Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο Κορέα χωρίς απόδειξη αξίζει?

Εγγυηση παντως δεν εχει απο εκει και περα εσυ κρινεις αν αξιζει η οχι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο Κορέα χωρίς απόδειξη αξίζει?

Για μένα δεν αξίζει. Μόνο για το καλύτερο μόντεμ; Πάρε το C από Ευρώπη εφόσον θέλεις Exynos για να έχεις και εγγύηση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Στα sms όταν επιλέγω αναφορά παράδοσης μου στέλνει πίσω κανονικό μήνυμα όπως τα παλιά τα Νόκια !

Δεν υπάρχει η ένδειξη στο μήνυμα που στέλνω στο περίγραμμα ότι έχει παραδοθεί όπως στο pure android ;

Αν δεν γίνεται, μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια λύση καλής εφαρμογής sms που να υποστηρίζει αυτό το χαρακτηριστικό του ληφθέν sms αναφοράς παράδοσης.

Edited by dev_dev
Link to comment
Share on other sites

Στα sms όταν επιλέγω αναφορά παράδοσης μου στέλνει πίσω κανονικό μήνυμα όπως τα παλιά τα Νόκια !

Δεν υπάρχει η ένδειξη στο μύνημα που στέλνω στο περίγραμα ότι έχει παραδοθεί όπως στο pure android ;

Αν δεν γίνεται, μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια λύση καλής εφαρμογής sms που αν υποστηρίζει αυτό το χαρακτηριστικό του ληφθέν sms αναφοράς παράδοσης.

 

Εγω χρησιμοποιώ το textra κάτω από το μήνυμα εφόσον παραδοθεί μου βγάζει νν.( ελαφρύ και με πολλές επιλογές εμφάνισης και άλλα)

Με την εφαρμογή της Samsung δεν γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβαζεις την μπαρα ειδοποιησεων εχει μια επιλογη που λεει γρηγορη συνεδη τι ακριβως ειναι αυτο;; το εχει ενεργοποιησει κανενας;;
Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβαζεις την μπαρα ειδοποιησεων εχει μια επιλογη που λεει γρηγορη συνεδη τι ακριβως ειναι αυτο;; το εχει ενεργοποιησει κανενας;;

Σου δείχνει με τι συσκευες που ειναι κοντα σου και εχουν ενεργοποιησει bluetooth ή καποιο δυκτιο wifi μπορεί να συνδεθεί άμεσα η συσκευή σου..

πχ εμένα τώρα που είμαι σπίτι μου δείχνει άμεσα διαθέσιμη για σύνδεση και προβολή εικόνων μουσικής κτλ την τηλεόραση μου και το bluetooth που ήδη υπάρχει σύνδεση .

Link to comment
Share on other sites

Σου δείχνει με τι συσκευες που ειναι κοντα σου και εχουν ενεργοποιησει bluetooth ή καποιο δυκτιο wifi μπορεί να συνδεθεί άμεσα η συσκευή σου..

πχ εμένα τώρα που είμαι σπίτι μου δείχνει άμεσα διαθέσιμη για σύνδεση και προβολή εικόνων μουσικής κτλ την τηλεόραση μου και το bluetooth που ήδη υπάρχει σύνδεση .

 

Το εκανα σε ευχαριστώ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, η εφαρμογή textra έχει καλή εμφάνιση και λειτουργικότητα. Παρόλα ταύτα επιμένω αν υπάρχει ρύθμιση ή plugin που να προστίθεται στην default εφαρμογή των μηνυμάτων και να εμφανίζει αν παραδόθηκε το μήνυμα χωρίς την ηχητική ειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, η εφαρμογή textra έχει καλή εμφάνιση και λειτουργικότητα. Παρόλα ταύτα επιμένω αν υπάρχει ρύθμιση ή plugin που να προστίθεται στην default εφαρμογή των μηνυμάτων και να εμφανίζει αν παραδόθηκε το μήνυμα χωρίς την ηχητική ειδοποίηση.

 

Default δεν υπάρχει για να κάνει αυτό που θες! Μόνο με άλλες εφαρμογές δοκίμασε και handcent sms

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα/εφαρμογή για να μπει μια φωτογραφία ολόκληρη σαν φόντο στην αρχική οθόνη και να μην κόβεται;
Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια, εσάς από που είναι εισαγωγή το κινητό?? εμένα μόλις τσέκαρα ότι είναι από Ουγγαρία.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια, εσάς από που είναι εισαγωγή το κινητό?? εμένα μόλις τσέκαρα ότι είναι από Ουγγαρία.

 

Τα περισσότερα C που πουλήθηκαν στην Ελλάδα είναι από την Ουγγαρία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Και εγώ όσο το έψαχνα στα σκρουτζομάγαζα τα περισσότερα C που έβρισκα ήταν από Ουγγαρία το δικό μου όμως είναι από Σλοβενία! :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..μεσα στο κουτι αγορας του κινητου εχει αυτο που φαινεται στην φωτο..ξερει κανεις τι προσφερει????ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα..μεσα στο κουτι αγορας του κινητου εχει αυτο που φαινεται στην φωτο..ξερει κανεις τι προσφερει????ευχαριστω

σορρυ ...δεν μου ανεβαζει την φωτο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..μεσα στο κουτι αγορας του κινητου εχει αυτο που φαινεται στην φωτο..ξερει κανεις τι προσφερει????ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σορρυ ...δεν μου ανεβαζει την φωτο

Περιέγραψε το με λόγια. Ίσως καταλάβουμε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

με ειπε ενας φιλος οτι εκαναν και στο Google Play τωρα να βαζεις καρτες και να αγοραζεις! οπως καρτες τηλφ! ειπε οτι υπαρχουν στα public καπου αλλου εκτος απο αυτα εχει;; Γρεβενα δεν εχουμε public!! και σε τι τιμες παιζουν αυτες πως ειναι δλδ; κατι σαν paysafe?

 

 

EDIT: βλεπω να η σαμη να βγαζει σιγα σιγα απο την ζωη της τον snapdragon και να προσπαθει να εγκαταστησει παντου exynos! μια μελλοντικη δικη μου προβλεψη! επισης με 810 το περιμεναμε το Samsung Galaxy Note 4 S-LTE με exynos μας βγηκε! οριστε και η πηγη! http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-Note-4-S-LTE-to-launch-in-South-Korea-later-this-month-Exynos-5433-is-under-the-hood_id64297

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

με ειπε ενας φιλος οτι εκαναν και στο Google Play τωρα να βαζεις καρτες και να αγοραζεις! οπως καρτες τηλφ! ειπε οτι υπαρχουν στα public καπου αλλου εκτος απο αυτα εχει;; Γρεβενα δεν εχουμε public!! και σε τι τιμες παιζουν αυτες πως ειναι δλδ; κατι σαν paysafe?

 

 

EDIT: βλεπω να η σαμη να βγαζει σιγα σιγα απο την ζωη της τον snapdragon και να προσπαθει να εγκαταστησει παντου exynos! μια μελλοντικη δικη μου προβλεψη! επισης με 810 το περιμεναμε το Samsung Galaxy Note 4 S-LTE με exynos μας βγηκε! οριστε και η πηγη! http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-Note-4-S-LTE-to-launch-in-South-Korea-later-this-month-Exynos-5433-is-under-the-hood_id64297

 

κανονικες καρτες ειναι σαν paysafe αλλα μονο για το google play, 15euro πληρωνεις 15 μπαινουν για να αγορασεις εφαρμογες κλπ. μπορεις να τις παραγγειλεις απο καποιο public εχουν 3 ευρο μεταφορικα αν θυμαμαι καλα. αλλιως τσεκαρε σε "εμπειρα" περιπτερα μηπως βγαζουν τετοιες καρτες απτο μηχανημα τους! Ισως εχει και ο γερμανος!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι..λεει οτι το c εχει ενα σωρο αισθητηρες,,,που ακριβως βρισκονται στο κινητο και πως μπορω να τους εκμεταλευτω???ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..μεσα στο κουτι αγορας του κινητου εχει αυτο που φαινεται στην φωτο..ξερει κανεις τι προσφερει????ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σορρυ ...δεν μου ανεβαζει την φωτο

Αν εννοείς κάτι σαν μυτούλα μολυβιού νομίζω ότι είναι για το penaki ανταλλακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα αλλά δεν μπορώ να ανεβάσω την φώτο εδώ και ώρες.. Δεν ξέρω τι παίζει

 

Αν εννοείς αυτό τότε είναι extra μυτούλες για το s-pen και το "εργαλείο" για να τις αφαιρείς

 

http://i64.photobucket.com/albums/h181/Aid78/Note%204/20150103_165422a_zps0f5dbd03.jpg

Note 4 Baby.........
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτό τότε είναι extra μυτούλες για το s-pen και το "εργαλείο" για να τις αφαιρείς

 

http://i64.photobucket.com/albums/h181/Aid78/Note%204/20150103_165422a_zps0f5dbd03.jpg

ΑΥΤΟ ειναι φιλε μου,ακριβως..ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΑΥΤΟ ειναι φιλε μου,ακριβως..ευχαριστω

και τωρα.....καθε ποτε αλλαζουμε μυτες??και ποτε καταλαβαινουμε οτι θελει αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

βλεπω να η σαμη να βγαζει σιγα σιγα απο την ζωη της τον snapdragon και να προσπαθει να εγκαταστησει παντου exynos! μια μελλοντικη δικη μου προβλεψη! επισης με 810 το περιμεναμε το Samsung Galaxy Note 4 S-LTE με exynos μας βγηκε! οριστε και η πηγη! http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-Note-4-S-LTE-to-launch-in-South-Korea-later-this-month-Exynos-5433-is-under-the-hood_id64297

 

Και δυστυχώς αν και είναι στην 5.0.1 out of the box τρέχει στα 32bit σύμφωνα με την πρώτη εικόνα απ'το antutu...Όσο είδε o 5420 του Note 3 HMP άλλο τόσο θα δει κι ο 5433 64bit... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...