Jump to content

Rap vs. Metal


DENIOR
 Κοινοποίηση

Poia mousiki akoute kai giati?  

229 members have voted

  1. 1. Poia mousiki akoute kai giati?

    • RAP
      61
    • METAL
      119
    • Kai oi dio kales einai
      21
    • RAP and METAL suck
      28


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (12 Νοέ. 2004 , 02:04)

 

Σωστός. Ειδικά κάποιο συγκεκριμένοι rappers...Αν έχουν τόσο μεγάλες κοινωνικές ανησυχίες, να βγαίνουν και να τραγουδάνε τσάμπα και να διαθέτουν τα τραγούδια τους στο νετ.

 

 

Πέστα πέστα :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

είναι πού σωστό αυτό που λέτε, αλλά να πω για άλλη μια φορά οτί υπάρχουν και τέτοιοι rappers...και ξένοι καθώς και έλληνες!!!Βέβαια έχω χάσει την επαφή μου γιατί σταμάτησα ν' ασχολούμε με αυτήν την μουσική σκηνή και προτίμισα να αφιερωθώ σε ολόκληρη την rock & metal σκηνή...αλλά τότε υπήρχε ο Tony Touch ο οποίος ήταν Underground rapper που διακινούσε τα κομμάτια του χέρι-χέρι και μέσω Internet!!!Επίσης υπάρχει ο Εισβολέας ο οποίος βγάζει ολόκληρα CDs μέσω του Internet ενώ έχει συμβόλαιο με δισκογραφική...και πέρα από αυτό πρόσφατα κυκλοφόρησε ένα CD με το περιοδικό MAX Power στο οποίο έχει κομμάτια του Εισβολέα για άλλη μια φορά δωρεάν!!!

 

Πιστεύω ότι σε σε όλες τις μουσικές σκηνές υπάρχουν και οι καλοί και οι κακοί!!!Επίσης δεν δέχομαι ο Eminem να "τραγουδάει" για προβλήματα μαύρων από την στιγμή που δεν τα έζησε ποτέ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως τον τελευταίο καιρό επειδή το Hip hop έγινε μόδα όλοι προσπαθούν και καλά να κάνουν το rap τρόπο ζωής!!!Τώρα βέβαια θα μου πείς ότι εσύ μπορεί να το είχες κάνει πρίν γίνει μόδα!!!Και πάλι όμως στην Ελλάδα κανείς δεν το έχει κάνει τρόπο ζωής όσο και να το πιστεύει μέσα του!!!Απλά όλοι ζουν με την ψευδαίσθηση!!!

 

Τις τελευταίες μέρες που άκουγα Hip hop οι ΑΓ είχαν βγάλει ένα τραγούδι το οποίο σε κάποιο σημείο έλεγε "...Δυστηχώς είναα μόδα στα μάτια σόδα και να καίγονται..."

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (12 Νοέ. 2004 , 02:04)

 

Σωστός. Ειδικά κάποιο συγκεκριμένοι rappers...Αν έχουν τόσο μεγάλες κοινωνικές ανησυχίες, να βγαίνουν και να τραγουδάνε τσάμπα και να διαθέτουν τα τραγούδια τους στο νετ.

 

 

Το κανουνε ηδη οι ΒΠεις και αρκετα αλλα συγκροτηματα. Το λενε Underground ;) Oι ΒΠεις τα 2 (παρα πολυ καλα) CD τα προσφερουν εντελως δωρεαν (Το Αθανατο και Το Αξεχαστο) :cool: Πηγαιντε στο Hip-Hop.gr στο section underground κια θα δειτε οτι ειναι πολλοι αυτοι...

 

 

Και DENIOR, σου χω πει οτι σου ειπα οτι ειχα να σου πω μερικες σελιδες πριν, απο κει και περα δεν εχω τπτ αλλο να σ πω , και δε με νοιαζει τι πιστευεισ και τι οχι. :geek:

 

Ας μη επαναλαμβανουμε συνεχεια τα ιδια οκ?

 

Think What you Think :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91 (13 Νοέ. 2004 , 12:51)

 

Το κανουνε ηδη οι ΒΠεις και αρκετα αλλα συγκροτηματα. Το λενε Underground ;) Oι ΒΠεις τα 2 (παρα πολυ καλα) CD τα προσφερουν εντελως δωρεαν (Το Αθανατο και Το Αξεχαστο) :cool: Πηγαιντε στο Hip-Hop.gr στο section underground κια θα δειτε οτι ειναι πολλοι αυτοι...

 

 

Και DENIOR, σου χω πει οτι σου ειπα οτι ειχα να σου πω μερικες σελιδες πριν, απο κει και περα δεν εχω τπτ αλλο να σ πω , και δε με νοιαζει τι πιστευεισ και τι οχι. :geek:

 

Ας μη επαναλαμβανουμε συνεχεια τα ιδια οκ?

 

Think What you Think :rolleyes:

 

 

Όπως είπα κι εγώ πιο πάνω, υπάρχουν σίγουρα πολλοί underground rappers και μάλιστα πολλοί Έλληνες!!!Οι περισσότεροι από αυτούς, (Δεν μιλάω για ΒΠεις) άμα τους δωθεί η ευκαιρία να κάνουν συμβόλαιο και να ηχογραφήσουν τον δίσκο θα το κάνουν, και μάλιστα θα το πουλάν και ακριβά!!!Άκου λίγο και το κομμάτι "Θα 'θελα να 'μουν MC" από UNR και πέρα από αυτό άντε οι Έλληνες δεν είναι έτσι κι αλλιός τόσο γνωστοί στο εξωτερικό, για να μην πω καθόλου...Οι ξένοι που πουλάνε χιλιάδες δίσκους παγκοσμίος γιατί δεν το κάνουν???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (13 Νοέ. 2004 , 15:25)

 

Όπως είπα κι εγώ πιο πάνω, υπάρχουν σίγουρα πολλοί underground rappers και μάλιστα πολλοί Έλληνες!!!Οι περισσότεροι από αυτούς, (Δεν μιλάω για ΒΠεις) άμα τους δωθεί η ευκαιρία να κάνουν συμβόλαιο και να ηχογραφήσουν τον δίσκο θα το κάνουν, και μάλιστα θα το πουλάν και ακριβά!!!Άκου λίγο και το κομμάτι "Θα 'θελα να 'μουν MC" από UNR και πέρα από αυτό άντε οι Έλληνες δεν είναι έτσι κι αλλιός τόσο γνωστοί στο εξωτερικό, για να μην πω καθόλου...Οι ξένοι που πουλάνε χιλιάδες δίσκους παγκοσμίος γιατί δεν το κάνουν???

 

 

Σε διαβεβαιω οτι το Θα θελα να μουνα MC (να χωνω ριμες για την πεινα ) ΕΙναι ενα απο τα αγαπημενα μ κομματια.

 

Βεβαια ειναι αποδεκτο να πουλιουνται τα σιντι , καπως πρεπει να ζησουν κ οι MCs αλλα οχι να γινονται ολα για τα λεφτα

 

ΠΧ η επομενη δουλεια των ΒΠεις (Με τιτλο "Για τους Οπαδους") θα πωλειται , και αυτο κατα τη γνωμη μου ειναι τελειως αποδεκτο , αφου τσο καιρω μας διναν τα 3 καταπληκτικα CD τους Δωρεαν!

Link to comment
Share on other sites

Ναι να πωλούνται δεν λέω το αντίθετο άμα ήταν έτσι θα έλεγα να μην τα πουλάει κανείς καλλιτέχνης τα CD του και να μας τα δίνουν όλα τζαμπέ!!!Είναι αδιανόητο αυτό όμως να μην λένε ότι το κάνουν μόνο και μόνο για να ενημερώσουν τον κόσμο για τα κοινωνικά προβλήματα κλπ, αν ήταν έτσι θα κάναν ότι και οι Rage Against The Machine, οι οποίοι σε κάθε δισκάκι τους....σε κάθε DVD σε κάθε Video Clip δίνουν λογαριασμούς τραπεζών...διευθύνσεις κλπ για να βοηθήσουν την φυλή των Zapatistas, και εκτός αυτού πολλά έσωδα από πωλήσεις και συναυλίες τους έχουν διατηθεί για την βοήθεια των Zapatistas αλλά και για γενικότερους φιλανθρωπικούς σκοπούς!!!Έγω δεν είδα κανέναν rapper στο CD του δίπλα από τις χρυσές αλυσίδες και τα τεράστια χρυσα δαχτυλίδια να λέει έστω και με μικρά γράμματα έναν τραπεζικό λογαριασμό στον οποίο όποιος θέλει μπορεί να καταθέσει κάποιο πόσο για κάποιο σκοπό π.χ. για να βοηθήσει τους φτωχούς μαύρους, που όπως λέτε μέσα από το Rap μας μιλούν για τις δυσκολίες!!!!Μιλούν για τις δυσκολίες και για τους φώνους στα Ghetto μόνο και μόνο για να πουλήσουν όπως και οι ταινίες με πιστολίδι και βία πουλάνε...

 

Αυτά πιστεύω εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91 (13 Νοέ. 2004 , 10:51)

 

Το κανουνε ηδη οι ΒΠεις και αρκετα αλλα συγκροτηματα. Το λενε Underground ;) Oι ΒΠεις τα 2 (παρα πολυ καλα) CD τα προσφερουν εντελως δωρεαν (Το Αθανατο και Το Αξεχαστο) :cool: Πηγαιντε στο Hip-Hop.gr στο section underground κια θα δειτε οτι ειναι πολλοι αυτοι...

 

 

Και DENIOR, σου χω πει οτι σου ειπα οτι ειχα να σου πω μερικες σελιδες πριν, απο κει και περα δεν εχω τπτ αλλο να σ πω , και δε με νοιαζει τι πιστευεισ και τι οχι. :geek:

 

Ας μη επαναλαμβανουμε συνεχεια τα ιδια οκ?

 

Think What you Think :rolleyes:

 

 

Σίγουρα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, αλλά να μην μας λένε και μερικοί ότι ο Eminem τραγουδά καθαρά και μόνο από κοινωνικό προβληματισμό...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί άραγε να το κάνει???Γιατί θέλει όλους να τους προβληματίσει και για να μην βγάλει σε καμία περίπτωση λεφτά :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (13 Νοέ. 2004 , 20:50)

Γιατί άραγε να το κάνει???Γιατί θέλει όλους να τους προβληματίσει και για να μην βγάλει σε καμία περίπτωση λεφτά :p

 

Εμ πως :p

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις βαρεθηκα να διαβαζω τα κομπλεξικα και ασχετα μηνυματα σας! :eek:

 

Ας αρχισω πρωτα με αυτους που το παιζουν rappers:

DENIOR, teorizo κ.λπ. εχετε πιασει ποτε στο χερι σας spray να κανετε graffiti και να σας κυνηγησει η αστυνομια; Εχετε σπασει ποτε κανενα κοκκαλο κανοντας flair η windmill σε καποιo party; Εχετε ακουμπησει ποτε δισκο την ωρα που γυρναει σε ενα MK2; Τελικα εχετε πιασει ποτε μικροφωνο για να κανετε freestyle; :!:

 

OXI

 

Κανε κατι απο αυτα και μετα ελα να μου πεις για την HipHop κουλτουρα, τον τροπο ζωης, τον Eminem και τον 50Cent σου. Απο την στιγμη που αυτος που θελει να λεγεται rapper ακουγεται σε MAD, MTV, ραδιοφωνο κ.λπ. παυει να ειναι αυθεντικος rapper και γινεται εμπορικος! :mad:

 

Εχεις ακουσει ποτε σου κανενα Underground κομματι που ο rapper το βγαζει χωρις να πληρωνεται μονο και μονο για να περασει μερικα μηνυματα; :worry:

 

OXI

 

Και δεν σου λεω να ακουσεις ΖΝ γιατι ειναι οι πιο αισχροι στην σκηνη μας και γι' αυτο υπαρχει και τετοιο μισος σε εμας. Ακου FF.C, T.X.C, ΑΓ, Warriorz, και ολους τους underground που δεν χρειαζεται (και δεν εχουν την αναγκη) να τους αναφερω εδω για να τους μαθουν 5 μεταλλαδες και 2-3 ασχετοι rappers! :whistle:

 

Και ας συνεχισω με τους μεταλλαδες:

Οχι, μην περιμενετε να σας βρισω, ουτε να σας κραξω! Δικια σας ειναι η metal και καντε την οπως θελετε. Δεν με ενδιαφερει ουτε πως ντυνονται τα φρικια σας ουτε ποσες κιθαρες σπαει ενας κ@υλωμενος τραγουδιστης σας στην συναυλια του. ;)

 

Το μονο που εχω να πω ειναι πως δεν χρειαζεται να μαλωνουμε για το ποια ειναι καλυτερη μουσικη γιατι ολα αυτα ειναι υποκειμενικα. Οσα post και να κανω δεν προκειται ποτε οι metals να γινουν rappers ουτε οι rappers metals. :)

 

Η μουσικη αντιπροσωπευει τον καθεναν ξεχωριστα και οχι το συνολο. Το συνολο ας ακουσει pop! :o

 

Τελος προς το παρον... :)

 

ΥΓ. Respect to tax_opari91 προφανως...

ΥΓ2. Respect to Michalis_10!

ΥΓ3. Respect to Rock! (Και ο νοων νοειτω... ;) )

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

DENIOR, teorizo κ.λπ. εχετε πιασει ποτε στο χερι σας spray να κανετε graffiti και να σας κυνηγησει η αστυνομια; Εχετε σπασει ποτε κανενα κοκκαλο κανοντας flair η windmill σε καποιo party; Εχετε ακουμπησει ποτε δισκο την ωρα που γυρναει σε ενα MK2; Τελικα εχετε πιασει ποτε μικροφωνο για να κανετε freestyle;

Εσύ τα έχεις κάνει αυτά στα 14 σου?

Μπράβο...

 

Δεν με ενδιαφερει ουτε πως ντυνονται τα φρικια σας ουτε ποσες κιθαρες σπαει ενας κ@υλωμενος τραγουδιστης σας στην συναυλια του.

 

Χμ, θα σε ενδιέφερε να μάθεις πώς θα ήταν η σημερινή μουσική σκηνή αν δεν υπήρχαν τα "φρικιά" (έλεος ρε στο '70 ζείτε???)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (14 Νοέ. 2004 , 23:29)

 

Ρε σεις βαρεθηκα να διαβαζω τα κομπλεξικα και ασχετα μηνυματα σας!

 

Ας αρχισω πρωτα με αυτους που το παιζουν rappers:

DENIOR, teorizo κ.λπ. εχετε πιασει ποτε στο χερι σας spray να κανετε graffiti και να σας κυνηγησει η αστυνομια; Εχετε σπασει ποτε κανενα κοκκαλο κανοντας flair η windmill σε καποιo party; Εχετε ακουμπησει ποτε δισκο την ωρα που γυρναει σε ενα MK2; Τελικα εχετε πιασει ποτε μικροφωνο για να κανετε freestyle; :!:

 

OXI

 

 

Πολλα απ αυτα ισως μερικοι "hip-hopers" να μην ξερουνε τι ειναι καν :rolleyes:

 

Κανε κατι απο αυτα και μετα ελα να μου πεις για την HipHop κουλτουρα, τον τροπο ζωης, τον Eminem και τον 50Cent σου. Απο την στιγμη που αυτος που θελει να λεγεται rapper ακουγεται σε MAD, MTV, ραδιοφωνο κ.λπ. παυει να ειναι αυθεντικος rapper και γινεται εμπορικος!

 

 

Σωστος , Πλην ελαχιστων εξαιρεσεων (Βλεπε Ατλαντις 105,2)

 

 

Εχεις ακουσει ποτε σου κανενα Underground κομματι που ο rapper το βγαζει χωρις να πληρωνεται μονο και μονο για να περασει μερικα μηνυματα;

 

 

OXI

 

 

Μαλλον οχι.. :worry: γι αυτο πρεπει να ψαξετε το χιπ χοπ λιγο παραπανω...

 

 

Και δεν σου λεω να ακουσεις ΖΝ γιατι ειναι οι πιο αισχροι στην σκηνη μας και γι' αυτο υπαρχει και τετοιο μισος σε εμας. Ακου FF.C, T.X.C, ΑΓ, Warriorz, και ολους τους underground που δεν χρειαζεται (και δεν εχουν την αναγκη) να τους αναφερω εδω για να τους μαθουν 5 μεταλλαδες και 2-3 ασχετοι rappers!

 

 

Πραγματικα , οι ΖΝ ειναι πραγματικα ανουσιοι κ πολυ "πουλαω μουρη" αν και ολοι εχουμε περασει απο φαση που τους ακουγαμε.

 

FF.C, T.X.C, Στιχοιμα και ΒΠεις και μερικοι ακομα ειναι οι πραγματικα αξιοι :cool:

 

 

Και ας συνεχισω με τους μεταλλαδες:

Οχι, μην περιμενετε να σας βρισω, ουτε να σας κραξω! Δικια σας ειναι η metal και καντε την οπως θελετε. Δεν με ενδιαφερει ουτε πως ντυνονται τα φρικια σας ουτε ποσες κιθαρες σπαει ενας κ@υλωμενος τραγουδιστης σας στην συναυλια του.

 

Το μονο που εχω να πω ειναι πως δεν χρειαζεται να μαλωνουμε για το ποια ειναι καλυτερη μουσικη γιατι ολα αυτα ειναι υποκειμενικα. Οσα post και να κανω δεν προκειται ποτε οι metals να γινουν rappers ουτε οι rappers metals.

 

 

Πραγματι... αφου υπαρχουν ανθρωποι στους οποιους αρεσει αυτη η μουσικη δεν μπορουμε να σνομπαρουμε ... οπως εκανε ο ifrit για τη hip-hop :mad:

 

 

Η μουσικη αντιπροσωπευει τον καθεναν ξεχωριστα και οχι το συνολο. Το συνολο ας ακουσει pop! :o

 

Owned! :D

 

 

Τελος προς το παρον...

 

ΥΓ. Respect to tax_opari91 προφανως...

ΥΓ2. Respect to Michalis_10!

ΥΓ3. Respect to Rock! (Και ο νοων νοειτω... )

 

 

Thank you man

 

Πολυ Respect και απο μενα...

 

Καποιος επρεπε να τα πει :up:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit (14 Νοέ. 2004 , 21:53)

 

Εσύ τα έχεις κάνει αυτά στα 14 σου?

Μπράβο...

 

--------------------------------------------------------------

 

Χμ, θα σε ενδιέφερε να μάθεις πώς θα ήταν η σημερινή μουσική σκηνή αν δεν υπήρχαν τα "φρικιά" (έλεος ρε στο '70 ζείτε???)

 

Ναι τα εχω κανει. Εστω ενα απο αυτα να κανεις φτανει... ;)

 

---------------------------------------------

 

Θα με ενδιεφερε πολυ! :!:

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Τότε ακού έναν-έναν τους δίσκους τους Black Sabbath και σκέψου τι θα γινόταν αν δεν έβγαιναν.

Αν και είναι λίγο σκληροί για τα υπέροχα ροζ αυτάκια σου, κάνει μια θυσία για να μάθεις, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. :p

Πάντα φιλικά :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit (14 Νοέ. 2004 , 22:01)

 

Τότε ακού έναν-έναν τους δίσκους τους Black Sabbath και σκέψου τι θα γινόταν αν δεν έβγαιναν.

Αν και είναι λίγο σκληροί για τα υπέροχα ροζ αυτάκια σου, κάνει μια θυσία για να μάθεις, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. :p

Πάντα φιλικά :)

 

Επειδη δεν εχω την ευκαιρια να ακουσω τωρα αυτα τα metal που μου λες, θα μπορουσες εσυ να μου πεις τι θα γινοταν; :)

 

Επισης αν και η αληθεια (και οχι οι τραγουδιστες) που ακουγεται στην rap μουσικη ειναι λιγο σκληρη, καλο θα ηταν τα δικα σου ακομα πιο ροζ και ακομα πιο υπεροχα αυτακια να εκαναν εξισου μια θυσια για να μαθεις... ;)

 

Επισης παντα φιλικα! :cool:

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit (15 Νοέ. 2004 , 00:01)

 

Τότε ακού έναν-έναν τους δίσκους τους Black Sabbath και σκέψου τι θα γινόταν αν δεν έβγαιναν.

Αν και είναι λίγο σκληροί για τα υπέροχα ροζ αυτάκια σου, κάνει μια θυσία για να μάθεις, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. :p

Πάντα φιλικά :)

 

 

Λοιπον σ αρεσει να ειρωνευεσαι?

Τοτε εγω ο μλκς τι καθομαι κ ειμαι ευγενικος και λεω οτι η μεταλ ειναι ενα ειδος μουσικης , και δεν πρεπει να σνομπαρουμε...

 

Αφου σ αρεσει τοσο λοιπον καταλαβε το.... η ραπ δεν ειναι μια ελαφρα μουσικη (βλεπε ποπ) ωστε να μιλας για ροζ αυτακια κ λοιπες μουφες.

 

Η ραπ μπορει να μην ειναι σκληρη απο αποψη ηχων αλλα δεν μπορεις να φανταστεις τι κρυβουν οι στιχοι...

 

Κοιμησου ησυχος

Link to comment
Share on other sites

Τα αυτιά μου δεν έχουν πρόβλημα σε βρισιές και στα στις αηδίες που σας σερβίρει το MTV.

 

Οι Black Sabbath δημιούργησαν το πιο respected μουσικό είδος όταν τα νιανιαρα που σας κάνουν τώρα πλύση εγκεφάλου τα 'καν στις πάνες τους.

Εδώ o Tony Iomi έπαιζει με κομμένα δάχτυλα και κατάφερε να δημιουργήσει ένα ολόκληρο είδος και αυτά που λες εσεύ σαν αστεία μου φαίνονται μόνο.

 

Πωπω λες να πάθω τίποτα αν ακούσω sh*t και f*ck???

ΜΑΜΑ ΦΟΒΑΜΑΙ!!!!!

 

Επειδη δεν εχω την ευκαιρια να ακουσω τωρα αυτα τα metal που μου λες

 

Αυτά τα metal lol!!!

 

Το προβλημα είναι ότι δεν έχεις μουσική παιδεία φίλε μου και πατάς σε σύννεφα.

 

'Νυχτα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω μουσικη παιδεια, εσυ δεν εχεις παιδεια γενικως... :eek:

 

Σου ειπα εγω πως η rap ειναι σκληρη; H αληθεια που βγαινει μεσα απο τα τραγουδια ειναι σκληρη... ;)

 

Επειδη αυτος ο Tony παιζει με κομμενα δαχτυλα σημαινει πως πρεπει να τον ακουω; Υπαρχουν πολυ πιο αξιολογα ατομα με ειδικες αναγκες αν θες να το παμε ετσι που δεν παιζουν μια κιθαρα με κομμενα δαχτυλα αλλα κολυμπουν χωρις χερια η ποδια πιο γρηγορα και απο εσενα ας πουμε! Ποιον θες να σεβαστω περισσοτερο; Δεν με συγκινει καθολου που παιζει με κομμενα δαχτυλα! :whistle:

 

Και τελος ποιος σου ειπε οτι το MTV μας σερβιρει κατι; Εγω απο μονος μου δεν το κατεκρινα; :blink:

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ifrit (15 Νοέ. 2004 , 00:14)

 

Τα αυτιά μου δεν έχουν πρόβλημα σε βρισιές και στα στις αηδίες που σας σερβίρει το MTV.

 

Ποιος σου πε ρε μαγκα οτι το πραγματικο ραπ ειναι αυτο που σερβιρει το MTV ? Αν δεν ξερεις Μην Ανοιγεις το στομα σου

 

Οι Black Sabbath δημιούργησαν το πιο respected μουσικό είδος

 

Ποιος το λεει αυτο? :rolleyes:

 

Πωπω λες να πάθω τίποτα αν ακούσω sh*t και f*ck???

ΜΑΜΑ ΦΟΒΑΜΑΙ!!!!!

 

Καλα ifrit , απο ποιον πλανητη κατεβηκες?

 

Ασε να μαντεψω. Απο κεινον που δεν εχουνε ιδεα απο ΧιπΧοπ

 

Αυτά τα metal lol!!!

 

Εχω την (αμυδρα) εντυπωση οτι επειδη δεν ξερεις τι να πεις εψαξες ολο το ποστ να βρεις καποιο συντακτικο-ορθογραφικο λαθος :rolleyes: :lol:

Πραγματικα γελοιο θεαμα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...