Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβαθμιση σημαίνει κάνω κάτι καλύτερο απο ότι ήταν.Νέα έκδοση δε σημαίνει αναβαθμιση.Καποιος που θέλει να δουλεύει η συσκευή του απροβλημάτιστα σίγουρα δεν παίζει με τις νέες εκδόσεις αλλα μονο με αναβαθμιση που ονομάζεται stable.

 

Δηλαδή δεν έχουν προσφέρει κάτι καλύτερο οι εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις; Η διάρκεια της μπαταρίας ας πούμε που βελτιώνεται σταδιακά; Η πιο smooth λειτουργία της συσκευής; Όχι ε; :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή δεν έχουν προσφέρει κάτι καλύτερο οι εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις; Η διάρκεια της μπαταρίας ας πούμε που βελτιώνεται σταδιακά; Η πιο smooth λειτουργία της συσκευής; Όχι ε; :confused:

 

Δε βελτιωνονται απαραιτητα... δοκιμαστικες αλλαγες ειναι αλλες φορες βγαινει σε καλο, αλλες ομως σε κακο και

σε bug ταλαιπωριας με errors, crashes κλπ. Για αυτο μπορει τη μια να δεις ενα νεο feature αλλα την επομενη εβδομαδα να

το αφαιρεσουν διοτι τρωει μπαταρια διοτι επηρεαζει αρνητικα τη συσκευη κλπ.

 

Για αυτο οταν βγαινει η stable σημαινει οτι εχουν λυσει ολα τα νεα bug reports απο τους χρηστες στα νεα future και ειναι ετοιμη

χωρις προβληματα.

 

Και εγω τις βαζω δε με χαλανε.....

Link to comment
Share on other sites

Δε βελτιωνονται απαραιτητα... δοκιμαστικες αλλαγες ειναι αλλες φορες βγαινει σε καλο, αλλες ομως σε κακο και

σε bug ταλαιπωριας με errors, crashes κλπ. Για αυτο μπορει τη μια να δεις ενα νεο feature αλλα την επομενη εβδομαδα να

το αφαιρεσουν διοτι τρωει μπαταρια διοτι επηρεαζει αρνητικα τη συσκευη κλπ.

 

Για αυτο οταν βγαινει η stable σημαινει οτι εχουν λυσει ολα τα νεα bug reports απο τους χρηστες στα νεα future και ειναι ετοιμη

χωρις προβληματα.

 

Και εγω τις βαζω δε με χαλανε.....

 

Επειδη η προηγουμενη μου συσκευη ηταν η Huawei G700 μονοκαρτο για 1.5 χρονο δεν ειδα καμια αναβαθμιση απο πουθενα (ουτε XDA) οποτε καταλαβαινεις γιατι πηγα σε Xiaomi και μου φαινεται τουλαχιστον παραξενο να σχολιαζονται αρνητικα οι πολλες rom εστω και μη stable...

Δεν υποχρεωνει κανεις κανεναν να περναει οποια rom βγαινει... Παρακολουθεις και οταν υπαρχουν σοβαρες και ουσιαστικες αλλαγες που να σε ενδιαφερουν τοτε κανεις την αλλαγη. Εν το μεταξυ ειναι τοσο ευκολο πλεον που απορω γιατι το κανουμε θεμα... Εχεις απολυτο δικιο...Οποιος ενοχλειται απλα βαζει την stable που βγαινει σε μερικες μερες και τελειωνει το θεμα...μην τρολλαρουμε τσαμπα...

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν έχω παρατηρήσει κανένα μεγάλο bug σε καμία Multilanguage Developer που έχω περάσει μέχρι στιγμής. Σίγουρα υπάρχουν μικροbugs, γι αυτό και λέγονται και Developer ROMS, αλλά τίποτα σημαντικό μέχρι σήμερα. Μόνο σε μια έκδοση είχα battery leak, το οποίο διορθώθηκε με Clean Install. Από εκεί και πέρα, κάθε νέα Developer που έβγαινε, ήταν καλύτερη από την προηγούμενη. Δε γνωρίζω για τις υπόλοιπες Xiaomi συσκευές, αλλά για τη συγκεκριμένη συσκευή, έτσι είναι τα πράγματα από την εμπειρία μου μέχρι τώρα. Αυτό τονίζω εγώ. Θα προτιμούσατε να είχατε τη συσκευή πάνω από μήνα, χωρίς αναβαθμίσεις, με τα bugs; Δε νομίζω.

Παρακαλώ να λήξει εδώ το θέμα και να επιστρέψουμε στα της συσκευής. Το τι «τακτική» αναβαθμίσεων θα επιλέξει ο καθένας είναι δικό του θέμα και δεν αφορά τη συσκευή. Είναι πιο γενικό. ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη θελω να το παρω πειτε μου αυτη ειναι η σωστη ευρωπαικη εκδοση του prime?

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

και κατι ακομα επειδη θα γραφτω πρωτη φορα στο vickmall ξερουμε αν δινουν καποια εκπτωση η υπαρχει καποιο κουπονι εκπτωσης? ευχαριστω:)

αν δε γνωριζετε για τις εκπτωσεις τουλαχιστον ας μου πει καποιος αν ειναι αυτο το σωστο μοντελο:rolleyes:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

αν δε γνωριζετε για τις εκπτωσεις τουλαχιστον ας μου πει καποιος αν ειναι αυτο το σωστο μοντελο:rolleyes:

 

Αυτο ειναι.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το prime από dx.com. Όταν θα θέλησω να περάσω την ελληνική ρομ, τι είναι καλύτερο να κάνω? Μέσω updater 'ή με recovery? Στις μελλοντικές αναβαθμίσεις μέσω updater, οι εφαρμογες που έχουμε βάλει εμείς μένουν 'ή τις χάνουμε?

Ευχαριστω

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που το πηρε απο Ευρωπαικη αποθηκη και εκανε οσο λεει 2-4 εργασιμες?

Επισης καλο θα ηταν να μη εχει DHL Κ 20Ευρω επιπλεον. Υπαρχει κατι τετοιο

σε διαθεσιμοτητα? Αν ναι... απο που?

Από ευρωπαϊκή αποθήκη το έστειλαν Δευτέρα μεσημέρι και το είχα Τρίτη 10 το πρωί... ΕΛΤΑ κουριερ το στέλνουν χωρίς χρέωση...

Link to comment
Share on other sites

Από ευρωπαϊκή αποθήκη το έστειλαν Δευτέρα μεσημέρι και το είχα Τρίτη 10 το πρωί... ΕΛΤΑ κουριερ το στέλνουν χωρίς χρέωση...

 

Απο ποιο eshop φιλε? [Αν δεν επιτρεπεται να το δημοσιευσεις εδω κανε μου ενα PM]

Link to comment
Share on other sites

Χθές παρέλαβα κι εγώ απο geekbying όλα καλά απλά έχω μια απορία,

στις επαφές τα γράμματα τον ονομάτων είναι λίγο μικρά υπάρχει τρόπος να τα μεγεθύνουμε

το κινητό είναι για φίλο και όχι για μένα ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο eshop φιλε? [Αν δεν επιτρεπεται να το δημοσιευσεις εδω κανε μου ενα PM]

 

Vickmall ή minideal που έχουν αποθήκη στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το prime από dx.com. Όταν θα θέλησω να περάσω την ελληνική ρομ, τι είναι καλύτερο να κάνω? Μέσω updater 'ή με recovery? Στις μελλοντικές αναβαθμίσεις μέσω updater, οι εφαρμογες που έχουμε βάλει εμείς μένουν 'ή τις χάνουμε?

Ευχαριστω

 

Μεσω recovery,

μενουν.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο eshop φιλε? [Αν δεν επιτρεπεται να το δημοσιευσεις εδω κανε μου ενα PM]

Από vickmall... Δεν νομίζω να μην κάνει... Απλά καταπληκτική εξυπηρέτηση... Κ λάθος διεύθυνση π είχα στο PayPal το έφτιαξαν με ένα μαιλ... Όλα κομπλέ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω ελληνική και θέλω να περάσω την καινούργια.. Θα ήθελα να διαγράψω cashe αν γίνεται... Από recovery άμα κάνω clear cashe και μετά διαλέξω την ρομ θα είναι όλα μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει να γίνει μετονομασία. Τώρα για κάτι άλλο, αν κάνεις Clear Data, πας για Clean Install, οπότε δεν θα στο πρότεινα εκτός αν το θες. Από εκεί και πέρα, ένα Clear Cache αρκεί. ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει να γίνει μετονομασία. Τώρα για κάτι άλλο, αν κάνεις Clear Data, πας για Clean Install, οπότε δεν θα στο πρότεινα εκτός αν το θες. Από εκεί και πέρα, ένα Clear Cache αρκεί. ;)

 

Επειδή έχεις twrp δεν χρειάζεται να κάνεις μετονομασία. Οταν θα κάνεις install την rom θα ψαξεις και θα την βρείς με το όνομα που την αποθηκευσες, στον καταλογο που την αποθηκευσες

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχεις twrp δεν χρειάζεται να κάνεις μετονομασία. Οταν θα κάνεις install την rom θα ψαξεις και θα την βρείς με το όνομα που την αποθηκευσες, στον καταλογο που την αποθηκευσες

 

Αυτό δεν το ήξερα. Δεν έχω ξαναφλασάρει μέσω TWRP σε αυτό το κινητό, οπότε πίστευα ότι πρέπει να γίνει όπως στο stock recovery. Βέβαια δεν έχει και τόσο σημασία η ονομασία. Thanks for the tip πάντως! :)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μην συνεχιστεί η συζήτηση περί αναβαθμίσεων. Ο καθένας ακολουθεί το τρόπο αναβάθμισης που θέλει. Stick to the topic. :!:
Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ ολα τα μηνύματα για αναβαθμιση αναφέρονται και οδηγίες.Το μήνυμα που έσβησε δεν έθιγε κάποιον συμβουλές εδινα όπως κανεις και εσύ.Εάν δεν σου αρεσε να μην το διαβάζεις όχι να το διαγράψεις. Edited by Keraunos
Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω απο Δευτερα... σιγα σιγα να ετοιμαζω τα αξεσουαρ..

 

Τι καρτα sd να παρω SanDisk? Υποστηριζει μεχρι 32gb maximum?

 

Και επισης τι class βλεπω εχει πολλά.. τι αλλαζει κ πιο να προτιμησω.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω απο Δευτερα... σιγα σιγα να ετοιμαζω τα αξεσουαρ..

 

Τι καρτα sd να παρω SanDisk? Υποστηριζει μεχρι 32gb maximum?

 

Και επισης τι class βλεπω εχει πολλά.. τι αλλαζει κ πιο να προτιμησω.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ!!

 

Με το καλο να το παρεις!!απο καρτα εγω προτιμω samsung,class 10 εννοειται!το κινητο υποστιριζει κανονικα 64gb καρτα!!τετοια εχω κ εγω!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

το εχει κανεις σε μπλε? αν μοορει ας ανεβασει μια φωτο. ειναι γυαλιστερο ή ματ(ιδια ερωτηση για ολα τα χρωματα)
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να το παρεις!!απο καρτα εγω προτιμω samsung,class 10 εννοειται!το κινητο υποστιριζει κανονικα 64gb καρτα!!τετοια εχω κ εγω!

 

64 υποστηριζει σοβαρα? γιατι διαβασα απο τα κινεζοshops και το gmsarena

MEMORY Card slot microSD, up to 32 GB - Chinese version only

Link to comment
Share on other sites

64 υποστηριζει σοβαρα? γιατι διαβασα απο τα κινεζοshops και το gmsarena

MEMORY Card slot microSD, up to 32 GB - Chinese version only

 

κανονικα υποστιριζει,οπως ειπα 64αρα εχω κ στο δικο μου!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...