Jump to content

iNew V7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάτα επάνω του και κάντο διαγραφή. Αν σου ξαναεμφανιστεί παει να πει πως το έχεις κάπου εκεί γύρω. Κατα 99% το ξέχασαν οι κινέζοι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει φυγει απο 8/1 και ακομη ειναι dispatced to overseas αγορασμενο απο to2c. ειναι η πρωτη φορα που γινεται αυτο αν και εχω παρει πανω απο δεκα κινητα απο αυτο το μαγαζι. εχει κανεις να πει τιποτε!! 8/1 αναχωρησε απο κινα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πάρει καμια δεκαριά τηλέφωνα απο εκεί και πάντα μου γράφει dispatched to overseas...τίποτα άλλο. Τα δέματα όμως φτάνουν κανονικά. Πάντα 16 μέρες μου κάνουν.Ας μη τρολάρουμε όμως το thread με τα ταχυδρομικά.Υπάρχει ανάλογο topic για να κάνετε τις ερωτήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από κάποιον που γνωρίζει.Στο inew v7 υπήρχε μια προστατευτική μεμβράνη όταν μας το έστειλαν.Σωστά; Θέλω να ρωτήσω αν εκτός από αυτήν τη ζελατίνα υπάρχει προστατευτικό οθόνης και αν αυτό αφαιρείται.Το λέω αυτό γιατί διαπιστώνω ότι μένουν πολλά σημάδια πάνω στην οθόνη και θέλει συνέχεια καθάρισμα.Έχει επίσης και μια φυσαλίδα αέρα στην μπροστινή κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει. Είναι μονο η μεμβράνη η προστατευτική. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αγοράσεις μεμβράνη τύπου ματ (matte) που δεν αφήνει δαχτυλιες.
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι δεν εχει βγει tempered glass για το inew v7

 

Για ψαχτειτε λιγο μπας και βαλετε απο αλλο μοντελο,εγω π.χ για το Τ6 αγορασα απο LG G2 γιατι ειχε 1,60 ευρω ενω το δικο του ειχε 5, ειδα στο σχετικο θεμα με φωτος οτι ταιριαζει αρκετα καλα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,θελω κ εγω να παρηγγειλω το inewv7.το βρηκα στο geekbuing 114euro.νομιζω η καλυτερη τιμη.Δεν ξερω τι παιζει με τελωνεια κ αν το site ειναι ok.Αν ξερει καποιος κατι...αλλιως θα το παρω απο To2c που διαβασα εδω οτι οι περισσοτεροι απο κει το τσιμπησαν!Εχει 138 αλλα ελπιζω τουλαχιστον να αξιζει!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το τηλεφωνο για ενα φιλο. Το εχει εδω και μια εβδομαδα σε λειτουργια. Σημερα με πηρε και μου ειπε οτι το τηλεφωνο χανει κατα διαστηματα το σημα και δεν μπορει να δεχθει κλησεις και επανερχεται μονο αν το κλεισει και το ανοιξει και ερχονται αναπαντητες κλησεις απο τηλεφωνα που τον ειχαν καλεσει οταν δεν ειχε σημα και εβγαζε οτι δεν ειναι διαθεσιμος. Καποιες φορες ενω εχει σημα δεν μπορει να κανει παλι κλησεις αλλα και οσοι τον παιρνουν τηλεφωνο βγαζει μηνυμα οτι δεν ειναι διαθεσιμος. Τι μπορει να φταει? Του προτεινα να μου φερει το τηλεφωνο να κανω μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μηπως και στρωσει.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω σύνδεση το κινητό με τον υπολογιστή με το usb , δεν μου εμφάνιση της κάρτα SD στον υπολογιστή, τι πρέπει να κάνουμε.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σε ολους,θελω κ εγω να παρηγγειλω το inewv7.το βρηκα στο geekbuing 114euro.νομιζω η καλυτερη τιμη.Δεν ξερω τι παιζει με τελωνεια κ αν το site ειναι ok.Αν ξερει καποιος κατι...αλλιως θα το παρω απο To2c που διαβασα εδω οτι οι περισσοτεροι απο κει το τσιμπησαν!Εχει 138 αλλα ελπιζω τουλαχιστον να αξιζει!:ninja:

 

Διάβασε εδώ... Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα.

Έχω στα χέρια μου το inew v7 εδώ και 4 μέρες μετά από περίπου 35 ημέρες παραγγελία από to2c.com. Ο λόγος που το επέλεξα είναι γιατί έχει η αδερφή μου το v3 από το καλοκαίρι και είναι υπέρ ευχαριστημένη. Εγώ το αγόρασα περίπου 117 ευρώ με δεύτερη μπαταρία και 2 θήκες, ήταν προσφορά Χριστουγέννων. Τώρα από εντυπώσεις, μέχρι στιγμής είμαι υπέρ ευχαριστημένος, η μπαταρία με βγάζει άνετα μια ημέρα με wifi σχεδόν πάντα ανοικτό, οι κάμερες του βγάζουν πολύ καθαρές φωτογραφίες, το gps δουλεύει με μεγάλη ακρίβεια έκανα και κάποιες διαδρομές με το here και του έχω βάλει αρκετά παιχνίδια και το παίζει πολύ καλά. Το μόνο κατά που βρήκα μέχρι στιγμής είναι στο youtube χωρίς την εφαρμογή όταν ακουμπούσα την οθόνη κολούσε το βίντεο αλλά με την εφαρμογή youtube όλα δουλεύουν κανονικά. Αυτά μέχρι στιγμής. Όσοι είστε σε δίλημμα για να το αγοράσετε εγώ σας το προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τίποτα καινούργιο από κατόχους?

Είμαι σχεδόν αποφασισμένος να το πάρω, αλλά δεν γνωρίζω πολλά για την εταιρεία.

Το V7 είναι αξιόπιστο? Θα ήθελα να δω περισσότερες απόψεις κατόχων.

 

Και μήπως έχουμε τιμές από μαγαζία? Πού είναι φθηνότερο ? Κάποιο εκπτωτικό κουπόνι ίσως ?

 

Ελπίζω να μην κουράζω.

Ευχαριστώ

Π.Α.Ο.Κ. Θύρα 4

Αγαπάτε Αλλήλους

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα.

Έχω στα χέρια μου το inew v7 εδώ και 4 μέρες μετά από περίπου 35 ημέρες παραγγελία από to2c.com. Ο λόγος που το επέλεξα είναι γιατί έχει η αδερφή μου το v3 από το καλοκαίρι και είναι υπέρ ευχαριστημένη. Εγώ το αγόρασα περίπου 117 ευρώ με δεύτερη μπαταρία και 2 θήκες, ήταν προσφορά Χριστουγέννων. Τώρα από εντυπώσεις, μέχρι στιγμής είμαι υπέρ ευχαριστημένος, η μπαταρία με βγάζει άνετα μια ημέρα με wifi σχεδόν πάντα ανοικτό, οι κάμερες του βγάζουν πολύ καθαρές φωτογραφίες, το gps δουλεύει με μεγάλη ακρίβεια έκανα και κάποιες διαδρομές με το here και του έχω βάλει αρκετά παιχνίδια και το παίζει πολύ καλά. Το μόνο κατά που βρήκα μέχρι στιγμής είναι στο youtube χωρίς την εφαρμογή όταν ακουμπούσα την οθόνη κολούσε το βίντεο αλλά με την εφαρμογή youtube όλα δουλεύουν κανονικά. Αυτά μέχρι στιγμής. Όσοι είστε σε δίλημμα για να το αγοράσετε εγώ σας το προτείνω.

 

Φίλε λες οτι το gps σε δείχνει με ακρίβεια. Που το δοκιμασες; Αθήνα,Θεσσαλονίκη ή κάποια επαρχία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει φυγει απο 8/1 και ακομη ειναι dispatced to overseas αγορασμενο απο to2c. ειναι η πρωτη φορα που γινεται αυτο αν και εχω παρει πανω απο δεκα κινητα απο αυτο το μαγαζι. εχει κανεις να πει τιποτε!! 8/1 αναχωρησε απο κινα.

 

Φίλε μου σήμερα εντελώς τυχαία ανακάλυψα το elta track που βλέπεις τα δέματα σου που είναι. Απο to2c το πήρα κ γω στις 8/1 και μου το έβγαλε οτι είναι Αθήνα ενω στο singpost ακόμα overseas λέει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω όπως προείπα το κινητό ακόμα.Για όποιον τολμηρό θέλει βρήκα ποια εφαρμογή το κάνει root.

Κοιτάξτε εδώ http://www.mgyun.com/m/en

Είναι apk οπότε μάλλον μέσα από το κινητό γίνεται.

Μετά θα κάνετε εγκατάσταση το superuser και βάζει και μία κινέζικη εφαρμογή που μπορείτε να την απεγκαταστήσετε μετά.

Η πηγή είναι από εδώ http://forum.xda-developers.com/android/help/root-inew-v7-t3011641

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν χρειάζεται ιδιαίτερη τόλμη... το δοκιμάζεις και είτε θα δουλέψει, είτε όχι. Ζημιά στη συσκευή δεν κάνει πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο μπαταρια πως παει?αξιζει σαν αγορα?

 

Με μέτρια χρήση τηλεφώνου(κλησεις), μόνιμα ανοιχτό το 3g/wifi 2 μέρες εύκολα

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Απο Κατερίνη είμαι. Το δοκίμασα σε διαδρομές σε χώρια κ μου εβγαζε μεγάλη ακρίβεια. την προηγούμενη εβδομάδα πήγα στην καβάλα και το ανοιξα σε πολλά σημεία στην εθνική και μέσα στην πόλη στην Θεσσαλονίκη και στην καβάλα και μου έβγαζε ακριβές το σημείο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το έκανα root το κινητό.Με το παραπάνω link που σας έδωσα δε λειτουργεί. Θα το κάνετε απο εδώ

http://playfuldroid.com/how-to-root-inew-v7-in-less-than-an-hour/

 

και το iroot έκδοση για pc όμως είναι από εδώ http://www.mgyun.com/en/getvroot

 

Όταν θα το κάνετε root θα σας εγκαταστήσει και 3 κινέζικες εφαρμογές. Απο εκεί θα εγκαταστήσετε το supersu θα το ανοίξετε και θα κάνετε update τo binary su που θα σας βγάλει με κανονική επιλογή.Αν δε σας βγάλει συνεχίστε στο επόμενο βήμα.

Αφου λοιπόν κάνετε το Update (ή όχι) οπωσδήποτε κάνετε επανεκκίνηση το τηλ. και όταν ανοίξει απεγκαταστήστε τις 2 απο τις 3 κινέζικες εφαρμογές.Αυτή με εικονίδιο το λιοντάρι θα πρέπει μόνο απο το titanium backup να το αφαιρέσετε οπότε κατεβάστε το απο το Play store.

Ότι απορία έχετε εδώ θα είμαι.

 

Σε εσάς δουλεύει κάποιο led όταν φορτίζει το κινητό ή έχετε καμία αναπάντητη? Σε εμένα δεν υπάρχει τίποτα.... :-(

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

 

Σε εσάς δουλεύει κάποιο led όταν φορτίζει το κινητό ή έχετε καμία αναπάντητη? Σε εμένα δεν υπάρχει τίποτα.... :-(

 

Το γραφει και στα χαρακτηριστικα του οτι δεν εχει LED Notification

Link to comment
Share on other sites

Ούτε που το είχα προσέξει....Όποιος έχει καταφέρει να βάλει custom recovery ας ενημερώσει παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...