria-os-1-1-t3305390

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Mε τιποτα ομως

Τραγικο!

@mol cm ειναι ναι οπως και αυτη εδω!!μεχρι στιγμης φενεται αψογη.πολυ πιο γρηγορη απο miui!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/rom-euphoria-os-1-1-t3305390

Απ οτι διαβασα, σε αυτην λειτουργει το fm radio???

Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα την συγκεκριμενη cm12.1 και ακομα την στηνω!!εντυπωσεις αυριο!!

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/rom-android-ice-cold-project-10-0-t3288971

Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου. Ρε ****το δεν μπορεί να βρει κάποιος την ησυχία του με σας... :cool::cool::cool::cool:

 

@mol λίγο πολύ όπως έχεις καταλάβει όλες οι miui ίδιες είναι. Βάλε την τελευταία dev και περίμενε να ωριμάσει κάποια cm..

Edited by anikologr
Link to comment
Share on other sites

Εκει καταληγω και γω. Τωρα ποια μιυι απ ολες ομως???? Δε με πειραζει να μην εχει ελληνικα(δε χρησιμοποιω).

Θελω να ειναι οσο αδεια γινεται απο αχρηστες κατ εμε εφαρμογες/ιδιοτητες

 

Για τι καταναλωση μιλαμε? Πανω απο 5 ωρες οθονης δε βγαζει?

 

Δε το ξερα οτι αυτη ειναι cm. Θα της δωσω ευκαιρια να την φλασαρω καποια στιγμη.

 

Μεσω twrp δε μπορεις?

Δεν έχω twrp.....αλλά όλες οι άλλες μέχρι τώρα έμπαιναν κανονικά τώρα τι άλλαξε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...