Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ.

Μία απορία σχετικά με το AccuWeather που έχω στο τηλέφωνο.

Για καιρό,μου έγραφε Κυψέλη,γιατί εκεί μένω,αλλά τώρα τελευταία,γράφει Γαλάτσι.Μου έκανε ...μεταδημότευση δηλαδή.

Γιατι λέτε να το κάνει;

Εννοείται ότι ανοίγω το GPS όταν το ρυθμίζω το πρωί.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει παρατηρησει κανεις στην στοκ συλλογη! αμα κανεις επιλογη με το πενακι εικονες με το κουμπι πατημενο κανεις οσες βλεπεις την πρωτη φορα και συνεχισεις να κανεις και υπολοιπες ενω ο αριθμος πανω αριστερα αυξανεται δεν φαινονται να τικαροντε οι εικονες με πρασινο τικ;; το κανει και σε εσας ή μονο σε μενα;
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις στην στοκ συλλογη! αμα κανεις επιλογη με το πενακι εικονες με το κουμπι πατημενο κανεις οσες βλεπεις την πρωτη φορα και συνεχισεις να κανεις και υπολοιπες ενω ο αριθμος πανω αριστερα αυξανεται δεν φαινονται να τικαροντε οι εικονες με πρασινο τικ;; το κανει και σε εσας ή μονο σε μενα;

 

Τώρα που το δοκίμασα, σε μένα τικάρονται όλες.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το δοκίμασα, σε μένα τικάρονται όλες.

 

Και σε μένα αλλά δεν γίνονται με τικ πράσινο από πάνω αλλάζει μόνο ο αριθμός πάνω αριστερά!τικαρω πρώτα πχ τις 5 το αφήνω ξανά πατάω το κουμπί να τικαρω άλλες επιπρόσθετα δλδ αλλά δεν βγάζει ότι τικαριστηκαν αλλάζει μόνο ο αριθμός!τεσπα λογικά θα πρέπει να κάνω καμιά επαναφορά δεν έκανα ποτέ σε όλα τα update μέχρι τώρα....πιος ξανά στήνει το κινητό πωω.....

 

Edit να διευκρινίσω δεν φαίνεται να τις τικαρει μόνο αν ξανά κάνω άλλες με πατημένο το κουμπί από την πενα αν τις κάνω μια μια με "πάτημα" βγάζει κανονικά το τικ από πάνω

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα αλλά δεν γίνονται με τικ πράσινο από πάνω αλλάζει μόνο ο αριθμός πάνω αριστερά!τικαρω πρώτα πχ τις 5 το αφήνω ξανά πατάω το κουμπί να τικαρω άλλες επιπρόσθετα δλδ αλλά δεν βγάζει ότι τικαριστηκαν αλλάζει μόνο ο αριθμός!τεσπα λογικά θα πρέπει να κάνω καμιά επαναφορά δεν έκανα ποτέ σε όλα τα update μέχρι τώρα....πιος ξανά στήνει το κινητό πωω.....

 

Edit να διευκρινίσω δεν φαίνεται να τις τικαρει μόνο αν ξανά κάνω άλλες με πατημένο το κουμπί από την πενα αν τις κάνω μια μια με "πάτημα" βγάζει κανονικά το τικ από πάνω

 

Εμένα φαίνεται και η αλλάγη στον αριθμό και φαίνεται ότι τικαρίστηκαν.

Και εννοώ επιλέγω 5 το αφήνω, πάω παρακάτω επιλέγω αλλές 5 κ.ο.κ.

 

Δοκίμασε μια εκκαθάριση cache στην εφαρμογή της έκθεσης & αν δεν γίνει τίποτα μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα φαίνεται και η αλλάγη στον αριθμό και φαίνεται ότι τικαρίστηκαν.

Και εννοώ επιλέγω 5 το αφήνω, πάω παρακάτω επιλέγω αλλές 5 κ.ο.κ.

 

Δοκίμασε μια εκκαθάριση cache στην εφαρμογή της έκθεσης & αν δεν γίνει τίποτα μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή για αρχή.

 

μπαα τπτ δεν εγινε δεν την γλυτωνω την επαναφορα απο οτι βλεπω! εκτος και αν φταει τπτ αλλη εφαρμογη σαν το κλειδωμα με αποτυπωμα που εχω για να μπεις στην συλλογη αν και δεν βλεπω καποια σχετικη σχεση με το πενακι και την επιλογη φωτογραφιων

Link to comment
Share on other sites

μπαα τπτ δεν εγινε δεν την γλυτωνω την επαναφορα απο οτι βλεπω! εκτος και αν φταει τπτ αλλη εφαρμογη σαν το κλειδωμα με αποτυπωμα που εχω για να μπεις στην συλλογη αν και δεν βλεπω καποια σχετικη σχεση με το πενακι και την επιλογη φωτογραφιων

 

Δεν ξέρω, τι παίζει με αποτύπωμα & λοιπά, καθώς δεν έχω βάλει καθόλου κλειδώματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, τι παίζει με αποτύπωμα & λοιπά, καθώς δεν έχω βάλει καθόλου κλειδώματα.

 

καποια στιγμη οταν βρω χρονο θα το κανω επαναφορα και θα το ξανα στησω και θα επιστρεψω με τα αποτελεσματα η πλακα θα εχει να κανει παλι το ιδιο και μετα πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να φταιει! σε ευχαριστω για το χρονο σου παρασκευα

Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη οταν βρω χρονο θα το κανω επαναφορα και θα το ξανα στησω και θα επιστρεψω με τα αποτελεσματα η πλακα θα εχει να κανει παλι το ιδιο και μετα πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να φταιει! σε ευχαριστω για το χρονο σου παρασκευα

 

Τίποτα φίλε μου, η λογική λέει ότι θα πρέπει να δουλεύει έτσι πάντως.

Αν και προτιμώ το quick pik, όποτε έχω δουλέψει stock gallery δεν είχα αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου, η λογική λέει ότι θα πρέπει να δουλεύει έτσι πάντως.

Αν και προτιμώ το quick pik, όποτε έχω δουλέψει stock gallery δεν είχα αυτό το θέμα.

 

εκανα επαναφορα τπτ! το ιδιο ειναι ειναι.....! τζαμπα η επαναφορα αντε να το ξανα στησω τωρα απο την αρχη! δεν ξερω γιατι το κανει αυτο...!

 

Edit: Βασικα απο οτι το ξανα κοιταξα εφτιαξε "καπως" ! δλδ τι εννοω αν τικαρεις παλι κλπ κλπ και δε βγαζει τα τικ αν κατεβεις αρκετα κατω ωστε να δειχνει η οθονη αλλες φωτογραφιες εκτος τον επιλεγμενων και ξανα ανεβεις στις επιλεγμενες θα τις δειξει ολες κανονικα με τικ! αυτο γινεται και αμα εχεις τραβηγμενα α αλμπουμ απο την αριστερη μερια και τα κρυψεις ή το αναποδο θα εμφανιστουν με τικ!τωρα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο δεν ξερω και το κινητο ειναι φρεσκο μολις το εκανα επαναφορα! Επισης δοκιμασα και φωτογραφιες μονο στην καρτα μνημης οπως και μονο στο κινητο επισης το ιδιο ακριβως αποτελεσμα!

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

εκανα επαναφορα τπτ! το ιδιο ειναι ειναι.....! τζαμπα η επαναφορα αντε να το ξανα στησω τωρα απο την αρχη! δεν ξερω γιατι το κανει αυτο...!

 

Edit: Βασικα απο οτι το ξανα κοιταξα εφτιαξε "καπως" ! δλδ τι εννοω αν τικαρεις παλι κλπ κλπ και δε βγαζει τα τικ αν κατεβεις αρκετα κατω ωστε να δειχνει η οθονη αλλες φωτογραφιες εκτος τον επιλεγμενων και ξανα ανεβεις στις επιλεγμενες θα τις δειξει ολες κανονικα με τικ! αυτο γινεται και αμα εχεις τραβηγμενα α αλμπουμ απο την αριστερη μερια και τα κρυψεις ή το αναποδο θα εμφανιστουν με τικ!τωρα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο δεν ξερω και το κινητο ειναι φρεσκο μολις το εκανα επαναφορα! Επισης δοκιμασα και φωτογραφιες μονο στην καρτα μνημης οπως και μονο στο κινητο επισης το ιδιο ακριβως αποτελεσμα!

Και εμένα το ίδιο κάνει οπως ακριβώς τα λες....

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο κάνει οπως ακριβώς τα λες....

 

τουλαχιστον δεν ειμαι ο μονος λοολ!τωρα τι να πω το αφηνω ετσι οχι οτι με ενοχλει πολυ αλλα παλι χτυπαει καπως! και βλεπουμε στο ΜΜ οταν με το καλο μας ερθει! εκτος και αν βρεθει καποια λυση σε αυτο και βγαλουμε καμια ακρη........

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με τον σενσορα του τηλεφώνου αυτόν για την περιστροφή της οθόνης,κολαει και δεν γυρίζει αρκετές φορές,άλλες φορές γυρίζει μόνος του και όταν συμβαίνει αυτό δημιουργείτε μεγάλο lag ειδικά μέσα στη συλλογή,κυρίως το πρόβλημα υπάρχει σε landscape,με μια επανεκκίνηση στρώνει για 2 μέρες αλλά μετά πάλι τα ίδια,την συσκευή την πείρα μεταχειρισμενη και έκανα hard reset πριν την στήσω.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα αλλά δεν γίνονται με τικ πράσινο από πάνω αλλάζει μόνο ο αριθμός πάνω αριστερά!τικαρω πρώτα πχ τις 5 το αφήνω ξανά πατάω το κουμπί να τικαρω άλλες επιπρόσθετα δλδ αλλά δεν βγάζει ότι τικαριστηκαν αλλάζει μόνο ο αριθμός!τεσπα λογικά θα πρέπει να κάνω καμιά επαναφορά δεν έκανα ποτέ σε όλα τα update μέχρι τώρα....πιος ξανά στήνει το κινητό πωω.....

 

Edit να διευκρινίσω δεν φαίνεται να τις τικαρει μόνο αν ξανά κάνω άλλες με πατημένο το κουμπί από την πενα αν τις κάνω μια μια με "πάτημα" βγάζει κανονικά το τικ από πάνω

 

Το δοκίμασα κ εγώ αυτό που λες !!εάν με το πενάκι πατώντας το κουμπάκι τικαρώ μια φώτο μου βγάζει κ τον αριθμό αριστερά αλλά κ γίνεται πράσινο!εάν συνεχίσω το ίδιο πατώντας το κουμπάκι στο πενάκι ναι μεν μου αλλάζει τον αριθμό αλλά δεν γίνεται πράσινο !εάν συνεχισω χωρίς να πατάω το κουμπάκι στο πενάκι τότε αλλάζει κ ο αριθμός αλλά κ γίνεται πράσινο :)

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..... Δοκιμάστε να φαίνονται 8 φωτογραφίες οριζόντια στην συλλογή (να φαίνονται δηλαδή πολυ μικρές οι φωτογραφίες - με τα 2 δάχτυλα γίνεται ) και τσεκάρετε μια ορίζοντια γραμμή φωτογραφιών δηλαδή 8 φωτογραφίες ... Τις τσεκάρει κανονικά ... Στην συνέχεια για να τσεκάρει και άλλες με το πράσινο τικ πρέπει να επιλέξεις με πατημένο το s pen τουλάχιστον 7 κάθετες επι 8 οριζόντιες φωτογραφίες για φαίνεται και το πράσινο τικ αλλά και ο αριθμος....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας αλλαξα την μπαταρια απο ενα σκρουτζομαγαζο 3800mah και ουτε π μ την διαβαζει το cpu z μ τν διαβαζει ως 3220mah μπορειτε να μ πειτε τι φταιει? Και κατεβαινει πολυ γρηγορα γτ?? Ευχαριστω!

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας αλλαξα την μπαταρια απο ενα σκρουτζομαγαζο 3800mah και ουτε π μ την διαβαζει το cpu z μ τν διαβαζει ως 3220mah μπορειτε να μ πειτε τι φταιει? Και κατεβαινει πολυ γρηγορα γτ?? Ευχαριστω!

 

Μια καινούρια μπαταρία για να "setaristei" καλά θέλει 2-3 πλήρεις κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης...Ωστόσο η original είναι στα 3220mah αλλά και εκεί θέλει προσοχή μην σου τύχη καμία imitation...Προφανώς αν γράφει 3800mah είναι κάποια του εμπορίου...Δεν πήγαινες για την ίδια;Και για να μην βγαίνουμε off topic υπάρχει και θέμα αντίστοιχο εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403129

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα και καλές γιορτές να έχουμε

 

Γνωρίζετε για το κλείδωμα οθόνης ενώ χρησιμοποιώ μοτίβο η δαχτυλίκο αποτυπωμα. ....όταν συνδέω το handsfree bluetooth αυτόματα εξαφανίζεται κ μπαίνει σε λειτουργία το κλείδωμα με την κύλιση

Έτσι πρέπει να γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα και καλές γιορτές να έχουμε

 

Γνωρίζετε για το κλείδωμα οθόνης ενώ χρησιμοποιώ μοτίβο η δαχτυλίκο αποτυπωμα. ....όταν συνδέω το handsfree bluetooth αυτόματα εξαφανίζεται κ μπαίνει σε λειτουργία το κλείδωμα με την κύλιση

Έτσι πρέπει να γίνεται;

Ρυθμίσεις, Ασφάλεια, Smart Lock. Έπειτα πήγαινε Trusted devices και απενεργοποίησε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και Καλα Χριστουγεννα σε ολους! Το κινητο μετα απο μια επαναφορα που το εκανα πριν μια βδομαδα περιπου τωρα αρχισε στα καλα καθουμενα να κλινει και να ανοιγει μονο του σε ακυρες στιγμες! να κανει επανεκκινηση και να ανοιγει παλι στην Lock Screen χωρις να με ζηταει το πιν της καρτας σιμ! τι εγινε! το κινητο το εχω με λιγοτερες εφαρμογες απο την προηγουμενη φορα και δεν το εβαλα τπτ καινουριο! εκτος απο 3 παιχνιδια που αγορα!
Link to comment
Share on other sites

ξανα περασε με odin το filmware και hard reset μετα

 

Γιατί να το κάνω αυτό δεν το άλλαξα πότε ρομ από την αρχή την ίδια έχει μόνο μία επαναφορά το έχω κάνει

Link to comment
Share on other sites

Σας κολλάει καθόλου η περιστροφή οθόνης στις φωτογραφίες? Εαν ναι το έχετε διορθώσει κάπως?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...