Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ξεκλειδωνει η οθονη, μετα κανεις reboot to system. Δε μπορει να μην κανει

 

Όταν κάνω rebbot to system κολλάει ,δεν κάνει τίποτα με poeer + vol up αλλά μετά από λίγο κλειδώνει και βγάζει αυτό με το swipe το οποίο το κάνω από αριστερά δεξιά σιγά σιγά αλλά σταματάει σε αυτό το σημείο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως βλεπεις ποσες ωρες εισαι on screen ?

ΠΑς battery/battery use/Hardware/Screen ?

Εχω 5.12.31 την διεθνη

Ναι. Εκεί γράφει ώρες και λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Μόλις πήρα το κινητό από vickmall .δεν ανοίγει και δεν φορτίζει.όταν το βάζω να φορτίσεις δούλευει συνεχώς ή δόνηση επαναλαμβανόμενα.τι να κάνω .μπαταρία προβληματική?
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω rebbot to system κολλάει ,δεν κάνει τίποτα με poeer + vol up αλλά μετά από λίγο κλειδώνει και βγάζει αυτό με το swipe το οποίο το κάνω από αριστερά δεξιά σιγά σιγά αλλά σταματάει σε αυτό το σημείο

 

οταν φλασαρουμε μια ρομ και τελειωσει η διαδικασια μας βγαζει απο κατω 2 επιλογες..wipe caches και reboot..αν κανεις εκει reboot κολαει..αν ομως γυρισεις πισω και πας στο αρχικο μενου του recovery και πας reboot σου εμφανιζει reboot recovery,reboot system και κατι αλλα.αν πατησεις απο κει reboot system εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το αυτοκολλητακι απ τους πόλους της μπαταρίας.........
και πως βγάζουμε το καπάκι ?δεν είναι fix ?
Link to comment
Share on other sites

Στο Νότε 2 όχι, βγαίνει κανονικά.

Στο Νότε 3 δε μπορείς να το ανοιξεις, είναι Φιξ.

 

Ποιο εχεις εσύ?

Link to comment
Share on other sites

οταν φλασαρουμε μια ρομ και τελειωσει η διαδικασια μας βγαζει απο κατω 2 επιλογες..wipe caches και reboot..αν κανεις εκει reboot κολαει..αν ομως γυρισεις πισω και πας στο αρχικο μενου του recovery και πας reboot σου εμφανιζει reboot recovery,reboot system και κατι αλλα.αν πατησεις απο κει reboot system εισαι οκ.

 

Δέ εκείνο το σημείο κάνει αυτό πού αναφέρω, βέβαια δεν με προβληματίζει ,έτσι για να ξέρω τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια λεω να παρω ενα για εναν ασχετο φιλο μου που ζηλεψε το δικο μου , ποια ρομ προτεινεται για αρχαριο;

Ακομα υπαρχει δερματινη θηκη με μαγνητακι;

Link to comment
Share on other sites

Θα του πάρεις FDD και θα περάσεις ελληνική stable ή dev.

Μανγητακι θες να "ασφαλίζει" η θήκη ή κάτι άλλο?

Να ασφαλίζει η θήκη έχει. Να ανοίγει η οθονη όχι. Δεν υποστηριζει το τηλέφωνο αυτή τη λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

εγινε το θαυμα!εστρωσε η μπαταρια τι να πω?ειμαι στο 30% με 4 ωρες οθονη που σημαινει οτι παω για 5,30 ωρες.

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι 1ον...αφησα το κινητο πολυ ωρα στη φορτιση μετα το 100% αλλα δεν αργησε να πεσει σαν αλλες φορες .δηλαδη σε 10 λεπτα οθονης πηγε 94%..μετα ομως επεφτε παρα πολυ αργα..

2ον..οταν χρησιμοποιω το κινητο για πολυ ωρα συνεχομενα(π.χ. 1ωρα συνεχομενη χρησης οθονης) η διαχειρηση της ειναι πολυ καλυτερη απο το να το χρησιμοποιησω διακεκομενα..(π.χ. 1 ωρα οθονης μεσα σε 3 ωρες λειτουργιας).επισης το βραδυ δεν επεσε καθολου η μπαταρια..νομιζω μονο 1%.

ειμαι με την τελευταια dev.

Link to comment
Share on other sites

εγινε το θαυμα!εστρωσε η μπαταρια τι να πω?ειμαι στο 30% με 4 ωρες οθονη που σημαινει οτι παω για 5,30 ωρες.

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι 1ον...αφησα το κινητο πολυ ωρα στη φορτιση μετα το 100% αλλα δεν αργησε να πεσει σαν αλλες φορες .δηλαδη σε 10 λεπτα οθονης πηγε 94%..μετα ομως επεφτε παρα πολυ αργα..

2ον..οταν χρησιμοποιω το κινητο για πολυ ωρα συνεχομενα(π.χ. 1ωρα συνεχομενη χρησης οθονης) η διαχειρηση της ειναι πολυ καλυτερη απο το να το χρησιμοποιησω διακεκομενα..(π.χ. 1 ωρα οθονης μεσα σε 3 ωρες λειτουργιας).επισης το βραδυ δεν επεσε καθολου η μπαταρια..νομιζω μονο 1%.

ειμαι με την τελευταια dev.

 

Με ποια rom είσαι;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

μάταια, καθώς το κινητό έκανε restart στο fastboot πριν προλάβω εγώ να το βρώ στο miflash με το refresh.... το κινητό ανοίγοντας, ήτανε σαν να έκανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Και εκεί που πρίν δεν είχα καμία κινέζικη εφαρμογή, ξαφνικά απέκτησα καμπόσες!!! Ελεος...

 

ειμαι με developer απο 5.11.26 και μετα ολες τις υπολοιπες..πολυ νορμαλ χρηση..σχεδον καθολου gaming ελαχιστο lte,wifi η 3g,facebook viber messenger και μηνυματα και τηλεφωνο.βεβαια εχω δει βελτιωση απο τις πρωτες μερες που επεφτε η μπαταρια λες και ηταν χρονομετρο σε αντιστροφη μετρηση.μονο με stable εχω δει κοντα 5 ωρες αλλα ακουω για κατι 6ωρα και ξενερωνω.την stable την εβγαλα γιατι δεν μου ερχοντουσαν ειδοποιησεις συχνα..με κοβω καποια στιγμη να δοκιμαζω cm..τι ειπαμε οτι δεν εχει εχει?ραδιοφωνο?

 

Γενικά έχει διάφορα θεματακια(οχι φμ ράδιο, όχι 4γ στην 2σιμ, όχι όλα τα χρωματα στο λεντ

 

Παιδια με την τελευταια developer rom καμια φορα οταν με παιρνουν τηλεφωνο δεν μπορω να απαντησω γτ δεν δουλευει η οθονη καθολου, μπορω να κλειδωσω το τηλεφωνο κανονικα και τα κουμπια δουλευουν αλλα δεν μπορω να κανω slide το εικονιδιο για να απαντησω, το εχει παθει κανεις;

 

Τίποτε, μια από τα ίδια. Με πετάει στη miui recovery, ξεκινάει η αναβάθμιση και στο 4% βγάζει το μήνυμα: update.zip signature verification failed.

 

τα μαγαζιά που αγοράζεις έχουν κατά 99% αντικαταστήσει το original firmware με δικό τους-συνήθως προβληματικό-μόνο και μόνο για να προσθέσουν τις extra γλώσσες που ζητάνε οι πελάτες τους.

Άρα έχεις ήδη μια «πειραγμένη»(custom) rom και αυτό δεν αλλάζει σε τίποτα την πολιτική αυτών των μαγαζιών.[/b]

 

Μόλις παρέλαβα και εγώ. Παραγγελία 21/12 από vickmall.

 

Έχει περασμένο recovery και 5.12.17 GTV MIUI7 by xiaomi.miui.gr!!!!

 

 

Παρακολουθώ εδώ και μέρες το νήμα και διαβάζω συνέχεια γιατί είμαι σε αναμονή του δικού μου prime απο Vickmall....

Διαβάζοντας τα παραπάνω και χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να πω κάτι κακό για τα παιδιά που προσπαθούν και μοχθούν και τρώνε ώρες ατέλειωτες ....μόνο μπράβο τους αξίζουν.....ΑΛΛΑ έχω φέρει 2 απλά και ένα prime από Vickmall για φίλους.....οι οποίοι δεν πείραξαν καθόλου το τηλέφωνο....όπως ήρθε από Vickmall....δεν το ακούμπησαν....απλά όταν τα έβγαλα εγώ από το κουτί είδα για τυχόν αναβάθμιση -την βρήκαν-την έκαναν......τέλος......δεν ξαναασχολήθηκαν με αυτά........και δεν είδα τίποτα από τα παραπάνω θέματα στα τηλέφωνά τους......λειτουργούν όλα άψογα και τα τηλέφωνα πάνε τρένο........ΑΡΑ.....για ποιο λόγο κάποιος να μπει σ αυτή την διαδικασία και να βάλει την Ελληνική ρομ ?.......διάβασα κάπου για να έχει την σωστή γραμματοσειρά.....να μην είναι ένα γράμμα πάνω-το άλλο κάτω.....το ένα εδώ-το άλλο 2 οθόνες παραπέρα.....να είναι πλήρως εξελληνισμένα κτλ.......Μα δεν ισχύει τίποτα από αυτά στην ρομ που έρχετε το τηλέφωνο.....μια χαρά είναι οι γραμματοσειρές.....μια χαρά είναι τα γράμματα χωρίς κενά μεταξύ τους.....μια χαρά λειτουργεί το ράδιο...η μπαταρία....οι ειδοποιήσεις....όλα..........Μήπως λοιπόν έχουμε να κάνουμε και όλο το θέμα έχει να κάνει - αναλόγως το κατάστημα?.....ο τελευταίος φίλος λέει ότι από Vickmall του ήρθε με την Ελληνική ρομ το τηλέφωνο(5.12.17 GTV MIUI7 by xiaomi.miui.gr).......στα 3 που αναφέρω εγώ τα 2 απλά και το 1 prime δεν είχαν την Ελληνική - είχαν την multilanguage(ίσως γιατί ήταν τέλη Νοέμβρη-ο φίλος λέει παρέλαβε μέσα Δεκέμβρη)............πάντως όπως και να έχει η ρομ που ήρθε και στα 3 τηλέφωνα από Vickmall σίγουρα δεν ήταν άθλια-σίγουρα δεν είχε προβλήματα και σίγουρα πάνε ....τρένο τα τηλέφωνα.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου κολλάει στο swipe to unlock και απλά περιμένω για κανένα 3λεπτο για να ξεκολλήσει μόνο του.

 

Στο mount, πρέπει να επιλέξεις κάτι που λέει read only. Δεν είμαι στο τηλέφωνο.....

Link to comment
Share on other sites

 

Κατα βάση είμαι η ίδια Ρομ ;)

Και όπως θα παρατηρήσεις, προτεινουμε να φλασαρεται η ελληνική και όχι ΠΡΕΠΕΙ να μπει η ελληνική ;)

Link to comment
Share on other sites

είναι ενεργοποιημένη η επιλογή για MTP?(από το μενού ειδοποιήσεων)

σε τι λειτουργικό?

μπορείς να μου πεις που ακριβώς πρέπει να πάω στο μενού για να βρω αυτή τη ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Θα του πάρεις FDD και θα περάσεις ελληνική stable ή dev.

Μανγητακι θες να "ασφαλίζει" η θήκη ή κάτι άλλο?

Να ασφαλίζει η θήκη έχει. Να ανοίγει η οθονη όχι. Δεν υποστηριζει το τηλέφωνο αυτή τη λειτουργια.

 

να ασφαλιζει , επισης για αρχαριο καλυτερα stable?

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ εδώ και μέρες το νήμα και διαβάζω συνέχεια γιατί είμαι σε αναμονή του δικού μου prime απο Vickmall....

Διαβάζοντας τα παραπάνω και χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να πω κάτι κακό για τα παιδιά που προσπαθούν και μοχθούν και τρώνε ώρες ατέλειωτες ....μόνο μπράβο τους αξίζουν.....ΑΛΛΑ έχω φέρει 2 απλά και ένα prime από Vickmall για φίλους.....οι οποίοι δεν πείραξαν καθόλου το τηλέφωνο....όπως ήρθε από Vickmall....δεν το ακούμπησαν....απλά όταν τα έβγαλα εγώ από το κουτί είδα για τυχόν αναβάθμιση -την βρήκαν-την έκαναν......τέλος......δεν ξαναασχολήθηκαν με αυτά........και δεν είδα τίποτα από τα παραπάνω θέματα στα τηλέφωνά τους......λειτουργούν όλα άψογα και τα τηλέφωνα πάνε τρένο........ΑΡΑ.....για ποιο λόγο κάποιος να μπει σ αυτή την διαδικασία και να βάλει την Ελληνική ρομ ?.......διάβασα κάπου για να έχει την σωστή γραμματοσειρά.....να μην είναι ένα γράμμα πάνω-το άλλο κάτω.....το ένα εδώ-το άλλο 2 οθόνες παραπέρα.....να είναι πλήρως εξελληνισμένα κτλ.......Μα δεν ισχύει τίποτα από αυτά στην ρομ που έρχετε το τηλέφωνο.....μια χαρά είναι οι γραμματοσειρές.....μια χαρά είναι τα γράμματα χωρίς κενά μεταξύ τους.....μια χαρά λειτουργεί το ράδιο...η μπαταρία....οι ειδοποιήσεις....όλα..........Μήπως λοιπόν έχουμε να κάνουμε και όλο το θέμα έχει να κάνει - αναλόγως το κατάστημα?.....ο τελευταίος φίλος λέει ότι από Vickmall του ήρθε με την Ελληνική ρομ το τηλέφωνο(5.12.17 GTV MIUI7 by xiaomi.miui.gr).......στα 3 που αναφέρω εγώ τα 2 απλά και το 1 prime δεν είχαν την Ελληνική - είχαν την multilanguage(ίσως γιατί ήταν τέλη Νοέμβρη-ο φίλος λέει παρέλαβε μέσα Δεκέμβρη)............πάντως όπως και να έχει η ρομ που ήρθε και στα 3 τηλέφωνα από Vickmall σίγουρα δεν ήταν άθλια-σίγουρα δεν είχε προβλήματα και σίγουρα πάνε ....τρένο τα τηλέφωνα.

Και εγώ φίλε δεν πέρασα την ελληνική γιατί δε ξέρω, δεν θέλω να ασχολούμαι με τέτοια το τηλέφωνο δεν έχει κανένα θέμα με αυτήν που έχει σε όλα, πάει πολύ καλά ενημέρωση κάθε εβδομάδα, ραδιόφωνο και τέτοια όλα καλά... Εννοείται πως στηρίζω το ελληνικό miui.gr έχουμε μεγάλη κοινότητα

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

να ασφαλιζει , επισης για αρχαριο καλυτερα stable?

Καλύτερα stable.

 

Και εγώ φίλε δεν πέρασα την ελληνική γιατί δε ξέρω, δεν θέλω να ασχολούμαι με τέτοια το τηλέφωνο δεν έχει κανένα θέμα με αυτήν που έχει σε όλα, πάει πολύ καλά ενημέρωση κάθε εβδομάδα, ραδιόφωνο και τέτοια όλα καλά..

 

Και με την ελληνική τα έχεις όλα αυτά πάντως + οτι είναι πανευκολη η διαδικασία να την περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα stable.

 

 

μπορεις να προτεινεις και μια δερματινη θηκη με μαγνητακι γτ λιγο που εψαξα δεν βρηκα , ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Και γω θέλω αλλά Προς το παρών πήρα χωρίς μαγνητακι.

Τώρα θέλω να πάρω την φλιπ κειζ της νιλκιν. Η οποία ουτε αυτή έχει μαγνητακι...

 

Αν δεις στο eBay, έχει καποιες. Αλλά δε ξέρω τι ποιότητας ειναι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...