Jump to content

Rap vs. Metal


DENIOR
 Κοινοποίηση

Poia mousiki akoute kai giati?  

229 members have voted

  1. 1. Poia mousiki akoute kai giati?

    • RAP
      61
    • METAL
      119
    • Kai oi dio kales einai
      21
    • RAP and METAL suck
      28


Recommended Posts

Τη βρίσκετε με βρισιές δλδ ε?

Ε κάποιοι άλλοι με μαστίγια, τυχεροί είστε!

Πρεπεί να κατέβηκα από άλλον πλανήτη για να μην τρωω στη μάπα τις αηδίες αυτές? :alien:

Τώρα φίλε μου, ξέρεις τι ήταν το 70 η rap?

Και να φανταστείς ότι οι Metallica ('80) είναι το έκτο (αν θυμάμαι καλά) πιο επιτυχημένο συγκρότημα. Δες πωλήσεις (όχι, δεν κρίνω με αριθμούς όπως μερικοι-μερικοι), στίχους κλπ

Πάρε και άλλες κλασσικές μπάντες και μελέτα τες, θα δεις ότι αυτοι που ακούς εσύ είναι κακομαθημένα παιδάκια και τίποτα παραπάνω. (θα γουσταρα να στα πω στα ίσα για τα παιδιά αυτα, αλλά φοβάμαι μη φάω κανα ban...)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (15 Νοέ. 2004 , 00:21)

 

Εγω δεν εχω μουσικη παιδεια, εσυ δεν εχεις παιδεια γενικως... :eek:

 

Σου ειπα εγω πως η rap ειναι σκληρη; H αληθεια που βγαινει μεσα απο τα τραγουδια ειναι σκληρη... ;)

 

Επειδη αυτος ο Tony παιζει με κομμενα δαχτυλα σημαινει πως πρεπει να τον ακουω; Υπαρχουν πολυ πιο αξιολογα ατομα με ειδικες αναγκες αν θες να το παμε ετσι που δεν παιζουν μια κιθαρα με κομμενα δαχτυλα αλλα κολυμπουν χωρις χερια η ποδια πιο γρηγορα και απο εσενα ας πουμε! Ποιον θες να σεβαστω περισσοτερο; Δεν με συγκινει καθολου που παιζει με κομμενα δαχτυλα! :whistle:

 

Και τελος ποιος σου ειπε οτι το MTV μας σερβιρει κατι; Εγω απο μονος μου δεν το κατεκρινα; :blink:

 

Τώρα για αναπηρίες θα μιλήσουμε???

Αυτός ο Tony δημιούργησε την metal και αξίζει respect από όλους.

Εγώ δηλαδή σαν μεταλάς ποιον να σεβαστώ απο την rap? :whistle:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω μουσικη παιδεια, εσυ δεν εχεις παιδεια γενικως...
για εξήγα στο λαό, γιατι δεν έω παιδεία? :p
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εισαι τοσο κολλημενος με τις βρισιες; Απο τη μια λες πως δεν σε πειραζουν και απο την αλλη λες πως σε χαλανε... :blink:

 

Και σου ξαναλεω: Αυτο που ξεχωριζει την rap δεν ειναι οι βρισιες αλλα οι αληθειες της και τα μηνυματα της! Τωρα αν δεν θες να το καταλαβεις προβλημα σου... :o

 

To ποιο ειναι πιο παλιο ειδος δεν σημαινει και ποιο ειναι πιο καλο... :whistle:

 

Τον χαρακτηρισμο ''κακομαθημενα παιδακια'' δεν τον σχολιαζω. Μονο ατομα σαν και εσας θα ελεγαν κατι τετοια... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit (14 Νοέ. 2004 , 22:31)

 

Τώρα για αναπηρίες θα μιλήσουμε???

Αυτός ο Tony δημιούργησε την metal και αξίζει respect από όλους.

Εγώ δηλαδή σαν μεταλάς ποιον να σεβαστώ απο την rap? :whistle:

 

Δεν σου ζητησε κανενας σεβασμο... :mad:
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit (14 Νοέ. 2004 , 22:33)

 

για εξήγα στο λαό, γιατι δεν έω παιδεία? :p

 

Γιατι αν ειχες παιδεια δεν θα εβριζες κατι που δεν ξερεις... :o

 

Εσυ ολο επιτηθεσαι στην rap ενω εγω μονο αμυνομαι για χαρη της rap αφου δεν ξερω απο metal για να την βρισω! ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit (15 Νοέ. 2004 , 00:28)

 

Τη βρίσκετε με βρισιές δλδ ε?

 

Δεν καταλαβαινεις ε?

Τοσες σελιδες εξηγουμε οτι το νοημα της σοβαρης ραπ δεν ειναι οι βρισιες

το καταλαβες??

 

 

Πρεπεί να κατέβηκα από άλλον πλανήτη για να μην τρωω στη μάπα τις αηδίες αυτες

 

οχι αλλα πρεπει να κατεβηκες απο αλλο πλανητη για να πιστευεις οτι σοβαρη ραπ ειναι αυτη που παιζει το MTV . Εκει πηγαινε το σχολιο :rolleyes:

 

Κατι ακομα... εγω ποτε ειπα οτι η μεταλ ειναι αηδια? ε? το μονο που ειαπ ειναι οτι προσωπικα τη βρισκω αισχρη αλλα σεβομαι οτι σε καποιους αρεσει.

Εσυ γιατι χαρακτηριζεις και κρινεις τη ραπ :mad:

 

Τώρα φίλε μου, ξέρεις τι ήταν το 70 η rap?

Και να φανταστείς ότι οι Metallica ('80) είναι το έκτο (αν θυμάμαι καλά) πιο επιτυχημένο συγκρότημα. Δες πωλήσεις (όχι, δεν κρίνω με αριθμούς όπως μερικοι-μερικοι), στίχους κλπ

 

Και η ραπ γεννηθηκε το 80. Τι να πει? με σειρα παλαιοτητας θα το παμε?

δηλαδη η κορυφαια μουσικη ειναι η παλιοτερη?

Οκ , ευχαριστω που μου ανοιξες τα ματια :rolleyes:

 

Πάρε και άλλες κλασσικές μπάντες και μελέτα τες, θα δεις ότι αυτοι που ακούς εσύ είναι κακομαθημένα παιδάκια και τίποτα παραπάνω. (θα γουσταρα να στα πω στα ίσα για τα παιδιά αυτα, αλλά φοβάμαι μη φάω κανα ban...)

 

Κακομαθημενα παιδακια??????

 

Συγγνωμη αλλα δεν μπορεις να φανταστεις το τι εχουν περασει ΠΟΛΛΑ μελη ραπ συγκροτηματων....

Hint:και δε μιλαω για τον eminem που του ρεει το χρημα απο παντου

Link to comment
Share on other sites

Η Rap μπορεί να ξεκίνησε από το 80 όμως η Rock από πολύ πιο παλιά!!!Σε καμία περίπτωση δεν θα συγκρίνουμε μουσικές σε σχέση με τα χρόνια τους, απλά αυτό που σου λέει είναι ότι υπάρχουν τραγούδια Rock του 70 που ακούγονται ακόμα και σήμερα από όλους ενώ δεν υπάρχει ούτε ένα Rap κομμάτι τόσο παλιό το οποίο ν' ακούγεται από όλους και να γίνεται μαζικά αποδεκτό!!!

 

Καλά κάνεις και κατακρίνεις την Metal με τα προσωπικά σου δεδομένα εφ' όσον όπως λες και ο ίδιος σέβεσαι το ότι αρέσει σε κάποιους!!!Είναι πάρα πολύ σωστό αυτό που κάνεις, άλλωστε για αυτόν τον λόγω πιστεύω ότι ανοίχτηκε αυτό το thread για να πει ο καθένας προσωπικά γιατί του αρέσει η μία ή η άλλη μουσική, ή ακόμα και αν δεν τους αρέσει καμία και βέβαια αν τους αρέσουν και οι δύο!!!

 

Τώρα για το τι πέρασαν διάφορα μέλη συγκροτημάτων, πρώτον επειδή όπως έχω πει επανηλειμένος άκουγα hip hop οπότε δεν μιλάω τυχαία πιστεύω ότι όλαείναι θέμα marketing γιατί πουλάνε αυτά τα οποία "πέρασαν", και να σου πω ότι πολλά μέλη από Rock σχήματα έχουν περάσει τα ίδια και χειρότερα όμως δεν το κάναν θέμα σε κανένα τραγούδι τους για να πουλήσουν!!!όΜως επειδή σίγουρα μερικοί από αυτούς τους Rappers τα έχουν όντως περάσει δεν έχασαν την ευκαιρία να τα κάνουν και λεφτά κάνοντας Rap τραγούδια, και στην τελική όλααυτά που πέρασαν στην ζωή τους ήταν καθαρά δική τους επιλογή και δεν μας αφορά ως ακροατές :D

 

Πάντα φιλικά εννοείται :) :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω πει τόσες φορές ότι είναι ηλίθιο να τσακώνεστε για τη μουσική. Οι περισσότεροι που απαντήσατε στην προηγούμενη σελίδα κινήστε στα όρια των ΟΠΧ με προσβολές σε άλλα μέλη. Είναι η τελευταία προειδοποιήση πριν το κλείδωμα του θέματος...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

@rigasnic: Εγώ προτείνω να κλειδωθεί ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, από την αρχή ήταν ανούσιο.

 

@tax_opari91, Woca: Θα με θυμηθείτε σε λίγα χρόνια...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστηκά ήταν δημοσκόπηση για ποιάν από τις δύο μουσικές προτιμούν τα μέλη και κατέληξε σε καυγά...Πιστεύω ότι το thread έχει χάσει την ουσία του οπότε ίσως και να πρέπει να κλειδωθεί!!

 

Υ.Γ.: Δε λέω συμμετείχα κι εγώ σε αυτούς τους διαξιφισμούς, όμως όταν κάποιος σου λέει κάποια πράγματα τα οποία δεν συμφωνούν με τα πιστεύω σου, πρέπει να δώσεις και την δική σου εκδοχή :p :D

Link to comment
Share on other sites

Καλά ακόμα δεν βαρεθήκατε;

Συμφωνώ και εγώ με το να κλειδωθεί το θέμα!

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλήστε. Δεν μας ρώτησε ο rigasnic αν συμφωνούμε ή όχι.

 

Μπορεί κάποιος να θέλει να κάνει κάποιο εποικοδομητικο σχόλιο.

Όπως το δικό μου. :P

 

METAL ROX.!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Epeidh den mou aresoun oi metallades.

Pshfizw rap.

Oxi oti akouw kiolas.

Sony Ericsson :love:

:shoot:Nokia:whip:

 

:cry: :...Δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο με πλήγωσες εκείνη την ημέρα...: :cry:

Link to comment
Share on other sites

RAGEZER giati theleis toso entona na kleidothei to thread?Sigrinoume kai antiparathetoume tis apopseis mas.Ola auta epitrepontai...

Alhtheia akousate to kainourgio cd tou EMINEM?Amfivallo an mporei esto kai enas metal kallitexnis na sinthesei tetoia iperoxi mousiki....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (20 Νοέ. 2004 , 14:58)

 

RAGEZER giati theleis toso entona na kleidothei to thread?Sigrinoume kai antiparathetoume tis apopseis mas.Ola auta epitrepontai...

Alhtheia akousate to kainourgio cd tou EMINEM?Amfivallo an mporei esto kai enas metal kallitexnis na sinthesei tetoia iperoxi mousiki....

 

έλεος πια ρε φίλε, απορώ τι συνθέτει ο έμινεμ και έχεις τρελαθεί.

Το πιο μέτριο μέταλ συγκροτημα έχει καλύτερη μουσική απο αυτόν.

ΕΛΕΟΣ :alien:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit (20 Νοέ. 2004 , 21:34)

 

έλεος πια ρε φίλε, απορώ τι συνθέτει ο έμινεμ και έχεις τρελαθεί.

Το πιο μέτριο μέταλ συγκροτημα έχει καλύτερη μουσική απο αυτόν.

ΕΛΕΟΣ :alien:

 

Η πρωτη και μπορει και η τελευταια φορα που συμφωνω μαζι σου στον τομεα της μουσικης... ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (20 Νοέ. 2004 , 23:37)

 

Η πρωτη και μπορει και η τελευταια φορα που συμφωνω μαζι σου στον τομεα της μουσικης... ;)

 

:p :p :p

Ε μην το λες δεν έχουμε και τίποτα να χωρίσουμε :o

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (20 Νοέ. 2004 , 23:42)

 

Γι' αυτο ακριβως τον λογο λεω στον τομεα της μουσικης... ;)

 

:) :p
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (20 Νοέ. 2004 , 12:58)

 

Amfivallo an mporei esto kai enas metal kallitexnis na sinthesei tetoia iperoxi mousiki....

 

 

:confused: η μπεζαντάκου καλύτερα τραγούδια βγάζει :blink:

ρε μήπως ο Vasco da Gama ήταν ο εμινεμ ?????? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Oups to eixa ksexasei oti pote den tha mporousate na krinete antikeimenika ton kalitero rapper ;) .Toulaxiston iparxoun kai 1,2 ekatommiria anthropoi pou agorasan kiolas to ENCORE... :)

Ena prama den mporo na katalavo.Giati se kanena ma kanena chart den iparxei esto kai ena metal tragoudi se ipsili thesi?Giati rap tragoudia vriskontai panta se ola ta charts?Giati tosoi ligoi ektimoun tin metal?Mipos epeidi i rap einai poli kaliteri mousiki :cry: ?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...