Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς, γιατί ακόμα δεν το έχω ανοίξει και θα έχει πάνω την εργοστασιακή. Ποιά θεωρείται η καλύτερη αυτή τη στιγμή για το C ?

Στο Note 3 είχα τη Nordic και ήταν αψεγάδιαστη...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας.Καινούργιος στην παρεα σας.προχθες μου εκανε μια ενημερωση λογισμικου αλλα δεν αλλαξε κατι παρεμεινε στο 5.1.1 κ θυμαμαι πτι εγραφε για καλυτερη αποδοση στην μπαταρια που δεν ειδα διαφορα.κ σημερα με επαιρναν τηλ χτυπαγε αλλα σε μενα δεν εκανε τπτ κ ουτε ειχε κολλήσει.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Knox δεν το δουλεύω πολύ, πριν λίγο πρόσεξα ότι έχει μόνο αγγλικά ως γλώσσα στο πληκτρολόγιο και δεν μπορώ να γυρίσω στα Ελληνικά. Στην κανονική λειτουργία έχω επιλέξει 3 γλώσσες. Υπάρχει διαφορετική ρύθμιση από την γνωστή για επιλογή γλωσσών στο πληκτρολόγιο που δεν μπορώ να βρω ή είναι θέμα KNOX.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας. Ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση και το OTE tv go. Μετά την τελευταία αναβάθμιση όταν ανοίγω την εφαρμογή βλέπω ένα κανάλι για 1 περίπου λεπτό και μου πετάει σφάλμα ότι μπορείτε να δείτε από μια συσκευή τη φορά. Χρησιμοποιώ μια συσκευή χωρίς να έχω δώσει κάποιο κωδικό αλλού. Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας εχει τύχει να κολλάει η περιστροφή οθόνης ?

 

Εμένα ναι. Επανεκκίνηση .γενικα η 5.1.1 δεν μου έχει κάτσει καλά. Αν και φαν του note 4 για την δουλειά μου ειναι ότι καλύτερο κάνω τρέλα πράγματα που δεν μπορούσα να τα κάνω με iPhone ,κάνω υπομονή να δω την αναβάθμιση σε M αλλιώς με βλέπω πάλι δυστυχώς σε iPhone.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας. Ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση και το OTE tv go. Μετά την τελευταία αναβάθμιση όταν ανοίγω την εφαρμογή βλέπω ένα κανάλι για 1 περίπου λεπτό και μου πετάει σφάλμα ότι μπορείτε να δείτε από μια συσκευή τη φορά. Χρησιμοποιώ μια συσκευή χωρίς να έχω δώσει κάποιο κωδικό αλλού. Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;

Μάλλον άλλαξε αναγνωριστικό η συσκευή. Μπες στον πίνακα ελέγχου του ΟΤΕ να αποδεσμεύσεις την 'παλιά' συσκευή και να την κάνεις register ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα ένα factory reset και από βλακεία μου ενώ έσωσα φωτός,βίντεο,σημειώσεις κτλ δεν έσωσα μηνύματα,κλήσεις με το sms backup.

Πρός μεγαλη μου έκπληξη είδα ότι επανέφερε μέχρι τις 2/11 μέσω του samsung account δεδομένα κλήσεων και μυνημάτων.Ξέρουμε από που μπορούμε να κάνουμε backup την δεδομένη στιγμή τών όλων όσων έχουν σχέση με μυνήματα κλήσεις και επίσης το ποιές εφαρμογές έχει το κινητό να τις επαναφέρει όπως ήταν.*

 

*(είχε κρατήσει αντίγραφο πρίν 7 μέρες στον λογαριασμό μου αλλά εγω είχα σβήσει κάποιες από αυτές και έβαλα άλλες)

http://postimg.org/image/i1clg3fmd/

 

http://postimg.org/image/gdct1gb1r/

Και τώρα ο λόγος τον οποίο έκανα reset...που τελικά δεν λύθηκε και τσάμπα η ταλαιπωρία....εδώ και καιρό είχα παρατηρήσει γραμμές σε σκοτεινές φωτό και μόλις βάζω το χέρι μου μπροστά στο φακό συνεχίζουν να υπάρχουν.

Edited by ioannis_m
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αλλά δεν έχω καταφέρει ποτέ να δουλέψει η έξυπνη διαμονή και ούτε οι ρυθμίσεις που έχει η εφαρμογή ''NOTE 4 HIDDEN SETTINGS''. Στο S4 δούλευαν όλα. Όχι ότι καίγομαι, αλλά γιατί δεν δουλεύουν;;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , χθες το βραδυ αφησα το κινητο μου να φορτισει με τον φορτιστη του και ξυπνησα το πρωι και ηταν ακομα στο 91% ... εχει τυχει και σε κανεναν αλλο αυτο ? εχει χαλασει η μαπαταρια ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , χθες το βραδυ αφησα το κινητο μου να φορτισει με τον φορτιστη του και ξυπνησα το πρωι και ηταν ακομα στο 91% ... εχει τυχει και σε κανεναν αλλο αυτο ? εχει χαλασει η μαπαταρια ?

 

καλο θα ηταν να γραφεις μονο σε ενα θεμα και οχι και στα δυο την ιδια ερωτηση! μου εχει συμβει και μενα! ειχε κολλησει δεν ξερω για πιο λογο αλλα με μια επανεκινηση μου εδειξε 100% ! εχει φορτισει πληρως η μπαταρια και ειχε κολλησει ! αν δεν φτιαξει με επανεκινηση δοκιμασε μια αφαιρεση μπαταριας! εμενα μου το εχει κανει σε περιπτωσεις clear cashe

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να γραφεις μονο σε ενα θεμα και οχι και στα δυο την ιδια ερωτηση! μου εχει συμβει και μενα! ειχε κολλησει δεν ξερω για πιο λογο αλλα με μια επανεκινηση μου εδειξε 100% ! εχει φορτισει πληρως η μπαταρια και ειχε κολλησει ! αν δεν φτιαξει με επανεκινηση δοκιμασε μια αφαιρεση μπαταριας! εμενα μου το εχει κανει σε περιπτωσεις clear cashe

 

clear cashe ??

Link to comment
Share on other sites

clear cashe ??

 

Ρυθμίσεις >> χώρος αποθήκευσης >> δεδομένα στο cashe άμα είναι πολλά τα ΜΒ καλό είναι να καθαρίζονται που και που

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >> χώρος αποθήκευσης >> δεδομένα στο cashe άμα είναι πολλά τα ΜΒ καλό είναι να καθαρίζονται που και που

 

να φταιει κατι αλλο δεν νομιζεις εε ??

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άλλαξε αναγνωριστικό η συσκευή. Μπες στον πίνακα ελέγχου του ΟΤΕ να αποδεσμεύσεις την 'παλιά' συσκευή και να την κάνεις register ξανά.

ευχαριστω για την απαντηση το προβλημα λυθηκα με τηλ στο 11888.αλλα για πες μου εννοεις το site του ΟΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την τελευταία αναβάθμιση της 5.1.1 δεν θα την έκανα αν ήξερα, μια που το μόνο που πρόσεξα είναι μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας σε αναμονή τουλάχιστον. Η βελτιστοποίηση εφαρμογών δεν πρόσφερε ΤΙΠΟΤΕ, στο δικό μου κινητό τουλάχιστον. Δεν είναι ότι έχω σοβαρό θέμα, αλλά γιατί να χειροτερέψει η κατανάλωση;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την τελευταία αναβάθμιση της 5.1.1 δεν θα την έκανα αν ήξερα, μια που το μόνο που πρόσεξα είναι μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας σε αναμονή τουλάχιστον. Η βελτιστοποίηση εφαρμογών δεν πρόσφερε ΤΙΠΟΤΕ, στο δικό μου κινητό τουλάχιστον. Δεν είναι ότι έχω σοβαρό θέμα, αλλά γιατί να χειροτερέψει η κατανάλωση;

 

Συμφωνώ. Τώρα θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι το Πάσχα για να διορθωθεί το όποιο πρόβλημα και μέχρι τότε θα έχει γ$%^θεί η μπαταρία μας.

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρατήρησα ότι στα μνμ έχουν φύγει οι αγαπημένες επαφές που ήταν στα μηνύματα από πάνω σε κυκλακια! Έφυγαν με το update το τελευταίο ή εγώ έκανα κάτι δεν μπορώ να καταλάβω και να θυμηθώ και δεν βρίσκω κάτι θα σκάσω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρατήρησα ότι στα μνμ έχουν φύγει οι αγαπημένες επαφές που ήταν στα μηνύματα από πάνω σε κυκλακια! Έφυγαν με το update το τελευταίο ή εγώ έκανα κάτι δεν μπορώ να καταλάβω και να θυμηθώ και δεν βρίσκω κάτι θα σκάσω

 

Εγώ δεν τα είχα βάλει ποτέ επάνω. Αλλά από ότι βλέπω μια χαρα μπορώ να τα βάλω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τα είχα βάλει ποτέ επάνω. Αλλά από ότι βλέπω μια χαρα μπορώ να τα βάλω!

 

Πως τα βάζεις στα μνμ δεν το βρήκα! Στις κλήσεις το έχω κανονικά! Δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε αφού τα είχα και δεν τα πείραξα

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εμένα μια χαρά μου το βγάζει, πατάς τις επιλογές πάνω δεξιά στα μηνύματα, ύστερα ρυθμίσεις και μετά κάνεις τικ στο "priority senders" (το έχω στα αγγλικά εγώ,επαφές προτεραιότητας η κάτι τέτοιο φαντάζομαι θα λέει)!
Link to comment
Share on other sites

Κώστα εμένα μια χαρά μου το βγάζει, πατάς τις επιλογές πάνω δεξιά στα μηνύματα, ύστερα ρυθμίσεις και μετά κάνεις τικ στο "priority senders" (το έχω στα αγγλικά εγώ,επαφές προτεραιότητας η κάτι τέτοιο φαντάζομαι θα λέει)!

 

Όντως Αγγελε σε ευχαριστώ! Δεν μπορείς να φανταστείς έτσι πόσο σκάλωμα έχω φάει σήμερα με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρατήρησα ότι στα μνμ έχουν φύγει οι αγαπημένες επαφές που ήταν στα μηνύματα από πάνω σε κυκλακια! Έφυγαν με το update το τελευταίο ή εγώ έκανα κάτι δεν μπορώ να καταλάβω και να θυμηθώ και δεν βρίσκω κάτι θα σκάσω

 

Βλέπω ότι το έχω ενεργοποιημένο, αλλά τι ακριβώς κάνει αυτό;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , χθες το βραδυ αφησα το κινητο μου να φορτισει με τον φορτιστη του και ξυπνησα το πρωι και ηταν ακομα στο 91% ... εχει τυχει και σε κανεναν αλλο αυτο ? εχει χαλασει η μαπαταρια ?

 

Και σε μενα το κανει αλλα με τη replacement OEM Samsung battery. Με τη μπαταρια που ειχε το κινητο στη συσκευασια του δεν ειχα προβλημα

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...