Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έκανε και σε εμένα .. αλλά μετά από μερικούς κύκλους φόρτισης έστρωσε.

 

Εγω το εχω σχεδον ενα μηνα το κινητο αλλα το κανει ακομα..ενταξει δεν λεω οτι ειναι προβλημα 100% αλλα ειναι σπαστικο..:p

Οσον αφορα τη διαρκεια ειναι πιστευω αναλογα με τη χρηση..μου εχει παει μεχρι και 2,5 μερες αλλα κ μεχρι 1 μερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το εχω σχεδον ενα μηνα το κινητο αλλα το κανει ακομα..ενταξει δεν λεω οτι ειναι προβλημα 100% αλλα ειναι σπαστικο..:p

Οσον αφορα τη διαρκεια ειναι πιστευω αναλογα με τη χρηση..μου εχει παει μεχρι και 2,5 μερες αλλα κ μεχρι 1 μερα!

 

Άρα δεν παίζει πρόβλημα με την μπαταρία.. είναι θέμα λειτουργικού πιθανόν. Το κύριο ζήτημα της αφής όμως δεν βλέπω να διορθώνεται με κάποια ενημέρωση..αντικατάσταση με καινούριο χρειάζεται

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν παίζει πρόβλημα με την μπαταρία.. είναι θέμα λειτουργικού πιθανόν. Το κύριο ζήτημα της αφής όμως δεν βλέπω να διορθώνεται με κάποια ενημέρωση..αντικατάσταση με καινούριο χρειάζεται

 

Ευτυχως εγω προσωπικα εκτος απο αυτο με την μπαταρια δεν εχω θεματα με την αφη..αλλα για οσους εχουν αυτο το θεματακι οπωσδηποτε κατι πρεπει να κανει η microsoft..πρωτο λουμια με το δικο της ονομα και δεν λεει να χαλασει ετσι τη φημη της..

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εγω προσωπικα εκτος απο αυτο με την μπαταρια δεν εχω θεματα με την αφη..αλλα για οσους εχουν αυτο το θεματακι οπωσδηποτε κατι πρεπει να κανει η microsoft..πρωτο λουμια με το δικο της ονομα και δεν λεει να χαλασει ετσι τη φημη της..

 

Πότε αγόρασες την συσκευή και από ποιο κατάστημα? και αν μπορείς να μου πείς ποια έκδοση υλικολογισμικού έχεις?

Edited by Alex_tz
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα κι απο μενα. Σκεφτομαι να το αγορασω για την γυναικα μου. Η οθονη αφης παρουσιαζει θεμα μονο στην χρηση για 3 δαχτυλα και ανω σε σχεση με οσα εχουν προαναφερθει στο post για τον προβληματισμο που εμφανιζει? Στην απλη χρηση με ενα δαχτυλο παρουσιαζει θεμα? Για παραδειγμα στην γραφη πατας ενα γραμμα και εμφανιζει αλλο? Εν ολιγοις ειναι καλιμπραρισμενο σαν συσκευη? Ειναι καποιο αλλο προβλημα που βγαζει? Η οθονη ειναι φωτεινη-καθαρα χρωματα? Ευχαριστω εκ των προτερων.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Πότε αγόρασες την συσκευή και από ποιο κατάστημα? και αν μπορείς να μου πείς ποια έκδοση υλικολογισμικού έχεις?

 

Την αγορασα στις 17-1 απο πλαισιο παλαιων πατρων γερμανου στη Θεσσαλονικη.

Αριθμος αναθεωρησης υλικου αν εννοεις αυτο λεει 3.0.0.0 και στην εκδοση τελειωνει σε 341

Edited by niotheros
διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα κι απο μενα. Σκεφτομαι να το αγορασω για την γυναικα μου. Η οθονη αφης παρουσιαζει θεμα μονο στην χρηση για 3 δαχτυλα και ανω σε σχεση με οσα εχουν προαναφερθει στο post για τον προβληματισμο που εμφανιζει? Στην απλη χρηση με ενα δαχτυλο παρουσιαζει θεμα? Για παραδειγμα στην γραφη πατας ενα γραμμα και εμφανιζει αλλο? Εν ολιγοις ειναι καλιμπραρισμενο σαν συσκευη? Ειναι καποιο αλλο προβλημα που βγαζει? Η οθονη ειναι φωτεινη-καθαρα χρωματα? Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Εδώ που τα λέμε είναι και λίγο θέμα τύχης..προσωπικά το έχω 4 μέρες και με μια επανεγκατάσταση του λειτουργικου με την ενημερωμένη έκδοση της microsoft δεν έιδα κάποια διαφορά στην οθόνη. το μόνο θέμα που έχει είναι στο double tap και σε κάποιες εφαρμογές που θα χριεαστεί 2+ δάχτυλα. κατα τα άλλα ποιοτικά είναι αρκετά καλό. εύχομαι να φέρουνε νεα παρτίδα χωρίς κάποιο θέμα. οπότε αν θέλεις περίμενε μερικές μέρες.

 

 

 

Την αγορασα στις 17-1 απο πλαισιο παλαιων πατρων γερμανου στη Θεσσαλονικη.

Αριθμος αναθεωρησης υλικου αν εννοεις αυτο λεει 3.0.0.0 και στην εκδοση τελειωνει σε 341

 

ναι..το ίδιο έχουμε..απλα εμένα στο διπλο ταπ ελάχιστα λειτουργεί και σε με 2 δάχτυλα δν ανταποκρίνεται σωστά όλα τα υπόλοιπα λειτουργούνε κανονικά

Edited by niotheros
διόρθωση κώδικα παράθεσης
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε είναι και λίγο θέμα τύχης..προσωπικά το έχω 4 μέρες και με μια επανεγκατάσταση του λειτουργικου με την ενημερωμένη έκδοση της microsoft δεν έιδα κάποια διαφορά στην οθόνη. το μόνο θέμα που έχει είναι στο double tap και σε κάποιες εφαρμογές που θα χριεαστεί 2+ δάχτυλα. κατα τα άλλα ποιοτικά είναι αρκετά καλό. εύχομαι να φέρουνε νεα παρτίδα χωρίς κάποιο θέμα. οπότε αν θέλεις περίμενε μερικές μέρες.

 

ναι..το ίδιο έχουμε..απλα εμένα στο διπλο ταπ ελάχιστα λειτουργεί και σε με 2 δάχτυλα δν ανταποκρίνεται σωστά όλα τα υπόλοιπα λειτουργούνε κανονικά

 

Αα ναι παλι καλα που το ειπες κ μου το θυμισες..στο double tap κ μενα πιανει οποτε θελει αλλα με 2 δαχτυλα δεν εχς κανενα θεμα..μονο το double tap δηλαδη..

Edited by niotheros
διόρθωση κωδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Αα ναι παλι καλα που το ειπες κ μου το θυμισες..στο double tap κ μενα πιανει οποτε θελει αλλα με 2 δαχτυλα δεν εχς κανενα θεμα..μονο το double tap δηλαδη..

 

Ακριβώς..και σκέφτομαι να πάω στον ΟΤΕ απο όπου το αγόρασα να ρωτήσω μήπως γίνετε αντικατάσταση. γιατί στην νόκια δεν βλέπω φως.

Edited by niotheros
διόρθωση κώδικα παράθεσης
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα κι απο μενα. Σκεφτομαι να το αγορασω για την γυναικα μου. Η οθονη αφης παρουσιαζει θεμα μονο στην χρηση για 3 δαχτυλα και ανω σε σχεση με οσα εχουν προαναφερθει στο post για τον προβληματισμο που εμφανιζει? Στην απλη χρηση με ενα δαχτυλο παρουσιαζει θεμα? Για παραδειγμα στην γραφη πατας ενα γραμμα και εμφανιζει αλλο? Εν ολιγοις ειναι καλιμπραρισμενο σαν συσκευη? Ειναι καποιο αλλο προβλημα που βγαζει? Η οθονη ειναι φωτεινη-καθαρα χρωματα? Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

για καθημερινη χρηση, ουτε που θα καταλαβεις οτι εχει θεμα η οθονη. μεχρι 2 δαχτυλα ειναι οκ. εδω που τα λεμε, ποιος χρησιμοποιει και που 2+ δαχτυλα; :rolleyes:

 

η οθονη ειναι καλη, αλλα θα μπορουσε να ειναι ενα κλικ καλυτερη! μη περιμενεις amoled επιδοσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω και εγω απλα εχω καποιες αποριες!! 1)ποια εκδοση hardware να προσεξω να ειναι(κατι ειδα για 3.0 αλλα δεν ξέρω πως ακριβως να τους το πω οταν παω για αγορα..) 2)απο ποιο κατάστημα να το πάρω ωστε αν έχει οντως θέμα να το αλλαξουν κατευθίαν η εστω να με εξηπηρετησουν σχετικα καλα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω και εγω απλα εχω καποιες αποριες!! 1)ποια εκδοση hardware να προσεξω να ειναι(κατι ειδα για 3.0 αλλα δεν ξέρω πως ακριβως να τους το πω οταν παω για αγορα..) 2)απο ποιο κατάστημα να το πάρω ωστε αν έχει οντως θέμα να το αλλαξουν κατευθίαν η εστω να με εξηπηρετησουν σχετικα καλα?

 

1) Η νεώτερη hardware revision είναι η 5.0.0 η οποία δεν ξέρω αν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην Ελλαδά. Πάντως για να την δείς πρέπει να ανοίξεις το κινητό και να το δεις μέσα από τις ρυθμίσεις. Δεν το γράφει πουθενά στο κουτί.

2) Σε όλες τις μεγάλες και επώνυμες αλυσίδες καταστημάτων αλλά και στα δημοφιλή σκρουτζομάγαζα, δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλήμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παντως με το hardware 5.0.0 σαν μυθος μου ακουγεται..δεν εχω δει μεχρι τωρα συσκευη με αυτο το νουμερο.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα και εγω ενα και μου ρθε. Πως μπορω να μαθω απο ποια χωρα ειναι ?

Θα σας κανω και αλλες ερωτησεις στο μελλον γιατι ειμαι κουλαδι στα windows :p

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα και εγω ενα και μου ρθε. Πως μπορω να μαθω απο ποια χωρα ειναι ?

Θα σας κανω και αλλες ερωτησεις στο μελλον γιατι ειμαι κουλαδι στα windows :p

 

Καλοριζικο, οτι θες εδω ειμαστε!

Θα πας ρυθμισεις - προσθετα & πληροφοριες και εκει που λεει mobile operator θα εχει τα αρχικα της χωρας.

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω έχω την έκδοση 3.0 και προς το παρόν δεν έχω θέμα με την οθόνη, βέβαια δεω χρησιμοποιώ πάνω από 2 δάχτυλα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

το έβαλε Valentines προσφορά μια από της 3ς εταιριες κινητής..

στα 2 κινητά το 2ο στην μισή τιμή..

δηλαδη με 178€ παίρνεις 2 . δηλαδη 89 ευρώ το ενα

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

το έβαλε Valentines προσφορά μια από της 3ς εταιριες κινητής..

στα 2 κινητά το 2ο στην μισή τιμή..

δηλαδη με 178€ παίρνεις 2 . δηλαδη 89 ευρώ το ενα

 

Αυτο ειναι γκαντεμια...το πρωι πηρα ενα ακομα απο το public...

Link to comment
Share on other sites

το έβαλε Valentines προσφορά μια από της 3ς εταιριες κινητής..

στα 2 κινητά το 2ο στην μισή τιμή..

δηλαδη με 178€ παίρνεις 2 . δηλαδη 89 ευρώ το ενα

 

μπορείς να πείς ποιά εταιρία το έχει αυτό γιατί με ενδιαφέρει και στα site τους που έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω έχω την έκδοση 3.0 και προς το παρόν δεν έχω θέμα με την οθόνη, βέβαια δεω χρησιμοποιώ πάνω από 2 δάχτυλα.

 

με το double tap ?

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο, οτι θες εδω ειμαστε!

Θα πας ρυθμισεις - προσθετα & πληροφοριες και εκει που λεει mobile operator θα εχει τα αρχικα της χωρας.

 

Δεν εχει κατι. Μονο αριθμους 000-33. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

Και κατι ακομα και ειμαστε κομπλε

Το τηλεφωνο δεν ειναι για μενα, εγω ειμαι στο nexus 5.

O ανθρωπος που θα το εχει αυτο ειχε qwerty πριν. Ειχε λοιπον καμια 700 επαφες . Πηγαμε σε ενα καταστημα και το αφησαμε εκει για να τις μεταφερει στο κινητο .Εκανα εγω μια ******* πριν το παμε και εκανα μεταφορα στην σιμ στο qwerty κινητο αλλα μεταφερθηκαν μονο 200 (γιατι τοσες χωραει η σιμ) οποτε στο κινητο εχει απο το Γ και μετα . Θα παει παλι αυριο για τις υπολοιπες. Που μυαλο να θυμηθω οτι εγω τις συγχρονιζα με το gmail :p

Τελος παντων , θελω αυτες τις επαφες να τις συγχρωνισω με το email που εχει. Πως μπορω να το κανω αυτο γιατι δεν μπορω να το βρω. Nα πω επισης οτι το email στο 535 δεν ειναι της google, ειναι hotmail.

Σε ευχαριστω οπως και να χει :)

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κατι. Μονο αριθμους 000-33. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

Και κατι ακομα και ειμαστε κομπλε

Το τηλεφωνο δεν ειναι για μενα, εγω ειμαι στο nexus 5.

O ανθρωπος που θα το εχει αυτο ειχε qwerty πριν. Ειχε λοιπον καμια 700 επαφες . Πηγαμε σε ενα καταστημα και το αφησαμε εκει για να τις μεταφερει στο κινητο .Εκανα εγω μια ******* πριν το παμε και εκανα μεταφορα στην σιμ στο qwerty κινητο αλλα μεταφερθηκαν μονο 200 (γιατι τοσες χωραει η σιμ) οποτε στο κινητο εχει απο το Γ και μετα . Θα παει παλι αυριο για τις υπολοιπες. Που μυαλο να θυμηθω οτι εγω τις συγχρονιζα με το gmail :p

Τελος παντων , θελω αυτες τις επαφες να τις συγχρωνισω με το email που εχει. Πως μπορω να το κανω αυτο γιατι δεν μπορω να το βρω. Nα πω επισης οτι το email στο 535 δεν ειναι της google, ειναι hotmail.

Σε ευχαριστω οπως και να χει :)

000-33 είναι Ευρώπη, δηλαδή το κινητό προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά και όχι συγκεκριμένα για μια χώρα. Επίσης μπορείς να βάλεις και Gmail μέσα από τις ρυθμίσεις και μετά email+λογαριασμοί.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Δεν με καταλαβες. Gmail εχω εγω.

Απλως θελω να συγχρωνιστουν οι επαφες με το email του χρηστη , που ειναι hotmail. Aυτο.

Εβαλα και την ενημερωση .359 που ειναι λογικα η denim και μερικα αλλα και τελειωσα , σχεδον. Μενουν αυτα τα δυο ερωτηματα.

Χωρα και συγχρονισμος επαφων στο email.

Ειμαι τελειως ασχετος με windows :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν με καταλαβες. Gmail εχω εγω.

Απλως θελω να συγχρωνιστουν οι επαφες με το email του χρηστη , που ειναι hotmail. Aυτο.

Εβαλα και την ενημερωση .359 που ειναι λογικα η denim και μερικα αλλα και τελειωσα , σχεδον. Μενουν αυτα τα δυο ερωτηματα.

Χωρα και συγχρονισμος επαφων στο email.

Ειμαι τελειως ασχετος με windows :p

 

Αν εχει βαλει λογαριασμο microsoft το hotmail του τοτε θα τις εχει συγχρονισει αυτοματα τις επαφες, πες του να το δει απο το hotmail απο το pc. Τo προηγουμενο κινητο δεν το εχει ακομα για να μεταφερει τις επαφες μεσω συγχρονισμου email; Δηλαδη απο το προηγουμενο να τις συγχρονισει στο hotmail και μολις βαλει το hotmail στο 535 θα κατεβουν και οι επαφες αυτοματα.

Το 000-33 οπως ειπε και ο @Alex_tz δεν ανηκει σε καποια χωρα αλλα γενικα στην Ευρωπη..το ιδιο εχω και εγω.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...