Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό Παιδιά πετάει.... Να δούμε και τής διαφορές που θα έχει μετά την αναβάθμιση σε Android 5 lollipop ........
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το να σβήσει η ανάρτηση μου επειδή μπορεί να ήταν off-topic δεκτό.

Το να σβηστεί ή να μεταφερθεί χωρίς κάποια εξήγηση το που τουλάχιστον μεταφέρθηκε σε κάποιον που είναι 8 χρόνια μέλος το θεωρώ κάπως.

Συγγνώμη και ευχαριστώ.

 

Σε 8 χρόνια θα έπρεπε ήδη να γνωρίζεις τους κανονισμούς περί αγγελιών.

 

Αν είχες παράπονο επίσης έπρεπε να στείλεις προσωπικό μήνυμα σε κάποιον διαχειριστή και όχι να ξαναγράψεις στο θέμα, μιας και δεν είναι χώρος παραπόνων.

Link to comment
Share on other sites

@bardull μπορείς να πείς ποιες οι μεγάλες διαφορές που παρατήρησες; εφόσον είχες το note 3 πιστεύω αξίζει να ακούσουμε την γνώμη σου

 

@mythoc έχουμε λινκ για αυτό; είμαι ακόμα στο δίλημμα σε ποιο από τα 2 να καταλήξω (c ή f)

Ξεκιναμε απο την ποιοτητα κατασκευης,ανωτερω,καμερα ανωτερη,ταχυτητα ανωτερω,ποιο ομορφο το μενου,καλυτερος ηχος απο το 3αρι,και σε ηχο κλησης και ακουστικου.Και τελειωνω με την απιστευτη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανέρχομαι να γράψω τις εμπειρίες μου μιας και από το προηγούμενο κατάστημα (stechi) μου έκαναν επιστροφή χρημάτων και αγόρασα ξανά το 910C αυτή τη φορά από το ortel.gr. Το κινητό το συγκεκριμένο φαίνεται να είναι κάπως καλύτερο σε θέματα θερμοκρασίας, όμως συνεχίζει να υπάρχει το πρόβλημα. Οι μετρήσεις με το antutu έδειξαν ότι την πρώτη φορά όπως ξεκινάει κρύο το ανώτατο σκορ που μπορεί να βγάλει είναι 49.000+ από κει και πέρα οι απανωτές συνεχόμενες μετρήσεις αρχίζουν και κατεβάζουν το σκορ, μέχρι και 36.000 μου έβγαλε και το κινητό είχε υπερθερμανθεί πλέον για τα καλά σε ολόκληρη την επιφάνεια του, όχι μόνο στο σημείο κάτω από την κάμερα. Φυσικά η πτώση της φωτεινότητας υπάρχει και τώρα. Πολλοί θα πουν το Antutu δεν είναι αξιόπιστο εργαλείο για πραγματικές συνθήκες χρήσης, αν και δεν συμφωνώ με αυτό, δοκίμασα το κινητό και σε καθημερινή χρήση και έβαλα να τρέξω ένα demo από unreal engine 4 (το Epic Citadel), υπάρχει δωρεάν στο playstore για όποιον θέλει να το δοκιμάσει. Στην αρχή έβγαζε αρκετά καλό framerate μετά όμως από 1 λεπτό περίπου έπεσε η φωτεινότητα, με εμφανή μειωμένα FPS. Η φωτεινότητα δεν ανέβηκε ξανά παρά μόνο έως ότου έκλεισα το Epic Citadel. Επίσης σε απλό σερφαρισμα και χρήση διάφορων apps δεν κατάφερε να υπερθερμανθεί, αλλά μόλις έβαλα να κατεβάζει πολλά applications ταυτόχρονα απο το Playstore , ανέβασε θερμοκρασία. Επισυνάπτω και τα screenshots από το Antutu όπου αποδεικνύουν τα λεγόμενα μου. Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω, είμαι τόσο τυχερός που έπεσα ξανά σε προβληματική συσκευή?? (η συγκεκριμένη είναι ρώσικη που μου έστειλαν, η προηγούμενη του άλλου μαγαζιού ήταν απο Ουγγαρία) Είναι τελικά όλα τα note 4 έτσι και απλά οι περισσότεροι δεν το έχουν ίσως καταλάβει? Για μένα είναι ανούσιο τελείως να αγοράζεις ενα τόσο ακριβό κινητό, που έχει τόση δύναμη και να μην μπορεί να αποδώσει με διάρκεια, αλλά μόνο για μια μέτρηση σε κάποιο πρόγραμμα στιγμιαία και οταν πας να τρέξεις ένα βαρύ game για λίγη ώρα οι επιδόσεις να πέφτουν κατά πολύ.
Link to comment
Share on other sites

@auditt

Νομίζω ότι είναι λογικό ύστερα από τα επαναλημμένα τεστ ο επεξεργαστής να δουλεύει με μικρότερο χρονισμό λόγω της υπερθέρμανσης όπως και η οθόνη. Δεν υπάρχει τίποτα ελλατωματικό

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανέρχομαι να γράψω τις εμπειρίες μου μιας και από το προηγούμενο κατάστημα (stechi) μου έκαναν επιστροφή χρημάτων και αγόρασα ξανά το 910C αυτή τη φορά από το ortel.gr. Το κινητό το συγκεκριμένο φαίνεται να είναι κάπως καλύτερο σε θέματα θερμοκρασίας, όμως συνεχίζει να υπάρχει το πρόβλημα. Οι μετρήσεις με το antutu έδειξαν ότι την πρώτη φορά όπως ξεκινάει κρύο το ανώτατο σκορ που μπορεί να βγάλει είναι 49.000+ από κει και πέρα οι απανωτές συνεχόμενες μετρήσεις αρχίζουν και κατεβάζουν το σκορ, μέχρι και 36.000 μου έβγαλε και το κινητό είχε υπερθερμανθεί πλέον για τα καλά σε ολόκληρη την επιφάνεια του, όχι μόνο στο σημείο κάτω από την κάμερα. Φυσικά η πτώση της φωτεινότητας υπάρχει και τώρα. Πολλοί θα πουν το Antutu δεν είναι αξιόπιστο εργαλείο για πραγματικές συνθήκες χρήσης, αν και δεν συμφωνώ με αυτό, δοκίμασα το κινητό και σε καθημερινή χρήση και έβαλα να τρέξω ένα demo από unreal engine 4 (το Epic Citadel), υπάρχει δωρεάν στο playstore για όποιον θέλει να το δοκιμάσει. Στην αρχή έβγαζε αρκετά καλό framerate μετά όμως από 1 λεπτό περίπου έπεσε η φωτεινότητα, με εμφανή μειωμένα FPS. Η φωτεινότητα δεν ανέβηκε ξανά παρά μόνο έως ότου έκλεισα το Epic Citadel. Επίσης σε απλό σερφαρισμα και χρήση διάφορων apps δεν κατάφερε να υπερθερμανθεί, αλλά μόλις έβαλα να κατεβάζει πολλά applications ταυτόχρονα απο το Playstore , ανέβασε θερμοκρασία. Επισυνάπτω και τα screenshots από το Antutu όπου αποδεικνύουν τα λεγόμενα μου. Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω, είμαι τόσο τυχερός που έπεσα ξανά σε προβληματική συσκευή?? (η συγκεκριμένη είναι ρώσικη που μου έστειλαν, η προηγούμενη του άλλου μαγαζιού ήταν απο Ουγγαρία) Είναι τελικά όλα τα note 4 έτσι και απλά οι περισσότεροι δεν το έχουν ίσως καταλάβει? Για μένα είναι ανούσιο τελείως να αγοράζεις ενα τόσο ακριβό κινητό, που έχει τόση δύναμη και να μην μπορεί να αποδώσει με διάρκεια, αλλά μόνο για μια μέτρηση σε κάποιο πρόγραμμα στιγμιαία και οταν πας να τρέξεις ένα βαρύ game για λίγη ώρα οι επιδόσεις να πέφτουν κατά πολύ.

 

Και εμένα ετσι αντιδρά το Ν910C .. θεωρώ οτι είναι φυσιολογικό ύστερα απο τέτοια χρήση. .. εξάλλου το Ν910C exynos δεν εχει τόσο καλή κάρτα γραφικών όπως ο snapdragon ..νομίζω οτι εκει υπερτερεί το N910F ..αν εχει κάποιο παιδί F ας απαντήσει αν εχει τέτοιο θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δικό μου είναι f το έκανα έτσι από περιέργεια. .την πρώτη φορά που είχα πάρει το note πριν ένα μηνα τότε είχα βγάλει 46666 έπειτα δεν το ξανά έκανα γιατί το θεωρώ ανούσιο. ..

Λοιπόν στο σήμερα. .. το έκανα 3 φορές απανωτά την μια είχα 45900 και πολύ λίγο είχε ζεσταθεί κυρίως λίγο πριν τελειώσει. .. την δεύτερη είχα περιέργως λιγο καλύτερο σκορ 46100 είχε ζεσταθεί από την μέση και επάνω σαφώς το ένιωθες πιο πολύ στην οθόνη μια που δεν υπάρχει κάλυμμα όπως στο πίσω μέρος αλλά όχι τίποτα το ανησυχητικό και την τρίτη μου έβγαλε κάπου στο 43000+ , χωρίς να ζεστενεται παραπάνω από την δεύτερη φορά . Η φωτεινότητα ήταν λίγο πιο πάνω από την μέση όχι στο αυτόματο και δεν μου έσβησε ή να χαμηλώσει ο φωτισμός καθόλου. .ουτε εβγαλε μήνυμα με υπερθέρμανση κτλ..

Στο exynos ίσως γίνεται ώστε να διατηρήσει τις επιδόσεις καλύτερες και σε υψηλά επίπεδα. .. παρόλα ταύτα συνεχίζω να πιστεύω ότι είναι ανούσιο να κάνεις 2 ,3 και παραπάνω φορές το antutu ... τα κινητά στην καθημερινή χρήση είναι αξιόπιστα και πολύ καλά. ..χαρείτε τα και μην ασχολείστε με τέτοιες λεπτομέρειες ...

 

Υπάρχουν και screenshots εάν θέλετε! !

 

 

0

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δικό μου είναι f το έκανα έτσι από περιέργεια. .την πρώτη φορά που είχα πάρει το note πριν ένα μηνα τότε είχα βγάλει 46666 έπειτα δεν το ξανά έκανα γιατί το θεωρώ ανούσιο. ..

Λοιπόν στο σήμερα. .. το έκανα 3 φορές απανωτά την μια είχα 45900 και πολύ λίγο είχε ζεσταθεί κυρίως λίγο πριν τελειώσει. .. την δεύτερη είχα περιέργως λιγο καλύτερο σκορ 46100 είχε ζεσταθεί από την μέση και επάνω σαφώς το ένιωθες πιο πολύ στην οθόνη μια που δεν υπάρχει κάλυμμα όπως στο πίσω μέρος αλλά όχι τίποτα το ανησυχητικό και την τρίτη μου έβγαλε κάπου στο 43000+ , χωρίς να ζεστενεται παραπάνω από την δεύτερη φορά . Η φωτεινότητα ήταν λίγο πιο πάνω από την μέση όχι στο αυτόματο και δεν μου έσβησε ή να χαμηλώσει ο φωτισμός καθόλου. .ουτε εβγαλε μήνυμα με υπερθέρμανση κτλ..

Στο exynos ίσως γίνεται ώστε να διατηρήσει τις επιδόσεις καλύτερες και σε υψηλά επίπεδα. .. παρόλα ταύτα συνεχίζω να πιστεύω ότι είναι ανούσιο να κάνεις 2 ,3 και παραπάνω φορές το antutu ... τα κινητά στην καθημερινή χρήση είναι αξιόπιστα και πολύ καλά. ..χαρείτε τα και μην ασχολείστε με τέτοιες λεπτομέρειες ...

 

Υπάρχουν και screenshots εάν θέλετε! !

 

 

0

 

Το θέμα είναι φίλε μου ότι σε πραγματικές συνθήκες χρήσης ρίχνει τις επιδόσεις, όχι μόνο σε προγράμματα που το στρεσαρουν για να βγάλουν μέτρηση. Όπως έγραψα και πιό πάνω έβαλα να παίξω ένα game απλά. Μετά από λίγη ώρα ζεστάθηκε και έριξε φωτεινότητα, αυτό για μένα δεν είναι αποδεκτό! Δοκίμασε να τρέξεις το Epic citadel είναι δωρεάν στο playstore και με την φωτεινότητα στο τέρμα χωρίς ενεργοποιημενο το αυτόματο και άστο 2,3 λεπτάκια να δουλέψει να δούμε τι θα κάνει..... Θα ρίξει φωτεινότητα η όχι? Δεν έχω σιγουρευτει ακόμα ότι δεν έχω προβληματική συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έκανα. ..αν και δεν παίζω παιχνίδια το κατέβασα. .. έπαιζα περίπου 10 λεπτά φουλ φωτεινότητα και δεν είχα κανένα θέμα ούτε ζεσταθηκε το note ούτε μου χαμήλωσε αυτόματα ο φωτισμός της οθόνης. .. βασικά στο τέρμα είναι πολύ φωτεινό και μάλιστα πόνεσαν και τα μάτια μου (το δωμάτιο που είμαι είναι σκοτεινο)

Επίσης έψαχνα έψαχνα πήγα στον ναό πήγα στις σκηνές και δεν μπόρεσα να βρω τι πρέπει να κάνω ¿

 

Για το θέμα φωτεινότητας κτλ αν υπάρχει κανένας με f ή c ας μας πει τι γίνεται και σε αυτους..

Link to comment
Share on other sites

Και γω περιπου 5 λεπτα επαιξα ετρεξα και το benchmark του παιχνιδιου full φωτεινοτητα δεν μου κατεβασε την φωτεινοτητα θα του τρεξω και ενα antutu με το c ειμαι
Link to comment
Share on other sites

Και γω περιπου 5 λεπτα επαιξα ετρεξα και το benchmark του παιχνιδιου full φωτεινοτητα δεν μου κατεβασε την φωτεινοτητα θα του τρεξω και ενα antutu με το c ειμαι

 

Στο δικο μου οταν τρεχω το benchmark του epic citadel , λιγο πριν τελειώσει μου ριχνει την φωτεινότητα και μου βγαζει επίσης σαν αποτελεσμα average fps: 46.8. Εσενα ποσα σου εβγαλε? Παντως ισως με το benchmark να μην προλαβε να ζεσταθει αρκετα το δικό σου, δοκιμασε το χωρις benchmark να βγεις στον εξωτερικο χωρο που εχει κατι σκηνες, με τα καστρα, θα δεις εκει ζοριζεται και τα FPS ειναι σχετικα χαμηλα κατω απο 30, αστο λιγη ωρα εκει να δουμε αντεχει χωρις να ριξει φωτεινότητα...?

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τις σκηνες εφτασα μετα βαρεθηκα δεν ειχε κατι να κανω του τρεξα και ενα antutu ,δεν θυμαμαι ποσα εβγαλε αλλα καπου στα 46 αν θυμαμαι καλα θα το ξαναβαλω απο περιεργεια
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στα ίδια λεφτά ή σε κανα 20αρικο διαφορά να πάω στο 8πυρηνο λες; αν το βρώ πολύ φθηνότερα το snap ναι δεν το συζητάω ότι κει θα καταλήξω.

 

Απλά αντίστοιχα στο s4 είχα παρατηρήσει ότι μπορεί να υπερείχε ο εξυνος σε μερικά σημεία αλλά η υποστήριξη δεν ήταν ίδια(αν και εκεί έπαιζε και το ζήτημα της εγγύησης). Και για αυτό πήρα το snapdragon

 

Εγώ με s4 snapdragon γερμανικό έπαιρνα πρώτος πρώτος όλα τα updates τώρα με το note τί γίνεται σε αυτό το θέμα;

Είναι ξεκάθαρα καλύτερο το exynos αυτή την στιγμή, αλλά σε λεπτομέρειες που δεν είναι και τίποτα συγκλονιστικες. Στο θέμα υποστήριξης είναι σίγουρα και θα είναι ο snapdragon όπως πάντα, ας ελπίσουμε να μην χρειαστούν custom rom/kernel κανένα από τα δύο (στο s4 που και εγώ είχα δεν υπήρχε περίπτωση να το δουλέψω χωρίς custom rom, λόγο lag και customization). Αν το βιάζεσαι πάντως κοίτα την τιμή πρώτα και μετά την έκδοση, όπως είπα αν και flash addict που είμαι αν δεν είχα βρει την αγγελία με τον snapdragon θα έπαιρνα και εγώ το exynos..το είχα ήδη παραγγείλει σκέψου

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι φίλε μου ότι σε πραγματικές συνθήκες χρήσης ρίχνει τις επιδόσεις, όχι μόνο σε προγράμματα που το στρεσαρουν για να βγάλουν μέτρηση. Όπως έγραψα και πιό πάνω έβαλα να παίξω ένα game απλά. Μετά από λίγη ώρα ζεστάθηκε και έριξε φωτεινότητα, αυτό για μένα δεν είναι αποδεκτό! Δοκίμασε να τρέξεις το Epic citadel είναι δωρεάν στο playstore και με την φωτεινότητα στο τέρμα χωρίς ενεργοποιημενο το αυτόματο και άστο 2,3 λεπτάκια να δουλέψει να δούμε τι θα κάνει..... Θα ρίξει φωτεινότητα η όχι? Δεν έχω σιγουρευτει ακόμα ότι δεν έχω προβληματική συσκευή

Ετρεξα απανωτα 3 φορες το benchmark σε ολες τις ρυθμισεις με τερμα την φωτεινοτητα , οπως επισης βολταρα και γυρω γυρω στο καστρο...

Αποτελεσμα απο 57.3 μεχρι 59.2..

και απο ζεστη πραγματικα πολυ λιγη ..εως αμελητεα.... και τπτ παραξενο με το θεμα της φωτεινοτητας

με το F...

το benchmark εμφανιζεται κατεβαζοντας την πανω μπαρα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ετρεξα απανωτα 3 φορες το benchmark σε ολες τις ρυθμισεις με τερμα την φωτεινοτητα , οπως επισης βολταρα και γυρω γυρω στο καστρο...

Αποτελεσμα απο 57.3 μεχρι 59.2..

και απο ζεστη πραγματικα πολυ λιγη ..εως αμελητεα.... και τπτ παραξενο με το θεμα της φωτεινοτητας

με το F...

το benchmark εμφανιζεται κατεβαζοντας την πανω μπαρα...

 

Τι να πω ρε σεις να είμαι τόσο ατυχος και με την δευτερη συσκευη και απο αλλο μαγαζί?? ορίστε και ενα Antutu score απο το δικο μου αφου κανει πρωτα μια προθερμανση !!! Διαφορετικά εαν το ξεκινήσω κρύο, το ανώτερο που εχω καταφέρει να βγάλει είναι 49.900 σκορ. Να παλεψω να το δώσω κι αυτό πισω αν ειναι, μηπως στο τρίτο ειμαι πιο τυχερος. σε καμιά περίπτωση δεν μπορώ να το δεχτώ ότι δεν αντέχει να παίξει ένα game με φουλ φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε σεις να είμαι τόσο ατυχος και με την δευτερη συσκευη και απο αλλο μαγαζί?? ορίστε και ενα Antutu score απο το δικο μου αφου κανει πρωτα μια προθερμανση !!! Διαφορετικά εαν το ξεκινήσω κρύο, το ανώτερο που εχω καταφέρει να βγάλει είναι 49.900 σκορ. Να παλεψω να το δώσω κι αυτό πισω αν ειναι, μηπως στο τρίτο ειμαι πιο τυχερος. σε καμιά περίπτωση δεν μπορώ να το δεχτώ ότι δεν αντέχει να παίξει ένα game με φουλ φωτεινότητα.

 

Εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι το κινητό είναι μια χαρά. Η υπερθέρμανση είναι μέσα στο παιχνίδι όχι μόνο στο δικό σου αλλά σε όλα τα κινητά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν αν μπορουν και καποιοι φιλοι με το C να τρεξουν το benchmark για να καταλαβει και ο φιλος audiTT τι συμβαινει....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.epicgames.EpicCitadel&hl=el

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι το κινητό είναι μια χαρά. Η υπερθέρμανση είναι μέσα στο παιχνίδι όχι μόνο στο δικό σου αλλά σε όλα τα κινητά.

 

Και εγώ θέλω να πιστεύω ότι αν πάμε την συσκευή στα όρια της ίσως για αυτό να αντιδρά έτσι...Είναι σαν να βάλεις τον καλύτερο 100ρι να τρέξει τα 100μ 4-5 φορές συνεχόμενες...Την πρώτη φορά που είναι φρέσκος θα κάνει τον καλύτερο χρόνο και ίσως και να καταρρίψει το παγκόσμιο ρεκόρ(9.58),την 2η φορά θα κάνει 10 με 20 κλάσματα του δευτερολέπτου παραπάνω ενώ από την 3η και 4η θα αρχίζει να ανεβαίνει ο χρόνος του πάνω από 10sec. με κίνδυνο και κάποιου τραυματισμού...Κάτι αντίστοιχο θεωρώ ισχύει και εδώ!Οι συγκεκριμένες εφαρμογές είναι «βαριές» και ζορίζουν το κινητό πολύ!Τώρα να έτυχε πάλι ελαττωματική συσκευή στον φίλο πραγματικά πρέπει να είναι μεγάλη γκαντεμιά...:blink:

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν αν μπορουν και καποιοι φιλοι με το C να τρεξουν το benchmark για να καταλαβει και ο φιλος audiTT τι συμβαινει....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.epicgames.EpicCitadel&hl=el

 

Εγω έτρεξα και εχω τα ίδια αποτελέσματα αν ειναι καθαρή η συσκευή μου βγάζει 49000 με 51000 σκορ αν την φορτώσω κ συνδέσω ΒΤ gear s και δουλεύω πολύ ωρα εφαρμογές τοτε μόλις τρεξω antutu το σκορ πέφτει 35000 με 39000 .. πιστεύω οτι εχει να κάνει με την κάρτα γραφικών που φοράει ο exynos που δεν ειναι τοσο καλη όσο του snapdragon ....δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας πιστεύω για το παιδί

Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα να κάνουμε μετρήσεις στο κινητό, και αν ναι ποιο είναι αυτό να μάθω και εγώ.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα να κάνουμε μετρήσεις στο κινητό, και αν ναι ποιο είναι αυτό να μάθω και εγώ.

 

Προφανώς θα υπάρχει κάποιο νόημα απο την στιγμή που το χρησιμοποιουν και η ίδιες εταιρείες αυτα τα τεστ για να τεσταρουν τα κινητά τους πριν καν κυκλοφορήσουν ..λογικά τους δείχνει ποσο μπορεί να ζοριστεί η συσκευή σε φουλ λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

Εγω έτρεξα και εχω τα ίδια αποτελέσματα αν ειναι καθαρή η συσκευή μου βγάζει 49000 με 51000 σκορ αν την φορτώσω κ συνδέσω ΒΤ gear s και δουλεύω πολύ ωρα εφαρμογές τοτε μόλις τρεξω antutu το σκορ πέφτει 35000 με 39000 .. πιστεύω οτι εχει να κάνει με την κάρτα γραφικών που φοράει ο exynos που δεν ειναι τοσο καλη όσο του snapdragon ....δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας πιστεύω για το παιδί

 

Αυτο benchmark εχει να κανει με την gpu και την φωτεινοτητα που αναφερει ο φιλος...

τρεξε το benchmark με τερμα την φωτεινοτητα...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.epicgames.EpicCitadel&hl=el

 

εγω με F δεν ειχα θεμα πχ...πτωση φωτεινοτητας υπερθερμανση κτλ...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...