Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως με την τελευταία dev δεν μου κάνει ενημέρωση ο καιρός ....Τι μπορεί να φταίει;;; Μου βγάζει "αδυναμία σύνδεσης στο δίκτυο...."

 

Είναι bug , παίζει μόνο αν γυρίσεις το μενού του κινητου στα Αγγλικά ...

 

Άσχετο , μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι το Google Earth στην νέα Dev κολλάει τελείως μετά από λίγη χρήση ;

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι bug , παίζει μόνο αν γυρίσεις το μενού του κινητου στα Αγγλικά ...

 

Άσχετο , μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι το Google Earth στην νέα Dev κολλάει τελείως μετά από λίγη χρήση ;

Σε ευχαριστώ φίλε μου.....όντως στα αγγλικά δούλεψε κανονικά.

Edited by VagVas72
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παρελαβα το πριμε τη περασμενη βδομαδα, εχω περασει την ελληνικη dev, υπεροχες οδηγιες και πολυ καλη δουλεια απο τα παιδια εκει!

 

Εχω διαβασει τις ατελειωτες σελιδες εδω και χαρας στο κουραγιο σας!!

Και ναι διαβαστε τη πρωτη σελιδα ολοι οι νεουλες οπως εκανα και εγω!!

 

Το προβλημα που εχω ειναι στις ειδοποιησεις του vber γιατι δεν τις βγαζει ποτε μονο αν εχω ανοιξει την εφαρμογη, η αμεσως μολις κλειδωσω τη συσκευη. Επισης οταν ερθει ειδοποιηση στο messenger και την επιλεξω συροντας την οθονη προς τα κατω δεν ανοιγει κανει πχ με τα κανονικα μηνυματα.

 

Επισης δοκιμαστικο το gps δεν επιασε σημα...

 

Καμια ιδεα για τα παραπανω?

 

Ευχαριστω,

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με την τελευταία dev δεν μου κάνει ενημέρωση ο καιρός ....Τι μπορεί να φταίει;;; Μου βγάζει "αδυναμία σύνδεσης στο δίκτυο...."

 

Βγήκε Fix για το θέμα του καιρού ...........

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου.....όντως στα αγγλικά δούλεψε κανονικά.

Ξαναγυρνατο στα ελληνικά . Δουλεύει κανονικά.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.... αν ήταν εύκολο μπορεί να με βοηθήσει κάποιος επειδή έχω θέμα με το tethering. Έχω την τελευταια ελληνικη developer και έχω θέμα με το tethering ενώ συνδέεται κανονικά η άλλη συσκευή δεν μπορεί να φορτώσει τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται....μου το έκανε και με την 5.11.26 που είχα....έχω φοιτητικό πακέτο καρτοκινητό vodafone. Λέτε να μου έχουν κλειδώσει το tethering; Μπορουν να το κάνουν αυτό; Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Ευχαριστω....οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή :):) . Όποιος μπορει ας κάνει καμία δοκιμή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.... αν ήταν εύκολο μπορεί να με βοηθήσει κάποιος επειδή έχω θέμα με το tethering. Έχω την τελευταια ελληνικη developer και έχω θέμα με το tethering ενώ συνδέεται κανονικά η άλλη συσκευή δεν μπορεί να φορτώσει τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται....μου το έκανε και με την 5.11.26 που είχα....έχω φοιτητικό πακέτο καρτοκινητό vodafone. Λέτε να μου έχουν κλειδώσει το tethering; Μπορουν να το κάνουν αυτό; Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Ευχαριστω....οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή :):) . Όποιος μπορει ας κάνει καμία δοκιμή

 

Με την 5.11.12 εχω συνδεθει χωρις προβλημα με διαφορες συσκευες (vodafone συμβολαιο, αν παιζει καποιο ρολο...)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανε και σε μένα,έχει ασυμβατότητα το titanium με την miui,λένε να μην το χρησιμοποιούμε γιατί μπορεί να υπάρχει πρόβλημα, εγώ πάντως μετέφερα μια χαρά κάποια παιχνίδια από το προηγούμενο κινητό μου,τα δεδομένα μόνο όχι την ίδια την εφαρμογή. Το freeze πάντως δείχνει να μην λειτουργεί.

 

ενημερωτικα για οποιον εχει δοκιμασει και δεν μπορει να κανει froze εφαρμογες με titanium back up pro(τζαμπα το αγοράσαμε γ@μ#τ*!!!)με link2sd(που προτεινε ενας φιλος στο forum) μπορει να γινει froze το security και αφου περαστει το superSU.zip(ή οποιο αλλο σχετικο) μεσω TWRP , το titanium back up pro γινεται πληρως λειτουργικο και παλι και μαλιστα χωρις τον ενοχλητικο(για εμενα) ελεγχο του security που για καποιους βεβαια ειναι επιθυμητος;)

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν μηνύματα.

Προσωπικοί χαρακτηρισμοί απαγορεύονται στο forum. Είναι το λιγότερο προσβλητικό να μπαίνει κάποιος για βοήθεια και να χαρακτηρίζει τα μέλη αργόσχολα και να θέλει και απάντηση. :down:

Σε περίπτωση που συμβεί ξανά κάτι τέτοιο θα δοθούν και οι ανάλογες κυρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

και για να μην ξεχνιομαστε και να παραμενουμε μεσα στο κλιμα των γιορτων, με ενα πολυ ωραιο theme ,χρονια πολλα σε ολους

https://www.dropbox.com/s/blof4znbx26ddk5/Screenshot_2015-12-20-21-19-34_com.miui.home%5B1%5D.png?dl=0

 

(ελπιζω να μπορειτε να δειτε την φωτο!)

Link to comment
Share on other sites

και για να μην ξεχνιομαστε και να παραμενουμε μεσα στο κλιμα των γιορτων, με ενα πολυ ωραιο theme ,χρονια πολλα σε ολους

https://www.dropbox.com/s/blof4znbx26ddk5/Screenshot_2015-12-20-21-19-34_com.miui.home%5B1%5D.png?dl=0

 

(ελπιζω να μπορειτε να δειτε την φωτο!)

 

πολυ ωραιο

Link to comment
Share on other sites

και για να μην ξεχνιομαστε και να παραμενουμε μεσα στο κλιμα των γιορτων, με ενα πολυ ωραιο theme ,χρονια πολλα σε ολους

https://www.dropbox.com/s/blof4znbx26ddk5/Screenshot_2015-12-20-21-19-34_com.miui.home%5B1%5D.png?dl=0(ελπιζω να μπορειτε να δειτε την φωτο!)

Πολυ καλο. Απο που μπορουμε να το κατεβασουμε ? Η δεν είναι διαθέσιμο ? :worry:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο. Απο που μπορουμε να το κατεβασουμε ? Η δεν είναι διαθέσιμο ? :worry:

 

ενοειται οτι ειναι διαθεσιμο,το κατεβαζεις απο τα themes,λεγεται Xmas.

ενα θα σας πω μονο....για να ξεκλειδωσεις την οθονη κανεις drag ενα χριστουγεννιατικο δεντρο...σας λεω τα σπαει:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ενοειται οτι ειναι διαθεσιμο,το κατεβαζεις απο τα themes,λεγεται Xmas.

ένα θα σας πω μονο....για να ξεκλειδώσεις την οθόνη κανεις drag ένα χριστουγεννιάτικο δεντρο...σας λέω τα σπαει:lol::lol::lol:

Ωραία .... :up:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο , μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι το Google Earth στην νέα Dev κολλάει τελείως μετά από λίγη χρήση ;

 

Τελικά όλα καλά με το google earth , μετά από λίγο μου παίζει κανονικά. Δεύτερο θέμα !!! Πολλές φορές όταν μου έρχεται ένα μύνημα στο messenger κολλάει όλο το κινητό και δεν κάνει τίποτα ούτε τα πλήκτρα home/menu/back , το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να κατέβασω την μπάρα ειδοποίησεων και να ανοιξω το μύνημα από εκεί και μετά ξεκολλαει πάλι το κινητο. Μου το έκανε στην 7.0.8.0 και στην Dev που έχει βγει τώρα .... Καμία πληροφορία κανείς ;;;

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

επειδη το θεμα που εχω ειναι απο μιξη θεματων πως μπορω να το σωσω ωστε να μπορω να το ξαναβαλω;
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται ή 5.12.17 έχει θέμα με την εφαρμογή του καιρού (είναι συνεχώς σε φαση εντοπισμού) και με την μπαταρία......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.... αν ήταν εύκολο μπορεί να με βοηθήσει κάποιος επειδή έχω θέμα με το tethering. Έχω την τελευταια ελληνικη developer και έχω θέμα με το tethering ενώ συνδέεται κανονικά η άλλη συσκευή δεν μπορεί να φορτώσει τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται....μου το έκανε και με την 5.11.26 που είχα....έχω φοιτητικό πακέτο καρτοκινητό vodafone. Λέτε να μου έχουν κλειδώσει το tethering; Μπορουν να το κάνουν αυτό; Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Ευχαριστω....οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή :):) . Όποιος μπορει ας κάνει καμία δοκιμή

το τηλέφωνο δεν το έχω ακόμη...

 

το έχει η αδελφή μου που λείπει στο εξωτερικό αλλοιως θα το δοκίμαζα απο περιέργεια....

 

αυτο όμως που μπορώ να πω με σχετική σιγουριά ειναι οτι το tethering δεν ειναι κλειδωμένο στο φοιτητικό της Vodafone, δοκιμασμένο σε 3 φοιτητικά....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο δεν το έχω ακόμη...

 

το έχει η αδελφή μου που λείπει στο εξωτερικό αλλοιως θα το δοκίμαζα απο περιέργεια....

 

αυτο όμως που μπορώ να πω με σχετική σιγουριά ειναι οτι το tethering δεν ειναι κλειδωμένο στο φοιτητικό της Vodafone, δοκιμασμένο σε 3 φοιτητικά....

 

ευχαριστω για την απαντηση.....ακομα και με 4g ενεργοποιημενο αν και δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγάζετε το κινητό όταν φτάσει 100% στην φόρτιση η το αφήνετε παραπάνω? Εγώ το αφήνω παραπάνω και έχει πολύ διαφορά στην μπαταρία

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εγω το φορτιζω οσο κοιμαμαι. οποτε ναι, το αφηνω παραπανω.

την παρασκευη το πηρα, οποτε δε μπορω να σχηματισω αποψη

Link to comment
Share on other sites

για το tethering η λυση ειναι το df tethering fix...ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας καλη συνεχεια....επιτελους βρηκα ψεγαδι στο miui....το μοναδικο ελαττωμα που εχω βρει το οποιο διορθωνεται πανευκολα τελικα :):lol:
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται ή 5.12.17 έχει θέμα με την εφαρμογή του καιρού (είναι συνεχώς σε φαση εντοπισμού) και με την μπαταρία......

Εχει λυθει ο καιρος 1-2 σελίδες πριν. Για την μπαταρία δεν βλέπω κάτι διαφορετικο

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για καλύτερη μπαταρία εγώ χρησιμοποιώ αυτό το Flow με την χρήση της εφαρμογής automate και η διαφορά είναι τεράστια.

Βγάζω περίπου 6μιση ώρες οθόνης με μιάμιση μέρα χρήσης.

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/howto-limit-cpu-frequency-to-save-t3233745

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...