Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το s3 δεν είναι 4g οπότε το έχεις σε 3g, ενώ το note 4 προφανώς το έχεις σε auto/4g.

 

Μιλάω για απλό gsm σήμα κι όχι για 3g/4g.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιλάω για απλό gsm σήμα κι όχι για 3g/4g.

Που εχεις ρυθμισει το τηλεφωνο λεει,όχι τι σημα πιανεις.Κι εγω,το 3,στο 3G το εχω,για τον ιδιο λογο.Αμα θελησω το 4G,το γυριζω τότε.

(Πενία,τεχνας κατεργαζεται)...:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το 910Κ (Κορεάτικο branded στην Alleh ή κάπως έτσι). Μπορώ να βάλω (με Odin) ROM του 910C; Έχω κατεβάσει τη τελευταία και το σκέφτομαι (οι μπάντες που καλύπτουν και τα δύο είναι όμοιες, αν δεν κάνω λάθος). Θα με αφησει το Odin και αν ναι, υπάρχει περίπτωση να brickάρω τη συσκευή;

 

Τελικά το δοκίμασα με Odin και δεν προχωράει (βγάζει fail από την αρχή).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Που εχεις ρυθμισει το τηλεφωνο λεει,όχι τι σημα πιανεις.Κι εγω,το 3,στο 3G το εχω,για τον ιδιο λογο.Αμα θελησω το 4G,το γυριζω τότε.

(Πενία,τεχνας κατεργαζεται)...:)

Πώς το γυρνάς για πιο ευκολία;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το δοκίμασα με Odin και δεν προχωράει (βγάζει fail από την αρχή).

 

Παιδιά, έχω το 910Κ (Κορεάτικο branded στην Alleh ή κάπως έτσι). Μπορώ να βάλω (με Odin) ROM του 910C; Έχω κατεβάσει τη τελευταία και το σκέφτομαι (οι μπάντες που καλύπτουν και τα δύο είναι όμοιες, αν δεν κάνω λάθος). Θα με αφησει το Odin και αν ναι, υπάρχει περίπτωση να brickάρω τη συσκευή;

 

Φιλε εισαι τυχερος που δεν σου εγινε τουβλο....Για να βαλεις ρομ απο αλλο μοντελο πρεπει να κανεις re compile καποια αρχεια,δεν ξερω πως γινεται παντως πρεπει να εχεις γνωσεις.

Link to comment
Share on other sites

ηηηηρθεεεε! μιλαμε η οθονη ειναι απο αλλον πλανητη! Ουγγαρικο ειναι το δικο μ! θα επανελθω σε μερικες μερες να το επεξεργαστω και να το λιωσω!
Link to comment
Share on other sites

ηηηηρθεεεε! μιλαμε η οθονη ειναι απο αλλον πλανητη! Ουγγαρικο ειναι το δικο μ! θα επανελθω σε μερικες μερες να το επεξεργαστω και να το λιωσω!

Καλορίζικο. ..:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγια το κινητό δεν κολωνει πουθενά μπαταρία τώρα είμαι στη δεύτερη φόρτιση είμαι στο 65% τώρα και έχω 1ω 52λ από τα οποία η οθόνη είναι ενεργή 1ω 40λ με τα 53λ να είναι μόνο παιχνίδι τώρα τι άλλο να πω ααα antutu έκανα 3 φορές την πρώτη χωρίς φορτίσει μόνο με πέρασμα όλων τον εφαρμογών με έβγαλε 50408 την δεύτερη μετά από λίγο παιχνίδι και με μπαταρία 11% με έβγαλε 48870 και την τρίτη το πρωί μετά από πλήρη φόρτιση και και μια επανεκκίνηση για να βλέπω και χρόνους μπαταρίας με έβγαλε 50887
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Παιδια η Lollipop σε εμας με τον exynos θα τρεχει στα 64 bit τελικα;Ακουστηκε τιποτα απο Samsung μερια;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Παιδια η Lollipop σε εμας με τον exynos θα τρεχει στα 64 bit τελικα;Ακουστηκε τιποτα απο Samsung μερια;

Ακούστηκε ότι θα ξεκλειδωθεί και θα τρέχει στα 64bit. Αλλά όλα αυτά είναι φήμες. Τίποτα επίσημο. Θα πρέπει να περιμένουμε για να δούμε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται να βαλω με το αποτυπωμα να κλειδωνουν καποιες εφαρμογες οπως οι φωτογραφιες ή μνμ;;;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι!

 

Σε ευχαριστώ πολύ δουλεύει άψογα το μπλε φόντο δεν μου άρεσε αλλάζει αυτό να γίνει μαύρο ή να βάλεις δικό σου wallpaper?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ δουλεύει άψογα το μπλε φόντο δεν μου άρεσε αλλάζει αυτό να γίνει μαύρο ή να βάλεις δικό σου wallpaper?

Δεν το γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω

 

Από ότι βλέπω είναι premium τα υπόλοιπα λοολ τεσπα θα αρκεστούμε σε αυτά.......

Link to comment
Share on other sites

Το ir blaster εμένα σήμερα που το δοκίμασα δεν δουλεύει. Διάβασα διάφορα στο ίντερνετ με κάποιους που έχουν το ίδιο πρόβλημα. Έχει κάποιος ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Το ir blaster εμένα σήμερα που το δοκίμασα δεν δουλεύει. Διάβασα διάφορα στο ίντερνετ με κάποιους που έχουν το ίδιο πρόβλημα. Έχει κάποιος ίδιο πρόβλημα;

 

Καλημέρα. Κι εμένα στην αρχή δεν δούλευε... έκανα clear cache από το recovery και εδώ και ένα μήνα δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κι εμένα στην αρχή δεν δούλευε... έκανα clear cache από το recovery και εδώ και ένα μήνα δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αλλά μπορείς να γίνεις σε παρακαλώ πιο σαφής.

Clear cash που; στην custom εφαρμογή που έχει σαν remote control;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αλλά μπορείς να γίνεις σε παρακαλώ πιο σαφής.

Clear cash που; στην custom εφαρμογή που έχει σαν remote control;

 

Μα το έγραψα! Μέσω recovery.... κλειστό κινητο --> volume up + home button + power button --> wipe cache partition --> reboot system now

 

Στο recovery ανεβοκατεβαίνεις με το volume button και επιλέγεις με το power button.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το c αλλα νομιζω αντιμετωπιζω ενα προβληματακι.οταν εχω 4g και h+ ειναι σχετικα γρηγορο.αλλα με h ουτε search στο google δεν μου βγαζει!κοσμοτε εχω και ειμαι κομοτηνη.αλλα το νοτε 3 που ειχα νομιζω οτι ηταν ενα κλικ ταχυτερο.φταιει η εκδοση η ειναι ιδεα μου?το εχω 4 μερες το κινητο..μηπως εχει θεμα το μοντεμ του? Edited by chickenakos90
Link to comment
Share on other sites

Μα το έγραψα! Μέσω recovery.... κλειστό κινητο --> volume up + home button + power button --> wipe cache partition --> reboot system now

 

Στο recovery ανεβοκατεβαίνεις με το volume button και επιλέγεις με το power button.

Ευχαριστώ. Δουλεύει τώρα αλλά δεν έχει DBT .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δουλεύει τώρα αλλά δεν έχει DBT .

Τι εννοείς;;; Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς;;

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...