Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με γεια σε όλους. Λέω μεγεια γιατί είναι νέο τηλέφωνο. Η μπαταρια είναι τέλεια μην αγχώνεστε αν δείτε κολλήματα όπως είπε ο Μιχάλης κάντε επαναφορά. Εγώ θα έκανα και πριν και μετά αλλά είμαι και ψείρας
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποιος εχει ουγγρικο τηλ ας δοκιμασει για αναβαθμιση , εχει βγει .

και η συσκευη πεταει με 5.0.1

Ουγγρικό είναι κι εμένα. Αλλά δεν μου βγάζει καμία ενημέρωση, 3 φορές το έψαξα μέχρι στιγμής. Και δεν έχει ανέβει στο sammobile. Είσαι σίγουρος ότι βγήκε για Ουγγαρία ;:)

Link to comment
Share on other sites

Ουγγρικό είναι κι εμένα. Αλλά δεν μου βγάζει καμία ενημέρωση, 3 φορές το έψαξα μέχρι στιγμής. Και δεν έχει ανέβει στο sammobile. Είσαι σίγουρος ότι βγήκε για Ουγγαρία ;:)

 

ναι την εβαλαν πολλοι σημερα μαζι και εγω ΟΤΑ! το κινητο πεταει! απλα μπορω να πω οτι εχω και καλυτερη μπααρια απο πρινθα δειξει ομως ειναι νωρις ακομα να πω στα σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Ουγγρικό είναι κι εμένα. Αλλά δεν μου βγάζει καμία ενημέρωση, 3 φορές το έψαξα μέχρι στιγμής. Και δεν έχει ανέβει στο sammobile. Είσαι σίγουρος ότι βγήκε για Ουγγαρία ;:)

 

κανε αναζητηση απο τις ενημερωσεις λογισμικου....αν ειναι μαμα ουγγρικο τοτε θα σου κατεβει.

Link to comment
Share on other sites

Οντως βγηκε η λολιποπ στο ουγγρικο. Την κατεβαζω, αλλα δεν την κανω εγκατασταση ακομη μεχρι να διαβασω/πληροφορηθω οτι δεν εχει μεσα ΄αστοχιες΄
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια. Έκανα downgrade σε 4.4.4 και ενώ έκανα όλα τα βήματα το κινητό κολλάει στο σήμα στην αρχή. Τώρα τι κάνω ;:(

 

Μπες σε recovery mode και κανε full wipe .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου έρχεται κάποια ειδοποίηση γίνεται να ανάβει η οθόνη η δεν γίνεται αυτό σε στοκ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Περασα και εγω την lolipop και νομιζω οτι ειναι πολυ καλη. Δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απο τα παραπανω θεματα. Θα ηθελα ομως την γνωση σας. Επειδη εκανα επαναφορα πριν την εγκαταστησω, εχει αρχισει και εμφανιζει αυτο μηνυμα απο το picasa ή κατι τετοιο. Πως μπορω να το ακυρωσω μια και καλη.

 

θα συνδεθεις απο το pc στον λογαρισμο σου στο google και θα πας στις ρυθμισεις λογαριασμους-Συνδεδεμένες εφαρμογές και υπηρεσίες-δικαιωματα λογαριασμου θα βρεις το picasa και θα πατησεις ανακληση λογαριασμου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω αναβάθμιση χωρίς επαναφορά τι γίνεται; θα έχω πρόβλημα; μου είναι πολυ δύσκολο να κάνω το τηλέφωνο όπως ήταν

εγώ έκανα αναβάθμιση σήμερα στο lolipop 5.0 , και ενώ ακουγα πως θα χάσω δεδομένα κ.λ.π., δεν έχασα τπτ. Κατέβασε περιπου 970ΜΒ και μετά έκανα την εγκατάσταση χωρίς να κάνω επαναφορά στο σύστημα. δουλεύει μια χαρά. άλλαξε βέβαια το περιβάλλον, αλλά μου είναι ψιλοοικείο απο ένα LG G3 που είχα πριν κάνα μήνα,

Οπότε: Μη φοβάσαι, δε θα χάσεις τίποτα, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Μπαταρία να έχεις, και wifi. τα άλλα θα τα κάνει αυτό.

_______________________________________________________________________________________________

Και μια ερώτηση που έχει να κάνει με το smart remote. Αφού το έφτιαξα χθες (που δε δούλευε μέχρι τότε) να μπορεί να πάρει τις συσκευές που του έδωσα και να τις δουλεύει (τηλεοράσεις) θέλω να ρωτήσω το εξής:

Αφού ανοίξω την τηλεόραση, μετά πρέπει να αλλάζω κανάλια απο άλλο τηλεκοντρολ επειδή έχω το ΟΤΕ TV με τον αποκωδικοποιητή του. Έχει κανείς ΟΤΕ TV να μου πει αν έχει περασει τον αποκωδικοποιητή του ΟΤΕ σαν συσκευή της τηλεόρασης για να αλλάζω κανάλια απο το τηλέφωνο; γιατί αλλάζω κανάλια, αλλά αλλάζει "πηγή" εννοείται, και αντί να είναι στο HDMI3 π.χ. που έχω τον αποκωδικοποιητή του ΟΤΕ το γυρνάει σε λειτουργία τηλεόρασης (TV) καθαρά χωρίς τον ΟΤΕ.

 

Άλλη μια ερώτηση είναι η εξής: το Antutu το νούμερο που βγάζει δεν είναι ένα αποτέλεσμα πολλών πραγμάτων που είναι και η ταχύτητα μέσα;

Γιατί το ρωτάω αυτό: Σήμερα που έβαλα το lolipop και έτρεξα το Antutu μου έβγαλε ένα αποτέλεσμα 38.000 σε μια θέση περίπου 8ος. Μέχρι χθες (πριν μπει το Loliopop δηλαδή) το αποτέλεσμα μου έβγαινε και 51.000 και πάντα στην 1η θέση. Κάτω απο 49.500 δεν είχε πέσει ποτέ. γιατί με το lolipop έπεσε τόσο;

Edited by eloy4s
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάποιες σελίδες το παρατήρησαν και άλλα παιδιά.

Πρώτον. Μην κοιτάτε νούμερα.

Δεύτερον άσε το κινητό να κρυώσει και ξανά κάνε. Και άλλοι έβγαλα πολύ περισσότερο. Εγώ θεωρώ λίγο άκυρο να κοιτάω τα νούμερα από την συνολική εμπειρία με την lollipop που είναι πιο γρήγορη από ΚΚ και ας μου έβγαζε 10000 στο antutu

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάποιες σελίδες το παρατήρησαν και άλλα παιδιά.

Πρώτον. Μην κοιτάτε νούμερα.

Δεύτερον άσε το κινητό να κρυώσει και ξανά κάνε. Και άλλοι έβγαλα πολύ περισσότερο. Εγώ θεωρώ λίγο άκυρο να κοιτάω τα νούμερα από την συνολική εμπειρία με την lollipop που είναι πιο γρήγορη από ΚΚ και ας μου έβγαζε 10000 στο antutu

όντως αν εξαιρέσουμε τα νούμερα, παρόλο που η μνήμη φτάνει στα 85%, τρέχει καλά. δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε κολλήματος, αλλά ούτε και καθυστέρησης. Υπάρχει περίπτωση λόγω του ότι φορτώνει το τηλέφωνο να έχει διαφορά στο θέμα αυτό;

- Ευχαριστώ για την απάντηση, τώρα αν κάποιος μπορεί να μου απαντήσει στην άλλη ερώτηση εφόσον έχει OTE TV σπίτι του, μου απαντάει σε αυτό που έχει να κάνει με το smart remote. Αφού το έφτιαξα χθες (που δε δούλευε μέχρι τότε) να μπορεί να πάρει τις συσκευές που του έδωσα και να τις δουλεύει (τηλεοράσεις) θέλω να ρωτήσω το εξής:

Αφού ανοίξω την τηλεόραση, μετά πρέπει να αλλάζω κανάλια από άλλο τηλεκοντρόλ επειδή έχω το ΟΤΕ TV με τον αποκωδικοποιητή του. Έχει κανείς ΟΤΕ TV να μου πει αν έχει περάσει τον αποκωδικοποιητή του ΟΤΕ σαν συσκευή της τηλεόρασης για να αλλάζω κανάλια απο το τηλέφωνο; γιατί αλλάζω κανάλια, αλλά αλλάζει "πηγή" εννοείται, και αντί να είναι στο HDMI3 π.χ. που έχω τον αποκωδικοποιητή του ΟΤΕ το γυρνάει σε λειτουργία τηλεόρασης (TV) καθαρά χωρίς τον ΟΤΕ

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Μπες σε recovery mode και κανε full wipe .

 

Να 'στε καλά παιδιά. Το έκανα κι όλα εντάξει !!!:D

Link to comment
Share on other sites

όντως αν εξαιρέσουμε τα νούμερα, παρόλο που η μνήμη φτάνει στα 85%, τρέχει καλά. δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε κολλήματος, αλλά ούτε και καθυστέρησης. Υπάρχει περίπτωση λόγω του ότι φορτώνει το τηλέφωνο να έχει διαφορά στο θέμα αυτό;

- Ευχαριστώ για την απάντηση, τώρα αν κάποιος μπορεί να μου απαντήσει στην άλλη ερώτηση εφόσον έχει OTE TV σπίτι του, μου απαντάει σε αυτό που έχει να κάνει με το smart remote. Αφού το έφτιαξα χθες (που δε δούλευε μέχρι τότε) να μπορεί να πάρει τις συσκευές που του έδωσα και να τις δουλεύει (τηλεοράσεις) θέλω να ρωτήσω το εξής:

Αφού ανοίξω την τηλεόραση, μετά πρέπει να αλλάζω κανάλια από άλλο τηλεκοντρόλ επειδή έχω το ΟΤΕ TV με τον αποκωδικοποιητή του. Έχει κανείς ΟΤΕ TV να μου πει αν έχει περάσει τον αποκωδικοποιητή του ΟΤΕ σαν συσκευή της τηλεόρασης για να αλλάζω κανάλια απο το τηλέφωνο; γιατί αλλάζω κανάλια, αλλά αλλάζει "πηγή" εννοείται, και αντί να είναι στο HDMI3 π.χ. που έχω τον αποκωδικοποιητή του ΟΤΕ το γυρνάει σε λειτουργία τηλεόρασης (TV) καθαρά χωρίς τον ΟΤΕ

καλησπερα , εγω εχω βαλει αυτο και το εχω φτιαξει ετσι και εχω σε μια οθονη οτι χρειαζομαι . εχω ενταση απο την τηλεοραση και καναλια απο το οτεtv, πας : settings, add smart remote, δινεις ενα ονομα οτι θες εσυ , οκ, και μετα πατας και δημιουργεις το τηλεκοντρολ με πληκτρα απο οποιες συσκευες εχεις καταχωρησει .

ps. για το οτε προσθετεις συσκευη στους δεκτες και ειναι μαρκα kaon,

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

θα συνδεθεις απο το pc στον λογαρισμο σου στο google και θα πας στις ρυθμισεις λογαριασμους-Συνδεδεμένες εφαρμογές και υπηρεσίες-δικαιωματα λογαριασμου θα βρεις το picasa και θα πατησεις ανακληση λογαριασμου.

 

Φιλε ευχαριστω. Θα το δοκιμασω με την πρωτη ευκαιρια.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και έχω ένα προβλημα, ανοίγω τις επαφές και χωρίς να κάνω τίποτα ανεβοκατεβαίνουν μόνες τους άλλες εμφανίζονται άλλες χάνονται.εχω κάνει δυο φορές εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά τίποτα . Τι έχει? ο λογαριασμός είναι Hotmail για τις επαφες
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και έχω ένα προβλημα, ανοίγω τις επαφές και χωρίς να κάνω τίποτα ανεβοκατεβαίνουν μόνες τους άλλες εμφανίζονται άλλες χάνονται.εχω κάνει δυο φορές εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά τίποτα . Τι έχει? ο λογαριασμός είναι Hotmail για τις επαφες

 

μηπως προσπαθει να κανει συχρονισμο και μπερδευετα με κανενα αλλο οπως Gmail ή δεν ολοκληρωνεται ο συχρονισμος δεν προλαβαινει

Link to comment
Share on other sites

Εχω απενεργοποιήσει τον Gmail και εχω αφήσει μόνο τον hotmail αλλά εκεί που μου δείχνει αρκετές επαφές ξαφνικά μου γράφει 2 επαφές μόνο.

 

ακομα δεν εχει βαλει τις επαφες........ αφαιρω λογαριασμους προσθετω αλλα τιποτα......

Edited by st9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω την βοήθεια σας παρακαλώ πολύ και πιο ιδικά από πρώην κατόχους LG G3... Είμαι σε δίλημμα και δεν ξέρω πια να επιλέξω απλά προσπαθώ αν γίνεται να σώσω το 100 αρικο :D από τεχνικές διαφορές τις γνωρίζω... Τι φοράει το ένα και τι το άλλο... το θέμα είναι σε lag και κάτι που δεν γνωρίζουμε πριν ανοίξει η συσκευή... Ευχαριστώ εκ των προτέρων Δημήτρης
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια. Έκανα downgrade σε 4.4.4 και ενώ έκανα όλα τα βήματα το κινητό κολλάει στο σήμα στην αρχή. Τώρα τι κάνω ;:(

Εσύ παίζει και να έγραψες το νοξ με το κατέβασμα που έκανες. Κατέβασε Samsung Phone info και δες αν έγραψε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εσύ παίζει και να έγραψες το νοξ με το κατέβασμα που έκανες. Κατέβασε Samsung Phone info και δες αν έγραψε

 

Όχι φίλε μου, δεν έγραψε. Έκανα full wipe και λύθηκε το όλο θέμα. Τώρα το έψαξα, το csc SEE αντιστοιχεί σε SOUTH EAST EUROPE, οπότε να γιατί δεν το βρίσκει.

Edited by Theo_Pech
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για όσους αναβαθμίσανε σε lollipop και είχανε πάροχο wind λύθηκε το θέμα με τις ρυθμίσεις δικτύου που εμφάνιζε 3 επιλογές αντί για 4 για LTE?

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...