Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Zerolemon το καλυτερο

Μπορουμε να την βρουμε Ελλαδα?

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα. Εχετε παρατηρησει πως λιγο πριν δωσει καποια αναβαθμιση η Samsung ενημερωνει πριν τις δικες της εφαρμογες;

Κατι το οποιο συνεβη τις προηγουμενες δυο ημερες (αναβαθμιστηκαν S-Health, Music) και στις 5/12 το S-Note.

 

Θελω να πιστευω πως συντομα (μαλλον μεσα στις γιορτες) θα σκασει και νεα ενημερωση :)

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα οχι

 

Tελικα μπωρεις να την βρεις στην Ελλαδα γραφοντας στο facebook zerolemon και να τους πεις με μυνημα η με τηλεφωνο να σου στειλουν η τιμη της ειναι 88 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να κλείσεις τις εφαρμογές που τρέχουν τι εννοείς; Επιλέγεις τι ενεργές εφαρμογές και τις κλείνεις όλες ή κάτι άλλο; Αυτό το κάνω. Ενώ δίνει ρυθμίσεις υποτίθεται για να δώσεις δικαιώματα, δεν ενεργοποιούνται γιατί τα ''κουμπιά'' δεν είναι ενεργά. δηλαδή τα ακουμπάς και δεν κάνουν τίποτε. Δείχνει ότι ναι μεν υπάρχουν, αλλά τα έχει ξεθωριασμένα που σημαίνει ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν.

 

Φίλε μου, ναι αυτό που έκανες εκανα και επιασε. Φυσικά εκλεισα και το κινητό. Ϊσως να βοήθησε και αυτό. Αλλα μου έτυχε μια φορά, μπορεί να ήταν τυχαίο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωριζει καποιος απο που μπορω να αγορασω και να εμπιστευτω πως μια μπαταρια ειναι γνησια?Γιατι πηρα μια υποτηθεται γνησια απο το mobile hellas και μου χαλασε,ελαφρυ φουσκωμα σε εναμιση μηνα

 

Φίλε Σαββα εγω πήρα από το e-shop και μου είναι οκ. Δεν εχω καταλάβει καποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Tελικα μπωρεις να την βρεις στην Ελλαδα γραφοντας στο facebook zerolemon και να τους πεις με μυνημα η με τηλεφωνο να σου στειλουν η τιμη της ειναι 88 ευρω

Οκ.Σε ευχαριστω:-) θα το κοιταξω συντομα.

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ναι αυτό που έκανες εκανα και επιασε. Φυσικά εκλεισα και το κινητό. Ϊσως να βοήθησε και αυτό. Αλλα μου έτυχε μια φορά, μπορεί να ήταν τυχαίο.

 

Υπάρχει γενικά πρόβλημα με την 6. Βρήκα το παρακάτω και ακολουθώντας τις οδηγίες κατάφερα να κάνω μια εφαρμογή που με ενδιέφερε να δουλέψει. Άλλες όμως εξακολουθούν να έχουν θέμα! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η GOOGLE!!:mad:

 

https://www.androidpit.com/how-to-fix-screen-overlay-detected-error

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει εδω και μέρες μια επείγουσα ενημέρωση 8.9 MB.

Την έχει βάλει κανείς;

Update:

Είναι της Samsung αλλά αφορά ενα πρόγραμμα το Samsung Cloud.

Ανέφερε οτι αφορά θέματα ασφάλειας και με μπέρδεψε.

False Alarm λοιπόν.

Edited by msakis
Χρόνια Πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει εδω και μέρες μια επείγουσα ενημέρωση 8.9 MB.

Την έχει βάλει κανείς;

Επείγουσα ; Δηλαδή γράφει κάτι ιδιαίτερο απο τις άλλες ;

Edited by vasilispatra
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει εδω και μέρες μια επείγουσα ενημέρωση 8.9 MB.

Την έχει βάλει κανείς;

 

Χρόνια Πολλά!!

Πότε δεν έχω λάβει τέτοια ενημέρωση. Και τόσο μικρή μάλιστα. Τι συσκευή έχεις C η F ? Ποια έκδοση του Android τρέχει; Και ποιας χώρας είναι ξέρεις; Πότε ακριβώς την έλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Διάβασα ότι το galaxy a5 που κυκλοφόρησε ίδια εποχή με το note 4 θα πάρει το Android nougat γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικό αν θα πάρουμε και εμείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Διάβασα ότι το galaxy a5 που κυκλοφόρησε ίδια εποχή με το note 4 θα πάρει το Android nougat γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικό αν θα πάρουμε και εμείς;

 

Χρόνια σου πολλά..!! Δυστυχώς δεν έχει ακουστεί κάτι τέτοιο. Η μάλλον αυτό που έχει ακουστεί, είναι πως δεν θα πάρει τίποτε άλλο το Note 4. Αν συμβεί θα είναι θαύμα.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο σοβαρότατο θέμα κάποιων εφαρμογών με από την 6 και μετά και την επικάλυψη οθόνης όπου για να λειτουργήσουν κάποιες εφαρμογές απαιτείτε άδεια η οποία όμως δεν μπορεί να δοθεί. Στο τάμπλετ που έχω την 6 με custom ρομ δεν υπάρχει κανένα θέμα. Βγάζει την ειδοποίηση, σε αφήνει να εγκρίνεις τις άδειες και όλα ΟΚ!! Εδώ την στην ευχή γίνεται;;;;:mad:
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παρουμε android nougat δυστιχως κλεινει και ο κυκλος του κινητου για τετοια εποχη με τοσο ανταγωνισμο στα smart phones απο θεμα μπαταριας και απο θεμα μνημης ram αντε να βγαλει και το 2017 και μετα τελος θα μεινουμε πισω 2 λογισμικα αφου θα βγει και το 8, βολευτικα με την μπαταρια zerolemon
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο σοβαρότατο θέμα κάποιων εφαρμογών με από την 6 και μετά και την επικάλυψη οθόνης όπου για να λειτουργήσουν κάποιες εφαρμογές απαιτείτε άδεια η οποία όμως δεν μπορεί να δοθεί. Στο τάμπλετ που έχω την 6 με custom ρομ δεν υπάρχει κανένα θέμα. Βγάζει την ειδοποίηση, σε αφήνει να εγκρίνεις τις άδειες και όλα ΟΚ!! Εδώ την στην ευχή γίνεται;;;;:mad:

 

99% βρήκα τον υπαίτιο!! Είναι το swipe home button το οποίο θεωρώ άκρως απαραίτητο για να μην φθείρω τα κεντρικό κουμπί του κινητού. Του αφαιρώ τα δικαιώματα και πλέον σε όσες εφαρμογές χρειάστηκε να δώσω δικαιώματα τα έδωσα χωρίς προβλήματα. Στην συνέχεια ενεργοποιώ πάλι το swipe home button δίνοντάς του δικαιώματα και όλα ΟΚ!!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο κι εγώ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα για Σλοβενία 366,01MB… Η χρονιά ξεκινάει με το δεξί για την συσκευή μας και μετά από 2 χρόνια κυκλοφορίας συνεχίζουμε να λαμβάνουμε update έστω και μικρά διορθωτικά!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω νέο 366 MB σε Ουγγρικό! Τσεκάρετε χειροκίνητα τα δικά σας ☺️ Καλή Χρονιά

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

 

τι νεο βρε σεις ?

 

βαζετε 7 ? πειτε και σε εμας τους F:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια αναβάθμιση η μπαταρία ίσως λίγο χειρότερη από πριν, αλλά είναι και πρώτη φόρτιση μετά την αναβάθμιση οπότε ίσως Θα πρέπει να περιμένω λίγο
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εγώ κατέβασα, καμία απολύτως διάφορα δε βλέπω εκ πρώτης όψεως, όπως ακριβώς και με τα προηγούμενα 3-4 updates.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, εμφανής διαφορά δεν υπάρχει με την τελευταία των 366mb. Το κείμενο που περιγράφει βελτιώσεις, καλύτερες επιδόσεις και καλύτερη διαχείριση για μνήμη, μπαταρία κλπ, είναι απλά για γέλια :lol: . Copy-paste το κάνουν κάθε φορά και νομίζω πως το έχουμε καταλάβει όλοι πια πως είναι για ψυχολογικούς κυρίως λόγους. Κενά ασφαλείας του Android κλείνει (τις περισσότερες φορές) και καμία σχέση με τα υπόλοιπα που λέει. Θα θελα όμως να μοιραστώ μαζί σας κάποια θέματα που έχει η συσκευή, όποτε επιτρέψτε μου να το "ανοίξω" κάμποσο αυτό το post.

 

Μετά το update λοιπόν:

 

1) Δυστυχώς παραμένει το σούπερ εκνευριστικό bug (είναι άραγε bug?) με τις κλήσεις που γίνονται κανονικά, ανοίγει η γραμμή, αλλά κανένας δεν ακούει κανέναν. Το οποίο ως γνωστόν στρώνει με επανεκκίνηση, μέχρι (απροειδοποίητα) να το ξαναπιάσει η τρέλα του.

2) Επίσης παραμένει ακόμη ένα bug, και αναρωτιέμαι αν το έχει κανείς απο εσάς η μόνο σε μένα συμβαίνει.

 

Αφορά το widget του S-Note. Έχει 4 συνολικά και αναφέρομαι σε αυτό που λέει "Λίστα S Note" (4x2) και δείχνει σε μικρογραφία ενεργά σημειώματα και γενικά τις τελευταίες σημειώσεις χωρίς να χρειάζεται να μπεις μέσα στην εφαρμογή. Πολλές φορές (τις περισσότερες μετά απο επανεκκίνηση), δεν μου δείχνει καμία σημείωση σε μικρογραφία. Είναι κενό δηλαδή και η επιφάνειά του είναι άδεια, παρότι οι σημειώσεις (ευτυχώς) είναι μέσα. Αν το πλακώσω στις επανεκκινήσεις, κάποια στιγμή μου τις εμφανίζει και στο widget. Το χρησιμοποιεί κανένας σας αυτό το widget? Σας έχει συμβεί ποτέ;

 

Σήμερα λοιπόν, μετά την εγκατάσταση του update και αφού διαπίστωσα πως και αυτό το bug παραμένει, μπήκα στις ρυθμίσεις του S-Note και ψάχνοντας διαπίστωσα και κάτι άλλο περίεργο. Πείτε μου αν συμβαίνει και σε εσάς.

Πήγα: S-Note-->Περ. (μάλλον εννοεί Περισσότερα)-->Περισσότερες δυνατότητες και απ' τις 4 κατηγορίες που μου δείχνει εκεί (Πακέτο επέκτασης, Εύκολος πίνακας, Σκίτσα, Widget S Note) στο Πακέτο επέκτασης και στο Widget S Note μου έγραφε απο κάτω με κόκκινα γράμματα "Ενημέρωση"..!! Αν δεν είχα μπει, δεν θα έπαιρνα αυτές τις ενημερώσεις ποτέ. Ήξερα οτι όλες οι εφαρμογές της Samsung παίρνουν ενημέρωση και μέσω του δικού της καναλιού-μαγαζιού (της εφαρμογής Galaxy Apps δηλαδή) το οποίο επισκέπτομαι αρκετά συχνά. Μάλιστα έχω τις ενημερώσεις του στο αυτόματο και κάθε φορά που έμπαινα, αν υπήρχε update για κάποια εφαρμογή, γινόταν άμεσα. Με το S-Note δεν έγινε αυτόματα (ενώ παλιότερα γινόταν). Τώρα έπρεπε να μπω στις ρυθμίσεις του, όπως περιέγραψα πιο πάνω, να δω οτι υπάρχει ενημέρωση και απο κει να την κάνω χειροκίνητα, μέσω του μαγαζιού της Samsung..!! Δεν είναι λίγο κουλό όλο αυτό;

Χάρηκα κιόλας, νομίζοντας πως το update για το widget του S Note θα διόρθωνε το bug του, αλλά τελικά δεν...... :mad: Έκανα και εκκαθάριση cache και πάλι τίποτα.

Τώρα, τις περισσότερες φορές που κάνω επανεκκίνηση για να ξεπεραστεί το Bug με τις κλήσεις και να μπορέσω να μιλήσω, στρώνει αυτό, αλλά τρώω στη μάπα το άλλο Bug με το να μην μου δείχνει το widget τις μικρογραφίες των σημειώσεων.

 

Για γέλια η για κλάματα; Τόσο αποτελεσματική συσκευή σε όλα της, με τόσο εμπλουτισμένο λειτουργικό που μπορεί να περάσει άνετα κανείς μαζί του πολλά ευχάριστα χρόνια και δυο ζουζούνια να σου σπαν τα .......

 

Συγγνώμη για το τεράστιο post, αλλά έχω απελπιστεί (ειδικά με το πρώτο bug).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...