Jump to content

Kolina 100+ V6 (100C)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H γνώμη μου είναι πως πρόκειται για κινητά της πλάκας ;)

 

Τι να σου πω ρε φιλε, εγω το εχω 18 μηνες περιπου και μετα την αλαγη rom το τηλεφωνο απλα δεν το αλαζω με τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε μια προσπάθεια να αλλάξω την οθόνη(μου είχε σπάσει εδώ και καιρό, και αγόρασα καινούρια από vifokal) έκοψα το flex cable που ενώνει τα power-volume buttons με την κεντρική πλακέτα.

 

Ρώτησα στο vifokal για το ανταλλακτικό και δεν το έχει.

Ξέρει κανένας αν μπορώ να το βρω από κάπου? Η αν μπορεί κάποιος να το επισκευάσει?

Μήπως έχει κανένας κανένα kolina κατεστραμμένο άλλα με αυτό το part να δουλεύει και μπορεί να με βοηθήσει?

 

http://i68.tinypic.com/2ng9460.png

Link to comment
Share on other sites

Δε θα βρεις, ο κατασκευαστής δε παρέχει σχεδον τίποτα απο ανταλλακτικά δυστυχώς. Αν βρεις από άλλο χαλασμένο είσαι τυχερός. αν χρειαστείς βοήθεια με την επισκευή ή θες να φτιαχτεί με καμιά άλλη πατέντα έστω το power, στείλε μου πμ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρομ χωρίς κινεζιές με Google play κανονικά, να την περάσουμε, γιατί είναι σε χάλια κατάσταση όπως είναι αυτή τη στιγμή;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου έχει κολησει βγάζοντας συνέχεια ένα μυνημ "app dev. Has stopped"...

Το κλικαρο να σβήσει και το ξαναβγαζει αμέσως...σε σημείο να μην μπορείς να κάνεις τίποτα

Έκανα hard reset αλλά τίποτα...επιμένει

Έχετε να προτείνετε τίποτα?

Edited by toumpanosk
Link to comment
Share on other sites

Κανενας?????

 

Ειναι δυσκολο να φτιαχτει γιατι ειναι παλιο μοντελο και αν βρεθει κατι θα ειναι ακριβο. Τωρα με ενα πενηνταρικακι παιρνεις καινουργιο και καλυτερο τηλεφ.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυσκολο να φτιαχτει γιατι ειναι παλιο μοντελο και αν βρεθει κατι θα ειναι ακριβο. Τωρα με ενα πενηνταρικακι παιρνεις καινουργιο και καλυτερο τηλεφ.

 

Μεταχειρισμένο εννοείς; Γιατί με €50 δε νομίζω να βρίσκεις και τόσο εύκολα 2.0Ghz Octa Core 2GB RAM 32GB ROM 3200MAH Battery και στην ποιότητα κατασκευής που τη θεωρώ άριστη, κάτι αντίστοιχο. Δε λέω, μελανό σημείο που θα μείνει με 4.2 και η απαράδεκτη γεμάτη malware rom, αλλά για το δεύτερο υπάρχει λύση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γεια σας παιδιά. Έχω και εγώ το κολίνα 100+ v6 και δεν μπορώ να αλλάξω την rom. Όταν πάω να κανω εγκατασταση από cwm, δεν βλέπει την sd για να κάνω install την rom (zip). Μπορει καποιος να βοηθησει; Ευχαρiστω Edited by jounior_m
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εγω κατι, αυτο το κινητο εχει βγει εδω και αρκετο καιρο, ειχε και εχει αξιοπρεπη στοιχεκα πανω του, αλλα η μαρκα υπαρχει ακομα? Δεν εχω δει να βγαζει κανα νει μοντελο. Ισως εχει αναφερθει και συγνωμη κιολας αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να το ψαξω, διαβασα μερικες και μετα ρωτησα. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει γιατί δεν ήταν καν μάρκα. Ήταν ένα μοντέλο που βγαλε η Baidu (Κινεζικός κολοσσός του ίντερνετ, όπως η Google) από oem εργοστάσιο.
Link to comment
Share on other sites

Από την Shenzhen Baili, από την οποία αντέγραψε η Apple την σχεδίαση του iPhone, σύμφωνα με τα κινεζικά δικαστήρια :D

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...