Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6.0.1 εννοεις.

6.0.2 δεν εχει βγει (τουλαχιστον στο f).

 

Και στο C 6.0.1 τρέχει για την ώρα…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και στο C 6.0.1 τρέχει για την ώρα…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι σωστα

 

6.0.1 ειχα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει 6.0.2 μόνο 6.0.1 και μετά πάει η nougat 7

 

Αφου δεν υπηρξε nougat για εμας μεχρι τωρα δεν πιστευω να υπαρξει μονο με custom rom

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το τελευταίο update .

Η μπαταρία είναι έτσι όπως έπρεπε να είναι .

Link to comment
Share on other sites

Εκανες εργοστασιακες μετα;

Εννοείτε πως έκανα επαναφορά χαχαχαχαχα.

Δεν βαριέμαι ας διαρκεί 40 λεπτά αλλά έχω ήσυχο το κεφάλι και μετά δεν ψάχνομαι πώς και γιατί .

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη αν δεν είμαι στο σωστό thread.

Μία ερώτηση για μία φίλη που έχει το Note4.

Όταν έβγαζε το πενάκι με ανοικτή την οθόνη της βγαίνει ένα μενού με διάφορες λειτουργίες του s pen. Αλλά για κάποιο λόγο τελευταία αυτό δεν γίνεται. Δεν εμφανίζεται το μενού αυτό.

Προσπάθησα να δω μήπως το φτιάξω και έφτασα σε αυτό το υπομενού στους ρυθμίσεις που μπορείς να το ενεργοποιήσεις και να παραμετροποιήσεις αυτό το μενού και φαίνεται να είναι απενεργοποιημένο και δεν μπορεί να το ενεργοποιήσει(είναι γκριζαρισμένος ο διακόπτης).

Κάποια ιδέα να το φτιάξει;

Παρακάτω το screen από το μενού που δεν μπορεί να γίνει η ενεργοποίηση.

Ευχαριστώ

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161204/30bf564824cecb2d2aa299f0193eff76.jpg

 

Live to ride, ride to live

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συγκάτοχοι του συγκεκριμένου κινητού, θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν αντιμετωπίζει το κάποιο πρόβλημα επικοινωνίας με την 6,0,1. Πιο συγκεκριμένα, μετα την αναβάθμιση, και ενώ εχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να στρώσει καλύτερα, μου επισημαίνουν συχνά φίλοι που με καλούν ότι τους δείχνει ότι το τηλέφωνο δεν λειτουργεί. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο ακριβως μενου τσεκαρε αν τα πραγματα ειναι ετσι:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161204/8be44105479bcc01c6e2ae31b4c6a0e9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω. ..και μένα χθες μου ήρθε μια ενημέρωση που έλεγε ότι η μπαταρία θα βελτιωθεί. Εσείς είδατε διάφορα κανωντας επανεκκίνηση στην συσκευή μετά? Εγώ έκανα επανεκκίνηση πριν 15 μέρες και βαριέμαι να κάνω πάλι τώρα. Θέλω να πω..χρειάζεται επενεκινηση η όχι? Εγώ έχω δει μια μικρή βελτίωση στην μπαταρία αλλά την έχω 2 χρόνια. Από τότε που το πήρα δεν την έχω αλλαξει;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο ακριβως μενου τσεκαρε αν τα πραγματα ειναι ετσι:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161204/8be44105479bcc01c6e2ae31b4c6a0e9.jpg

Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση.

Δυστυχώς δεν δουλεύει με τις ρυθμίσεις σου. Να κοιτάξει κάτι άλλο πριν το πάει στο σέρβις μήπως κάτι έχει χαλάσει;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση.

Δυστυχώς δεν δουλεύει με τις ρυθμίσεις σου. Να κοιτάξει κάτι άλλο πριν το πάει στο σέρβις μήπως κάτι έχει χαλάσει;

 

Live to ride, ride to live

 

Took out S Pen,

then on Accessibility settings

Vision

turned on and off the Switch Access

turned on and off the Hover Zoom option .

Air Command is back now.

Εγω με το ιδιο πρβλημα εκανα τα παραπανω και τωρα παιζει κανονικα

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συγκάτοχοι του συγκεκριμένου κινητού, θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν αντιμετωπίζει το κάποιο πρόβλημα επικοινωνίας με την 6,0,1. Πιο συγκεκριμένα, μετα την αναβάθμιση, και ενώ εχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να στρώσει καλύτερα, μου επισημαίνουν συχνά φίλοι που με καλούν ότι τους δείχνει ότι το τηλέφωνο δεν λειτουργεί. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Δυστυχώς αυτό είναι ένα πρόβλημα που υπήρχε σε κάποιους κατόχους και πριν το τελευταίο update της 6.01. Δεν έχει να κάνει μόνο με το οτι σε καλούν και δείχνει ότι δεν λειτουργεί, αλλά ακόμη και όταν ανοίξει η γραμμή μετά από κλήση, κανένας δεν ακούει κανέναν. Σου κάνω παρακάτω copy-paste ένα προηγούμενο μου post για να καταλάβεις τι παίζει.....

 

Και μια ακομη ενημερωση ειναι γεγονος..!!

369,47mb για Note 4 C Πολωνιας. Παντα ελπιζω σε καλύτερα

 

Edit: Και μια ακόμη θλιβερή διαπίστωση. Λίγο μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης, δέχτηκα μια εισερχόμενη. Την πήρα κανονικά, άνοιξε η γραμμή δηλαδή και τη συνέχεια τη φαντάζεστε.......... κανένας δεν άκουγε κανέναν. Το γνωστό πρόβλημα λοιπόν, δυστυχώς δεν λύθηκε. Ετυχε να μου το επιβεβαιώσει σε πρώτο χρόνο κιόλας, τη στιγμή που ακριβώς σε αυτό προσδοκούσα με την αναβάθμιση. Μόνο θλίψη......

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να φύγεις για Service; εγώ με c δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ το συγκεκριμένο πρόβλημα. Ούτε πριν ούτε μετά το τελευταίο Update. Hardware θέμα φαίνεται να έχεις και όχι software. Δεν πας νωρίς όσο φαντάζομαι ότι είσαι εντός εγγύησης;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να φύγεις για Service; εγώ με c δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ το συγκεκριμένο πρόβλημα. Ούτε πριν ούτε μετά το τελευταίο Update. Hardware θέμα φαίνεται να έχεις και όχι software. Δεν πας νωρίς όσο φαντάζομαι ότι είσαι εντός εγγύησης;

 

Δεν ξέρω σε ποιον αναφέρεσαι και δεν έχει τόση σημασία. Μάλλον και στους δυο. Και επίσης δεν ξέρω αν παρακολουθείς αυτό το νήμα γενικά, αλλά το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει αναφερθεί αρκετές φορές από κάποιους εδώ μέσα και φαίνεται να εμφανίστηκε απο την 6.01 και μετά.

Καταλαβαίνω φυσικά το σκεπτικό σου και είναι απόλυτα λογικό. Αφού δεν το χουν όλοι όσοι είναι στην 6.01 το πιο πιθανό είναι να είναι θέμα hardware (αν σκέφτεσαι μήπως είναι παρόχου δεν είναι, το έψαξα σε πρώτο χρόνο την ώρα που συνέβαινε στη Wind). Το θέμα που προκύπτει με το αναφερθέν πρόβλημα και το κάνει πολύ ιδιαίτερο, είναι το ότι δεν είναι κάτι μόνιμο. Οπότε, τι να πεις στο service και πως να το διαπιστώσουν; Μέχρι να το πας μπορεί να μην υπάρχει.

Εμφανίζεται περιστασιακά χωρίς ενδείξεις και χωρίς καμία προειδοποίηση. Εκεί που όλα δείχνουν φυσιολογικά (απόλυτα λειτουργική συσκευή και κυρίως φουλ η επαρκές σήμα σε 2G,3G,4G) και σε καλεί κάποιος, η δεν συμβαίνει απολύτως τίποτα η το χειρότερο απ όλα και το πιο εκνευριστικό, καλεί κανονικά είτε κάνεις είτε δέχεσαι κλήση, ανοίγει η γραμμή, αλλά κανένας δεν ακούει κανέναν :(

 

Θα μπορούσε να είναι θέμα Harware ? Τότε γιατί συνήθως στρώνει με μια επανεκκίνηση. Αυτό είναι που το κάνει να μοιάζει (και μάλλον είναι) με θέμα software. Γιατί όμως δεν το χουν όλοι; Δεν ξέρω τι να πω. Είναι δυσκολάκι. Πιθανόν να φταίει κάποια εφαρμογή.

 

Άκουσα πριν λίγες μέρες κάποιον "συναγωνιστή" εδώ, να λέει πως σε αυτόν έπαψε να συμβαίνει πριν το τελευταίο update. Εμένα δυστυχώς μου το κανε και χθες, για τρίτη φορά μετά την τελευταία αναβάθμιση :mad:

Link to comment
Share on other sites

Took out S Pen,

then on Accessibility settings

Vision

turned on and off the Switch Access

turned on and off the Hover Zoom option .

Air Command is back now.

Εγω με το ιδιο πρβλημα εκανα τα παραπανω και τωρα παιζει κανονικα

Και πάλι τίποτα...

Ευχαριστώ για το χρόνο σου, θα το πάει στο σέρβις να δει τι γίνεται. Αν έχω νέα θα το γράψω εδώ για τυχόν άλλους χρήστες που μπορεί να εχουν το ίδιο θέμα στο μέλλον.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πριν λίγες μέρες κάποιον "συναγωνιστή" εδώ, να λέει πως σε αυτόν έπαψε να συμβαίνει πριν το τελευταίο update. Εμένα δυστυχώς μου το κανε και χθες, για τρίτη φορά μετά την τελευταία αναβάθμιση :mad:

 

 

 

Εγω το ειπα αλλα βιαστηκα αφου την επομενη κιολας μερα το επαθα δυο φορες. Δυστυχώς θα πρεπει να μαθουμε να ζουμε με αυτο το προβλημα :X

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Εγω παντως μετανιωσα για το update σε Hungary mondel.

 

Μονιμα πιο ζεστο, μπαταρια που εξαφανιζεται πολυ πιο γρηγορα και τιποτα θετικο.

 

Βεβαια δεν εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα ουτε και σε προηγουμενα updates εκανα χωρις να υπαρχουν παρενεργειες.

 

Κριμα που δε μπορω να γυρισω στη προηγουμενη εκδοση.

 

Πατατα μου μυριζει και παλι.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Εγω παντως μετανιωσα για το update σε Hungary mondel.

 

Μονιμα πιο ζεστο, μπαταρια που εξαφανιζεται πολυ πιο γρηγορα και τιποτα θετικο.

 

Βεβαια δεν εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα ουτε και σε προηγουμενα updates εκανα χωρις να υπαρχουν παρενεργειες.

 

Κριμα που δε μπορω να γυρισω στη προηγουμενη εκδοση.

 

Πατατα μου μυριζει και παλι.

Πήγαινε το στο σέρβις να στο βάλουν σε Πολωνικό μπας και στρώσει.Εμένα εκεί το έχουν βάλει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ να παραμείνω στην 5.1.1;

Να μην κάνω την αναβάθμιση σε 6.0.1 που μου ήρθε; ;;

Πολλά προβλήματα διαβάζω βρε παιδιά. ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Εγω παντως μετανιωσα για το update σε Hungary mondel.

 

Μονιμα πιο ζεστο, μπαταρια που εξαφανιζεται πολυ πιο γρηγορα και τιποτα θετικο.

 

Βεβαια δεν εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα ουτε και σε προηγουμενα updates εκανα χωρις να υπαρχουν παρενεργειες.

 

Κριμα που δε μπορω να γυρισω στη προηγουμενη εκδοση.

 

Πατατα μου μυριζει και παλι.

 

Δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων μετά τα update αν υπάρχει πρόβλημα συνήθως είναι η λύση αυτό! Εμένα πάντως δεν έβγαλε κανένα πρόβλημα σε ουγγρικό επίσης και η μπαταρία αυξήθηκε

 

Πήγαινε το στο σέρβις να στο βάλουν σε Πολωνικό μπας και στρώσει.Εμένα εκεί το έχουν βάλει.

 

Μπορεί να το κάνει και μόνος του κάποιος να περάσει οποια ρομ official θέλει μέσω odin

Link to comment
Share on other sites

Καποιο παιδι ανεφερε οτι κατα την τελευταια αναβαθμηση ενοιωσε την συσκευη ζεστη.. το επαθα και εγω αλλα αυτο συνεβη και στην ποιο προηγουμενη αναβαθμηση.. (πολωνικο) και αν δεν κανω λαθος εχω παρατηρησει πως καποιες φορες οταν βλεπω πχ καποιο βιντεακι στο youtube ζεσταινεται η συσκευη.. πρεπει να κανω αυτο που λετε περι εργοστασιακες ρυθμισεις η θα εχω καποιο προβλημα στο μελλον με την συσκευη? Υπαρχει καποιος οδηγος πως κανουμε αυτες τις ρυθμισεις? Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...