Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και με σχετική προσοχή στη χρήση παρατηρώ αρκετές γρατζουνιές στην κακώς προεξέχουσα κάμερα.

Κι απ ότι είδα η επίσημη θήκη δεν δίνει καθόλου περαιτέρω προστασία.

 

εγώ έχω βολευτεί με αυτήν εδώ: http://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/3658/s/thiki-microsoft-lumia-535/?___store=default&ref=mitsos

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να το πάρω στον πατέρα, μιας και έχει μεγάλη οθόνη, αλλά προβληματίζομαι για το πρόβλημα στην οθόνη. Θα του σπάσει τα νεύρα ή μιας και θα του κάνει ελάχιστη χρήση δεν θα καταλάβει την διαφορά;

 

Υ.Γ. αν το παραγγείλω από το γαλλικό μαγαζί της Microsoft, θα έχει ελληνικά στο μενού;

Edited by matinee

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις μονόκαρτο μάλλον δεν θα έχεις πρόβλημα. Θα έχεις κανονικά ελληνικά ναι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις μονόκαρτο μάλλον δεν θα έχεις πρόβλημα. Θα έχεις κανονικά ελληνικά ναι.

 

Το δίκαρτο θα έχει πρόβλημα;

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Το δίκαρτο θα έχει πρόβλημα;

 

Και να εχει προβλημα, πλεον η λυση βρεθηκε. Δεν λειτουργει τελεια σαν τα υπολοιπα Lumia, αλλα δεν το καταλαβαινεις καν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δουλέψει δύο δίκαρτα και δύο μονόκαρτα. Τα πρώτα είχαν πρόβλημα με την οθόνη τα τελευταία όχι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και να εχει προβλημα, πλεον η λυση βρεθηκε. Δεν λειτουργει τελεια σαν τα υπολοιπα Lumia, αλλα δεν το καταλαβαινεις καν.

 

Ποια ειναι η λυση;Tempered glass ή αλλαγη touchpanel?

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις σελίδες συμβαίνει αυτό;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η λυση;Tempered glass ή αλλαγη touchpanel?

 

Αλλαγη touchpanel..

Απο nokia care σε nokia care θα ακουσεις πολλα.. Καποιοι δεν ξερουν καν τι συμβαινει.. Καποιοι σου λενε θα φυγει εξωτερικο.. Και καποιοι σου λενε αστο και ελα σε 2 ωριτσες να το παρεις και ειναι ετοιμο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε παραγγελία το lumia 535 white single sim GR στα 115€ από e-shop.gr (+ tempered glass 9h το οποίο θα έρθει σε 1-2 μέρες). Περιμένω να έρθει και θα σας πω εντυπώσεις. Ελπίζω να μην υπάρχει θέμα στο touch, τουλάχιστον με νορμαλ χρήση, τώρα για το αν αντιλαμβάνεται 4 ή 5 δάχτυλα αυτό είναι άλλο θέμα, διαφορετικά πίσω στα e-shop γα service !!
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη touchpanel..

Απο nokia care σε nokia care θα ακουσεις πολλα.. Καποιοι δεν ξερουν καν τι συμβαινει.. Καποιοι σου λενε θα φυγει εξωτερικο.. Και καποιοι σου λενε αστο και ελα σε 2 ωριτσες να το παρεις και ειναι ετοιμο.. ;)

thx για την απαντησή σου!

Αν μπορούσες να μοιραστείς την εμπειρία σου μαζί μας θα ήταν καλο φιλε μου...

Στο αλλαξαν σε 2 ωρες;Αν ναι σε ποιο κατάστημα;

Να αλληλοβοηθιόμαστε παιδια για να βρεθεί λυση στο θεμα αυτο :)

 

υ.γ: επισης τι εννοεις οτι δεν λειτουργει τελεια σαν τα υπολοιπα lumia? εννοεις μετα την αλλαγη του panel εχεις ακομα θεματα;

Link to comment
Share on other sites

thx για την απαντησή σου!

Αν μπορούσες να μοιραστείς την εμπειρία σου μαζί μας θα ήταν καλο φιλε μου...

Στο αλλαξαν σε 2 ωρες;Αν ναι σε ποιο κατάστημα;

Να αλληλοβοηθιόμαστε παιδια για να βρεθεί λυση στο θεμα αυτο :)

 

υ.γ: επισης τι εννοεις οτι δεν λειτουργει τελεια σαν τα υπολοιπα lumia? εννοεις μετα την αλλαγη του panel εχεις ακομα θεματα;

 

Το εγραψα φιλε μου στο φορουμ οταν εκανα την αλλαγη και λυθηκε το προβλημα μου..

 

Στο καταστημα Κατερινης πηγα, επιτοπου αλλαγη panel εκαναν και ηταν ετοιμο σε 2 ωρες..

Ειχαν προκυψει και 2 θεματακια τα οποια καταφεραν να λυσουν. Ενα οτι ειχα κωδικο στην οθονη και με την αλλαγη του panel και την εγκατασταση απο την αρχη των windows δεν μπορουσαν να το ξεκλειδωσουν το κινητο απο τον υπολογιστη τους και την οθονη δεν την αναγνωριζε.. Αυτο ξεχασα να το αναφερω.. Οταν πατε για αλλαγη panel βγαλτε τον κωδικο κλειδωματος της οθονης για καλο και για κακο.. Και ενα θεμα με τον αισθητηρα το οποιο λυθηκε οταν τον καθαρισαν απο μεσα..

 

Δεν λειτουργει τελεια εννοω οτι αμα βαλεις το multitouch τεστ και παιζεις με 5 δαχτυλα πανω ισως καποια στιγμη να μην τα αναγνωρισει και τα 5, που δεν υπαρχει λογος να το κανεις αυτο βεβαια, εκτος αν υπαρχουν παιχνιδια τετοια που εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερουν. Αυτο εννοω "τελεια". Κατα τα αλλα με το 520 που ειχα πριν εγινε ιδιο. Με 2 δαχτυλα χρηση που κανω εγω, αψογο.

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα φιλε μου στο φορουμ οταν εκανα την αλλαγη και λυθηκε το προβλημα μου..

 

Στο καταστημα Κατερινης πηγα, επιτοπου αλλαγη panel εκαναν και ηταν ετοιμο σε 2 ωρες..

Ειχαν προκυψει και 2 θεματακια τα οποια καταφεραν να λυσουν. Ενα οτι ειχα κωδικο στην οθονη και με την αλλαγη του panel και την εγκατασταση απο την αρχη των windows δεν μπορουσαν να το ξεκλειδωσουν το κινητο απο τον υπολογιστη τους και την οθονη δεν την αναγνωριζε.. Αυτο ξεχασα να το αναφερω.. Οταν πατε για αλλαγη panel βγαλτε τον κωδικο κλειδωματος της οθονης για καλο και για κακο.. Και ενα θεμα με τον αισθητηρα το οποιο λυθηκε οταν τον καθαρισαν απο μεσα..

 

Δεν λειτουργει τελεια εννοω οτι αμα βαλεις το multitouch τεστ και παιζεις με 5 δαχτυλα πανω ισως καποια στιγμη να μην τα αναγνωρισει και τα 5, που δεν υπαρχει λογος να το κανεις αυτο βεβαια, εκτος αν υπαρχουν παιχνιδια τετοια που εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερουν. Αυτο εννοω "τελεια". Κατα τα αλλα με το 520 που ειχα πριν εγινε ιδιο. Με 2 δαχτυλα χρηση που κανω εγω, αψογο.

 

Σε ευχαριστώ πολυ, και ναι τωρα καταλαβα οτι είσαι το παιδι απο την κατερίνη.. χαχα. Ναι μωρε ισα ισα να δουλευει κομπλε και με τα 2 δακτυλα θελω εγω... Ωραιος:):happy:

 

υ.γ άρα συμφερει απο οτι βλεπω να παρω χ τηλέφωνα στα χ μαγαζια της αθηνας που υπαρχουν για να δω αν είναι ενημεροι μπας και λυθεί συντομα..

Edited by Ultron
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας !!! μια ερώτηση θέλω να κάνω. δίνουν στην κοπέλα με νέα σύνδεση το lumia 535 η το xperia e4 . πιο από τα δυο να προτιμήσει?

θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας !!! μια ερώτηση θέλω να κάνω. δίνουν στην κοπέλα με νέα σύνδεση το lumia 535 η το xperia e4 . πιο από τα δυο να προτιμήσει?

θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ....

 

Για ανάλογες απορίες μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα στην ενότητα Επιλογή συσκευής.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το 535, και οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι άριστες, ούτε κολλήματα στην αφή ούτε τίποτα.... μια χαρά !! Η κάμερα πάνω κάτω όπως την περίμενα για 5mp, καλή μπορώ να πω, το ηχείο δυνατό μου φάνηκε αν και δεν το πολυδοκίμασα... οθόνη χρώματα μια χαρά !! Και το λειτουργικό φυσικά άψογο !! Για το πρώτο μου smartphone είναι τέλειο (μετά από 6.5 χρόνια άφησα το αγαπημένο μου Samsung SGH-F480) Από lag πάντος.... 0 !! Προτείνετε !! ;)
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια θήκη flip. Η καλύτερη προστασία γενικότερα για smartphones, προσωπικά. Προστατεύει κάμερα, οθόνη, από το άκυρο πάτημα των hardware πλήκτρων και είναι και εύκολο να χρησιμοποιήσεις τη συσκευή σου. Αν θες, έχω link για φθηνή και καλή τέτοιου είδους θήκη.

 

Μπορείς να μας παραθέσεις το link για την θήκη; Με ενδιαφέρει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ασς πω ρε παιδιά, όλα καλά όλα ωραία με το κινητάκι αλλά υπάρχει ένα θέμα, όταν ανοίγω την εφαρμογή Here ή Here Dive+ ή την εφαρμογή Maps των windows (λογικά θα γίνεται και αλλού) με ανοιχτό το WiFi το gps λειτουργεί άψογα, μια χαρά, όταν όμως κλέισω το WiFi και ανοίξω το gps, τότε δείχνει ότι να ναι, βασικά δείχνει μία συγκεκριμένη τοποθεσία η οπόια όμως βρίσκετε αλλού απο εκεί που είμαι εγώ ή πολύ απλά δεν κλειδώνει το gps (σημ. έχω κατεβάσει φυσικά του χάρτες για την ελλάδα και έχω ενεργοποιήσει στους χάρτες να βλέπουν την τοποθεσία μου)

Τι μπορεί να φταίει ;;; Είναι το μόνο μείον του κινητού (εκτός από το ότι όταν το συνδέω με το καλώδιο η αφή γίνεται ότι να ναι, αλλά τουλάχιστον όταν το αποσυνδέω είναι ΟΚ !! Τέλειο !)

Σας ακούω !!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ, και ναι τωρα καταλαβα οτι είσαι το παιδι απο την κατερίνη.. χαχα. Ναι μωρε ισα ισα να δουλευει κομπλε και με τα 2 δακτυλα θελω εγω... Ωραιος:):happy:

 

υ.γ άρα συμφερει απο οτι βλεπω να παρω χ τηλέφωνα στα χ μαγαζια της αθηνας που υπαρχουν για να δω αν είναι ενημεροι μπας και λυθεί συντομα..

 

 

αν μπορει καποιος να αναφερει τα στοιχεια καποιου συγκεκριμενου nokia care ή οτιδηποτε απο το οποιο εμεινε ευχαριστημενος ωστε να ξερουμε και οι υπολοιποι πως να κινηθουμε! ;):!:

 

το προβλημα το δικο μου παραμενει

 

Δεν με νοιαζει καν τι γινεται για πανω απο 2 δακτυλα (λιγους νοιαζει για την κατηγορια του τηλεφωνου). Το προβλημα ειναι στο ζουμ με δυο δακτυλα οπου μπερδευεται, Χρειαζεται μεγαλη αποσταση μεταξυ των δακτυλων..

Link to comment
Share on other sites

Να ασς πω ρε παιδιά, όλα καλά όλα ωραία με το κινητάκι αλλά υπάρχει ένα θέμα, όταν ανοίγω την εφαρμογή Here ή Here Dive+ ή την εφαρμογή Maps των windows (λογικά θα γίνεται και αλλού) με ανοιχτό το WiFi το gps λειτουργεί άψογα, μια χαρά, όταν όμως κλέισω το WiFi και ανοίξω το gps, τότε δείχνει ότι να ναι, βασικά δείχνει μία συγκεκριμένη τοποθεσία η οπόια όμως βρίσκετε αλλού απο εκεί που είμαι εγώ ή πολύ απλά δεν κλειδώνει το gps (σημ. έχω κατεβάσει φυσικά του χάρτες για την ελλάδα και έχω ενεργοποιήσει στους χάρτες να βλέπουν την τοποθεσία μου)

Τι μπορεί να φταίει ;;; Είναι το μόνο μείον του κινητού (εκτός από το ότι όταν το συνδέω με το καλώδιο η αφή γίνεται ότι να ναι, αλλά τουλάχιστον όταν το αποσυνδέω είναι ΟΚ !! Τέλειο !)

Σας ακούω !!!

 

ας τα πάρουμε ένα ένα. το σήμα GPS σχεδόν ποτέ δεν πιάνει μέσα σε κτίριο. αν κάνεις την δοκιμή που περιγράφεις εντός κτηρίου ειναι λογικό να μη σε δείχνει.

αν σε εξωτερικό χώρο μέσα σε 1 λεπτό άντε βαριά 2 δεν έχει κλειδώσει το gps τότε μάλλον έχει πρόβλημα ο δέκτης.

(με κλειστά data και wifi.)

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...