Jump to content

Κλείσε τα Mάτια (Mega)


Bayern7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον nelly

Αυτή η Βάλια μου θύμισε μια κοπέλα που έπαιζε στο "Να με προσέχεις"

Ηταν μέλος της παρέας και στο τέλος τα "έφτιαξε" με τον κολλητό του Παπακαλιάτη και το έκρυβαν.Αλλά ήταν αρκετά κιλά βαρύτερη τότε :p

Υποθέσεις κάνω βέβαια.

Ο Θέμος το παράκανε αυτή τη φορά :mad:

Τι λες τώρα! Αυτή η χαζούλα που μιλούσε με τον πιτσιρικά μέσω νετ και μετά βρεθήκαν σε μπλάιντ ντέητ στο στέκι τους? λολ! Όντως εμφανώς αδυνατισμένη την είδα, γενικώς έλεγε το κορίτσι... :rolleyes:

Όσο για το Θέμο δεν το παράκανε καθόλου :p :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 667
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά αυτή ήταν ε; Αγνώριστη μετά τη δίαιτα :p

Αλλα δεν λέει τίποτα μπροστά στη Χριστίνα ;)

 

Το Ρώμα όμως τον υπερασπίστηκε για τη σειρά του που είναι ίδιο με γνωστή ταινία -κοινώς ό,τι μας συμφέρει ;)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι κι η Χριστίνα απλά στη συγκεκριμένη σειρά παίζει το ρόλο του μεγαλύτερου χάννου στην επικράτεια, με το παρδόν :D ενώ την Βάλια την έκοψα χαλαρό κι έξυπνο γκομενάκι :p

Καλά ο Ρώμας όντως πήρε το Σοκολά και το'κανε ελληνική σειρά, για την υπεράσπιση που λες, δεν πρόσεχα πολύ τους διαλόγους να σου πω την αλήθεια, μόνο τα βίντεο έβλεπα. Αλλά δε νομίζω να τον υπερασπίστηκε πολύ, χαβαλέ κάναν με το θέμα, άλλωστε στο τέλος του βγαλε και το καλάθι ο Ρώμας με τις Σοκολά-τες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πέρα από το γεγονός ότι η Χριστίνα είναι πιο όμορφη,η Βάλια θα τα φάει τα μούτρα της γιατί ο Φιλιππάκος θέλει άλλη :p

 

Ο Ρώμας όμως έβγαλε επιχειρήματα για να μας πείσει πως η ιδέα τους ήρθε ξαφνικά,αλλά ας πείσει πρώτα τον εαυτό του :p

 

Τα χω πει τόσες φορές..σιγά μην χρειάζεται να δεις ταινίες συγκεκριμένες για να σκεφτεις π.χ. σκηνές φυλακής..πάνω-κάτω όλα τα στόρυ ίδια είναι και αναγκαστικά..Σε λίγο θα μας πουν και ότι η Υδρα είναι copy paste :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω πως όταν βλέπω σκηνές απ'το Κλείσε τα Μάτια μου'ρχονται συνεχώς διάφορες αμερικανιές στο μυαλό ενώ πχ σήμερα που δα τη Λένη δε μου'ρθε καμία... :p Όπως δε μου'ρθε και κανένα τραγούδι στο νου επειδή η Παπαοικονόμου εκτός από πρωτότυπο σενάριο έφτιαξε και πρωτότυπο σάουντρακ :happy:

Αλλά ντάξει, εγώ προσωπικά τον Παπακαλιά τον κράζω για το χαβαλέ της φάσης, αφού κατά τ'αλλα και μου αρέσει πολύ ότι κάνει και παραδέχομαι ότι από πλευράς ποιότητας είναι πολύ καλός. Ως εκεί όμως, δεν είναι ανάγκη πχ να καυχιέται για την πρωτοτυπία του... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει καυχηθεί ποτέ για την πρωτοτυπία του!

Δεν ξέρω την υπόθεση της Λένης αλλά αν ψάξεις,κάτι θα βρεις :p

Αλλά το θέμα δεν είναι ποιος θα ναι πιο πρωτότυπος,δεν κάνουμε διαγωνισμό,αλλά το ποιος κάνει καλύτερα τη δουλεία του ;)

 

Για τη μουσική δεν καταλαβαίνω γιατί σε χαλάει,εμένα ένα από τα πράγματα που με τραβάνε στις σειρές του είναι η μουσική επένδυση γιατί είναι συνήθως αγαπημένα μου κομμάτια.Ακόμα θυμάμαι σκηνές με U2 - With or without you και Elvis Costello - I want you :o

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έχει καυχηθεί, αλλά ότι δεν τον παίρνει να το κάνει :p Κι όντως δεν κάνουμε κανένα διαγωνισμό, απλά πχ βλέπεις μέσα από κάθε σειρά πόσο κόπιασε ο δημιουργός της, πχ ο Παπακαλιάς μάλλον δεν το ζόρισε και πολύ το μυαλουδάκι του για να φτιάξει τη σειρά του. Απ'την άλλη βέβαια, αυτό ίσως είναι και μαγκιά του. Κατά τ'αλλα αν εξαιρέσουμε το γεγονός πως δεν πληρώνει ευρώ για τα κομμάτια που παίζει κι ούτε καν τ'αναγράφει στους τίτλους τέλους και γω τα γουστάρω πολύ. Χίλιες φορές ν'ακούω Κοστέλο και Κλιντ Μανσέλ απ'το "τρέχει τρέχει τρέχει το νερό..." :o
Link to comment
Share on other sites

kamia penia tha valei?

me tosa pou exei pathei, standar stin seira ton kovo na antigrafei se ligo foskolo-kourkoulo kai na vazei to "vrexei fotia sti strata mou". gymnos fysika apo tin mesi kai pano kai me to tsigaro sto stoma.

ton pernei na klapsei gia tin katantia tou e?i na katantisei ligo akoma? :P

Link to comment
Share on other sites

Τι παίχτηκε χθές και έβαλαν πάλι το προηγούμενο επεισόδιο? Για να το εμπεδώσουμε καλύτερα? Δεν χρειάζεται.. :p
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Angeldust

 

Τι παίχτηκε χθές και έβαλαν πάλι το προηγούμενο επεισόδιο? Για να το εμπεδώσουμε καλύτερα? Δεν χρειάζεται.. :p

 

 

Και μέχρι την τελευταία στιγμή δεν είχαν αναφέρει ότι πρόκειται για επανάληψη. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ariadgr

 

Και μέχρι την τελευταία στιγμή δεν είχαν αναφέρει ότι πρόκειται για επανάληψη. :angry:

 

 

Για κάποιον που βλέπει τη σειρά δεν ήταν δύσκολο να το καταλάβει, οι σκηνές της διαφήμισης ήταν από το προηγούμενο επεισόδιο. Αλλά και ο Αντ1 χθες επαναλήψεις είχε, τουλάχιστον οι στάβλοι ήταν σε επανάληψη. Επίσης και σήμερα όλες οι σειρές του mega είναι σε επανάληψη.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Re paidia xerete mipws poio einai to kommati sto teleytaio epeisodio (ekei pou zalistike kai epese o pakaliatis). Oi stixoi pane sthn arxh "i wish iwas a nuclear bomb....." kapws etsi.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pan82

 

Αλλά και ο Αντ1 χθες επαναλήψεις είχε, τουλάχιστον οι στάβλοι ήταν σε επανάληψη. Επίσης και σήμερα όλες οι σειρές του mega είναι σε επανάληψη.

 

 

Προφανώς λόγω 28ης Οκτωβρίου δε θέλησαν να βάλουν νέα επεισόδια ;)

 

 

Analyzer : Λάθος φορουμ :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Analyzer

 

Re paidia xerete mipws poio einai to kommati sto teleytaio epeisodio (ekei pou zalistike kai epese o pakaliatis). Oi stixoi pane sthn arxh "i wish iwas a nuclear bomb....." kapws etsi.

 

Αν δεν κάνω λάθος είναι το Wishlist των Pearl Jam

Με κάθε επιφύλαξη......

If you can't change the world, change yourself, but if you can't change yourself then change the world
Link to comment
Share on other sites

5 ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΛΙΡΩΝ ΚΥΠΡΟΥ ( 3 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ).

 

 

Τι λε ρε παιδί μου....τοσο πολύ ανέβηκε η λίρα :p

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Mία είδηση που διάβασα στο satleo, σχετικά με το "Κλείσε τα μάτια":

 

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 31 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ "ESPRESSO" ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΤΟ MEGA ΚΥΠΡΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΜΙΑ ΣΚΗΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ "ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ" ΟΠΟΥ ΔΥΟ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΔΥΟ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΥΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΦΙΛΙΟΥΝΤΑΙ . ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΔΗΓΗΘΗΚΕ ΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΠΙΘΑΝΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ΚΥΠΡΟΥ 5 ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΛΙΡΩΝ ΚΥΠΡΟΥ ( 3 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ).

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Eida tis proalles to diafimistiko gia to kainourio epeisodio.....ton rwtaei o giatros "apwleia varous"? wx wx wx kapou paei to myalo mou....tha vrei o tyflos to fws tou kai meta tha to xontrynei o papakalia gia parth tou (tha doume kai ligo Philadelfia me Tom Hanks mou fainete!).... to piasate to yponooumeno etsi?? ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου διαφωτιστικό το διαφημιστικό για το σημερινό επεισόδιο :confused:

 

Πάντως ελπίζω μη μας ξενερώσει με την ασθένεια του ..

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Απ'το Τιβί Έθνος:

1.Τ'αποτελέσματα των εξετάσεων του Παπακαλιά είναι ιδιαίτερα ανησυχητικά (κι εις ανώτερα :p :happy: ). Η κατάστασή του συνεχώς επιδεινώνεται αλλά αποφασίζει να μην πει τίποτα σε κανέναν.

2.Επιστρέφει ο πρώην γκόμενος του γκέη μπρο Παύλου της Χριστίνας και φέρνει πάλι τα πάνω-κάτω στη ζωή του (αναθεματισμένος έρωτας). Εντωμεταξύ, ο Παύλος είχε ήδη προλάβει να χωρίσει το πρόσφατο κελεπούρι του κι ενώ στην προσπάθεια του να βρει ένα νέο, βάζει αγγελία, στη ζωή του έρχεται μια... γυναίκα (αμφιφυλόφιλος έρωτας).

3.Ο Στέφανος κάνει πρόταση γάμου στην Άννα (ενώ είναι χωρισμένοι) και της λέει πως ίσως τελικά να κάνει την επέμβαση ώστε να ξαναβρεί το φως του (ο τυφλός λογικεύτηκε). Η Άννα πάλι, όταν ένα βράδυ μαθαίνει πως η Χριστίνα έχει κλείσει ραντεβού με κάποιον, αποφασίζει να το χαλάσει με τη βοήθεια του... του... του... γράφω-το-σενάριο-και-φαίνεται Παπακαλιάαααααααααααααα :p :lol: :happy:

Link to comment
Share on other sites

Oh! Συναρπαστικές εξελίξεις δλδ. :rolleyes:

 

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

2.Επιστρέφει ο πρώην γκόμενος του γκέη μπρο Παύλου της Χριστίνας και φέρνει πάλι τα πάνω-κάτω στη ζωή του (αναθεματισμένος έρωτας).

Αυτό δεν το πιασα όμως. Ο γκόμενος του Παύλου εμφανίζεται, η Χριστίνα τι ρόλο βαράει; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

Αυτό δεν το πιασα όμως. Ο γκόμενος του Παύλου εμφανίζεται, η Χριστίνα τι ρόλο βαράει; :worry:

Στο συγκεκριμένο στόρι (2), κανένα απολύτως, εγώ απλά χρεώνομαι τη λάθος διατύπωση :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Στο συγκεκριμένο στόρι (2), κανένα απολύτως, εγώ απλά χρεώνομαι τη λάθος διατύπωση :o

 

 

H Χριστίνα εμφανίζεται στην πρόταση για να υποδηλώσει ποιας αδερφός είναι ο Παύλος ;)

 

Πάντως λίγο βαρετά μου φάνηκαν όλα αυτά.. ελπίζω να μην το παρακάνει με την ασθένεια και να κάνει καμία αντιγραφή για να μη βαρεθούμε :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nelly

 

H Χριστίνα εμφανίζεται στην πρόταση για να υποδηλώσει ποιας αδερφός είναι ο Παύλος ;)

 

Πάντως λίγο βαρετά μου φάνηκαν όλα αυτά.. ελπίζω να μην το παρακάνει με την ασθένεια και να κάνει καμία αντιγραφή για να μη βαρεθούμε :p

 

Α, οκ. Δεν πρόσεξα το "μπρο" :o

It was my fault. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Απ'το Τιβί Έθνος:

1.Τ'αποτελέσματα των εξετάσεων του Παπακαλιά είναι ιδιαίτερα ανησυχητικά (κι εις ανώτερα :p :happy: ). Η κατάστασή του συνεχώς επιδεινώνεται αλλά αποφασίζει να μην πει τίποτα σε κανέναν.

2.Επιστρέφει ο πρώην γκόμενος του γκέη μπρο Παύλου της Χριστίνας και φέρνει πάλι τα πάνω-κάτω στη ζωή του (αναθεματισμένος έρωτας). Εντωμεταξύ, ο Παύλος είχε ήδη προλάβει να χωρίσει το πρόσφατο κελεπούρι του κι ενώ στην προσπάθεια του να βρει ένα νέο, βάζει αγγελία, στη ζωή του έρχεται μια... γυναίκα (αμφιφυλόφιλος έρωτας).

3.Ο Στέφανος κάνει πρόταση γάμου στην Άννα (ενώ είναι χωρισμένοι) και της λέει πως ίσως τελικά να κάνει την επέμβαση ώστε να ξαναβρεί το φως του (ο τυφλός λογικεύτηκε). Η Άννα πάλι, όταν ένα βράδυ μαθαίνει πως η Χριστίνα έχει κλείσει ραντεβού με κάποιον, αποφασίζει να το χαλάσει με τη βοήθεια του... του... του... γράφω-το-σενάριο-και-φαίνεται Παπακαλιάαααααααααααααα :p :lol: :happy:

 

 

 

Βάλε και καμιά προειδοποίηση ότι ακολουθούν SPOILERS :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...