Jump to content

The O.C. (Fox)


menelia
 Κοινοποίηση

Πως σας φαίνεται η σειρά;  

288 members have voted

  1. 1. Πως σας φαίνεται η σειρά;

    • Τέλεια
      104
    • Καλή
      70
    • Βαρετή/Δε βλέπεται
      59
    • Δεν την έχω παρακολουθήσει ποτέ
      55


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους τους fun του τηλεοπτικού σήριαλ The O.C..

Αυτό που θα ήθελα σας παρακαλώ εάν έχει κάποιος την καλοσύνη ας μου στείλει σε prv που μπορώ να βρώ τον 3ο κύκλο της αγαπημένης αυτής σειράς.

- Υπάρχουν υπότιτλοι για τον τρίτο κύκλο ? (Αγγλικοί ή Ελληνικοί).

- Μέχρι ποιό επεισόδιο έχει φτάσει η σειρά ?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Σήμερα θα παιχτεί το 3x11 "The Safe Harbor" στην Αμερική (κανάλι FOX). Μεχρί τώρα μπορείς να βρείς μέχρι το 3x10 "The Chrismukkah Bar Mitz-vahkkah" σε όλα τα γνωστά p2p networks. Υπότιτλοι υπάρχουν μόνο αγγλικοί. Εγώ αρχίζω να τους μεταφράζω σε ελληνικούς αλλα αμφιβάλλω αν θα τελειώσω ποτέ μιας και ασχολούμαι με ένα πολύ σημαντικό project (θα μάθετε νέα σύντομα... ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρχισα να βλέπω την σειρά εδώ και ένα μήνα περίπου.Βέβαια για κακή μου τύχη ζω στην Μυτιλήνη:cry: όπου δεν έχουμε star και βλέπω την σειρά σε dvd.Μου αρέσει που αντιμετωπίζουν τα προβλήματα τους με μεγάλη δόση χιούμορ.Καταπληκτική η Άννα και η ατάκες του Σεθ.:lol::)
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να βλέπω την σειρά εδώ και ένα μήνα περίπου.Βέβαια για κακή μου τύχη ζω στην Μυτιλήνη:cry: όπου δεν έχουμε star και βλέπω την σειρά σε dvd.Μου αρέσει που αντιμετωπίζουν τα προβλήματα τους με μεγάλη δόση χιούμορ.Καταπληκτική η Άννα και η ατάκες του Σεθ.:lol::)

 

Δεν έχετε STAR στη Μυτιλήνη ? Πω πω...

Προφανώς βλέπεις τον 1ο κύκλο ακόμα αφού αναφέρεσε στην Αννα.

 

Λοιπόν, μιας και σήμερα η σειρά επιστρέφει απο τις "χριστουγεννιάτικες διακοπές" της ας σας πω μερικά spoilers:

 

 

3x11 "The Safe Harbor" 12/01/2006

Τα παιδιά ετοιμάζουν καμπάνια για την επιστροφή της Μαρισσα στο ιδιωτικό σχολείο Χάρμπορ και πολλοί θα βοηθήσουν ουτως ώστε να επιστρέψει εκεί... ακόμα και καποιοι που κανείς δε περίμενε να βοηθήσουν.

 

3x12 "The Sister Act" 19/01/2006

Η αδερφή της Μαρίσσα, η Κέιτλιν, επιστρέφει φέρνοντας πολλά προβλήματα. Απο'τι φαίνεται, η Κέιτλιν δεν γνωρίζει για την οικονομική κατάσταση της μητέρας της και επίσης τελικά καταλαβαίνουμε πως η Μαρίσσα δεν είναι τελικά το "κακό παιδί" της οικογενείας... τα πρωτία μάλλον τα έχει η μικρή αδερφούλα η οποία τα έχει με ένα μεγαλύτερο, απο τον οποίο έκλεψε χρήματα.

 

3x13 "The Pot Stirrer" 26/01/2006

Λιγη μαριχουάνα πέφτει στα χέρια του Σεθ, το θέμα είναι πως έφτασε στα χέρια του. Μαλλον που η μικρή "αθώα" αδερφούλα της Μαρίσσα είναι ποιο μπλεγμένη από'τι φανταζόμασταν... θα χρησιμοποιήσει ο Σεθ το χασίς ή θα φερθεί υπεύθυνα ?

 

 

Διαβάστε περισσότερα και αναλυτικότερα εδώ (στα αγγλικα μόνο)

 

και ένα γενικό spoiler το οποίο είνα γαμάτο !

 

 

Samaire Armstrong's return as Anna. "She [comes back] when there's a little bit of emotional upheaval for Seth as he prepares to go away to college," Schwartz explains of the pixie's three-episode arc, which begins in late April. "And there are some complications for Seth-Summer based on all this anxiety. and he really needs a stabilizing force. But her timing is inopportune if you're Summer." Schwartz says Seth's increasing neurosis about college will give Adam Brody a shot to show off those dramatic chops of his. "Adam is as skilled a dramatic actor as he is a comedic actor, and we really want to start exploring that." Marissa, meanwhile, will also find her relationship under siege when new kid on the beach Sadie (Thirteen's Nikki Reed) makes a play for Ryan. "She's going to bring out a new side in Ryan," he says, "and challenge his savior complex." Where exactly does that leave Marissa? "Remember Johnny's nemesis, Volchok (Jack & Bobby's Cam Gigandet)?" says Schwartz. "He's coming back. and he's going to have his sights set on Marissa." There will be a funeral. Josh Schwartz tells me that "a pretty important" character "will be dying in the next month and a half." He said Teresa would be back "sometime in 2006," Marissa and Summer "could end up stepsisters," and Julie Cooper's demon spawn, Kaitlin, will be on the scene for a "handful of episodes upfront and then she'll be back probably by the end of the season" - most likely to attend her big sis' graduation.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάθει πλάκα με την σειρά.Άλλα έχω μείνει πολύ πίσω.Μόλις τελείωσα τον πρώτο κύκλο σε dvd :D (γιατί δεν έχουμε star στο νησί:mad: :cry: ).Μπορείτε να μου πείτε έαν κυκλοφορεί και ο δεύτερος κύκλος σε dvd;(γιατί το video club που νοικιάζω δεν έχει δεύτερο κύκλο, και είναι το καλύτερο στην πόλη)Το star έχει δείξει τον δεύτερο κύκλο;:blink:
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι ειναι το music guide στα εξτρα του dvd o.c.?

εγω δεν καταλαβα . σαν να παιζει το ιδιο επεισοδιο μου φενεται.

 

 

εχει κυκλοφορησει και ο δευτερος κυκλος σε dvd just_me2005

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι ειναι το music guide στα εξτρα του dvd o.c.?

εγω δεν καταλαβα . σαν να παιζει το ιδιο επεισοδιο μου φενεται.

 

 

εχει κυκλοφορησει και ο δευτερος κυκλος σε dvd just_me2005

Σου δείχνει το επισόδειο κανονικά χωρίς υπότιτλους. Αλλα όταν κατα την διάρκεια του επισοδείου ξεκινά κάποι τραγούδι, εμφανίζει το όνομα του τραγουδιού και διάφορες πληροφορίες γύρω απο αυτό.

 

EDIT:

Εγώ πάντως ανυπομονώ για το επόμενο επισόδειο στην Αμερική οπού

η αδερφή της Μαρίσα έρχεται και κάνει το κόσμο άνω κάτω ! Και ακόμα περισσότερο ανυπομονώ μέχρι να έρθει η Άννα !

 

 

Πάντως έως τώρα μόνο ένα-δυο επισόδεια με έχουν απογοητεύσει λίγο... αυτό δεν το έλεγα συχνά την προηγούμενη σεζόν :p

Link to comment
Share on other sites

Sorry μια απορια επειδη πρεπει να εχω χασει μερικα επεισοδια..το o.c παιζεται ακομα δεν ειχε σταματησει;;:worry: και αν συνεχιζεται που;;
!!!!Οι χωρισμενοι δεν γιορταζουνε ποτε!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι θα γινει με το καταραμενο Σταρ; Αυτος ο Μονκ κι αλλη η μπουρδα την Κυριακη τελειωμο δεν εχουν; Η μηπως εχουν τοσο μεγαλο κοινο;

Και καλα το O.C. εχει βγει σε ντιβιντι, το Εverwood θα το φαει η μαρμαγκα;

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Sorry μια απορια επειδη πρεπει να εχω χασει μερικα επεισοδια..το o.c παιζεται ακομα δεν ειχε σταματησει;;:worry: και αν συνεχιζεται που;;

nai akoma sto eksoteriko,kai oxi stin Ellada,to Star to stamatise sto telos tou 1ou kiklou:mad:

pali kala pou iparxoun kai ta torrents;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.pre-occupied.net/octrailers/w/threemedia.php

 

Εδώ θα δείτε τα trailers της 3ης σεζόν. Μην χάσετε το trailer του 3x12 ! (Είναι πάρα πολύ καλό !)

Link to comment
Share on other sites

Billyavl, που βρίσκεις τους αγγλικούς υπότιτλους της 3ης σεζόν; Έχω ψάξει παντού και δε τους βρήσκω...

 

http://divxsubtitles.net/

 

πρέπει να κάνεις registration και έως τώρα σε αυτό το site υπάρχουν υπότιτλοι μέχρι και και το 3x09.

 

Σημ: Για να τους βρεις πιο εύκολα στην φόρμα αναζήτησης να βάλεις γλώσσα τα αγγλικά και στο τελευταίο πεδίο να συμπληρώσεις "The O.C"

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κάνουν μια βδομάδα. Αλλα αν ήταν έτσι θέ έπρεπε είχαν βγάλει του 3x10...:p αρα δεν υπάρχει στάνταρ ημερομηνία...

 

Οκ, ευχαριστώ και πάλι! Όσο για αυτό που είπες ότι απογοητεύτηκες με κάποια επισόδεια, εμένα προσωπικά δε μου άρεσαν πολύ το 3x09 και το 3x10. Με τα προηγούμενα είμαι πολύ ευχαριστημένος, ήταν πολύ ωραία.

Το 3x11 δε το είδα ακόμη, αλλά πιστεύω ότι από το αποψινό (το 3χ12) και μετά που επιστρέφει η μικρή Κούπερ, θα είναι τέλεια!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ και πάλι! Όσο για αυτό που είπες ότι απογοητεύτηκες με κάποια επισόδεια, εμένα προσωπικά δε μου άρεσαν πολύ το 3x09 και το 3x10. Με τα προηγούμενα είμαι πολύ ευχαριστημένος, ήταν πολύ ωραία.

Το 3x11 δε το είδα ακόμη, αλλά πιστεύω ότι από το αποψινό (το 3χ12) και μετά που επιστρέφει η μικρή Κούπερ, θα είναι τέλεια!

 

Κοίτα. Πολλοί είπαν ότι το 3x10 "The Chrismukkah Bar Mitz-vahkkah" δεν ήταν καλό. Αλλά ήταν ένα πολύ καλά δομημένο επισόδειο με πολύ καλές στιγμές (Ο Seth και το βίντεο, η αγωνία με τη ληστεία... κατί οι καλές ατάκες και μια καλή ανάπτυξη χαρακτήρων)... το 9 αντίθετα ήταν λίγο απελπησία και τραβηγμένο απο τα μαλλιά. Το 3x11 "The Safe Harbor" αντίθετα, είναι ήδη στην λίστα μου με τα top επισόδεια του 3ου κύκλου λόγω του καλού αποτελέσματος αλλα και της τρελής αγωνίας που είχε... παρόλο που το αποτέλεσμα ήταν προφανές.

Link to comment
Share on other sites

 

Κοίτα. Πολλοί είπαν ότι το 3x10 "The Chrismukkah Bar Mitz-vahkkah" δεν ήταν καλό. Αλλά ήταν ένα πολύ καλά δομημένο επισόδειο με πολύ καλές στιγμές (Ο Seth και το βίντεο, η αγωνία με τη ληστεία... κατί οι καλές ατάκες και μια καλή ανάπτυξη χαρακτήρων)... το 9 αντίθετα ήταν λίγο απελπησία και τραβηγμένο απο τα μαλλιά. Το 3x11 "The Safe Harbor" αντίθετα, είναι ήδη στην λίστα μου με τα top επισόδεια του 3ου κύκλου λόγω του καλού αποτελέσματος αλλα και της τρελής αγωνίας που είχε... παρόλο που το αποτέλεσμα ήταν προφανές.

 

Συμφωνώ ότι είχε κάποιες καλές στιγμές το 3x10, αλλά ήταν φτιαγμένο γύρω απ' τον Τζόνι κι αυτό είναι που δε μου άρεσε. Το ίδιο και στο 3x09! Τόσο πολύ που τον προωθούν, έχουν καταφέρει να κάνουν τον χαρακτήρα του ενοχλητικό!(Για τον Τζόνι μιλάω).

Όσο για το 3χ11, θα σου πω τη γνώμη μου αύριο που θα το έχω δει. (Καταλαβαίνω για ποιο αποτέλεσμα μιλάς:p )

Τώρα περιμένουμε την αδερφή της Μαρίσα να φέρει τα πάνω-κάτω!:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

ειχε το γελιο του το εοισοδιο, ειχε και τα περι ερωτες κοκ. αρκετα καλο θα ελεγα
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

M exei eξοργισει ενα 8ema :

toys rooney toys 8imaste ?o frontman einai aderfos tou skino8eti,o idios o skino8etis einai stoys phantom planet(tragoudi titlon)oikogeniakh ipo8esh !!!!pia moipos opoios 8elei na gini diasimos to leei ston Schwartzman kai na emfaizete st o.c. kai ginete diasimos!!!:( :O

Link to comment
Share on other sites

M exei eξοργισει ενα 8ema :

toys rooney toys 8imaste ?o frontman einai aderfos tou skino8eti,o idios o skino8etis einai stoys phantom planet(tragoudi titlon)oikogeniakh ipo8esh !!!!pia moipos opoios 8elei na gini diasimos to leei ston Schwartzman kai na emfaizete st o.c. kai ginete diasimos!!!:( :O

 

Welcome to Showbiz,Conor!

 

Ήξερα ότι είναι αδερφός του αργηχού των PP αλλά όχι ότι ο JS είναι ο αρχηγός τους (όχι ότι με νοιάζει & πολύ)

 

Πράγματι ενώ τα OC Mix ξεκίνησαν καλά μετά την επιτυχία τους έγιναν τόσο "μέσα" προώθησης καλλιτεχνών που πλέον η μουσική δεν κολλάει τόσο με τις σκηνές όσο αρχικά. Από αυτή την άποψη θεωρώ ότι μόνο τα scores του Everwood έχουν κρατήσει τον αρχικό τους χαρακτήρα σε σχέση με τα σήριαλ στα οποία η μουσική έπαιξε παρόμοιο ρόλο (ΟΤΗ,Charmed κ.α).

 

EDIT

 

Στην σελίδα http://www.phantomplanet.com/ είδα ότι η σύνθεση είναι η εξής:

 

Alexander Greenwald: Vocals

Sam Farrar: Bass

Darren Robinson: Guitar

Jeff Conrad: Drums

 

άρα ο σκηνοθέτης δεν είναι μέλος τους (κάτι είναι & αυτό!)

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Welcome to Showbiz,Conor!

 

Ήξερα ότι είναι αδερφός του αργηχού των PP αλλά όχι ότι ο JS είναι ο αρχηγός τους (όχι ότι με νοιάζει & πολύ)

 

Πράγματι ενώ τα OC Mix ξεκίνησαν καλά μετά την επιτυχία τους έγιναν τόσο "μέσα" προώθησης καλλιτεχνών που πλέον η μουσική δεν κολλάει τόσο με τις σκηνές όσο αρχικά. Από αυτή την άποψη θεωρώ ότι μόνο τα scores του Everwood έχουν κρατήσει τον αρχικό τους χαρακτήρα σε σχέση με τα σήριαλ στα οποία η μουσική έπαιξε παρόμοιο ρόλο (ΟΤΗ,Charmed κ.α).

 

EDIT

 

Στην σελίδα http://www.phantomplanet.com/ είδα ότι η σύνθεση είναι η εξής:

 

Alexander Greenwald: Vocals

Sam Farrar: Bass

Darren Robinson: Guitar

Jeff Conrad: Drums

 

άρα ο σκηνοθέτης δεν είναι μέλος τους (κάτι είναι & αυτό!)

 

Οχι δεν εχει σκηνοθετησει στο o.c. ο τραγουδιστης των Phantom Planet, ειδα και το βιογραφικο του στο imdb. Πρεπει να ειναι απλα φιλος του Josh Schwartz.

 

Για την μουσικη δεν συμφωνω οτι δεν ταιριαζει πλεον τοσο με τις σκηνες. Τουλαχιστον μεχρι το 309 που εχω δει ηταν μια χαρα. Στο OTH παντως οι μουσικες επιλογες rule!! Υπαρχουν σκηνες που τα τραγουδια ειναι λες και εχουν γραφτει ειδικα γι’αυτες.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μία ερώτηση και όποιος ξέρει, σας παρακαλώ ας απαντήσει.

 

Λοιπόν, έχω τους υπότιτλους του The O.C. (και ελληνικούς και αγγλικούς).

Γράφω σε dvd μερικά επισόδεια σε μορφή .avi (divX) μαζί με τους αντίστοιχους υπότιτλους τους και όταν βάζω να τα δω στο dvd player (όχι στη συσκευή του υπολογιστή, αλλά στη 'φέτα', στη συσκευή δηλαδή που συνδέεται με την τηλεόραση), παίζουν μόνο οι αγγλικοί υπότιτλοι, ενώ τους ελληνικούς δε τους αναγνωρίζει καν!

Όταν πατάω να τους εμφανίσει λέει "no subtitles", ενώ και οι αγγλικοί και οι ελληνικοί υπότιτλοι είναι της ίδιας μορφής, δηλαδή .srt!

 

Πως γίνεται λοιπόν να εμφανίζονται μόνο οι αγγλικοί;

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

M exei eξοργισει ενα 8ema :

toys rooney toys 8imaste ?o frontman einai aderfos tou skino8eti,o idios o skino8etis einai stoys phantom planet(tragoudi titlon)oikogeniakh ipo8esh !!!!pia moipos opoios 8elei na gini diasimos to leei ston Schwartzman kai na emfaizete st o.c. kai ginete diasimos!!!:( :O

 

εεεμ... απο που το άκουσες αυτό ?

 

α να σου πω και κάτι... δες λίγο αυτο http://www.mp3.com/rooney/artists/511484/biography.html και αυτό http://www.mp3.com/phantom-planet/artists/279028/biography.html ... αμφιβάλω αν θα βρεις μέσα αναφορά ή κάποιον που να έχει το ίδιο επίθετο με το Josh Schwartz η τον McG... ίσως να μπευρδεύτικες γιατί ο drummer των Phantom Planet λέγεται Jason Schwartman... μοιάζουντα επίθετα... αλλα αν ψάξεις λίγο στο imdb.com θα δεις ότι δεν έχουν σχέση.

 

Links:

Biography of Josh Schwartz

Biography of Jason Schwartzman

Biography of Mcg

 

Ο Jason Schwartzman είναι αδερφος του Josh Schwartzman οποίος έχει κάνει πάρα πολλές ταινίες(meet the Fockers, Pearl Harbor, Armagedon...) που σίγουρα δεν έχει κάνει ο Josh Schwartz :p

 

Αρα άκυρο αυτό που είπες... γιατι άλλο Schwartzman και άλλο Schwartz ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Ο τραγουδιστής των Rooney λέγεται Robert Carmine και είναι ο μικρός αδερφός του Jason Schwartzman (PP). Επίσης αλήθεύει ότι οι ΡΡ είναι το pet γκρουπ του Schwartz αλλά συγγένεια δεν υπάρχει.End of story.-

 

πηγή:http://www.ugo.com/channels/music/features/bandsondemand/Indie/artist.asp?bn=rooney#

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Ο τραγουδιστής των Rooney λέγεται Robert Carmine και είναι ο μικρός αδερφός του Jason Schwartzman (PP). Επίσης αλήθεύει ότι οι ΡΡ είναι το pet γκρουπ του Schwartz αλλά συγγένεια δεν υπάρχει.End of story.-

 

πηγή:http://www.ugo.com/channels/music/features/bandsondemand/Indie/artist.asp?bn=rooney#

Σωστός ;)

Τελικά μόνο ένα συμπέρασμα βγήκε απο αυτή τη μικρή έρευνα... ότι οι Phantom Planet και οι Rooney έχουν συγγενικές σχέσεις μεταξύ τους. Και επίσης συγγενεύουν με τον Francis Ford Coppola και τον Nicolas Cage :lol: Hollywood my friend...

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα χειρότερα και τα καλύτερα spoilers για τα επόμενα επισόδεια...

Το καλό είναι ότι

ο πιο άχρηστος χαρακτήρας του OC, ο Johny, πεθαίνει στο επισόδειο 3x14 "The Cliffhanger"... τα κακά νέα :

 

ο Sandy πάει να βρει τη μητέρα του Ryan και τοχειρότερο απο όλα... η Teressa επιστρέφει !

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα χειρότερα και τα καλύτερα spoilers για τα επόμενα επισόδεια...

Το καλό είναι ότι

ο πιο άχρηστος χαρακτήρας του OC, ο Johny, πεθαίνει στο επισόδειο 3x14 "The Cliffhanger"... τα κακά νέα :

 

ο Sandy πάει να βρει τη μητέρα του Ryan και τοχειρότερο απο όλα... η Teressa επιστρέφει !

 

Μπορει να ηταν αχρηστος αλλα δεν ηταν και του θανατα ο κακομοιρης. :(

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χθες (ουσιαστικά πριν 12 ώρες) επαιξε το 3x14 "The Cliffhanger".... μπείτε εδώ για να καταλάβεται πόσο χαρούμενοι είναι όλοι με το αποτέλεσμα του επισοδείου(δείτε τη βαθμολογία δεξιά;) ) ! :lol: (Προσοχή ! Θα σποϊλιεραστείτε άγρια !)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...