Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για εσάς που σκοπευετε να αγοράσετε το Redmi Note 2 να εχετε το νου σας

24 Νοεμβριου παρουσιαζεται το Redmi Note 3

 

http://en.miui.com/data/attachment/album/201511/22/133702zyc540eyy01ig5cy.jpg

 

Μεταλλικο και με finger sensor

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό θα έχει σίγουρα διαφορετική τιμή από το 2.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες....έχοντας μόνο developer από την πρώτη μέρα που το πηρα με συνεχεις ανανεώσεις κάθε βδομαδα στην καινούρια,μέσω του updater και όχι από recovery εχω να πω πως ειδικά με την 19 την φρέσκια το ίντερνετ συνουσιαζεται.....αν ειμαι σε wi Fi μετά από ένα άλφα χρονικό διάστημα απλά με πετάει έξω και πρέπει να ξαναμπω από την αρχή.....το κάνει μετά από παρατήρηση όταν το κινητο μπαίνει σε sleep mode.... Οχι όταν το δουλευω.....το 3g από την αλλη δεν μ κάνει τέτοια κόλπα......σκεφτομαι να περάσω twrp recovery να κανω ένα buckup και να βαλω την stable γιατί με έχει κουράσει αυτό με το ίντερνετ,αλλά και με τα notifications που δεν έρχονται ποτέ και πρέπει να ανοιξεις τη συσκευή για να καταλάβεις αν σ έχει έρθει κάτι........υπάρχει κάποιος να μ πει αν ή stable έχει τέτοια θέματα?ευχαριστω

Κανένας?με έχει κουράσει τόσο το κινητο που σκεφτομαι να το δωσω και να παρω το meizu m2

Link to comment
Share on other sites

Κανένας?με έχει κουράσει τόσο το κινητο που σκεφτομαι να το δωσω και να παρω το meizu m2

 

Υπάρχει πιθανότητα να μην έχει κάτσει καλά ή αναβάθμιση. Έχει ειπωθεί εδώ ότι κάποιοι που είχαν κάποια θέματα με το τηλεφ. , έκαναν σωστή αναβάθμιση και τα περισσότερα θέματα λύθηκαν. Οι περισσότεροι εδώ δεν έχουμε θέμα με το κινητό. Απλώς κάναμε clean install, όταν το παραλαβαμε και ένα απλό update με wipe cache/dalvick κάθε βδομάδα για να το αναβαθμίσουμε. Thats all!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βαζεις προηγουμενη εκδοση?[/quote

 

Γιατι φιλε μου σχεδόν όλες οι τελευταίες έκδοσεις είχαν αυτό το θεμα....και πίσω σε.μια παλιά να γυρισω πάλι τα ιδια ειχα......γ αυτό ρωταω....κάποιος με stable να μ πει αν αντιμετωπίζει αυτά τα θέματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει πιθανότητα να μην έχει κάτσει καλά ή αναβάθμιση. Έχει ειπωθεί εδώ ότι κάποιοι που είχαν κάποια θέματα με το τηλεφ. , έκαναν σωστή αναβάθμιση και τα περισσότερα θέματα λύθηκαν. Οι περισσότεροι εδώ δεν έχουμε θέμα με το κινητό. Απλώς κάναμε clean install, όταν το παραλαβαμε και ένα απλό update με wipe cache/dalvick κάθε βδομάδα για να το αναβαθμίσουμε. Thats all!

 

Οπότε μου προτεινεις να ξαναπερασω την τελευταία developer με clean install μέσω twrp?μόνο την πρώτη φορά που παρέλαβα τη συσκευή εκανα καθαρή εγκατάσταση ...από τότε μόνο αναβαθμίσεις μέσω του updater....

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχει μόνο Αγγλικά και κινέζικα και τίποτα χρήσιμο για εμάς.Ούτε playstore.H multi eu έχει τα πάντα σα να είναι ή γνήσια με Ελληνικά.Το wifi δουλεύει σφαίρα.Εαν το χρησιμοποιήσεις σαν κινητό και όχι σαν ταμπλετ ή μπαταρία κρατάει παρά πολύ.Το έβγαλα από τον φορτιστή το πρωί και με 5 κλήσεις 3 λεπτών κάποια μηνύματα και email το βράδυ ήταν ακόμη στο 100%.Αυτό που καταναλώνει το πολύ την μπαταρία είναι το wifi και τα δεδομένα μέσω τηλεφωνίας.Επαιξα ένα παιχνίδι με το μίκυ 30 λεπτά και έπεσε 2% από 98% στο 96%.Μόλις μπήκα να δω καμία είδηση στο ίντερνετ σε 10 λεπτά έπεσε 2%.Δεν ξέρω γιατί αλλά εκεί έχω εντοπίσει την κατανάλωση.

Σκέφτομαι να βάλω την ελληνική stable, εάν δεν δω θέματα θα την κρατήσω αλλιώς European multi!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μου προτεινεις να ξαναπερασω την τελευταία developer με clean install μέσω twrp?μόνο την πρώτη φορά που παρέλαβα τη συσκευή εκανα καθαρή εγκατάσταση ...από τότε μόνο αναβαθμίσεις μέσω του updater....

 

Μου αρέσει που έχεις δυσανασχετησει κιόλας ενώ δεν έχεις δοκιμάσει το πιο σημαντικό. Να κάνεις clean install πρώτα μια ρομ. Καλώς ή κακώς το dirty Flash εγκυμονει κινδύνους.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που έχεις δυσανασχετησει κιόλας ενώ δεν έχεις δοκιμάσει το πιο σημαντικό. Να κάνεις clean install πρώτα μια ρομ. Καλώς ή κακώς το dirty Flash εγκυμονει κινδύνους.

 

 

Μάλλον κανω σωστά που εχω δυσανασχετησει γιατί πριν λίγο εκανα ένα τσεκ στο σαιτ της Xiaomi.gr και είναι ποοοοοολοι ακόμα με το ίδιο ακριβώς θέμα.όλων των ειδών στησίματος συσκευών......είναι bug ....μόλις μπανει σε sleep mode ή συσκευή, σβήνει το WiFi....και άρα και τα push notification

Link to comment
Share on other sites

Για εσάς που σκοπευετε να αγοράσετε το Redmi Note 2 να εχετε το νου σας

24 Νοεμβριου παρουσιαζεται το Redmi Note 3

 

http://en.miui.com/data/attachment/album/201511/22/133702zyc540eyy01ig5cy.jpg

 

Μεταλλικο και με finger sensor

Αν έχω διαβάσει σωστά. Άλλο το note 3 που δεν ξέρουμε τίποτα για specs και άλλο το note 2 pro με μεταλλικό σασί και αισθητήρα στην πίσω πλευρά.

Το έχω αγοράσει εδω και καιρό. Έχω ξαναναφερθεί στο θέμα για αυτο αλλα προφανώς δεν σου εμφάνισε τα μηνύματα μου(@zaf_4). Στην αρχή δεν δούλευε καλά. Με τις τελευταίες dev δουλεύει πολύ σωστά. Στο τέλος το έβγαλα γιατί ουσιαστικά δεν το χρησιμοποιούσα και έτρωγε μπαταρία, όπως και ο @Billys_RR

Η αγορά έγινε απο dx.com(κατω απο 1$) όπου δουλεύει κανονικότατα και το paypal. Μου ήρθε με China Post σε 10-15 μέρες (δεν θυμάμαι ακριβώς πάει καιρός...) το είχα πάρει μαζί με το miband.

 

 

 

Εχθές έβγαλα 3:30 ώρες οθόνη με 30 ώρες περίπου χρήσης...οι 2μιση ώρες ήταν στο τέλος της ημέρας. Συνήθως μου βγάζει 40 ώρες χρήσης με 2-2:30 ώρες χρήσης...

 

 

 

Εμένα μου δουλεύουν όλα άψογα... Δεν έχω πειράξει τίποτα, όπως ήμουν και πριν...

 

 

 

Απο giannisag miui.gr

Manual battery calibration Πρέπει να είστε root. Φορτίζουμε το τηλ.. στο 100% και τ'αφηνουμε για 20-30 λεπτά ακόμα. Ανοίγουμε τον root explorer ή οποίο file manager με πρόσβαση στο συστημα και πάμε στο data/system/ και σβήνουμε το αρχείο "batterystats.bin" . Κάνουμε reboot το τηλ.. και περιμένουμε για λίγο μέχρι να γράψει πάλι ότι φορτιστηκε 100%. Ξεσυνδεουμε από τη πρίζα το τηλ.. και είμαστε ΟΚ. Μετά από 3-4 μήνες πάλι calibration. Αυτό ήταν , battery calibration manually χωρίς έξτρα εφαρμογη ( οι εφαρμογές κάνουν ακριβώς αυτό που περιεγραψα , σβήνουν το "batterystats.bin" ).

 

 

 

Αυτο ακριβώς κάνω και εγω τόσο καιρό!!

Να σαι καλά όχι δεν το θυμόμουν παρόλο που έχω διαβάσει όλες τις σελίδες. Λέω να το πάρω μαζί με άλλα μικροπράγματα και ίσως με βολέψει, ποίος ξέρει.

Παιδιά έχω περάσει το SwiftKey πρόγραμμα, κάθε φορά που κλείνουν τα προγράμματα ξανά γυρνάει στο μαμισιο πληκτρολόγιο, πως γίνεται να το φτιάξω αυτό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το swiftkey θα σου βγαίνει κάθε φορά που καθαρίζεις τις εφαρμογές σου όταν πατάς το αριστερό κόκκινο home button. Μόνο όταν πατήσεις προς τα κάτω την εφαρμογή και κλειδώσει δεν θα σου βγαίνει. Το ίδιο συμβαίνει για κάθε εφαρμογή που θα κλειδώνεις και δεν θες να κλείνει.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω διαβάσει σωστά. Άλλο το note 3 που δεν ξέρουμε τίποτα για specs και άλλο το note 2 pro με μεταλλικό σασί και αισθητήρα στην πίσω πλευρά.

 

 

Προφανώς δε θα ονομαστεί σε PRO οπως οι περισσότεροι νομίζαμε απο τα social media και θα ονομαστεί ως Redmi Note 3.

Δε θα βγουν Pro και Note 3

 

Περισσότερα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=426591

 

Για να μη βγενουμε off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παραγγειλα δεν αντεξα, το βρηκα σε ευρωπαικη αποθηκη! Επομενως αναμενω να το πιασω στα χερια μου και μετα να του σεταρω αντιστοιχα για να τρεχει αψογο!

 

Αν εχει καποιος στο νου το καποιο post φιλου που λεει βημα βημα τη διαδικασια των διαφορων dev ας το καρφιτσωσει καπου κεντρικα να το εχουμε αμεσα!

 

Καλως σας βρηκα, πιστευω να πανε ολα καλα με το νεο αποκτημα!!

 

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δε θα ονομαστεί σε PRO οπως οι περισσότεροι νομίζαμε απο τα social media και θα ονομαστεί ως Redmi Note 3.

Δε θα βγουν Pro και Note 3

 

Περισσότερα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=426591

 

Για να μη βγενουμε off-topic.

https://xiaomi-miui.gr/community/news/index.php/News/564-Xiaomi-Redmi-Note-3/

Ναι, μόλις το διάβασα my mistake!

Off topic το ξέρω αλλά μόλις μας έβαλε φωτιές η xiaomi!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κανω σωστά που εχω δυσανασχετησει γιατί πριν λίγο εκανα ένα τσεκ στο σαιτ της Xiaomi.gr και είναι ποοοοοολοι ακόμα με το ίδιο ακριβώς θέμα.όλων των ειδών στησίματος συσκευών......είναι bug ....μόλις μπανει σε sleep mode ή συσκευή, σβήνει το WiFi....και άρα και τα push notification

 

Πήγαινε λίγο στις ρυθμίσεις wifi και πάτα advanced το keep wifi always on ειναι ενεργοποιημενο;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε λίγο στις ρυθμίσεις wifi και πάτα advanced το keep wifi always on ειναι ενεργοποιημενο;

 

Ναι ναι το εχω κανει.....τίποτα....μια από τα ιδια....

Link to comment
Share on other sites

η 5.10.29 απ οσο θυμαμαι δεν εχει αυτα τα θεματα. δοκιμασε την

Και εγώ έχω θέμα με την τελευταία dev. Ξέρεις που μπορώ να βρω την ελληνική 5.10.29? Δεν την βρίσκω πουθενα. Βρίσκω μόνο τις 5.11.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι fdd το δεύτερο είναι tdd

 

το πρωτο fdd εχει 145 ευρω και το δευτερο tdd εχει 127 ευρω.

δεν μου λετε και την διαφορα τους.το tdd λειτουργει κανονικα στην ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει το SwiftKey πρόγραμμα, κάθε φορά που κλείνουν τα προγράμματα ξανά γυρνάει στο μαμισιο πληκτρολόγιο, πως γίνεται να το φτιάξω αυτό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το swiftkey θα σου βγαίνει κάθε φορά που καθαρίζεις τις εφαρμογές σου όταν πατάς το αριστερό κόκκινο home button. Μόνο όταν πατήσεις προς τα κάτω την εφαρμογή και κλειδώσει δεν θα σου βγαίνει. Το ίδιο συμβαίνει για κάθε εφαρμογή που θα κλειδώνεις και δεν θες να κλείνει.

 

Όχι δεν χρειάζεται. Απλώς σου τρώει χώρο απο τη RAM έτσι(λίγο βέβαια) Το βάζεις σαν προεπιλεγμένο. Ρυθμίσεις-->Πρόσθετες Ρυθμίσεις-->Γλώσσα και εισαγωγή-->Προεπιλογή και βάζεις το swiftkey εκεί

 

Για εσάς που σκοπευετε να αγοράσετε το Redmi Note 2 να εχετε το νου σας

24 Νοεμβριου παρουσιαζεται το Redmi Note 3

 

 

Μεταλλικο και με finger sensor

 

Για εμας που το έχουμε ήδη αλλά θέλουμε να πάρουμε το 3...? Αχ ρε xiaomi τι μας κάνεις...

Edited by Graydath
Link to comment
Share on other sites

 

Για εμας που το έχουμε ήδη αλλά θέλουμε να πάρουμε το 3...? Αχ ρε xiaomi τι μας κάνεις...

 

Πώληση το Note 2 και αγορά του 3. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε σήμερα παραγγελία για xiaomi redmi note 2 prime απο Vickmall αντε να δούμε

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Σημερινο SOT με τελευταια ελληνικη developer!!To συγκεκριμενο sot ειναι μετα απο 1η 11 ωρες και 29 λεπτα!

 

http://i.imgur.com/K2Loxchl.png

 

http://i.imgur.com/6qub5vyl.png

 

Και ενα antutu score!!

 

http://i.imgur.com/fOcFZrsl.png

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ναι λειτουργει.

προτεινω ομως να παρεις το fdd

μια γρηγορη και απλη εξηγηση γιατι να παρω το fdd?sorry ισως ειναι αστειο που ρωταω αλλα ειμαι ασχετος με αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...