Jump to content

Kolina 100+ V6 (100C)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια σε τι κατασταση πρεπει ναναι το κινητο για να κανω flash με flash tools ??

Μονο να ειναι root, δεν χρειαζεσαι κατι αλλο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια σε τι κατασταση πρεπει ναναι το κινητο για να κανω flash με flash tools ??

Μονο να ειναι root, δεν χρειαζεσαι κατι αλλο.

Ούτε καν root! Βασικά δε χρειάζεσαι τίποτα το ιδιαίτερο! Σε ό,τι κατάσταση και να είναι, το κάνεις flash. :)

Γι΄αυτό άλλωστε και μπορείς να το "επαναφέρεις" έτσι, αν (φτου φτου) σου έχει γίνει... brick!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν root! Βασικά δε χρειάζεσαι τίποτα το ιδιαίτερο! Σε ό,τι κατάσταση και να είναι, το κάνεις flash. :)

Γι΄αυτό άλλωστε και μπορείς να το "επαναφέρεις" έτσι, αν (φτου φτου) σου έχει γίνει... brick!

 

ναι... εγω φταιω που δεν καταλαβατε καλα... ενω εχω πατησει download στο sp , συνδεω κλειστο το κινητο και δεν το αναγνωριζει.. drivers εχω, pdanet, μηπως φταινε τα 8.1? θα δοκιμασω τωρα σε 7...

Link to comment
Share on other sites

παιδια πλιζ χελπ ! δωστε μου λινκ για ρομ και διαδικασια. εστω ρομ . εβαλα την 4.3.2 http://www.needrom.com/download/kolina-k100/ και ... δε λειτουργει το menu button και γενικα ειναι χαλια. με touchwiz της samsung και κινεζιες... μαυτη ζειτε εσεις ? θα το σπασω ! απο χτες το βραδι παλευω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια πλιζ χελπ ! δωστε μου λινκ για ρομ και διαδικασια. εστω ρομ . εβαλα την 4.3.2 http://www.needrom.com/download/kolina-k100/ και ... δε λειτουργει το menu button και γενικα ειναι χαλια. με touchwiz της samsung και κινεζιες... μαυτη ζειτε εσεις ? θα το σπασω ! απο χτες το βραδι παλευω...

 

Φίλε μου εγώ με 4.3.2 έχω άλλο τηλέφωνο μάλλον κάτι δεν θα έκανες καλά, μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω αλλά αγγαρεψα φίλο, θα τον ρωτήσω όμως η μάλλον θα τον βάλω να ποσταρι εδώ όλοι την διαδικασία. Μου κάνει εντύπωση πού έχεις θέμα εγώ την έχω περασμένη εδώ και αρκετές μέρες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ με 4.3.2 έχω άλλο τηλέφωνο μάλλον κάτι δεν θα έκανες καλά, μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω αλλά αγγαρεψα φίλο, θα τον ρωτήσω όμως η μάλλον θα τον βάλω να ποσταρι εδώ όλοι την διαδικασία. Μου κάνει εντύπωση πού έχεις θέμα εγώ την έχω περασμένη εδώ και αρκετές μέρες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα

 

ευχαριστω για την απαντηση ... τελικα εβαλα μεσω recovery την http://www.needrom.com/download/kolina-100-rom-without-backpad-function/ η οποια ειναι 4.2.2 και ειναι μια χαρα εκτος απτο πληκτρολογιο που κανει ολη την ωρα fc. αυτο θα το λυσω ευκολα. πριν δεν εβρισκα τροπο να φλασαρω με flash tools. ενω ειχα τη ρομ για flash tools , δεν μπορουσα να κανω να το δει ο υπολογιστης , που κανονικα το βαζεις κλειστο το κινητο. μηπως κι εσυ εχεις αυτη ?

Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση ... τελικα εβαλα μεσω recovery την http://www.needrom.com/download/kolina-100-rom-without-backpad-function/ η οποια ειναι 4.2.2 και ειναι μια χαρα εκτος απτο πληκτρολογιο που κανει ολη την ωρα fc. αυτο θα το λυσω ευκολα. πριν δεν εβρισκα τροπο να φλασαρω με flash tools. ενω ειχα τη ρομ για flash tools , δεν μπορουσα να κανω να το δει ο υπολογιστης , που κανονικα το βαζεις κλειστο το κινητο. μηπως κι εσυ εχεις αυτη ?

 

Όχι φίλε μου έχω την 4.3.2 και δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εγινα πριν λιγες μερες κατοχος του κινητου!!!Φανταστικο αλλα οταν ειναι κλειστο και το ανοιγω μου εμφανιζει οτι κανει ενημερωση στο android!!!Επισης μου δειχνει οτι στο background λειτουργουν 2 εφαρμογες (TimeService και Monkeytest) και το Avast τα βρισκει σαν ιους!!!Κανω εκκαθαριση και απεγκατασταση και ολα οκ!!!Αλλα στην επομενη επανεκινηση του κινητου ξανα τα ιδια!!!Τι προτεινεται???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εγινα πριν λιγες μερες κατοχος του κινητου!!!Φανταστικο αλλα οταν ειναι κλειστο και το ανοιγω μου εμφανιζει οτι κανει ενημερωση στο android!!!Επισης μου δειχνει οτι στο background λειτουργουν 2 εφαρμογες (TimeService και Monkeytest) και το Avast τα βρισκει σαν ιους!!!Κανω εκκαθαριση και απεγκατασταση και ολα οκ!!!Αλλα στην επομενη επανεκινηση του κινητου ξανα τα ιδια!!!Τι προτεινεται???

 

Αλλαγή ρομ φίλε, βάλε την 4.3.2 η την v6 δες με πια από τις δύο δουλεύει καλύτερα και θα απαλλαγείς από τις ενοχλητηκες κινεζιες και το επίσης ενοχλητικό για μένα buck touch

Link to comment
Share on other sites

απο ποιο link.... θυμασαι?

Καλά 3 ποστ πιο πάνω την αναφέρουν, δεν κοίταξες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά 3 ποστ πιο πάνω την αναφέρουν, δεν κοίταξες;

 

καλα, δεν κοιταξες πως 3 ποστ πιο πανω ειναι ενα λινκ που εδωσα εγω? αλλο λινκ ζητουσα.. αν το ξερεις ποσταρε το

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/?s=kolina+k100%2B&sa=search&scat=0 παιδια εδω ειναι η 4.3.2 και η v6 σε καποιους δουλευει η μια σε καποιους η αλλη.

 

την εβαλα για πεμπτη φορα ... δε μου λειτουργει καθολου σωστα. σα να ειναι για αλλο τηλεφωνο. το μενου button δεν βγαζει το μενου αλλα φαινεται να δεχεται την εντολη γιατι αναβουν τα soft buttons. το playstore fc για παντα κ γεματο κινεζικα.. το λινκ παντως εχει μια ρομ οχι δυο. τα αλλα δυο ειναι recoveries. δοκιμασα και με το αλλο recovery μηπως αλλαξει τιποτα... τα ιδια. εχω μια ρομ 4.2.2 που δουλευει φλασαροντας την με sp αλλα λειτουργει το πισω αγγιγμα που δε μενοχλει αλλα εχω ενα αλλο προβλημα. στο messenger του fb εσας πατιεται κατευθειαν και παντα το send button? εμενα μια πιανει , και μια θελει 2-3 πατηματα. κ δεν ειναι θεμα οτι δεν πιανει το touch γενικα γιατι φαινεται πως πατιεται το send (γιατι αλλαζει χρωμα) αλλα το μηνυμα δεν το στενει παντα ... σε εσας συμβαινει αυτο ? για καντε ενα τσατ και πειτε μου ρε παιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το τηλ το εχω λιγες μερες, ολα δουλευουν τελεια.ειχα ενα θεμα που κατεβαζε οτι ηθελε, αλλα το εκανα επαναφορα και μετα απενεργοποιησα απο το play stor τις αυτοματες ενημερωσεις και ησυχασα.το δικο μου προβλημα ειναι οτι ενω λεει οτι με 2 τικ στο back touch ανοιγει η οθονη με τρια ανοιγει η καμερα εμενα δεν κανει τιποτα αμα ξερει κανεις τι πρεπει να ρυθμισω ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

το τηλ το εχω λιγες μερες, ολα δουλευουν τελεια.ειχα ενα θεμα που κατεβαζε οτι ηθελε, αλλα το εκανα επαναφορα και μετα απενεργοποιησα απο το play stor τις αυτοματες ενημερωσεις και ησυχασα.το δικο μου προβλημα ειναι οτι ενω λεει οτι με 2 τικ στο back touch ανοιγει η οθονη με τρια ανοιγει η καμερα εμενα δεν κανει τιποτα αμα ξερει κανεις τι πρεπει να ρυθμισω ευχαριστω.

αυτό με το back touch δουλεύει σε κανένα; φίλος που το έχει δεν μπορέσαμε να το δουλέψουμε.

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το back touch δουλεύει σε κανένα; φίλος που το έχει δεν μπορέσαμε να το δουλέψουμε.

 

Για όσο διάστημα είχα την 4.2.2 το touch τις πλάτης δούλευε μόνο πάνω κάτω δεξιά αριστερά

Link to comment
Share on other sites

Για όσο διάστημα είχα την 4.2.2 το touch τις πλάτης δούλευε μόνο πάνω κάτω δεξιά αριστερά

 

μπα το δοκιμάσαμε αλλά τίποτε,έλεγα μήπως έχει καμία ρύθμιση.αλλά μάλλον δεν

Link to comment
Share on other sites

εσπασε η οθονη του φιλου μου υστερα απο ασχημο πεσιμο και δεν ανταποκρινεται...κατι βρηκα στο αλι με 35 δολλαρια..πηρε καποιος αλλος πιο οικονομικα κατι?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

εσπασε η οθονη του φιλου μου υστερα απο ασχημο πεσιμο και δεν ανταποκρινεται...κατι βρηκα στο αλι με 35 δολλαρια..πηρε καποιος αλλος πιο οικονομικα κατι?

 

αν ειναι σωστη παρτην εγω μονο αυτη βρηκα http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Replacement-LCD-Display-Touch-Digitizer-Screen-Assembly-Complete-For-For-KOLINA-K100-V6-Phone/707842_32332041918.html

Link to comment
Share on other sites

 

Yπολογισε και +20-25 ευρω για αντικατασταση, μαλλον καλυτερα να αγορασης καινουριο!

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ μέχρι σήμερα ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος.... Ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το ηχείο του...

Ούτε στην ανοιχτή ακρόαση ούτε στην αναπαραγωγή βίντεο,τραγουδιων...

Που μπορούμε να βρούμε ηχείο?

Έχει ψαχτει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...