Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η td είναι για τα κινέζικα δίκτυα, ωστόσο φαίνεται πως το modem των td μπορεί να υποστηρίξει κανονικά και τις ελληνικές μπάντες.

Άμα δεν έχει τις συχνότητες του 4g στην Ελλάδα πως θα τις υποστηρίξει;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω περασμένη την stable v7.0 από το miui.gr και ενώ έχω κάρτα sim που επιτρέπει το 4g,δεν έχω πιάσει πουθενά και ενώ ξέρω ότι έχει 4g σήμα εκεί μιας και άλλος δίπλα μου έχει.

 

Μήπως είναι θέμα της rom?

 

Αυτός που είναι δίπλα σου έχει ίδιο πάροχο με εσένα? Και εγώ δεν είμαι σίγουρος ότι όλα πάνε καλά με το 4g στο note 2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει απαντηθει αλλά για κάποιο λόγο δεν το έχουν βάλει 1η σελιδα. TDD-LTE έκδοση και FDD-LTE έκδοση του κινητού στο μόνο που αλλάζουν είναι η ρομ που φοράνε. σε διπλανό φορουμ έχουν βάλει κανονικότατα ελληνική ρομ και εχουν κανονικότατα 4G.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10311-Redmi-Note-2-TDD-LTE-version-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-4G-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%85%CF%87%CE%AE%CF%82-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%95%CE%BB%CE%BB/?postID=66181#post66181

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Υποψηφιος αγοραστης κι εγω του κινητου εχω διαβασει σχεδον ολο το θεμα του τοσο εδω οσο και στο miui.gr. Θα ηθελα να ρωτησω για το xposed framework. Καπου αναφερεται οτι δουλευει με συγκεκριμενες ρομ και οτι για τις υπολοιπες ρομ υπαρχει ενα αντιστοιχο εργαλειο το wsm. Εχει δοκιμασει καποιο απο τα παιδια που εχουν το κινητο να εγκαταστησει καποιο απο τα δυο και να μου πει αν δουλευει ομαλα ;; Επειδη στο κινητο που εχω τωρα (zte v967s) εκτος απο την τεραστια αυτονομια (βασικος λογος που δεν εχω κανει ακομη τη "μεταβαση" στο note 2) εχω συνηθισει και σε καποια απο τα καλουδια του gravity box (φακος με τα πληκτρα εντασης, full caller photo κλπ) και θα ηθελα να τα εχω και σ' αυτο το κινητο χωρις να χρειαζεται να το γεμισω με διαφορα apps.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς εκδοση igo που να δουλεύει σωστά στο κινητό μας;
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχουμε κανένα νέο για εγκατάσταση xposed?το δοκίμασε κανείς σε developer rom?γενικά ψάχνοντας λίγο βρήκα αυτό http://en.miui.com/thread-182209-1-1.html απλά δεν θέλω να το δοκίμασω ακομα διότι είναι unstable με τις developper,δοκιμασα να βάλω wsm tools αλλά μου βγάζει το πρόβλημα 'wsm tools does not (yet) support sdk 21 or your processor architecture arm 64 v8a' ... Ξέρω τι παιζει γενικα και ότι με deer project stable μπορείς να το έχεις κλπ,απλά επειδή είμαι και λίγο της εύκολης λύσης υπάρχει τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

εγινε η παραγγελια παιδες!

ελπιζω να παραλαβω πριν τις γιορτες!

απο βικμολ

 

ξανα μανα διαβασμα το πρωτο ποστ να εμπεδωσω καλα τις οδηγιες :p

 

το καημενο το zte θα βγει στην συνταξη σε λιγο καιρο :(

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το WiFi bug των τελευταίων weeklies: αν και υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να έχουν διορθώσει το bug στην αυριανή (πιο σωστά, σημερινή) developer ROM, στο XDA αναφέρθηκε μία πιθανή λύση.

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/aosp-redmi-note-2-rus-v2-t3254540/post64014375

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/aosp-redmi-note-2-rus-v2-t3254540/post64025192

 

ΔΕΝ το έχω δοκιμάσει προσωπικά! Δεν το χρειάζομαι εξάλλου, είμαι με sMIUI stable 7.0.6.0

Edited by parsifal
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την έκδοση MIUI 7 GTV 5.11.1 και εγκατέστησα τον Nora launcher, όταν πατάω την εφαρμογή τηλέφωνο μου γράφει "Permission Denied" το έχει αντιμετωπίσει κάνεις αυτό;

Όταν μπαίνω απ τις επαφές, σκρολαρω προς τα αριστερά, μπαίνω στο τηλέφωνο, γράφω το νούμερο κ κάνω κλήση κανονικά!

Edited by Vourk
Γιου μπέττερ ασκ μα μαμα, χάου του μέηκ ε μάνστερ!
Link to comment
Share on other sites

Το έχει το vickmall και το geekbuying στα 127 ευρώ περίπου. Σίγουρα δεν θα παίζει Ελλάδα? Γιατί δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα με της συχνότητες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια παρατήρηση, έχω την dev 5,11,19 και μου έχει κάνει μέχρι τώρα τρεις φορές σαν ένα μικρό reboot, μαύρη οθόνη με το λογότυπο και μετά από ούτε ένα λεπτό επανέρχεται όπως πριν, έχει τύχει σε κανέναν?? Μόνο με αυτήν την ρομ μου το έχει κανει
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια θήκη σιλικόνης λίγο καλύτερη απο την πολύ λεπτή που ήρθε με το κινητό. Έχει κανένας αυτήν εδώ http://www.themrgadget.gr/index.php?act=viewProd&productId=4940 ? Γιατί την έχει ελληνικό μαγαζί μιας και βαριέμαι να περιμένω απο εξωτερικό.
:luck:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια παρατήρηση, έχω την dev 5,11,19 και μου έχει κάνει μέχρι τώρα τρεις φορές σαν ένα μικρό reboot, μαύρη οθόνη με το λογότυπο και μετά από ούτε ένα λεπτό επανέρχεται όπως πριν, έχει τύχει σε κανέναν?? Μόνο με αυτήν την ρομ μου το έχει κανει

 

Ναι έχει αναφερθεί σε διάφορους με αυτη τη ROM. Σε εμένα προσωπικά δεν το έχει κάνει... Φαντάζομαι θα φτιάξει με την καινούρια

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνωντας να βρω μήπως έχει αναφερθεί για το tempered glass της Nillkin δεν βρήκα κάτι που θέλω να μάθω εγώ συγκεκριμένα. Έχω πάνω ένα OEM tempered glass από vickmall. Αλλά μου κάνει πολλές δαχτυλιές, πράγμα που με ενοχλεί. Θέλω επιβεβαίωση εάν της Nillkin έχει καλύτερα αποτελέσματα τουλάχιστον στις δαχτυλιές αλλιώς εάν είναι το ίδιο δεν υπάρχει λόγος για αλλαγή.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την έκδοση MIUI 7 GTV 5.11.1 και εγκατέστησα τον Nora launcher, όταν πατάω την εφαρμογή τηλέφωνο μου γράφει "Permission Denied" το έχει αντιμετωπίσει κάνεις αυτό;

Όταν μπαίνω απ τις επαφές, σκρολαρω προς τα αριστερά, μπαίνω στο τηλέφωνο, γράφω το νούμερο κ κάνω κλήση κανονικά!

Δοκίμασε να φτιάξεις μια νέα συντόμευση του τηλεφώνου στο desktop και δοκίμασε. Έτσι έφτιαξε σε μένα σε παλιότερη Ρομ στο Redmi Note 4G.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποιά έκδοση από τις ελληνικές είναι η πιο "σταθερή"(λιγότερα προβλήματα,καλή αυτονομία κτλ).

είναι κάποια xx.xx.29 αν δεν κάνω λάθος; :worry:ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποιά έκδοση από τις ελληνικές είναι η πιο "σταθερή"(λιγότερα προβλήματα,καλή αυτονομία κτλ).

είναι κάποια xx.xx.29 αν δεν κάνω λάθος; :worry:ευχαριστώ

 

5.10.29

 

29 Οκτωμβρίου

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα πριν λιγο το κινητο και ενω αγορασα το fddlte κατω απο την μπαταρια γραφει tdlte...εσεις που εχετε παρει το fdd οντως γραφει αυτο πισω απο την μπαταρια η ολα γραφουνε tdlte?
Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει ο πάροχος σου το 4G για την κάρτα σου; Μήπως είναι παλιά και θέλει αλλαγή;

 

Αυτό πρέπει είναι το θέμα.Είχα από πριν κάρτα 4g αλλά από ότι διάβασα δεν μου είχαν ενεργοποιήσει το 4g από την COSMOTE.

Τους πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών κ μου το ενεργοποιήσε, 10 λεπτά μου ήρθε μήνυμα ότι αμα θέλω να το απενεργοποιήσω να στείλω ΕΝD 4G στο 1333.

 

Οπότε όποιος έχει θέμα μπορεί να δοκιμάει το ίδιο ή να στείλει START 4G..:p

 

Επίσης για να είμαι σίγουρος αργότερα που θα κατέβω βόλτα προς κέντρο που ξέρω έχει κάλυψη θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα πριν λιγο το κινητο και ενω αγορασα το fddlte κατω απο την μπαταρια γραφει tdlte...εσεις που εχετε παρει το fdd οντως γραφει αυτο πισω απο την μπαταρια η ολα γραφουνε tdlte?

στο κουτι τι γραφει?

Link to comment
Share on other sites

στο κουτι τι γραφει?

 

και τα δυο..και tdd-lte και fdd-lte..ειμαι κομπλε η πληρωσα για td?

Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα πριν λιγο το κινητο και ενω αγορασα το fddlte κατω απο την μπαταρια γραφει tdlte...εσεις που εχετε παρει το fdd οντως γραφει αυτο πισω απο την μπαταρια η ολα γραφουνε tdlte?

 

tdlte Γραφουν ολα

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

tdlte Γραφουν ολα

 

ευχαριστω..το ψιλοκαταλαβα απο κατι βιντεο που ειδα..το κουτι παιζει ρολο τη γραφει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...