Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ολόκληρο θέμα F vs C.

Μην χαλάτε το θέμα εδώ.

 

Στο θέμα μας τώρα που είναι το 910c.

Το 910c ΔΕΝ υποστηρίζει 4g+

Παρόλο που από την κυκλοφορία του τηλεφώνου το θέμα είναι λυμένο, απορώ 2,5 χρόνια μετά πως έρχεται κάποιος και πάει κόντρα στην....Samsung που λέει ότι δεν υποστηρίζει 4g+ (ή αλλιώς LTA-A).

Η θεωρητική πάντα ταχύτητα του 910c είναι 150Mb/s

Το 4g+ είναι στη διπλάσια ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά έχω ένα θέμα και 2 ερωτήσεις.

 

1.Δεν μπορώ να εγκαταστήσω συμβατά fonts. Σε ότι βάζω μου λέει incompatible. Είχα τα roboto condensed αλλά χθες τα πείραζα και τώρα δεν μπορώ να τα επιλέξω ξανά (Not compatible and uninstall). Any ideas?

 

2. Η καλύτερη μέθοδος για root τώρα; (έληξε η εγγύηση)

 

3. Η πιο σταθερή rom?

 

Ευχαριστώ

Edited by FaTaL_ErrOr
Link to comment
Share on other sites

Στο you tube μετα απο κανα πενταλεπτο θεασης κολλαει το συμπαν. Στρωνει μόνο μετά απο επανεκκίνηση. Σε κανεναν άλλο συμβαίνει ή μονο εγώ είμαι ο τυχερός; Εμαι με πολωνικη rom.
Link to comment
Share on other sites

1) Στην καλυτερη περιπτωση θα μπορουσε να εχει προβλημα το δικτυο κυψελης του παροχου στην περιοχη σου. Αν εισαι και σε καμια νεκρη ζωνη αυτου του δικτυου, ακομη πιο πιθανο. Και μολις αποκατασταθει, θα εισαι ΟΚ.

 

2) Στην λιγοτερο χειροτερη περιπτωση, εχει προβλημα η καρτα SIM. Την αντικαθιστας και παλι ολα ΟΚ. Πιθανον και να μην παταει καλα στο sim tray η να εχει μετακινηθει. Αν την εχεις μεσα σε ανταπτορα, ακομη πιο πιθανο. Τσεκαρε το.

 

3) Στην απολυτως χειροτερη περιπτωση ειναι αυτο που φοβασαι μαλλον. Και οχι μονο εσυ, ολοι μας. Εχει προβλημα hardware η συσκευη (εκαψε μοντεμ η κατι αλλο στην πλακετα) και μονο σερβις μετα.

 

Την εχει βρεξει η σου χει πεσει ποτε; Τι αλλο να πω; Να ναι θεμα software ? Ισως το λιγοτερο πιθανο.

 

Οπως και να χει, μακαρι να εισαι σε εγγυηση ακομη και γενικοτερα να πανε ολα καλα.

Λήξις συναγερμού.Ενώ το είχα ήδη πάει στο service μιάς και είναι δίπλα στο σπίτι μου,με πήραν από την Κοσμοτέ και μου είπαν ότι πράγματι υπήρχε βλάβη στην κυψέλη την οποίαν αποκατέστησαν.Ετσι,πήγα και το πήρα χωρίς να το πειράξουν καθόλου,και τώρα έχει 5 γραμμούλες όπως παλιά.

Ετσι,ας αργήσει να βγει το 8άρι,δεν το έχω ανάγκη.:lol:

Σ' ευχαριστώ για τη βοήθεια.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Λήξις συναγερμού.Ενώ το είχα ήδη πάει στο service μιάς και είναι δίπλα στο σπίτι μου,με πήραν από την Κοσμοτέ και μου είπαν ότι πράγματι υπήρχε βλάβη στην κυψέλη την οποίαν αποκατέστησαν.Ετσι,πήγα και το πήρα χωρίς να το πειράξουν καθόλου,και τώρα έχει 5 γραμμούλες όπως παλιά.

Ετσι,ας αργήσει να βγει το 8άρι,δεν το έχω ανάγκη.:lol:

Σ' ευχαριστώ για τη βοήθεια.:)

 

Ωραία νέα λοιπόν :) Δεν είναι εξαιρετικό το συναίσθημα ανακούφισης, όταν τελικά αποκαλύπτεται πως δεν έφταιγε η συσκευή σου η κάτι που έκανες λάθος εσύ, αλλά κάτι απ' έξω; Θεϊκό έτσι :lol:

 

Kι εμένα επίσης δεν με νοιάζει πότε θα βγει το Note 8, γιατί δεν πρόκειται να το πάρω. Όχι μόνο επειδή δεν μου περισσεύουν ποια, αλλά κυρίως γιατί η συσκευή δεν έχει να ζηλέψει τίποτα, παρά τα χρόνια της. Λειτουργεί άριστα και ειδικά μετά το προτελευταίο update, που φαίνεται πως διόρθωσαν το BUG με τις κλήσεις που κανένας δεν άκουγε κανέναν (δεν μου έχει ξανασυμβεί απο τότε), το κόβω να συμβιώνω αρκετά χρόνια μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα λοιπόν :) Δεν είναι εξαιρετικό το συναίσθημα ανακούφισης, όταν τελικά αποκαλύπτεται πως δεν έφταιγε η συσκευή σου η κάτι που έκανες λάθος εσύ, αλλά κάτι απ' έξω; Θεϊκό έτσι :lol:

 

Kι εμένα επίσης δεν με νοιάζει πότε θα βγει το Note 8, γιατί δεν πρόκειται να το πάρω. Όχι μόνο επειδή δεν μου περισσεύουν ποια, αλλά κυρίως γιατί η συσκευή δεν έχει να ζηλέψει τίποτα, παρά τα χρόνια της. Λειτουργεί άριστα και ειδικά μετά το προτελευταίο update, που φαίνεται πως διόρθωσαν το BUG με τις κλήσεις που κανένας δεν άκουγε κανέναν (δεν μου έχει ξανασυμβεί απο τότε), το κόβω να συμβιώνω αρκετά χρόνια μαζί του.

Ωραίο δε λες τίποτα.:)

Και κάτι άσχετο.Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω ένα αρχαίο Sony Ericsson Τ68i που έχω,που δεν είναι smartphone,σε περίπτωση που θέλει κάποια στιγμή service;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο δε λες τίποτα.:)

Και κάτι άσχετο.Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω ένα αρχαίο Sony Ericsson Τ68i που έχω,που δεν είναι smartphone,σε περίπτωση που θέλει κάποια στιγμή service;

 

Πω, πω τι μου θύμησες τώρα........ Κόντεψα να κλάψω..!! Αναμνησιοπληξία με πιασε :lol:

 

Εγώ είχα το T68, το μοντέλο της Ericsson πριν τον γάμο με την Sony. Δεν είχαν διαφορές νομίζω εκτός το χρώμα και το λογότυπο.

Ήταν η πρώτη συσκευή που είχε έγχρωμη οθόνη (256 χρώματα). Την κάμερα (VGA) την έπαιρνε σαν ξεχωριστό αξεσουάρ απο κάτω..!! 220.000 δραχμές νομίζω είχα δώσει :p

 

Αν δέχεται τη sim (με αντάπτορα μάλλον) και δεν είναι σάπια η μπαταρία του (κομματάκι δύσκολο μετά απο 16 χρόνια), μια χαρά θα δουλεύει σε απλό GSM.

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω τι μου θύμησες τώρα........ Κόντεψα να κλάψω..!! Αναμνησιοπληξία με πιασε :lol:

 

Εγώ είχα το T68, το μοντέλο της Ericsson πριν τον γάμο με την Sony. Δεν είχαν διαφορές νομίζω εκτός το χρώμα και το λογότυπο.

Ήταν η πρώτη συσκευή που είχε έγχρωμη οθόνη (256 χρώματα). Την κάμερα (VGA) την έπαιρνε σαν ξεχωριστό αξεσουάρ απο κάτω..!! 220.000 δραχμές νομίζω είχα δώσει :p

 

Αν δέχεται τη sim (με αντάπτορα μάλλον) και δεν είναι σάπια η μπαταρία του (κομματάκι δύσκολο μετά απο 16 χρόνια), μια χαρά θα δουλεύει σε απλό GSM.

Είχα πάρει και την κάμερα.Ψόφια πράματα...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

Ειμαι κατοχος του Note 4 απο τον Ιουνιο του '15!

Απο τοτε το εχω παει 3 φορες στο service γιατι μου εβγαλε διαφορα θεματα..

Αρχικα ειχα την καμερα που δεν εστιαζε καλα και γενικοτερα το κινητο υπερθερμοταν..

Το πηγα και εγινε αλλαγη καμερας , του μεσαιου frame και καποιων ηλεκτρονικων εξαρτηματων οπως εγραφε το χαρτι..

Αργοτερα η οθονη ειχε burn in και η καμερα εκανε ενα περιεργο θορυβο οταν εστιαζε..

Το πηγα και μου αλλαξαν και οθονη και καμερα ξανα..

Τελος το πηγα 3η φορα μετα απο διαστημα 5 ημερων γιατι η οθονη δεν ειχε τοποθετηθει σωστα και μου αλλαξαν ξανα το μεσαιο πλαισιο

Τελοςπαντων το κινητο ειναι αψογο πλεον και σαν καινουργιο..

 

Εδω και πολυ καιρο σκεφτομαι να το ρουταρω και να παιξω με Note 7 Roms κτλπ..

Εχω βαρεθει το interface και λατρευω το Grace UI που βλεπω..

Απλα ηθελα να ρωτησω.. η εγγυηση του κινητου ληγει λογικα αυτον τον Ιουνιο..

Αμα το ρουταρω , και συμβει κατι πχ στην καμερα η στην οθονη , αυτα εχουν πλεον ξεχωριστη εγγυηση? Και θα επηρεαστουν παλι αμα το ρουταρω?

 

Μονο εκει σκαλωνω και κολωνω να το κανω.. και επισης δεν βλεπω και πολυ πραγμα για την εκδοση με exynos..

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

Ειμαι κατοχος του Note 4 απο τον Ιουνιο του '15!

Απο τοτε το εχω παει 3 φορες στο service γιατι μου εβγαλε διαφορα θεματα..

Αρχικα ειχα την καμερα που δεν εστιαζε καλα και γενικοτερα το κινητο υπερθερμοταν..

Το πηγα και εγινε αλλαγη καμερας , του μεσαιου frame και καποιων ηλεκτρονικων εξαρτηματων οπως εγραφε το χαρτι..

Αργοτερα η οθονη ειχε burn in και η καμερα εκανε ενα περιεργο θορυβο οταν εστιαζε..

Το πηγα και μου αλλαξαν και οθονη και καμερα ξανα..

Τελος το πηγα 3η φορα μετα απο διαστημα 5 ημερων γιατι η οθονη δεν ειχε τοποθετηθει σωστα και μου αλλαξαν ξανα το μεσαιο πλαισιο

Τελοςπαντων το κινητο ειναι αψογο πλεον και σαν καινουργιο..

 

Εδω και πολυ καιρο σκεφτομαι να το ρουταρω και να παιξω με Note 7 Roms κτλπ..

Εχω βαρεθει το interface και λατρευω το Grace UI που βλεπω..

Απλα ηθελα να ρωτησω.. η εγγυηση του κινητου ληγει λογικα αυτον τον Ιουνιο..

Αμα το ρουταρω , και συμβει κατι πχ στην καμερα η στην οθονη , αυτα εχουν πλεον ξεχωριστη εγγυηση? Και θα επηρεαστουν παλι αμα το ρουταρω?

 

Μονο εκει σκαλωνω και κολωνω να το κανω.. και επισης δεν βλεπω και πολυ πραγμα για την εκδοση με exynos..

Ευχαριστω!

 

Αν κάνεις root φίλε πριν την λήξη της εγγύησης την εγγύηση την χάνεις οριστικά… Τώρα βάζοντας custom roms πάντα υπάρχει το ρίσκο για κάποιο γενικό σκάλωμα της συσκευής κατά την διάρκεια του setup και την εμφάνιση δυσλειτουργιών…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχει κανένας το xiaomi mi band 2 ; είναι συμβατό κανονικά με το νότε 4 ; το γλυκοκοιτάζω τώρα τελευταία.

 

Το παράγγειλα πριν λίγες μέρες. Θα πάρει καμία 20 μέρες να έρθει όμως. Κάπου σε φόρουμ πέτυχα κάποιον που το είχε με note χωρίς πρόβλημα.

 

Tapatalked

Άργησε λίγο αλλά ήρθε τελικά. Το έχω από χθες. Σε δοκιμές που έκανα δεν είχε διαφορές μεγάλες από το note. Καρδιακούς παλμούς 4-5 σφυγμούς διαφορά. Note 3023 βήματα , mi band 2 3056 βήματα.

 

Ειδοποιήσεις κανονικά χωρίς θέματα. Αν θέλεις κάτι άλλο μου λες.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Βρε λες να.........;

Μόλις ενημερώθηκε το S-Helth της Samsung. Κάποια νέα ενημέρωση ετοιμάζει για το λειτουργικό μάλλον, όπως συνήθως κάνει όταν συμβαίνει αυτό. Το εντυπωσιακό είναι πως πριν μερικές μέρες έδωσε πάλι. Τι να πω; Μόνο καλό το βλέπω :D

Link to comment
Share on other sites

Βρε λες να.........;

Μόλις ενημερώθηκε το S-Helth της Samsung. Κάποια νέα ενημέρωση ετοιμάζει για το λειτουργικό μάλλον, όπως συνήθως κάνει όταν συμβαίνει αυτό. Το εντυπωσιακό είναι πως πριν μερικές μέρες έδωσε πάλι. Τι να πω; Μόνο καλό το βλέπω :D

 

Με πρόλαβες! Τα ίδια ακριβώς θα έγραφα!;) Παρόλα αυτά η τελευταία αναβάθμιση βελτίωσε σε εμένα τουλάχιστον και για πρώτη φορά αισθητά την μπαταρία, οπότε αν θα έρθει νέα αναβάθμιση θα περιμένω να διαβάσω πρώτα εντυπώσεις.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω ότι τέτοιες αναβαθμίσεις δεν έχω βρει ποτέ να συσχετίζονται με γενικότερη αναβάθμιση του λογισμικού.

Οι περρισότερες εξάλλου είναι πλέον security fixes και κανένα ξεκάρφωτο bug.

Πραγματικό μεγάλο update εξάλλου, μάλλον πάπαλα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με θυμίσει πώς βάζω στις έκτακτες κλήσεις όταν το κινητό είναι κλειδωμένο δικές μου επαφές ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω ότι τέτοιες αναβαθμίσεις δεν έχω βρει ποτέ να συσχετίζονται με γενικότερη αναβάθμιση του λογισμικού.

Οι περρισότερες εξάλλου είναι πλέον security fixes και κανένα ξεκάρφωτο bug.

Πραγματικό μεγάλο update εξάλλου, μάλλον πάπαλα πλέον.

Nομίζω ότι το επόμενο major update,θα είναι το...Νote 8...:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω ότι το επόμενο major update,θα είναι το...Νote 8...:lol:

 

Για official εγώ είμαι σίγουρος :happy:

Αλλά κάτι θα βγαίνει στο xda. Τώρα που λήγουν οι εγγυήσεις θα πάρει φωτιά το Odin :)

Link to comment
Share on other sites

Για official εγώ είμαι σίγουρος :happy:

Αλλά κάτι θα βγαίνει στο xda. Τώρα που λήγουν οι εγγυήσεις θα πάρει φωτιά το Odin :)

Ισως,αλλά έχεις εμπιστοσύνη,ή θα μπλοκάρει και θα το κλαις;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ισως,αλλά έχεις εμπιστοσύνη,ή θα μπλοκάρει και θα το κλαις;

 

Εγώ μάλλον δε θα το πειράξω.

Αλλά αν έχω την ανάγκη, φτιάχνω μία μόνος μου :p

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το samsung knox, πρόσεξα στην ιστοσελίδα του ότι πλέον έχει μόνο εύρεση του κινητού και καμιά πληροφορία που τυχόν έχω βάλει μέσα σε αυτό. Παλιά υπήρχε η δυνατότητα. Άλλαξε κάτι ή εγώ δεν κάνω κάτι καλά; Επίσης η τελευταία τοποθεσία που έχει επισημανθεί (εύρεση) το κινητό μου είναι από τον Αύγουστο του 2016! Αν είναι δυνατόν!! Το εγκατέλειψαν;

https://my.samsungknox.com/en-US/#/login

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...