Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως τα περί καλύτερης διαχείρισης της μπαταρίας είναι μάλλον μουφα.

Αφενός η όλη διαδικασία της αναβάθμισης μου στοίχισε 13% της μπαταρίας, αφετέρου στο επόμενο 1 λεπτό που είχαν ανοιχτή την οθόνη μου στοίχισε άλλα 2% μπαταρίας.

 

Τελικά από τις 07:00 το πρωί μέχρι τις 14:30 είχα χάσει πάνω από 52% της μπαταρίας μου.

 

Και όχι δεν είναι παλιά μπαταρία.

 

Εκτός αν μετά από κάθε αναβάθμιση χρειάζεται hard reset που βέβαια δεν έχω κάνει όποτε πάω πάσο και τα παίρνω πίσω.

 

και μη ξεχνάμε:

 

Πάμε όλοι μαζί στο twitter

 

@samsung, @SamsungMobile Unbox our phone. Unbox our next NOTE.

Dont forget the ir blaster and FM radio to NOTE 8.

 

Ελα να βλέπω κίνηση. Μη λέει μόνο ότι ακούει τους χρήστες. Να το αποδείξει κιόλας. ΝΟΤΕ είναι αυτό όχι παίξε γέλασε.

 

ΤΝΧ

 

Να υποθέσω ότι έκανες clear cache και επανεκκίνηση; Εγώ βελτίωση δεν είδα, αλλά ούτε και πτώση αυτονομίας.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να υποθέσω ότι έκανες clear cache και επανεκκίνηση; Εγώ βελτίωση δεν είδα, αλλά ούτε και πτώση αυτονομίας.

 

βεβαίως και επανεκκίνηση και καθαρισμό cashe. Μπαταριοβόρο μου φαίνεται το update.

 

Και το χειρότερο? Πριν από κανένα δίωρο ξαναεμφανίστηκε το γνωστό bug να σε παίρνουν και να μη τους ακούς και να μη σε ακούνε.

Ενώ με το προηγούμενο update κανένα πρόβλημα. Χρειάστηκε να κάνω reboot για να επανέλθει.

 

Σας έχει τύχει εσάς με το νέο update?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

βεβαίως και επανεκκίνηση και καθαρισμό cashe. Μπαταριοβόρο μου φαίνεται το update.

 

Και το χειρότερο? Πριν από κανένα δίωρο ξαναεμφανίστηκε το γνωστό bug να σε παίρνουν και να μη τους ακούς και να μη σε ακούνε.

Ενώ με το προηγούμενο update κανένα πρόβλημα. Χρειάστηκε να κάνω reboot για να επανέλθει.

 

Σας έχει τύχει εσάς με το νέο update?

 

Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Και το χειρότερο? Πριν από κανένα δίωρο ξαναεμφανίστηκε το γνωστό bug να σε παίρνουν και να μη τους ακούς και να μη σε ακούνε.

Ενώ με το προηγούμενο update κανένα πρόβλημα. Χρειάστηκε να κάνω reboot για να επανέλθει.

 

Σας έχει τύχει εσάς με το νέο update?

 

Πω, τι είπες τώρα :mad:

Και πριν λίγες μέρες έγραφα πως είχε εξαφανιστεί το bug. Πάντως εμένα δεν μου το χει κάνει ακόμη. Για να δούμε και στη συνέχεια. Αν όντως υπάρχει ακόμη η επανεμφανίστηκε, θα φανεί και σε άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Πω, τι είπες τώρα :mad:

Και πριν λίγες μέρες έγραφα πως είχε εξαφανιστεί το bug. Πάντως εμένα δεν μου το χει κάνει ακόμη. Για να δούμε και στη συνέχεια. Αν όντως υπάρχει ακόμη η επανεμφανίστηκε, θα φανεί και σε άλλους.

 

Το τηλέφωνο δε το χρησιμοποιώ τόσο πολύ για .... τηλεφωνήματα οπότε και δεν έχω την ευκαιρία να το διαπιστώσω συχνά.

Αν μπορώ να θυμηθώ καλά και αυτή τη φορά όπως και σε προηγούμενες μου το έκανε στη πρώτη εισερχόμενη κλήση μετά από power on.

Δε ξέρω αν έχει σημασία αυτό. Μετά το bug ξαναέκανα reboot και μόλις άνοιξε όλα μια χαρά. Από προχθές που δε το έχω κλείσει, τις ελάχιστες φορές που με κάλεσαν δεν εμφανίστηκε. Τι να πώ. Μακάρι να ήταν τυχαίο. Κυρίως αφού δε το έχει αναφέρει κανείς.

 

...και μή ξεχνάμε

 

Πάμε όλοι μαζί στο twitter

 

@samsung, @SamsungMobile Unbox our phone. Unbox our next NOTE.

Dont forget the ir blaster and FM radio to NOTE 8.

 

Ελα να βλέπω κίνηση. Μη λέει μόνο ότι ακούει τους χρήστες η Sammy. Να το αποδείξει κιόλας. ΝΟΤΕ είναι αυτό όχι παίξε γέλασε.

 

και επίσης. Είναι αλήθεια ότι στις νεώτερες εκδόσεις ΝΟΤΕ (5,7) έχει αφαιρεθεί και το scrapbook? Έχουν βάλει κάτι άλλο στη θέση του?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Πω, τι είπες τώρα :mad:

Και πριν λίγες μέρες έγραφα πως είχε εξαφανιστεί το bug. Πάντως εμένα δεν μου το χει κάνει ακόμη. Για να δούμε και στη συνέχεια. Αν όντως υπάρχει ακόμη η επανεμφανίστηκε, θα φανεί και σε άλλους.

 

Υπαρχει και δε λεει να φυγει με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όπως ο φίλος παραπάνω δεν έχω το θέμα με τις κλήσεις να μην με ακουν/τους ακούω και ουδέποτε το είχα.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Και εγώ δεν είχα ποτέ το πρόβλημα αυτό να τους ακουω και να μην με ακούν .

Αλλά νομίζω ότι και εγώ παρατήρησα πτώση της μπαταρίας σε αυτήν την αναβάθμιση και πίστευα πως είναι η ιδδεα μου

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλη αναβάθμιση της εφαρμογής Samsung Health έσκασε σήμερα..!! Απ το καλό στο καλύτερο (τουλάχιστον ψυχολογικά) μας πάει η Samsung με αυτήν την "υποστήριξη" :D

 

Έλα, για πάμε τα στοιχήματα λοιπόν :p . Εγώ λέω πως σε 10 ημέρες απο σήμερα θα σκάσει και η επόμενη ενημέρωση λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ανακοινωθει επισημα απο την Samsung οτι πλεον θα υποστηριζει ολες τις συσκευες της για 2 χρονια με ενημερωσεις λογισμικου και για 1 επιπλεον χρονο με μηνιαιες ενημερωσεις ασφαλειας μονο.Οποτε μην ενθουσιαζεστε αδικα.Το note 4 θα παρει μονο ενημερωσεις ασφαλειας απο εδω και περα μεχρι τον Οκτωβριο.Μετα παπαλα.Επισης μην περιμενετε nougat.Εδω ουτε καν τον νεο touchwiz δεν εδωσε. Edited by bill66542
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει ξανά αναβάθμιση και να διορθώσουν την μπαταρία. Γιατί με την τελευταία πριν λίγες μέρες πλέον τρώει την μπαταρία πολύ γρήγορα ενώ δεν ειχα θέμα
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει ξανά αναβάθμιση και να διορθώσουν την μπαταρία. Γιατί με την τελευταία πριν λίγες μέρες πλέον τρώει την μπαταρία πολύ γρήγορα ενώ δεν ειχα θέμα

Μια απο τα ιδια με την μπαταρια κ για μενα δυστυχως

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει ξανά αναβάθμιση και να διορθώσουν την μπαταρία. Γιατί με την τελευταία πριν λίγες μέρες πλέον τρώει την μπαταρία πολύ γρήγορα ενώ δεν ειχα θέμα

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τραγική η απορρόφηση της μπαταρίας μετά το τελευταίο update. Απλά φεύγει νεράκι χωρίς να κάνεις τίποτα. Ποιο Doze (ποια Amstel) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τραγική η απορρόφηση της μπαταρίας μετά το τελευταίο update. Απλά φεύγει νεράκι χωρίς να κάνεις τίποτα. Ποιο Doze (ποια Amstel) :lol:

 

Και η πλακα ειναι οτι για το συγκεκριμενο update ειχαν αναφορες ολα τα μεγαλα sites οπως phonearena και αλλα.Οτι βελτιωνει πολυ την αποδοση της μπαταριας.

Εγω πιο.πολυ τα κοβω για killswitches τα updates απο εδω και περα.Δεν θα κανω κανενα!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μετα το φιασκο που εγινε με την μπαταρια του note 5 δεν συνεχιζουν την υποστηριξη του note4 που ειναι μια χαρα?

 

Και οταν λεω υποστήριξη εννοω να προσφερουν επισημα το ποιο νεο android 7 και εχουν απλα μεινει στο 6.0.1.

 

Υπαρχει καμια περιπτωση να γινει κατι τετοιο μιας και θα αργησουν να βγαλουν νεο note5 ή note6(Απλα θα πηδηξουν το note5)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ποιο τραγική κατάσταση με την μπαταρία δεν υπάρχει λέμε .Τα έχω πάρει.Με έναν φορτιστή στο χέρι είμαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνω ελάχιστα σε υπολογιστή από τότε που έχω αυτό το κινητό.

Με κατέστρεψε η συγκεκριμένη αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Οντως η μπαταρια εγινε ξαφνικα προβληματικη. Εκανε κανεινας εργοστασιακες μετα το update να μας πει αν βελτιωθηκε η κατασταση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και εγω ειχα το ιδιο προβλημα με την μπαταρια μετα το update ειχα καταναλωση τρελη απο τις υπηρεσιες google οποτε εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τωρα ολα ειναι μια χαρα ;);););)
Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα το clean Master και sd maid και κάμοια διάφορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να βρω χρόνο να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων μπας και δω εκει διάφορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσα σε 20 λεπτά από 100% μπαταρία πήγε στο 80%

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάθε μέρα και χειροτερα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω πάντως κανένα θέμα με την μπαταρία εδώ και 2,5 χρόνια με την συσκευή… Εχω αλλάξει την πρώτη φυσικά και έχω 2 που κάνω "rotation" η μία από το battery kit και έχω και μία τρίτη ολοκαίνουρια στο "ράφι" όταν δώ ότι μια από τις δύο που χρησιμοποιώ παραδώσει το πνεύμα της… Από τότε που πήρα την συσκευή έχω κάνει 2-3 φορές επαναφορά όταν είχανε έρθει τα μεγάλα updates(L,M).Γενικά όλα καλά…

 

Υ.Γ. Την στιγμή που έγραφα αυτό το post είχα σχεδόν 2 ώρες SOT και 62% υπόλοιπο μπαταρίας…Μπορεί να μην φτάνω τις 5-5:30 ώρες στην αρχή αλλά και πάλι με αφήνει ικανοποιημένο… Επίσης το battery kit και η 2η φορτισμένη μπαταρία που έχω πάντα μαζί μου μου φτάνει και μου περισσεύει και δεν με έχει κρεμάσει ποτέ και έχω πάντα απενεργοποιημένη την γρήγορη φόρτιση… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με την γρήγορη φόρτιση?

Πότε δεν είχα θεμα με την μπαταρία μόνο σε αυτήν την αναβάθμιση μου το έκανε.

Την έχω ενεργοποιημένη.Παίζει κάποιο ρόλο?

 

Μόλις κάνω την επαναφορά θα σας πω.Εύχομαι να δω αποτελεσμα.Γιατί του κάνω βαριά χρήση.

Edited by bilibina
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...