Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προφανώς αναφέρονται στο led υπερύθρων που έχει πάνω, δίπλα στον τρύπα για τα ακουστικά.

 

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις π.χ. για τηλεκοντρόλ τηλεόρασης.... αλλά πως το "εκπαιδεύεις" ?

Υπάρχει προεγκατεστημενη η εφαρμογή smart remote, ενώ και στο playstore έχει επίσης επιλογές

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ.

Την περασμένη βδομάδα αλλά και σήμερα,βρέθηκα στη συγκέντρωση του Συντάγματος,και παρατήρησα το εξής με το τηλέφωνο.

Την περασμένη βδομάδα,δεν έπιανε γραμμή,ενώ έδειχνε ότι έχει σήμα φουλ.Επιανε όμως τα μηνύματα με το what's up,που μου έστελνε ο αδελφός μου.

Σήμερα,ενώ έπιανε μηνύματα πάλι με το what's up,δεν μπορούσε να μπει στο Ιντερνετ στις περισσότερες σελίδες,τόσο με το 3G,όσο και με το 4G.

Σ' αυτές βέβαια που έμπαινε,σκότωνε το 4G,αλλά δεν έμπαινε σε όλες.

Μετά,είχα και το εξής.Εβαλα το Σκάι στο live,και ξεκίνησα να βλέπω τη συνέντευξη που έπαιρνε η Κοσιώνη από κάποιον ξένο,και ενώ με μικρή εικόνα,έδειχνε μιά χαρά,μόλις πάταγα στο πλάι,για ν' απλώσει η εικόνα,μαύριζε η οθόνη,και μου έγραφε ότι φορτώνει.

Μόνο που δεν φόρτωνε τελικά.

Μήπως μπορεί κάποιο καλό παιδί,να μας πει τι μπορεί να συνέβη;

Edit.

Και κάτι άλλο.Ο ήχος της τηλεόρασης του Σκάι,έβγαινε από το μεγάφωνο,ενώ είχα το ΒΤ,της Σόνυ,το SBH-50 συνδεδεμένο,και επειδή είχε φασαρία,αναγκαζόμουν να το κολλά στο αυτί μου.

Υπάρχει δυνατότητα να ακούω το live,μέσα από το ακουστικό του ΒΤ;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Θόδωρε μάλλον δεν του αρέσουν αυτού του είδους συγκεντρωσεις
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θόδωρε μάλλον δεν του αρέσουν αυτού του είδους συγκεντρωσεις

Αρα, πρέπει να το αλλάξω,γιατί σκοπεύω να πηγαίνω συχνά εκεί, από δω και πέρα...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αρα, πρέπει να το αλλάξω,γιατί σκοπεύω να πηγαίνω συχνά εκεί, από δω και πέρα...

 

Μάλλον θες Iphone6+ για αυτήν την δουλειά να πηγαίνει και με το glamour της υπόθεσης.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θες Iphone6+ για αυτήν την δουλειά να πηγαίνει και με το glamour της υπόθεσης.:)

Τώρα μ' έσκισες...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μ' έσκισες...
Σοβαρά μιλάω,αυτό που θες με το bluetooth δεν γίνεται στο C,οπότε μένει το 6+ στο μέγεθος του Νote και είναι και γκλαμουριά όπως και να το κάνεις....
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιείς καθημερινά;

 

Καθημερινά όχι δεν είναι και τηλεκοντρόλ! Αλλά το χρησιμοποιώ ναι!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος c από Ιανουάριο και δουλεύει άψογα στην Samsung tv μου..

Με όλες τις Samsung δουλεύει;Γιατί έχω μία 32άρα, 4ετίας.

Και με ποιά εφαρμογή,γίνεται τηλεκοντρόλ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

 

Και κάτι άλλο.Ο ήχος της τηλεόρασης του Σκάι,έβγαινε από το μεγάφωνο,ενώ είχα το ΒΤ,της Σόνυ,το SBH-50 συνδεδεμένο,και επειδή είχε φασαρία,αναγκαζόμουν να το κολλά στο αυτί μου.

Υπάρχει δυνατότητα να ακούω το live,μέσα από το ακουστικό του ΒΤ;

 

Προφανώς και μπορείς να ακούς μέσω bluetooth. Υπάρχει ρύθμιση στο bluetooth. Εγώ ακούω κανονικά.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και μπορείς να ακούς μέσω bluetooth. Υπάρχει ρύθμιση στο bluetooth. Εγώ ακούω κανονικά.

Ποιά ρύθμιση είναι αυτή;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ρύθμιση είναι αυτή;

Η ρύθμιση που έχεις για να ακούς μουσική μέσω bluetooth.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση που έχεις για να ακούς μουσική μέσω bluetooth.

A ωραία,ευχαριστώ πολύ.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αρα, πρέπει να το αλλάξω,γιατί σκοπεύω να πηγαίνω συχνά εκεί, από δω και πέρα...

Έπρεπε να πάρεις το κρασί σου μαζί με κολωνατο ποτήρι :)

Πέρα από την πλάκα αυτό που συνέβη είναι ότι δεν επαρκουσαν οι κεραίες για τόση κίνηση δεδομένων. Τα μηνύματα του whatchapp είναι λίγα bites γι αυτό τα λαμβάνεις.

Συμβαίνει συχνά σε γήπεδα και γενικά όπου μαζεύεται πολύς κόσμος που τραβά φώτο και τις ανεβάζει στα social.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να πάρεις το κρασί σου μαζί με κολωνατο ποτήρι :)

Πέρα από την πλάκα αυτό που συνέβη είναι ότι δεν επαρκουσαν οι κεραίες για τόση κίνηση δεδομένων. Τα μηνύματα του whatchapp είναι λίγα bites γι αυτό τα λαμβάνεις.

Συμβαίνει συχνά σε γήπεδα και γενικά όπου μαζεύεται πολύς κόσμος που τραβά φώτο και τις ανεβάζει στα social.

Λογικό φαίνεται,ευχαριστώ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινά όχι δεν είναι και τηλεκοντρόλ! Αλλά το χρησιμοποιώ ναι!

 

Εγώ ασχολούμαι με αυτοματισμούς και μου χρειάζεται. Σε πολύ χαλαρή όμως καθημερινή χρήση, σε 40 μέρες τα εκλασε...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Την περασμένη βδομάδα αλλά και σήμερα,βρέθηκα στη συγκέντρωση του Συντάγματος,και παρατήρησα το εξής με το τηλέφωνο.

Την περασμένη βδομάδα,δεν έπιανε γραμμή,ενώ έδειχνε ότι έχει σήμα φουλ.Επιανε όμως τα μηνύματα με το what's up,που μου έστελνε ο αδελφός μου.

Σήμερα,ενώ έπιανε μηνύματα πάλι με το what's up,δεν μπορούσε να μπει στο Ιντερνετ στις περισσότερες σελίδες,τόσο με το 3G,όσο και με το 4G.

Σ' αυτές βέβαια που έμπαινε,σκότωνε το 4G,αλλά δεν έμπαινε σε όλες.

Μετά,είχα και το εξής.Εβαλα το Σκάι στο live,και ξεκίνησα να βλέπω τη συνέντευξη που έπαιρνε η Κοσιώνη από κάποιον ξένο

 

 

 

Πέρα από την πλάκα αυτό που συνέβη είναι ότι δεν επαρκουσαν οι κεραίες για τόση κίνηση δεδομένων. Τα μηνύματα του whatchapp είναι λίγα bites γι αυτό τα λαμβάνεις.

Συμβαίνει συχνά σε γήπεδα και γενικά όπου μαζεύεται πολύς κόσμος που τραβά φώτο και τις ανεβάζει στα social.

Η εξηγηση θα εστεκε αν δεν μπορουσε να μπει σε καμμια ιστοσελιδα ο Θεοδωρος. Ομως λεει οτι εμπαινε σε καποιες και μαλιστα πολυ γρηγορα. Ειδε μαλιστα και σε live streaming τη θεα Κοσιωνη, αρα κατεβασε πολλα mb κι οχι μονο λιγα bytes.

Κι επειδη το ακουσα και απο αλλους αυτο, εξακολουθει να μου φαινεται περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που σας το χαλάω, αλλά μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το πως ενεργοποιούμε τα 50 GB που δίνει στο dropbox η samsung με την αγορά νέας συσκευής?

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που σας το χαλάω, αλλά μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το πως ενεργοποιούμε τα 50 GB που δίνει στο dropbox η samsung με την αγορά νέας συσκευής?

 

Ευχαριστώ !

Νομίζω πως σταμάτησε αυτή η προσφορά. Πλέον συνεργασία μόνο με το one drive.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που σας το χαλάω, αλλά μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το πως ενεργοποιούμε τα 50 GB που δίνει στο dropbox η samsung με την αγορά νέας συσκευής?

 

Ευχαριστώ !

ρίξε μια ματιά εδώ https ://www.dropbox.com/help/297

όπως θα δεις, εάν δικαιούσαι τα 50GB θα σου έρθει mail από το dropbox. Εάν βέβαια είσαι παλαιός χρήστης του dropbox, τότε για το NOTE 4 δεν δικαιούσαι τίποτα:

"•Existing users may redeem the promotion on eligible Samsung devices launched prior to Fall 2014. Existing users are not eligible for the promotion on Note 4 devices. "

Edited by SStanley
Link to comment
Share on other sites

Η εξηγηση θα εστεκε αν δεν μπορουσε να μπει σε καμμια ιστοσελιδα ο Θεοδωρος. Ομως λεει οτι εμπαινε σε καποιες και μαλιστα πολυ γρηγορα. Ειδε μαλιστα και σε live streaming τη θεα Κοσιωνη, αρα κατεβασε πολλα mb κι οχι μονο λιγα bytes.

Κι επειδη το ακουσα και απο αλλους αυτο, εξακολουθει να μου φαινεται περιεργο.

Δεν είναι απόλυτο αυτό που λες.

Όταν συμβαίνει υπερφόρτωση κάποια στιγμή θα μπεις και θα μείνει απ έξω κάποιο άλλο κινητό.

Αν υπήρχε κάποιο άλλο πρόβλημα θα συνέβαινε οπουδήποτε ακόμα και στο σπίτι του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και μπορείς να ακούς μέσω bluetooth. Υπάρχει ρύθμιση στο bluetooth. Εγώ ακούω κανονικά.

Κανονικά δουλεύει και μένα. Όποιος δεν ξέρει μην μπερδεύει τους υπόλοιπους. Το ίδιο Bluetooth έχω και γω.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...