Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο μόλις έκανα αναβάθμιση στο security patch ιουλίου και μου έκανε install μια εφαρμογή regime ebook κατά το boot. Από ότι είδα στο google είναι ebook reader της Microsoft αλλά όταν το άνοιξα ήταν στα πολωνικά οπότε έφαγε ξήλωμα επί τόπου,κάτι που θα γινόταν έτσι κι αλλιώς δηλαδή.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άρχισαν και οι μπαταρίες απο τα ανακατασκευασμενα note4 της AT&T να παίρνουν φωτιά.

https://www.androidheadlines.com/2017/08/fedex-recalls-galaxy-note-4-batteries-over-fire-hazards.html

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άρχισαν και οι μπαταρίες απο τα ανακατασκευασμενα note4 της AT&T να παίρνουν φωτιά.

https://www.androidheadlines.com/2017/08/fedex-recalls-galaxy-note-4-batteries-over-fire-hazards.html

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το διάβασες;Αν όχι,διάβασε το.Λέει ότι ειναι counterfeit batteries που δεν έχουν κατασκευαστεί απο την Samsung SDI,ή από καμία εταιρία σε σχέση με τη Samsung,οπότε είναι κανονικό σαμποτάζ στο Note 8.Για να μένει η ρετσινιά στη Samsung.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασες;Αν όχι,διάβασε το.Λέει ότι ειναι counterfeit batteries που δεν έχουν κατασκευαστεί απο την Samsung SDI,ή από καμία εταιρία σε σχέση με τη Samsung,οπότε είναι κανονικό σαμποτάζ στο Note 8.Για να μένει η ρετσινιά στη Samsung.
Εσύ διάβασες τι έγραψα? Σε ποιό σημείο έγραψα οτι οι μπαταρίες είναι της samsung?

5 λέξεις έγραψα και δεν μπόρεσες να τις διαβάσεις, μην μπεις στο κόπο να διαβάσεις τον σύνδεσμο, θα μπερδευτείς περισσότερο, άσε που είναι και στα αγγλικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μού ήρθε κι άλλο update 600+MB... (Σε πολωνικό μοντέλο). Τι γίνεται;;; Και δε λέει τίποτα για Nougat...
Link to comment
Share on other sites

άρχισαν και οι μπαταρίες απο τα ανακατασκευασμενα note4 της AT&T να παίρνουν φωτιά.

https://www.androidheadlines.com/2017/08/fedex-recalls-galaxy-note-4-batteries-over-fire-hazards.html

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μη παραπληροφορεις. Ούτε μια δε πήρε φωτιά. 10.000 ανακλήθηκε και ήδη η Samsung έχει στείλει replacement parts και συσκευασίες για να μαζέψει τις ελαττωματικες.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μού ήρθε κι άλλο update 600+MB... (Σε πολωνικό μοντέλο). Τι γίνεται;;; Και δε λέει τίποτα για Nougat...
Το patch Αυγούστου;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη παραπληροφορεις. Ούτε μια δε πήρε φωτιά. 10.000 ανακλήθηκε και ήδη η Samsung έχει στείλει replacement parts και συσκευασίες για να μαζέψει τις ελαττωματικες.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Το φωτιά είναι μεταφορικά, άλλωστε αν δεις ποιό προσεκτικά υπάρχει και σύνδεσμος με το ανάλογο άρθρο.

Και καλά είναι να μην παραπληροφορείς γιατί οι μονάδες είναι 10200 και οχι 10000

Edited by tyel
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα guys

 

Αν γνωριζετε απλα να μου φυγει η απορια

Σημερα επεσε νερο της θαλασσας στο κινητο

Οι συνεπειες μετα απο βγαλσιμο μπαταριας κατευθειαν....σκουπισμα ....και ρυζι να μαζεψει οτι μπορει απο υγρασια ειναι

1)να μην δουλευει το κουμπι power on/off

2)να μην δουλευουν τα δυο touch κουμπια κατω διπλα απο το κεντρικο

3)να μην αναγνωριζει καρτα μνημης

 

 

ολα τα υπολοιπα ειναι οκ

 

τι να υπολογιζω για αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εαν πηρε θαλασσινο νερο την εκατσες τη βαρκα για τα καλα δυστυχως...

Και τιποτα να μη σου εβγαζε αρχικα, θα ειχες θεμα στη συνεχεια απο οξειδωση.

Αφου αμεσα εχει τα θεματα που λες πρεπει να πηρε αρκετο νερο...κακη προγνωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα guys

 

Αν γνωριζετε απλα να μου φυγει η απορια

Σημερα επεσε νερο της θαλασσας στο κινητο

Οι συνεπειες μετα απο βγαλσιμο μπαταριας κατευθειαν....σκουπισμα ....και ρυζι να μαζεψει οτι μπορει απο υγρασια ειναι

1)να μην δουλευει το κουμπι power on/off

2)να μην δουλευουν τα δυο touch κουμπια κατω διπλα απο το κεντρικο

3)να μην αναγνωριζει καρτα μνημης

 

 

ολα τα υπολοιπα ειναι οκ

 

τι να υπολογιζω για αυτα;

 

Εμένα πέρσι έπεσε σε νερό. Αρχικά δεν είχε πρόβλημα (έκανα ότι και εσύ... ρύζι κλπ). Μετά από κάποιες ώρες άρχισε να κολλάει. Το πήγα Καλλιθέα στο service της Samsung και μου το στέγνωσε αυθημερόν. Δεν πρόλαβε λοιπόν να πάθει κάτι κακό (από οξείδωση ή κατι άλλο). Καλή τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα guys

 

Αν γνωριζετε απλα να μου φυγει η απορια

Σημερα επεσε νερο της θαλασσας στο κινητο

Οι συνεπειες μετα απο βγαλσιμο μπαταριας κατευθειαν....σκουπισμα ....και ρυζι να μαζεψει οτι μπορει απο υγρασια ειναι

1)να μην δουλευει το κουμπι power on/off

2)να μην δουλευουν τα δυο touch κουμπια κατω διπλα απο το κεντρικο

3)να μην αναγνωριζει καρτα μνημης

 

 

ολα τα υπολοιπα ειναι οκ

 

τι να υπολογιζω για αυτα;

 

Θέλει λύσιμο σχεδόν όλο το κινητό και καθάρισμα με κάποιο χημικό ώστε να φύγει το θαλασσινό νερό. Δεν ξέρω αν το κάνουν στο σέρβις της αντιπροσωπείας, αλλά αυτή είναι η προβλεπόμενη επισκευή για οποιαδήποτε ηλεκτρονική συσκευή κάνει μπάνιο στη θάλασσα. Έχω σώσει φωτογραφική μηχανή έτσι, δυστυχώς το έκανα μόνος μου και μου πήρε πολύ χρόνο. Διαφορετικά, σε λίγο καιρό θα το πετάξεις...

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε αυτό το notification στο κινητό. από ότι φαίνεται το καινούργιο note είναι κοντά πλέον. και επίσης από ότι φαίνεται πιθανόν να μην λέγεται note, αλλιώς πιστεύω δεν θα έλεγε "για το επόμενο galaxy". πρώτη φορά κρατάω κινητό τόσο όσο το note 4 το οποίο λειτουργεί ακόμα άψογα και δεν έχει να ζηλέψει κάτι από τα καινούργια . μια αλλαγή όμως μετά από τόσο καιρό επιβάλλεται. το κακό είναι ότι το note 8 ή όπως θα λέγεται για να πιάσει λογική τιμή μιλάμε σίγουρα για Φεβρουάριο στην καλύτερη. επίσης συνειδητοποιώ πόσο μπροστά ήταν το 4 για όταν βγήκε(ανάλυση οθόνης,μέγεθος οθόνης, μέγεθος μπαταρίας, ταχεία φόρτιση κτλ) . ελπίζω και το καινούργιο να είναι μια 3ετία μπροστά από τον ανταγωνισμό. 7081b19909791b44556fa5e8ac8fb017.jpg

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Εμένα δεν μου ήρθε τίποτε. Ελληνικό είναι το τηλέφωνο;

Κατά τα άλλα συμφωνώ σε όλα! Το τηλέφωνο είναι άψογο στα 2,5 χρόνια που το έχω και δεν ζηλεύω κανένα καινούριο, πλην την εξέλιξη των φωτογραφικών μηχανών ειδικά βράδυ, μια που βγάζω πολλές φωτογραφίες και αποκλειστικά με το ΝΟΤΕ 4. Όχι ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα, απλά οι νυχτερινές έχουν βελτιωθεί ακόμη πιο πολύ. Αν τελικά πάρω το 8 από το νέο έτος για να πέσει η τιμή, θα συνεχίσω το χούι που έχω να μην πουλώ τις συσκευές μου και ειδικά το ΝΟΤΕ4 που το θεωρώ το πιο ολοκληρωμένο, ειδικά με την αποσπώμενη μπαταρία και τις υπέρυθρες.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ίσως.... μπάνιο σε ισοπροπυλική αλκοόλη (όσο καθαρότερη γίνεται, πχ 99%) και στέγνωμα μία μέρα μέσα σε ένα ταπεράκι ρύζι (αφού έχουμε καθαρίσει με ένα πανάκι όσο μπορούμε), λύσει το πρόβλημα.

Το κόστος πάντως κανένα 10ευρο + την προσωπική εργασία :cool:

Link to comment
Share on other sites

Theodore41@ Διαφημηστικο ειναι μηνβκανεις τιποτε με τηνurl
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

τελικα ανοιχτηκε το κινητο

αλλαχτηκαν η ταινια με τις επαφες touch μαζι κ με την θυρα φορτισης....η ταινια με την θυρα της καρτας μνημης και της καρτας sim....και η ταινια για το κουμπι power on/off

 

καθαριστηκε ενδελεχως (πιστευω)

 

η σωθηκε τελικα η μετα απο καποιο διαστημα θα ξεκινησουν τιποτε αλλα

συνολικο κοστος 80 ευρωπουλα

 

το μοναδικο παραδοξο ειναι οτι εχω 4 καλωδια φορτισης και ενω πριν μπορουσα να το φορτιζω με ολα τωρα μονο με το γνησιο καλωδιο μου φορτιζει

κουμπωνει καλυτερα απο τα αλλα

 

τεσπα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

τελικα ανοιχτηκε το κινητο

αλλαχτηκαν η ταινια με τις επαφες touch μαζι κ με την θυρα φορτισης....η ταινια με την θυρα της καρτας μνημης και της καρτας sim....και η ταινια για το κουμπι power on/off

 

καθαριστηκε ενδελεχως (πιστευω)

 

η σωθηκε τελικα η μετα απο καποιο διαστημα θα ξεκινησουν τιποτε αλλα

συνολικο κοστος 80 ευρωπουλα

 

το μοναδικο παραδοξο ειναι οτι εχω 4 καλωδια φορτισης και ενω πριν μπορουσα να το φορτιζω με ολα τωρα μονο με το γνησιο καλωδιο μου φορτιζει

κουμπωνει καλυτερα απο τα αλλα

 

τεσπα!!!

Τι καλά που εγώ από το 3 και μετά,φορτίζω ασύρματα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το φωτιά είναι μεταφορικά, άλλωστε αν δεις ποιό προσεκτικά υπάρχει και σύνδεσμος με το ανάλογο άρθρο.

Και καλά είναι να μην παραπληροφορείς γιατί οι μονάδες είναι 10200 και οχι 10000

Εξυπναααδες

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μόλις έσπασα το πενάκι γκρρρ

Καταλαθος έκατσα επάνω του τώρα στην ξαπλώστρα. Να του βάλω λίγη κόλλα δουλεύει από ότι βλέπω. Έσπασε πάνω στο κουμπί το κουμπί άθικτο βέβαια.

Πουλάνε πενάκια γιατί ξενερώνω να το έχω έτσι σπασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μόλις έσπασα το πενάκι γκρρρ

Καταλαθος έκατσα επάνω του τώρα στην ξαπλώστρα. Να του βάλω λίγη κόλλα δουλεύει από ότι βλέπω. Έσπασε πάνω στο κουμπί το κουμπί άθικτο βέβαια.

Πουλάνε πενάκια γιατί ξενερώνω να το έχω έτσι σπασμένο.

 

Πουλούσαν δεν ξέρω βέβαια αν σταμάτησαν επειδή πέρασε αρκετός καιρός πλέον από την ημέρα κυκλοφορίας! Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις σε κάποιο επίσημο service ή στην αντιπροσωπεία για να πάρεις καινούργιο γιατί κυκλοφορούν πολλά μουφα.

Link to comment
Share on other sites

πάρε τηλ στη smartec και ρώτα. κάπου 15 έκανε αν δεν κάνω λάθος. δεν ξέρω φυσικά αν έχουν διαθέσιμα

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετα απο μια μικρη αποχή ήθελα Να ρωτησω για επιβεβαιωση πιο πολύ... Root χωρις να γραψει knox δεν υπαρχει ακόμα, one click root ή pingpong που ειδα για αλλες συσκευες ομως δεν ισχυει για note 4 σωστα? (Προχωραω με το κλασικο cfroot μονο? ) Αν γινει root ειδα τον spacelemon κερνελ και διαβασα καλα σχόλια εχετε να μου προτείνετε κάποιον αλλο? Rom μου αρεσε η nemesis θελω κ εκει μια γνωμη.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...