Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με τις δοκιμές που κάναμε πάντως, δεν είδαμε εικόνα....

 

Σίγουρα κάτι δε κάνατε σωστά.

Αυτό θες https://www.skroutz.gr/s/4383783/Samsung-MHL-male-HDMI-microUSB-female-ET-H10FAUWEGWW.html

Link to comment
Share on other sites

Aυτό δεν το είχαν και είναι σχετικά ακριβό....

Μήπως υπάρχει και κάποιο άλλο σε χαμηλότερη τιμή?

π.χ κάτι τέτοιο

https://www.ebay.com/p/MHL-Micro-USB-1080p-HDMI-HDTV-AV-TV-Adapter-Cable-Cord-for-HTC-Droid-DNA-Rezound/600338759?iid=302346351521

Link to comment
Share on other sites

Aυτό δεν το είχαν και είναι σχετικά ακριβό....

Μήπως υπάρχει και κάποιο άλλο σε χαμηλότερη τιμή?

π.χ κάτι τέτοιο

https://www.ebay.com/p/MHL-Micro-USB-1080p-HDMI-HDTV-AV-TV-Adapter-Cable-Cord-for-HTC-Droid-DNA-Rezound/600338759?iid=302346351521

 

Καλημέρα φίλε. Κάτι αντίστοιχο είχα πάρει και εγώ από e-bay και μου δούλεψε μια χαρά αλλά ποιο φτηνό από ότι θυμάμαι… Αν πας στο thread για τα Αξεσουάρ δες το post μου #2473.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aυτό δεν το είχαν και είναι σχετικά ακριβό....

Μήπως υπάρχει και κάποιο άλλο σε χαμηλότερη τιμή?

π.χ κάτι τέτοιο

https://www.ebay.com/p/MHL-Micro-USB-1080p-HDMI-HDTV-AV-TV-Adapter-Cable-Cord-for-HTC-Droid-DNA-Rezound/600338759?iid=302346351521

 

Αυτό

https://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-ADAPTER-HDMI-CABLE-MHL-HDTV-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S3-S4-Note2-EPL-3FHUBE/222595348775?epid=1010272931&hash=item33d3b77927:g:XqsAAOSwjtNZenPA

 

Η διαφορά με το ακριβό (και νεότερο), είναι ότι πρέπει να έχεις συνδεδεμένο το φορτιστή συγχρόνως στον αντάπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. πριν 10-15 ημερες μου εγινε update καποια εφαρμογη απο το play store και βλεπω μετα να μου εχει γινει εγκατασταση απο μονο του το tap (Tap Parental Control) οπως επισης αραια και που πεταει διαφημισεις απο μονο του το κινητο.. και τωρα δεν μου δινει την δυνατοτητα σαν διαχειριστης εφαρμογων να το κανω απεγκατασταση.. Any help? Ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος μόνο digitizer? Και αν ναι, που?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. πριν 10-15 ημερες μου εγινε update καποια εφαρμογη απο το play store και βλεπω μετα να μου εχει γινει εγκατασταση απο μονο του το tap (Tap Parental Control) οπως επισης αραια και που πεταει διαφημισεις απο μονο του το κινητο.. και τωρα δεν μου δινει την δυνατοτητα σαν διαχειριστης εφαρμογων να το κανω απεγκατασταση.. Any help? Ευχαριστω πολυ!!

 

Λοιπον αυτο το Tap που αναφερεις ειναι ενα προγραμμα επιφανειακο δεν μπορεις να το απεγκαταστησεις .Διεγραψε το εικονιδιο απο την οθονη πηγαινοντας το κατευθειαν στο καλαθι με τα σκουπιδια. και ησυχασες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτο το Tap που αναφερεις ειναι ενα προγραμμα επιφανειακο δεν μπορεις να το απεγκαταστησεις .Διεγραψε το εικονιδιο απο την οθονη πηγαινοντας το κατευθειαν στο καλαθι με τα σκουπιδια. και ησυχασες.

 

Αν εννοεις το εικονιδιο που βρισκετε μαζι με ολα τα υπολοιπα δηλαδη στις (εφαρμογες) απ'οτι ειδα παταω πανω δεξια στο menu στις τελιτσες και πηγαινω εκει που λεει Καταργηση εγκαταστασης/Απ, μολις διαλεξω το tap λεει πως Η εφαρμογη και ολες οι σχετικες λειτουργιες της θα απενεργοποιηθουν. Θα διαγραφουν επισης και τα δεδομενα σας. Κτλ κτλ.. Το εκανα και μετα μου εδειξε το peel και με ρωτησε αν το θελω με εργοστασιακες ρυθμισεις.. πατησα ΟΚ. και μου το εκανε και αυτο delete. Θα εχω καποιο θεμα επειδη ηταν εφαρμογη του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το εικονιδιο που βρισκετε μαζι με ολα τα υπολοιπα δηλαδη στις (εφαρμογες) απ'οτι ειδα παταω πανω δεξια στο menu στις τελιτσες και πηγαινω εκει που λεει Καταργηση εγκαταστασης/Απ, μολις διαλεξω το tap λεει πως Η εφαρμογη και ολες οι σχετικες λειτουργιες της θα απενεργοποιηθουν. Θα διαγραφουν επισης και τα δεδομενα σας. Κτλ κτλ.. Το εκανα και μετα μου εδειξε το peel και με ρωτησε αν το θελω με εργοστασιακες ρυθμισεις.. πατησα ΟΚ. και μου το εκανε και αυτο delete. Θα εχω καποιο θεμα επειδη ηταν εφαρμογη του κινητου?

 

Όχι.

Αυτό το peel πλέον έχει γίνει σκουπίδι.

Σε κάνει να θες να κάνεις root μόνο για να πετάξεις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα γράψει λίγο καιρό πριν, είχα την αίσθηση ότι το κινητό βάρυνε αρκετά. Χθες δοκίμασα ένα ΝΟΤΕ 4 C φίλου που το έχει 1 χρόνο περίπου και διαπίστωσα του λόγου το αληθές! Καμιά σχέση! Μου κάνει εντύπωση. Οπότε βλέπω να πάω για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, κάτι που μισώ και ελπίζω να στρώσει. Το έχω 3 χρόνια και επαναφορά είχα κάνει 2 χρόνια πριν.

Επίσης η οθόνη του χωρίς να ξέρω τι ρυθμίσεις είχε, είχε πιο άσπρο φως, αλλά αυτό δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειγον παιδες,εκανα εχθες επαναφορα στο κινητο για να το αδειασω απο σαβουρα κτλ και εκανα συγχρονισμο πριν με στο samsung cloud κανονικα,τωρα δεν μου επαναφερει τα δεδομενα μου.Ειχε καποιος παρομοιο θεμα και πως το ελυσε;Μηπως φταιει οτι εβαλα πρωτα το gmail και στο στησιμο και κανει conflict;
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθα και γω... Η λύση είναι σχετικά απλή. Βρες μια παλιότερη έκδοση του samsung cloud (apk) και εγκατέστησέ το. Θα δουλέψει κανονικά! Εάν δε το βρεις πες μου να στο στείλω το απόγευμα!
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθα και γω... Η λύση είναι σχετικά απλή. Βρες μια παλιότερη έκδοση του samsung cloud (apk) και εγκατέστησέ το. Θα δουλέψει κανονικά! Εάν δε το βρεις πες μου να στο στείλω το απόγευμα!

 

Αν μπορείς θα με βοηθήσει πολύ. Πες μου ότι δεν θέλει root μόνο γιατί δεν βρίσκω τον τρόπο. Ότι έκδοση έχω βάλει δεν την δέχεται. Μένει στην έκδοση 2.1.κατι

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς θα με βοηθήσει πολύ. Πες μου ότι δεν θέλει root μόνο γιατί δεν βρίσκω τον τρόπο. Ότι έκδοση έχω βάλει δεν την δέχεται. Μένει στην έκδοση 2.1.κατι

 

Έχεις PM! Τσέκαρε το και μου λες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρονια Πολλα και καλη χρονια σε ολους, εχω ενα θεμα και θελω λιγο την βοηθεια σας αν μπορειτε.. χθες μετα απο λιγο καιρο ανοιξα τα δεδομενα κινητου με αποτελεσμα να μην πιανω καθολου σημα για internet.. τα εκλεινα τα δεδομενα τα ξανα ανοιγα τιποτα.. εκλεισα το κινητο το ανοιξα παλι τιποτα.. δεν ειχα ποτε προβλημα και με ανησυχει γενικως αν εχει παθει κατι το κινητο.. μετα απο ωρα πηγα στις ρυθμισεις στα δικτυα κινητης τηλεφωνιας --> λειτουργια δικτυου και απο 4G/3G/2G (αυτοματη συνδεση) το εβαλα στο 3G/2G (αυτοματη συνδεση) και αμεσως βλεπω οτι πιανει δικτυο 3G και μπαινω κανονικα.. Υπαρχει καποιο προβλημα στο κινητο και δεν μπορει πλεον να πιασει 4G? Γιατι πριν καιρο δεν ειχα κανενα παραπονο.. αρα θα πρεπει να ανησυχω? Ευχαριστω πολυ και καλη χρονια και παλι :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρονια Πολλα και καλη χρονια σε ολους, εχω ενα θεμα και θελω λιγο την βοηθεια σας αν μπορειτε.. χθες μετα απο λιγο καιρο ανοιξα τα δεδομενα κινητου με αποτελεσμα να μην πιανω καθολου σημα για internet.. τα εκλεινα τα δεδομενα τα ξανα ανοιγα τιποτα.. εκλεισα το κινητο το ανοιξα παλι τιποτα.. δεν ειχα ποτε προβλημα και με ανησυχει γενικως αν εχει παθει κατι το κινητο.. μετα απο ωρα πηγα στις ρυθμισεις στα δικτυα κινητης τηλεφωνιας --> λειτουργια δικτυου και απο 4G/3G/2G (αυτοματη συνδεση) το εβαλα στο 3G/2G (αυτοματη συνδεση) και αμεσως βλεπω οτι πιανει δικτυο 3G και μπαινω κανονικα.. Υπαρχει καποιο προβλημα στο κινητο και δεν μπορει πλεον να πιασει 4G? Γιατι πριν καιρο δεν ειχα κανενα παραπονο.. αρα θα πρεπει να ανησυχω? Ευχαριστω πολυ και καλη χρονια και παλι :)

 

Καλησπέρα φίλε και Καλή Χρονιά! Περίεργο να έπαθε κάτι έτσι ξαφνικά το 4G… Δόκιμασες να κλείσεις το κινητό και να το ξανά ανοίξεις ή να κάνεις μια επανεκκίνηση μήπως έφαγε κάποιο κόλλημα;Αλλιώς υποψιάζομαι μήπως είναι θέμα δικτύου της περιοχής σου αλλά για να είσαι 100% σίγουρος για αυτό μπορείς να το δεις με κάποια άλλη κινητή συσκευή που έχει δυνατότητα για 4G -οι περισσότερες έχουνε άλλωστε πλέον- ή να μετακινηθείς σε κάποια άλλη περιοχή για ένα test....Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα πάντως…. ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση.. Εχω κανει ακριβως οπως τα λες, εβγαλα επισης και την sim και την ξανα εβαλα αλλα τιποτα.. Χθες που το δοκιμασα ημουν σε ενα νυχτερινο κεντρο και η αδερφη μου διπλα με το κινητο της επιανε κανονικα 4G.. οπως επισης και απο το σπιτι μου που ειχα δοκιμασει στο παρελθον δεν ειχα κανενα απολυτως θεμα.. θελω να πιστευω να μην ειναι καποιο προβλημα του κινητου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά έχω ένα πρόβλημα στην ανοιχτή ακρόαση και στην εγγραφή βίντεο ενώ οι εξωτερικοί θορυβοι ακούγονται η φωνή μου ακούγετε χαμηλά και στο βάθος . Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει ?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά έχω ένα πρόβλημα στην ανοιχτή ακρόαση και στην εγγραφή βίντεο ενώ οι εξωτερικοί θορυβοι ακούγονται η φωνή μου ακούγετε χαμηλά και στο βάθος . Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει ?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Καλή χρονιά :)

 

Εννοείς οτι όταν μιλάς με ανοιχτή ακρόαση δεν σε ακούει καλά (σε ακούει στο βάθος) ο συνομιλητής σου; Και το ίδιο όταν κάνεις αναπαραγωγή βίντεο που έχεις τραβήξει; Ακούγονται όλα τα άλλα καλά και δυνατά, εκτός τη φωνή σου (μακρυά και στο βάθος) ; Αν η απάντηση είναι ναι και στα δυο, τότε κατά τη γνώμη μου πιθανόν να έχει πρόβλημα κάποιο απο τα (3) μικρόφωνα της συσκευής.

 

Που και ποια είναι αυτά;

 

Το πρώτο και το βασικότερο είναι της κυρίως ομιλίας. Βρίσκεται πίσω απ τη μικρή τρυπούλα που υπάρχει ανάμεσα στη θύρα φόρτισης και στην "φωλιά" του S-Pen. Αν είχε χαλάσει αυτό (μάλλον) δεν θα ακουγόσουν καθόλου. Το δεύτερο και το τρίτο που είναι βοηθητικά του πρώτου γνωστά ως noise canceling, φιλτράρουν τους θορύβους του περιβάλλοντος, (για να σε ακούει καλύτερα ο συνομιλητής σου) και είναι η μικρή τρυπούλα απ' την άλλη μεριά της θύρας φόρτισης. Το τρίτο που αφορά την καταγραφή (και βελτίωση) ήχου, του πιο απομακρυσμένου περιβάλλοντος χώρου, βρίσκεται στο πάνω μέρος της συσκευής δίπλα στην θύρα ακουστικών αυτή τη φορά.

Ίσως, πιθανόν, μάλλον, κάποιο απ' αυτά να έφτασε τα όρια του και θέλει σέρβις. Αυτό είναι το κακό σενάριο. Το καλό σενάριο είναι πρώτον, να του έχεις φορέσει κάποια μουφα θήκη, που δεν έχει τρύπες στα δυο απ' τα τρία σημεία (για ψαξτο) , το δεύτερο να το κρατάς με λάθος τρόπο όταν μιλάς, που με κάποιο απο τα δάκτυλα σου να κλείνεις κάποια απ τις δυο κάτω τρυπούλες και ενα τρίτο να έχουν πιάσει βρωμιά οι τρυπούλες και να είναι κλειστές απο μόνες τους. Για να είναι θέμα λογισμικού λίγο χλωμό το κόβω.

 

Νομίζω το εξάντλησα όλα και ελπίζω να βοήθησα :lol: . Για πες μα τι προέκυψε.

Link to comment
Share on other sites

@johnphone δεν ξέρω αν βοήθησες το φίλο, αλλά όπως και να χει σε ευχαριστώ για όλη την πληροφορία που μας έδωσες :-)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου απαντήσει εάν οι υπέρυθρες έχουν απενεργοποιηθει μετά από κάποιο security update γιατί οι δικές μου ξαφνικά μετά το καλοκαίρι σταμάτησαν να δουλεύουν γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό; ή απλά υπάρχει πρόβλημα στο δικό μου τηλ;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, στο δικο σου συμβαινει. Δοκιμασε παντως και μια αλλη εφαρμογη τηλεκοντρολ για να σιγουρευτεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου απαντήσει εάν οι υπέρυθρες έχουν απενεργοποιηθει μετά από κάποιο security update γιατί οι δικές μου ξαφνικά μετά το καλοκαίρι σταμάτησαν να δουλεύουν γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό; ή απλά υπάρχει πρόβλημα στο δικό μου τηλ;

 

Οπως σου απάντησε και ο φίλος δεν ισχύει κάτι τέτοιο… λειτουργούνε κανονικά οι υπέρυθρες… Τώρα μπορεί να φταίει η συσκευή ή στην καλύτερη είναι softwarικο το θέμα (ίσως bug από κάποια εφαρμογή) και μπορεί να λυθεί με καμία επαναφορά ή και απλή επανεκκίνηση…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...