Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω χρησιμοποιώ το textra κάτω από το μήνυμα εφόσον παραδοθεί μου βγάζει νν.( ελαφρύ και με πολλές επιλογές εμφάνισης και άλλα)

Με την εφαρμογή της Samsung δεν γίνεται αυτό.

καλησπερα..χρησιμοποιω την textra εδω και κανα 2 μερες και παρατηρησα οτι δεν μπορω να γραφω μεχρι 160 χαρακ,,,ξερεις πως μπορω???ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα..χρησιμοποιω την textra εδω και κανα 2 μερες και παρατηρησα οτι δεν μπορω να γραφω μεχρι 160 χαρακ,,,ξερεις πως μπορω???ευχαριστω

 

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ασχοληθεί ποτέ επειδή έχω απεριόριστα μηνύματα και δεν κοιτάω αν γράφει 160 η 70 χαρακτήρες. Θα σου απαντήσουν άλλα παιδιά τα οποία ξέρουν

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..χρησιμοποιω την textra εδω και κανα 2 μερες και παρατηρησα οτι δεν μπορω να γραφω μεχρι 160 χαρακ,,,ξερεις πως μπορω???ευχαριστω

 

αν θυμαμαι καλα ρυθμισεις πληκτρολογιου και διαλεγεις! gms,αυτοματο κατι τετοιο λεει δεν θυμαμαι ακριβως και δεν εχω τι κινητο τωρα να το δω ακριβως να σε βοηθησω!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για το πότε θα πάρουμε Lollipop έχουμε?

Από τη στιγμή που δόθηκε lollipop στο S5 στην Πολωνία, θα πρέπει να περιμένουμε να δοθεί σύντομα και στο Note 4. Για μένα πάντως δεν πρέπει να βιαζόμαστε μια και το κινητό είναι εντελώς απροβλημάτιστο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δόθηκε lollipop στο S5 στην Πολωνία, θα πρέπει να περιμένουμε να δοθεί σύντομα και στο Note 4. Για μένα πάντως δεν πρέπει να βιαζόμαστε μια και το κινητό είναι εντελώς απροβλημάτιστο.

 

Συμφωνώ και εγώ απόλυτα...Θα είμαι από του τελευταίους που θα βάλουν lollilop!Από την στιγμή που το κινητό δουλεύει μια χαρά δεν βλέπω το λόγο να κάνω νέα «πειράματα»!Μάλιστα έχω απενεργοποιήσει και τo auto update για να είμαι σίγουρος...Με την 4.4.4 θα πορευτώ για πολύ καιρό μου φαίνεται... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δόθηκε lollipop στο S5 στην Πολωνία, θα πρέπει να περιμένουμε να δοθεί σύντομα και στο Note 4. Για μένα πάντως δεν πρέπει να βιαζόμαστε μια και το κινητό είναι εντελώς απροβλημάτιστο.

Καλά εννοείτε το κινητό πάει μπάλα και να αργήσει λίγο δεν πειράζει...

Link to comment
Share on other sites

Για να πουμε και καποια πραγματα σωςτα με TW ...δεν παει μπαλα...καλα γενικα ναι αλλα με καποια θεματα....Ειδα πχ σημερα στο nexus 6 πως τρεχει το εφε με τις ανοικτες καρτελες ειναι πολυ πιο smooth...

Αλλο πχ η κυλιση μεταξυ των αρχικων οθονων και 1-2 αλλα...μιλαω για το F αλλα δεν νομιζω να εχει διαφορα το C...γιατι ειναι χαρακτηριστικα Θεματα TW...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για να πουμε και καποια πραγματα σωςτα με TW ...δεν παει μπαλα...καλα γενικα ναι αλλα με καποια θεματα....Ειδα πχ σημερα στο nexus 6 πως τρεχει το εφε με τις ανοικτες καρτελες ειναι πολυ πιο smooth...

Αλλο πχ η κυλιση μεταξυ των αρχικων οθονων και 1-2 αλλα...μιλαω για το F αλλα δεν νομιζω να εχει διαφορα το C...γιατι ειναι χαρακτηριστικα Θεματα TW...

 

βρε συ, υπαρχει ποτε περιπτωση ενα νοτελι να ειναι πιο γρηγορο απο pure android? Και το κινέζικό μου των 65 ευρω πιο γρηγορο ειναι απ το νοτελι μου, αλλά αμα του βαλω οτι εχω στο νοτελι + 2-3 φορτισεις την ημερα που του κανω, θα κανει πυρηνική εκρηξη :lol::p. Ειναι ΑΛΛΟ κινητο απ τα συνηθισμενα (οχι τοσο γρηγορο αλλά στα υπολοιπα καλυτερο) και αν δεις στα νεα του φορουμ ολοι προσπαθουν να φτιαξουν γραφίδες χαχαχαχα (apple-lg). Στον καταραμενο TW εχεις απολυτο δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έχει μεγάλη διαφορά το nexus 6 με το καθαρό Android σε σχέση με το note. Δεν τα συγκρίνουμε σε ταχύτητα είναι λογικό το nexus να είναι πιο γρήγορο... Όπως και να χει το note σαν εμπειρία χρήσης είναι πολύ καλό και χωρίς σπαστικα lagαρισματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους ... Ισχύει αυτό που μου γράφει το μήνυμα ; Δηλαδή μου απαγορεύει το kitkat να διαγράψω αρχείο από την κάρτα μνημης; Edited by IKAL
προσθήκη εικόνας...
Link to comment
Share on other sites

βρε συ, υπαρχει ποτε περιπτωση ενα νοτελι να ειναι πιο γρηγορο απο pure android? Και το κινέζικό μου των 65 ευρω πιο γρηγορο ειναι απ το νοτελι μου, αλλά αμα του βαλω οτι εχω στο νοτελι + 2-3 φορτισεις την ημερα που του κανω, θα κανει πυρηνική εκρηξη :lol::p. Ειναι ΑΛΛΟ κινητο απ τα συνηθισμενα (οχι τοσο γρηγορο αλλά στα υπολοιπα καλυτερο) και αν δεις στα νεα του φορουμ ολοι προσπαθουν να φτιαξουν γραφίδες χαχαχαχα (apple-lg). Στον καταραμενο TW εχεις απολυτο δικιο.

 

Φιλε μου το γνωριζω (και το καταλαβαινω ) εν μερει το οτι το φορτωμενο με tweaks note θα ειναι πιο αργο απο ενα σπαρτιατικο pure android τηλεφωνο ....αλλα

Δεν καταλαβαινω πχ πως η εφαρμογη την μηνυματων οταν εισαι μεσα σε ενα νημα και scrolareis γρηγορα κομπιαζει και με το textra νερο...

πως πχ οι εναλλαγη των αρχικων οθονων εμφανιζουν κομπιασματα και με τους περισσσοτερες launcher πανε οντως μπαλα...

 

Ειναι καποια θεματακια που προςδοκω - περιμενω με την ελευση του lilipop να καλυτερευσουν...

τα θετικα τα γνωριζουμε ολοι....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό... Samsung και software είναι παράλληλα συμπαντα. Γι αυτό και οι διαφορές και τα lags

Και όμως δεν είναι, έχεις ακούσει φαντάζομαι για τη σειρά S σε google play edition. Δεν περπάτησε πολύ μια και ο κόσμος προτιμάει τα καλούδια της Σάμμυ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν είναι, έχεις ακούσει φαντάζομαι για τη σειρά S σε google play edition. Δεν περπάτησε πολύ μια και ο κόσμος προτιμάει τα καλούδια της Σάμμυ.

Ακριβώς η google play edition πήγε (σχεδόν) άπατη... οπότε εφόσον βλέπει αυτά η sammy, συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες..μου αλλαζει απο μονο του το φοντο της αρχικης οθονης....ξερει κανεις γιατι???

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν θυμαμαι καλα ρυθμισεις πληκτρολογιου και διαλεγεις! gms,αυτοματο κατι τετοιο λεει δεν θυμαμαι ακριβως και δεν εχω τι κινητο τωρα να το δω ακριβως να σε βοηθησω!

δεν γινεται ετσι..μηπως γνωριζεις αλλον τροπο???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες..μου αλλαζει απο μονο του το φοντο της αρχικης οθονης....ξερει κανεις γιατι???

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν γινεται ετσι..μηπως γνωριζεις αλλον τροπο???

 

Μηνυματα>Ρυθμισεις>SMS>Εισαγωγη λειτουργειας>αλφαβητο GSM

 

για το αλλο δεν γνωριζω κατι

Link to comment
Share on other sites

Μηνυματα>Ρυθμισεις>SMS>Εισαγωγη λειτουργειας>αλφαβητο GSM

 

για το αλλο δεν γνωριζω κατι

αυτο ισχυει οταν χρησιμοποιεις την εφαρμογη της σαμμυ αλλα οταν χρισιμοποιεις την textra????

Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει οταν χρησιμοποιεις την εφαρμογη της σαμμυ αλλα οταν χρισιμοποιεις την textra????

 

για το default σιγουρα εχεις 160 χαρακτηρες αλλα με κεφαλαια μονο! τωρα για αυτην την εφαρμογη δεν ξερω δεν την δουλευω! δοκιμασε και το handcent sms εχει 160 χαρακτηρες με μικρα γραμματα!

Link to comment
Share on other sites

για το default σιγουρα εχεις 160 χαρακτηρες αλλα με κεφαλαια μονο! τωρα για αυτην την εφαρμογη δεν ξερω δεν την δουλευω! δοκιμασε και το handcent sms εχει 160 χαρακτηρες με μικρα γραμματα!

 

ok σε ευχαριστω..μηπως ξερεις τι γινεται με το φοντο και αλλαζει απο μονο του??

Link to comment
Share on other sites

ok σε ευχαριστω..μηπως ξερεις τι γινεται με το φοντο και αλλαζει απο μονο του??

 

Μήπως έχεις εγκαταστήσει καμία εφαρμογή για αναπαραγωγή φωτογραφιών?

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το ποδόμετρο του Shealth καταναλώνει μπαταρία?

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή να μας λέει πόσο % μπαταρία καταναλώνουν οι εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

ok σε ευχαριστω..μηπως ξερεις τι γινεται με το φοντο και αλλαζει απο μονο του??

Μήπως όταν επέλεξες φόντο έβαλες μόνο στο κλείδωμα οθονης και τσέκαρες το "ζωντανός καιρος" ή "τα ενδιαφέροντά μου" ως φόντο? ?

 

Επιλογες- οθόνη και φόντο-εκει τσεκαρεις επανω το κλείδωμα οθονης μονο και μαλλον εχεις διαλεξει τον ζωντανό καιρό ή τα ενδιαφέροντά μου (στα βγάζει κατω) όπου αλλάζουν μόνες τους οι εικόνες. ..δεν υπάρχει άλλος τρόπος να αλλάζουν οι εικόνες αυτόματα!

Μήπως έχεις εγκαταστήσει καμία εφαρμογή για αναπαραγωγή φωτογραφιών?

θαναση τι κάνεις χρόνια πολλά και καλή χρονιά. .. επειδή εσύ τα ξέρεις όλα. .έχεις κανένα νέο για το Samsung gear vr πότε βγαίνει για πώληση ή αν εχει ηδη βγει στο εξωτερικο κτλ?? Ενδιαφέρομαι. ...

Γνωρίζει κανείς αν το ποδόμετρο του Shealth καταναλώνει μπαταρία?

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή να μας λέει πόσο % μπαταρία καταναλώνουν οι εφαρμογές?

Θα πας στις ρυθμίσεις - εξικονομιση ενέργειας εκεί σου λέει την κατανάλωση μπαταρίας και από ποια εφαρμογή. .. Από όσο ξέρω είναι ελάχιστη έως μηδαμινή η κατανάλωση από το ποδομετρο..Εγώ το έχω μόνιμα ανοιχτό και βγάζω 6ωρο σε οθονη και τουλάχιστον μια ημέρα μην σου πω και 2 σε αναμονή. ..

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις εγκαταστήσει καμία εφαρμογή για αναπαραγωγή φωτογραφιών?

κατι ειχα εγκαταστησει και το εβγαλα και μαλλον εστρωσε..

ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα το δοκιμασω και αυτο..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους ... Ισχύει αυτό που μου γράφει το μήνυμα ; Δηλαδή μου απαγορεύει το kitkat να διαγράψω αρχείο από την κάρτα μνημης;

 

Μήπως ξέρει κανείς να μου πει εαν φταίει το NOTE4 , το λειτουργικό ή κάποια ρύθμιση που δε με αφηνει να σβήσω αρχείο με το File Expert ή το Astro file manager;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...