Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση. Όσοι έχετε την ελληνική 5.9.11, ποιες γλώσσες έχεις μέσα;

Ελληνικά, αγγλικά σίγουρα. Έχει και άλλες;

Edited by vaggelis_grg
:D
Link to comment
Share on other sites

miui7???

εβαλες την beta?

 

Nope. Έκδοση Miui: 5.9.11.

Πέρασα το πρώτο επεισόδιο του Narcos (εξαιρετική σειρά, να τη δείτε) στο κινητό και το είδα. Με φουλ φωτεινότητα και WiFi ανοικτό, από 49% στο 25%. Να πω την αλήθεια, εδώ μου φαίνεται φυσιολογική πτώση.

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικα του φιλου μου φανηκαν κακα γιατι δεν ειχε κατι βαρυ οπως wifi, δεδομενα ή games που εχουν μεγαλη καταναλωση μπαταριας....απλα απ οτι καταλαβα το σκαλιζες γενικα;
Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικα του φιλου μου φανηκαν κακα γιατι δεν ειχε κατι βαρυ οπως wifi, δεδομενα ή games που εχουν μεγαλη καταναλωση μπαταριας....απλα απ οτι καταλαβα το σκαλιζες γενικα;

 

Χαλαρά πράγματα. Το ψιλοέψαχνε ένα παιδί που το είδε, για κανά μισάωρο πάνω-κάτω. Κατά τα άλλα, πολύ χαλαρά. Βέβαια αφήνω WiFi ή δεδομένα μόνιμα ανοικτά. Γενικά, η συσκευή δεν μένει χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ με κάποιον απ' τους δύο τρόπους. Games δεν έχω παίξει ακόμη, αν και έχω κατεβάσει το Real Racing 3. Θέλω να το φορτίσω φουλ μέσα στις επόμενες μέρες και να τελειώσω τη μπαταρία μόνο με το συγκεκριμένο παιχνίδι, να δω πόσο θα αντέξει.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά πράγματα. Το ψιλοέψαχνε ένα παιδί που το είδε, για κανά μισάωρο πάνω-κάτω. Κατά τα άλλα, πολύ χαλαρά. Βέβαια αφήνω WiFi ή δεδομένα μόνιμα ανοικτά. Γενικά, η συσκευή δεν μένει χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ με κάποιον απ' τους δύο τρόπους. Games δεν έχω παίξει ακόμη, αν και έχω κατεβάσει το Real Racing 3. Θέλω να το φορτίσω φουλ μέσα στις επόμενες μέρες και να τελειώσω τη μπαταρία μόνο με το συγκεκριμένο παιχνίδι, να δω πόσο θα αντέξει.

 

Αααα ωραια!Για πες, το παει νερακι λογικα το rr3 ε; παρατηρεις πουθενα σπασιματα ή μη ομαλη κινηση στην πιστα; Εννοω μειωμενα καρε ανα δευτερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που έπαιξα (σκέψου δεν ολοκλήρωσα καν τα Nascar), πήγαινε νερό! Θα το τεστάρω όμως πλήρως μέσα στις επόμενες μέρες. ;)
Link to comment
Share on other sites

Τη φωτεινότητα της οθόνης την έχεις συνέχεια στο φουλ;

 

Όλη μέρα. Μόνο νύχτα τη μειώνω γιατί με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Όλη μέρα. Μόνο νύχτα τη μειώνω γιατί με ενοχλεί.

 

Το χρησιμοποιείς με δύο SIM ή μόνο με μία;

 

Επίσης εκεί που είσαι έχεις 4G, δηλαδή όταν είσαι με τα mobile data χρησιμοποιείς 3G ή 4G;

Γενικά έχει καλό σήμα η περιοχή σου εκεί που κινείσαι; Αλλάζεις καθόλου περιοχές και κάνει αλλαγές 4g/3g/2g;

 

 

Γενικά όπως κατάλαβες ρωτάω τι παίζει με το σήμα της εταιρείας που είσαι στην περιοχή σου, γιατί και αυτό πολλές φορές παίζει το ρόλο του.

 

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιείς με δύο SIM ή μόνο με μία;

 

Επίσης εκεί που είσαι έχεις 4G, δηλαδή όταν είσαι με τα mobile data χρησιμοποιείς 3G ή 4G;

Γενικά έχει καλό σήμα η περιοχή σου εκεί που κινείσαι; Αλλάζεις καθόλου περιοχές και κάνει αλλαγές 4g/3g/2g;

 

 

Γενικά όπως κατάλαβες ρωτάω τι παίζει με το σήμα της εταιρείας που είσαι στην περιοχή σου, γιατί και αυτό πολλές φορές παίζει το ρόλο του.

 

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!

 

Χρησιμοποιώ μόνο 1 κάρτα SIM, μόνιμα στο 3G, καθώς σε ελάχιστα σημεία στο Ρέθυμνο υπάρχει 4G. Το 3G είναι μια χαρά, με σήμα πάντα πάνω από 3 γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ μόνο 1 κάρτα SIM, μόνιμα στο 3G, καθώς σε ελάχιστα σημεία στο Ρέθυμνο υπάρχει 4G. Το 3G είναι μια χαρά, με σήμα πάντα πάνω από 3 γραμμές.

 

Ήλπιζα να μου δώσεις άλλη απάντηση... Από αυτά που διαβάζω εδώ και σε διάφορα ξενόγλωσσα φόρουμ είναι φανερό ότι η συσκευή έχει κακή αυτονομία.

 

Μακάρι να κάνουν κάνα θαύμα οι κινέζοι στις επόμενες ρομ, αλλα με τόσο κακή αυτονομία από αρχή ας μην περιμένουμε κάτι συγκλονιστικό. Η καλή μέρα από την αρχή φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Είδωμεν. Προσωπικά, για τις επιδόσεις που έχει η συσκευή, χαλάλι η μπαταρία. Ας το έχω και δύο φορές τη μέρα στην πρίζα, δεν με πειράζει. Με ανταμίβουν οι επίδοσεις του.
Link to comment
Share on other sites

Είδωμεν. Προσωπικά, για τις επιδόσεις που έχει η συσκευή, χαλάλι η μπαταρία. Ας το έχω και δύο φορές τη μέρα στην πρίζα, δεν με πειράζει. Με ανταμίβουν οι επίδοσεις του.

Επιτέλους.. Το πιο αισίοδοξο μνμ για τη συσκευή. Πέσαν όλοι να τη φάνε για την αυτονομία.. Άντε να παραλάβω κι εγώ.. Ανυπομονώ..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μόλις το πήρα στα χέρια μου παιδιά, από τον ταχυδρόμο.....παραγγελία από Vickmall στις 03/9 και σε 11 μέρες στα χέρια μου.....το φόρτισα και το άνοιξα τώρα.....βρήκε ένα update το οποίο κατεβάζω τώρα, πριν κάνω τίποτα άλλο στο κινητό (ούτε setup στο λογαριασμό Google Play).....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Απο μπροστινη camera πως τα παει??? Δεν ανεφερε κανεις

 

Σε φυσιολογικά επίπεδα κινείται η μπροστινή του. Δεν θα απογοητεύσει σίγουρα. Στη σύγκριση με το Galaxy S5 που έκανα, μου φάνηκε ελάχιστα καλύτερη του S5.

 

Επιτέλους.. Το πιο αισίοδοξο μνμ για τη συσκευή. Πέσαν όλοι να τη φάνε για την αυτονομία.. Άντε να παραλάβω κι εγώ.. Ανυπομονώ..!!

 

Θα το χαρείς πραγματικά. Από άποψη επιδόσεων, δε νομίζω να σε απογοητεύσει πουθενά.

 

Άλκη,αν μπορείς να ρίξεις και μια φωνή σε κάποιον moderator να φτιάξει το αρχικό post η να σου δώσουν εσένα την δυνατότητα θα ήταν πολύ καλό.

 

Θα το φτιάξουμε Άγγελε. Ξέχασα και το video που ήθελες. :confused:

Θα το ανεβάσω σήμερα!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα κι εγώ!!

άψογο delivery time απο vickmall αγορά!!

όντως οι θήκες είναι τουλάχιστον αδιάφορες, αλλά για την ώρα καλύτερα αυτές παρά γυμνό!

 

ωστόσο δεν ανοίγει η συσκευή και όταν τη συνδέω στο φορτιστή δονείται συνεχώς χωρίς κάποια άλλη ένδειξη.

Να υποθέσω ότι απλά χρειάζεται φόρτιση??

 

εντυπώσεις απο αίσθηση εξωτερικά, πολύ καλή.. αντε να εκκινήση να το δούμε και σε πράξη!! :D

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα κι εγώ!!

άψογο delivery time απο vickmall αγορά!!

όντως οι θήκες είναι τουλάχιστον αδιάφορες, αλλά για την ώρα καλύτερα αυτές παρά γυμνό!

 

ωστόσο δεν ανοίγει η συσκευή και όταν τη συνδέω στο φορτιστή δονείται συνεχώς χωρίς κάποια άλλη ένδειξη.

Να υποθέσω ότι απλά χρειάζεται φόρτιση??

 

εντυπώσεις απο αίσθηση εξωτερικά, πολύ καλή.. αντε να εκκινήση να το δούμε και σε πράξη!! :D

 

Έβγαλες τη προστατευτικη ταινία από τη μπαταρία;;;

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες τη προστατευτικη ταινία από τη μπαταρία;;;

 

τώρα ειλικρινά.. :X

 

οκ, αυτό ήταν!!:lol:

 

αίσθανομαι λίγο (εώς πολύ) χαζός..

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι πολλοι το σκεφτηκαμε, αλλα δεν τολμουσαμε να το πουμε...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή και εγω θέλω να το πάρω απο vickmall σε όσους δεν άρεσαν οι θήκες και το tempered glass, δεν σας άρεσαν τα δώρα ή ακόμα και αυτές που πουλάει ξεχωριστά?? Διότι σου δίνει σαν δώρο και θήκη και tempered glass αλλά έχει και ξεχωριστά τις Nillkin και Mofi που τις πουλάει. Αν αυτες που πουλάει ξεχωριστά αξίζουν ποια λέτε να προτιμήσω?
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το video, ελπίζω να σας ικανοποιεί. Αν θέλετε, μπορώ να τραβήξω και σε εσωτερικό χώρο.

Άγγελε, θα εκτιμήσεις το μουσικό background. :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...